FIFA nuk fal, dënon Serbinë për flamurin anti-shqiptar në dhomat e zhveshjes

7 Dhjetor 2022, 18:00Sport TEMA

FIFA nuk fal, dënon Serbinë për flamurin anti-shqiptar në

Federata e Futbollit të Serbisë është gjobitur me 20 mijë franga zvicerane nga FIFA.

Flamuri i shpalosur në dhomat e zhveshjes ku shfaqej harta e Kosovës me ngjyrat e flamurit serb i ka kushtuar këtë gjobë Federatës serbe.

Në flamur shkruhej: “S’ka dorëzim”.

Kaq ka mjaftuar dhe Federata e Futbollit të Kosovës bëri ankesë zyrtare në institucionin e futbollit botëror, që tashmë ka dhënë verdiktin përfundimtar për përfaqësuesen serbe.

Kujtojmë që ngjarja ndodhi në datën 24 nëntor teksa flamuri ishte varur dhomën e ndërrimit të kombëtares së Serbisë.

7 Komente

 1. s
  shqip

  Fifa me "dore te hekurt" .Sa qesharake dhe frikacake jane ndyresirat.Ndersa ekipet shqiptare denohen dhjetefish pa asnje shkak.

  1. O
   Ortega

   FIFA HALE ANTIARBNORE Moskë - mijëra SHKIE mbajnë portretin e qelbësirës serbe Mladmuti. Nuk është gjë as për Ramën. QATAR - mijëra shkie ulërisin; VRITNI e THERNI, se kështu SHQIPTARËT i HERRNI! SERBIA shpërblehet. Ju kujtohet ai goli i Ronaldos kundër SHKIVE në eliminatoren në Beograd. Topi rreth 1 metër brenda, holandezi, mik i Mladicëve, bën aktrimin e qorrit. Shpërblehet Shkinia, si sot me simbolikën 20 mijë euro. Sa i është bërë qejfi Ramë boles.

   1. O
    Olti Hipopotam Curri

    Ti rruash bolet Rames ti.

    1. O
     Ortega

     Ti të ka afër dhe të bie që, pos boleve t´ia lëpish edhe bythën, sic jeni duke ngrënë haletë e shkive.

   2. S
    Suksese te metejshme

    20 000 franga... qeka këput në bythë.

    1. A
     Adi

     20000 franga?! Kjo eshte shaka e shemtuar. Po per thirrjet "vritini shqiptaret"???? FIFA duket se ka nje lidhje te fshehte te forte me Serbine

     1. O
      Ortega

      Këtë e di, bëhet se nuk e di, Olti i Ramës "si më sipër..." E ka detyrë shteti Shqipëri, shteti Kosovë ta kalojë në fushën juridike dhe diplomatike... Ne dimë të heshtim për hirë të ndonjë urtësie të qengjit në gojë të ujkut Shtetarë pa dinjitet kombëtar...

     Lini një Përgjigje