Igli Tare, gjithmonë e më larg Lazio-s

23 Mars 2023, 15:02Sport TEMA

Igli Tare, gjithmonë e më larg Lazio-s

Në fund të këtij sezoni Igli Tare mund të ndahet përfundimisht nga Lazio. Sipas mediave italiane lëvizjet në ambientin bardhekaltër tregojnë se shqiptari nuk është më i preferuari i Lotito-s, i cili duket se ka bërë zgjedhjen e tij.

Një e dhënë në këtë drejtim është edhe oferta e majme e refuzuar nga Maurizio Sarri. 

Sipas “Sportmediaset” tekniku toskan ka rrefuzuar një ofertë nga Emiratet e Bashkuara. Sipas portalit prestigjos Sarri do të përfitonte plot 7 milionë euro në vit, por ka vendosur që ta rrefuzojë si një sinjal që i jep Lotito-s për besnikëri ndaj projektit lacial.

Në këtë pikë skenarët nuk janë të shumtë pasi siç dihet prej kohësh konflikti mes trajnerit dhe drejtorit sportiv është agravuar dhe në fund të sezonit numrit një të klubit roman i duhet të bëjë zgjedhjen e vështirë. 

Të largojë strategun e merkatos apo të vazhdojë me projektin e nisur nga trajneri.

3 Komente

 1. ÇEKIÇI

  Igli tare si shqiptarë i poshter qe është treguar është mirë qe largohet nga Italija dhe bënë mirë te bashkohet më ndonji skuader serbe dhe pasi që nuk ka vajzë tu ofroj gruan e tijë serbve per seks dhe te bëjë krushqi më ta faqeziu

  1. T
   Te hyfte.

   Po ca flet o trap e ke apo te kane ikur dhe ato pak blete qe ke?I poshter perse o hajvan qe eshte drejtor ne nje klub te serise A dhe eshte i sukseshem?Me sa kuptoje e ke te gjithen sepse vleresoi nje lojtar nga karakteri dhe qe mund te jete vertete djale i mire po ku eshte e keqja ketu qe eshte serb?Po pastaj duhet ti fryjme zjarrit te urrejtjes gjithmone me cfurqet gati.O loqe koqe dhe bole bashke karakteri e vecon nje njeri ne eshte i mire apo i keq dhe jo kombesia.Ai ate e njeh shume mire dhe kuptohet qe flet me superlativa.

  2. R
   Raimond vlonjati

   I poshter je ti si produkt serb jo shqiptari i madh lab Igli Tare.

   Lini një Përgjigje