FOTO: Pele në spital, lojtarët e Brazilit ia dedikojnë fitoren legjendës së futbollit

5 Dhjetor 2022, 22:21World Cup TEMA

FOTO: Pele në spital, lojtarët e Brazilit ia dedikojnë fitoren

Brazili fitoi 4-1 me Korenë e Jugut duke kaluar në fazën çerekfinale të Botërorit.

Në fundin e ndeshjes, skuadra nga Amerika Latine ia ka dedikuar këtë sukes legjendës së futbollit, Pele, duke hapur një pankartë me foton dhe emrin e tij.

82 vjeçari qëndron i shtruar në spital në Sao Paolo prej një jave, teksa suksesi i Selecao është për të. Pele ështe jashtë rrezikut për jetën.

Lini një Përgjigje