“Nuk na vjen njeri për vizitë”, bashkëshortja e sulmuesit të njohur: Arabia, eksperiencë e vështirë. S'shkoj dot në pishinë e s'pi në shtëpinë time

24 Shkurt 2024, 10:24Sport TEMA
“Nuk na vjen njeri për vizitë”, bashkëshortja e

Riyad Mahrez ishte një nga lojtarët që braktisi Europën për Arabinë Saudite. Në verën e vitit 2023, sulmuesi u largua nga Manchester City dhe firmosi me Al-Ahli.

Por, adaptimi me kulturën e re nuk ka qenë aspak i lehtë për bashkëshorten e algjerianit, Tylor Ward e cila thekson se nuk mund ta besonte që në Arabi nuk mund të konsumonte alkool.

“Është shumë e vështirë, jeta këtu është shumë ndryshe. Ka raste kur nuk më pëlqen por nuk kam zgjidhje tjetër.

U trondita kur Mahrez më tha se do largoheshim nga Manchesteri dhe që do transferoheshim në Jeddah. Ai më tha se kjo ishte pjesë e karrierës së tij.

E di që ka njëfarë konservatorizmi dhe telefonova për të gjetur se çfarë rrobash mund të vishnim dhe nëse do të duhej të mbulohesha për të shkuar në pishinë.

Por, si përgjigje më thanë; Më falni, por pishina është e rezervuar vetëm për burrat.

Nuk është se më pëlqen të notoj, por ky mentalitet më bëri shumë përshtypje.

Në fillim nuk e kuptoja shumë mentalitetin këtu, por më pas Mahrez më bëri të kuptoja se ishte diçka vërtet e rëndësishme.

As nuk mund të konsumojmë alkool. Nuk blej dot alkool dhe ta konsumoj në shtëpi, tani askush nuk na vjen për vizitë”, u shpreh bashkëshortja e Mahrez.

10 Komente

 1. T
  Treni

  Edhe po të ma shtronin me flori, nuk do shkoja te këto vende leshi. Ç'i do lekët e luksin kur nuk ke as të drejtë t'i përdorësh fundja.

  1. t
   tifozi

   Treni-kjo biba leket i ben me ate veglen ne mes te kembeve, prandaj eshte martuar me jevgjitin.

  2. A
   Anti islam

   Po pse c'kujtove ti , geuaja e futbollistit , na qenka nje lloj si Anglia dhe vendet islame , qe jane 1000 vjet mbrapa Evropes ? Le te kene pare sa te duan , nuk i le feja e shemtuar e tyre , te bejne nje jete normale . Prandaj , edhe ketu ne Evrope , islamiket e kane te pa mundur te integrohen . Dashke te shkosh ne pishine ti ...atje gruaja nuk kalon dot pragun e shtepise e pa shoqeruar nga nje mashkull , qofte ky edhe i biri mbi 7-8 vjec . Ne vendet islame , jeta e gruas eshte nje sketere , eshte nje burg i perjetshem .

   1. E
    Elda

    Femija po u trajtua keq qe ne femijeri nga prinderit,dihet qe nuk do jete normal.Do ti manifestos me vone te gjitha.

    1. E
     Elda

     Femija po u trajtua keq qe ne femijeri nga prinderit,dihet qe nuk do jete normal.Do ti manifestos me vone te gjitha.

     1. B
      Berti

      Pi shurren e sheikut tani se mbase e ndihmon karieren e burrit o plehra qe falni rinine tuaj per parate e shurranjoseve.

      1. B
       Beqiri

       Shume gjyhna..Ai koqja duhet te kishte ardhur ,te firmoste dhe te luante per Egnatian e RRogozhines.Ketu ne Rogozhine ajo do te bente jete me mire se ne Angli.

      2. P
       Pet.

       Cdo shtet ben ligjet si i do vete, te pelqejne ose jo. Duhej te ishe informuar para se te shkoje aty , injoranca nuk eshte justifikim (meqe u informove para se te shkoje ne pishine).

       1. D
        Drejtesisht e pa hile

        Po jo , more Pet , nuk eshte problemi aty , sigurisht qe çdo shtet ben ligjet si do vete . Por ne keto vende , nuk bejne ligje fare , keto drejtohen nga ligjet e nje libri idiotesh , shkruar 1500 vjet me pare , e qe quhet Kuran . Une , per njohuri , e kam lexuar kete liber dhe po te betohem , qe nuk ka liber me kontradiktor , me provokues e me te habitshem . Ne nje "sure" te tij , thote "kush vret nje njeri , ka vrare gjithe njerezimin" ( shume mire - thote lexuesi) , por disa faqe me tutje , shkruhet " kush nuk e beson kete fe , duhet te vdese , duhet t'i pritet koka me hanxhar , qe te dale gjaku si burrimi" . Tani , si t'a kuptojme kete liber gjoja " te shenjte" ? Une dhashe nje shembull , por Kurani eshte i mbushur i gjithi me marrezira pa fund , ku mbreteron vrasja , vdekja , gjaku . Dhe ky liber i tille , i shkruar para 15 shekujsh , sherben si kushtetute per vendet islame dhe te gjitha ligjet e rregullat ne keto vende , mbeshteten tek ky liber . Pra , nuk eshte problemi qe ligjet i bejne si duan vete keto shtete , problemi eshte qe ligjet e tyre jane shkruar para 1500 vjetesh . A mund te qeverisen keto shtete me ligje te tilla te shpifura ?

       2. a
        aleks

        miliarda te kem, nuk shkoj ne keto shtetet e arabise, jete koti, te mbyt kondicioneri, gjith diten brenda., por per keto putanat eshte vendi me i mire qe dua ti shof, se keto jane mesuar te rine pa breke, te fotografojne by**n 100 here ne dite, e te pinin dhe te deheshin si qente e rrugeve. nese do te denosh nje putane çoje te rrije ne arabi

        Lini një Përgjigje