Rama jep lajmin: Fishat e diabetit do të jenë falas për të moshuarit mbi 65 vjeç

10 Mars 2023, 09:39Sociale TEMA
Rama jep lajmin: Fishat e diabetit do të jenë falas për të

Kryeministri Edi Rama ka ndarë me qytetarët lajmin se fishat e diabetit do të jenë falas për të moshuarit mbi 65 vjeç.

Në një postim në rrjetet sociale, Rama shkruan se kështu do të kenë mundësinë të kursejnë një pension mujor në vit.

“Mirëmëngjes dhe me lajmin e mirë se fishat e diabetit tashmë garantohen falas për të moshuarit mbi 65 vjeç, duke u kursyer gjysheve dhe gjyshërve të paktën 1 pension mujor në vit, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan Rama në rrjetet sociale.

17 Komente

 1. R
  Rea

  Nje vendin mjaft I rendesishem per te gjithe te moshuarit diabetike,do I lehtesoje shume dhenia e fishave falas

  1. b
   bela

   sa mu be qefi per te gjithe gjysherit dhe gjyshet shqiptare

   1. M
    Monda

    Gjysherit dhe gjyshet gjithmone kane marre mbeshtetje nga qeveria Rama e kete e shohim vazhdimisht nga masat e ndryshme qe marrin,dhenia e fishave te diabetit falas shume e nevojshme per to

    1. A
     Albana

     Pensionistet kane shpenzime te shumta dhe shyqyr sherbimet shendetesore falas i krijojne lehtesira te medha

     1. g
      gimi

      respekte danoco

      1. O
       Oni

       Lajm shume I mire per te gjithe te moshuarit diabetike

       1. M
        Mondi

        Fishat e diabetit falas per moshen e trete jane nje ndihme me te vertet e madhe per ta

        1. B
         Bjordi

         Eshte nje lajm shume i mire per te gjithe pensionistet te cile nuk kane mundesi te paguajne

          1. t
           tosi

           shjme bukur nje lehtesim per te moshuarit

           1. y
            ylli

            bravo te qoft kampjon

            1. J
             Jetmir

             I ka gezuar shume keta te moshuar me kete lajm

             1. k
              kirurg

              Kur fillon?

              1. d
               doni

               Nje nga lajmet me pozitive te marra ditet e fundit

               1. z
                zamir

                Z.Rama ka bere vertete shume gjera te mira per kedo dhe na ka qendruar prane me aq mundesi sa mund te kete dhe jo si puna e Berishes i cili na la ne qiell te hapur

                1. l
                 liri

                 Kjo eshte nje nga gjerat me te mira qe qeveria mund te bente dhe per kete kam nje respekt te madh per Ramen sepse ate qe e thote e ben

                 1. N
                  Nari

                  Bravo ! Nje ndihme e madhe dhe konkrete per pensionistet qe vuajne nga diabeti

                  Lini një Përgjigje