Maroku shokon Spanjën

6 Dhjetor 2022, 18:50World Cup TEMA

Maroku shokon Spanjën

Maroku ka bërë surprizën e madhe, duke eliminuar nga kampionati Botëror Spanjën, pas goditjes së penalltive.

Koha e rregullt dhe 30 minutat e shtesës nuk sollën gol duke u mbyllur në barazim 0-0. Ndërkohë, në goditjen e penalltive, futbollistët e Spanjës ishin një dështim total, duke humbur 3 të parat.

Për Marokun ky ishte një kualifikim historik në çerekfinale, aty ku do të ketë kundërshtar fituesin e çiftit Portugali-Zvicër, e cila do të luhet në orën 20:00.

6 Komente

 1. A
  Akili

  Haha Spanja ja la Japonisë dhe eleminoj Gjermaninë,haj të rroni e ta kujtoni këtë botëror.

  1. L
   LORA

   Big like per fitoren e skuadres se Marokut

   1. O
    Olsi

    Ku spanja ku tiki-taka , 800 pasime spanja,205. pasime maroku. Bravo lojtareve te marokut qe hoqen qafe nje skuader qe vetem mban topin, dhe te can karin me nje tiki-taka te kopiuar, vertete barcelona bente tiki-taka por kishte mesin neymar suarez. Spanja nje skuader e mbivleresuar.

    1. S
     Sa ze

     PORTUGALIA JA FUTI PRASIN

     1. P
      Pesimisti

      Kur i ben gropen te tjereve bie vet brenda.Me ate trajner te luanit gjithe diten sot nuk shenonit jemi qare kot nga Reja.

      1. b
       bajate

       Ky kampionat muti, behet fitorja me porosi nga larte.

       Lini një Përgjigje