7 “sekretet” e fshehura të Kylian Mbappe

6 Dhjetor 2022, 22:00World Cup TEMA

7 “sekretet” e fshehura të Kylian Mbappe

Anglia do të përballet me Francën në çerekfinalet e Kupës së Botës këtë të shtunë, teksa sytë janë drejtuar të gjithë te një lojtar në vecanti.

Bëhet fjalë për yllin e Paris Saint Germain, Kylian Mbappe, i cili aktualisht konsiderohet si një nga lojtarët më të mirë në botë dhe shumë futboll-dashës ngrenë pyetjen se si do të mund të frenohet një lojtar i tillë nga “3 Luanët” e Anglisë.

BBC ka renditur 7 arsyet që duhet ti dini mbi rritjen meteorike të Kylian Mbappe:

1 – Ai është lojtari i dytë më i shtrenjtë në historinë e futbollit;

2 – Ai është një fitues serial;

3 – Ai po ndriçon Kupën e Botës;

4 – Ai është një rekord-thyes në moshë të re;

5 – Ai është tejet i shpejtë

6 – U kthye në një goditje të madhe merkatoje nga Real Madrid.

7 – Një yll global.

 

6 Komente

 1. L
  Laert

  Edhe sekret, edhe i fshehur... Hajde hajde mjere shqipja thuaj ne dore te kujt ka rene.

  1. a
   anti25642654censurë

   mo u mërzit o lal!! kohë më të këqija do të vijnë!!do ta lexojmë shqipen si fjalët kryq!

  2. G
   Gam Gam ...Ham

   Keni harruar edhe 8- Ai eshtë Jezusi I ekipit Francez

   1. M
    Mand Boli

    Ka dhe dy te tjera:vrapon me dy kembe dhe gezohet kur ben gol.Pika qe nuk iu bie me keto lajme!

    1. T
     Taku

     Shkrim idiot … edhe nqs eshte I kopjuar

     1. H
      Hasan Misteriozi

      O gazetar idiot. Cfare thua more as vet nuk e di se cfare shkruan. Budallaleqe

      Lini një Përgjigje