U 17, Shqipëria kualifikohet për në Elite Round

Kombëtarja shqiptare U 17 ka bërë një arritje të madhe, teksa ka arritur që të kulifikohet në Elite Round.

Në ndeshjen e fundit të grupit, Shqipëria ka barazuar 1-1 me Estoninë dhe ka mundur që të renditet e dyta në grup, pas Gjermanisë, duke u kualifikuar kështu për në Elite Round.

Shqipëria shënoi e para në këtë takim me anë të të riut Jonuzi, ndërsa më pas u barazua nga Estonia, të cilës i duhej fitorja përballë kombëtares sonë, për të pasur shpresa për kualifikim.

Tani Shqiperia U17 do te marre pjese ne Elite Round, qe perbehet nga 28 skuadrat me te mira te Europes qe do te luajne ne 7 grupe me nga 4 skuadra. Kualifikimi ketu do te jete shume me i veshtire, pasi jo vetem qe niveli i kundershtareve eshte me i larte, por kualifikohet vetem fituesi i grupit.

 

REMOTE_ADDR:[]
                 Loading...