Agim Ademi hedh një ide të rrezikshme: Dua të bëjmë një miqësore Serbi-Kosovë, nuk e prisja që trajneri të na shante

7 Dhjetor 2022, 15:37Sport TEMA

Agim Ademi hedh një ide të rrezikshme: Dua të bëjmë

Agim Ademi ka dhënë një intervistë së fundmi për “Danas”. Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës është shprehur i zhgënjyer nga trajneri i Serbisë që shau nënat shqiptare pasi Vlahovic përmbysi përkohësisht ndeshjen me Zvicrën. Nga ana tjetër, Ademi hedh një ide të rrezikshme për një miqësore Serbi-Kosovë.

“Nuk e prisja që një legjendë si Pixi të shante nënën tonë shqiptare. Ai ishte një legjendë e lojës në Jugosllavi, ne bënim tifo për të derisa jetonim në një shtet të përbashkët, e shijonim driblimin dhe aftësitë e tij, e shikonim drejtpërdrejt edhe në Ligën e Parë të atëhershme.

Shumë shqiptarë nga Kosova e donin atë si futbollist dhe habiten që ai u soll kështu edhe në një ndeshje që nuk ishte kundër Kosovës por ndaj Zvicrës. Futbollistët e Serbisë dhe Kosovës duhet të luajnë një ndeshje miqësore dhe të tregojnë se futbolli dhe sporti i bashkojnë njerëzit, jo t’i ndajnë”, tha Ademi.

5 Komente

 1. p
  preshevali

  Ik m or kastravec, thua legjendë paska qenë ai pykth, bile bile edhe se e paskan dashtë shumë shqiptarë. Ndoshta edhe kan qenë shumë si puna jote, ishit shumë që e kishit mirë me shkiet ndoshta edhe sotë jeni shumë po te njejtit qe keni idol Realin e Madridit dhe ekipet tjera spanjolle e ata janë me te zi se shkiet, shih se si perbuzin Kosovën. Tphuu rracë muti e dhjerë, thjeshtë bijë kurvash, simpatizoni shkiet dhe spanjollet. Shkau njeh vetëm forcën, aty ku humbën me se shumti, Kroaci, aty fare janë te qetë as qe permendin me ndersa neve shqiptareve nuk na shkoçen si ushujza, pikerishte se dinë qe kan adhurues si ty dhe puna jote. Pjesa shumicë kurr si kena dahtë shkiet e aq me pak adhuru.

  1. T
   Traineri Serb duhet te shtrohet ne Psiqiatri me pa

   I nderuar Agim Ademi President i FFK harrojeni ate ndeshtje Miqesore . Njerezit luante si gjithe Bota me Njerezit ppor jo me Kafshet e Srbise qe i dhjefsha zhvillimin e gjithcka kane ,sepse akoma ne kte shekull ata s'kan arritur te sillen para Botes si Njerez .Jane te semure psiqik ,i ka semurur Politika e pordheve te Medha Serbe .Leri Histeriket te Kurohen me pare nga trut pastaj kerkopji ndeshje Miqesore ,Nuk ja vlen ,me gjith deshiren tuaj te Mire .

   1. d
    decan

    Tani u kujtua ky per miqesore, don me i fry zjarrit.

    1. O
     ORTEGA RIVOLi

     OR TEVEQEL, bir TEVEQELI ! Pse or TEVEQEL, duhet të ndodhë MORINA dhe QATARI, se nuk të mjaftuan rreth 15 mijë viktimat e luftës, prej tyre 1432 FËMIJË të flijojnë jetën të kthjellesh, or leshko - teveqel dhe ta kesh QART: - 90 % e shkive Shkup e Beograd URREJNË arbnorët shqiptarë dhe se SHFAROSJA JONË, është ÊNDRRA e TYRE më e PRITSHME! TEVEQEL, or TEVEQEL! E di edhe tek cila parti muti në DARDANI aderon ti.

     1. F
      Fisnik

      Trajneri serb Stojković ka pas marrëdhënie të mira me kriminelin Arkan. Kanë qenë disa shqiptarë që "nuk iu ka interesu politika" dhe i kanë simpatizu këta shovenista. Propozo sa të duash "ndeshje miqësore" do të ta shajnë nënën shqiptare!

      Lini një Përgjigje