Portugalia tupëron Zvicrën, luzitanët në çerekfinale

6 Dhjetor 2022, 21:55Sport TEMA

Portugalia tupëron Zvicrën, luzitanët në çerekfinale

Një Portugali e frikshme u shfaq ndaj Zvicrës duke e shkaterruar 6-1

Luzitanët kanë siguruar çerfekfinalen, dhe tani do të përballen me Marokun.

Ka qënë një ndeshje e lehtë për të besuarit e Ferando Santos të cilët zhbllokuan sfidën me Ramos, ndërsa shënoi dhe Pepe duke mbyllur pjesën e parë me avantazhin e dyfishtë.

E dyta nisi po si e para. Portugalia shënoi dhe dy gola të tjerë për 4 minuta sërish Ramaos dhe Guerrero. Zvicra reagoi dhe gjeti golin e vetëm me Akanji.

Por për Ramos ishte mbrëmja e tij duke realizuar hat-trick. Sulmuesi i Benficës realizoi golin e 5, ndërsa i 6 u realizua nga Leao.

Vlen të theksohet se Ronaldo e nisi sfidën nga stoli duke hyrë në fushë vetëm në minutën e 73. 

18 Komente

 1. "
  "....nese gervish sadopak nje myslimon shqipfoles

  Ckyet kolotripida e tourkalvanoseve shakir dhe xhakir...... allah uakbar

  1. J
   John Qelbashi

   Janullen ne prapanice!

   1. S
    Sebastia

    Boterorin ata e fitun, ortoqelbsinat shkavellokanibale i shk...yn per s'dyti! Tani mund te shkojne ne Gruaqi e te qiiiijn sa me shume femra greke.

    1. G
     Gërvishtje për greko-shqiptarin

     Nese gervish sadopak nje myslimon shqipfoles... një evgjit I lindur në Shqipëri mund të nxjerrë kokën nga gërvishja dhe të thojë jam grek den baba den.

     1. N
      Nul Moka

      Po të kishte lozur Xhaka , mbase rezultati do të ishte ndryshe.

      1. j
       joni15

       Portugalia vete ne gjysemfinale dhe kaq, finale brazil - france fiton franca .

       1. L
        Loro

        Si ore, po Granit Ragip Gjaka dhe ai 1 metroshi tjeter ju ngecen bolet ne fyt sot?!

        1. a
         anti25642654censurë

         o qifsh veten tënde se nënën ta qimë ne!! dhe gjermania shkoi, spanja po ashtu,belgjika e të tjera shumë më të forta se zvicra,çfar prisje ti të fitonte botrorin zvicra?? o robt ti qifshin derrat,atë që duhej të fitonin e fituan!bile kaluan në 1/8,pra ragu i tyre është shumë më lartë se shumë skuadra të tjera!! si duket o loro të është shqyer bytha nga ai goli i shaqirit,atij 1 metroshit se sa interesi për fitore a humbje të zvicrës!!

         1. L
          Loro

          Ik o pjelle incesti mos me rruaj shum trapin. Ato zgjebset e familjes tate coja po deshe atyre turkoshakeve te Zvicres te ti lerojne se mua me vjen ndot te ti prek. Kafshe pylli, primitiv.

        2. A
         Adi

         ska me komente nga turbo peseudo patriotet ahahahha, ju fik llampa.

         1. K
          Klimax

          Shëëëëët, Portugalia turpëron Zvicrën! Shqeto, pa prapashtesa?!!!! Sot nuk ishte Zvicra e Shaqirit dhe Xhakës? Si kështu? Ku ishin? Me sa duket "çunat" po luanin akoma ndaj Serbisë në fantazinë e tyre!!!

          1. a
           anti25642654censurë

           pas fitores me sërbinë ata erdhën në bordellin e familjes tënde!! nëna tënde si shefe borddelli iu dha gjithë motrat e tua falas!dhe budallenjt nuk e kuptuan se ishte një kurth i saj!sot me portogalinë nuk patën takat!! i gjithë takati i tyre përfundoi në halenë e bordellos tënde!!shpresoj të kenë shtypur galixhantin motrat e tua se era spermë vjen haleja!!

          2. K
           Korca ortod

           Shpejt uroni dy patriotët për fitoren e thellë... më falni humbjen... o po duhet të protestojmë me Ilirin dhe Saliun se me siguri serbët dhe Edi Rama e kanë bërë këtë kundër patriotëve... O njerëz legena që mburreni me dy legena....

           1. T
            Te hyfte.

            A luajten ata heronjte tane?Trego Jasharin dhe ha hajdarin.

            1. K
             Kostumi.

             Ec aty xhaka..! Te mjaftuan 6-shte..!!! Bej bla bla bla tani..!

             1. r
              rex

              ore xhaka ku esht pse nuk ka tregon me molet, haaaa , sa popull budalla jemi en shqiptaret , maksimumi qe mund te bejme esht te provokojm serbin edhe kaq , gjith jeten do ngelim pabuksa

              1. z
               zvicera ishte skandal fare

               Zvicerianet ishinne fushe skandal fare sikur kishinqir 11grekene by..h gjithe naten ! dhe kjo fillonte me portierin , mbrojtjen qe ishte byth fare ,reparti me i dobet , mesfusha s'dinte perse ishte ne fushe dhe ku shkonte ,sulmi i cakorduar ,nuk kishte nji pasim ne tre takime ,asnji top s'arrinte ne sulm, pasimet te gjithe te gabuara , pra zvizera dukej qarte kishte hyre ne Loje si e detyruar ,e donte vet humbjen ,nuk donte te luante ,mungonte cdo deshire per loj dhe kjo dukej qarte .Prandaj edhe ai rezultat ,sa te dukej sikur e kishin len vet !

               Lini një Përgjigje