FOTO: Pylli i Fazanëve në Maliq, ‘pushtohet’ nga sorkadhet

29 Janar 2024, 17:06Turizëm TEMA

FOTO: Pylli i Fazanëve në Maliq, ‘pushtohet’ nga sorkadhet

Pylli i Fazanëve në Maliq, një atraksion turistik vetëm 10 km larg qytetit të Korçës, në këto ditë dimri është pushtuar jo vetëm nga fazanët nga i cili ka marrë emrin dhe pylli por dhe nga sorkadhet.

Kryeministri Edi Rama, në kuadër të rubrikës “Beautiful Albania” ndau foto të këtij pylli, teksa shfaqen pamje përrallore, ku trashësia e dëborës në këtë pyll ka shkuar mbi 20 centimetër.

Me një peizazh fantastik në një sipërfaqe prej 50 hektarësh, ky pyll gëzon statusin e monumentit natyror, ndërsa fazanët janë simboli i monumentit të natyrës.

2 Komente

 1. H
  Hajde rradhen kush e ka.....

  Shoku Edi te erdhi shansi ne dore nga ku nuk e prisnje do te enjten xhepat perseri qe i ke ne forme thesi, shpejt jepe per "miqte" e tu Oligarke si PPP per nje euro dhe per 100 vjet.....

  1. V
   Visi

   Radha jote ka ardhur. Përpara gjithmon se njerzit e mençur, gjithë këtë popull të mençur e ke nga mbrapa, vetëm ti mendo të qeverisësh mirë si deri tani. Hajde radhën kush ka ngelur prapa duhet të shpejtoj se karvani ecën përpara.

   Lini një Përgjigje