U 17, Shqipëria kualifikohet për në Elite Round

Kombëtarja shqiptare U 17 ka bërë një arritje të madhe, teksa ka arritur që të kulifikohet në Elite Round.

Në ndeshjen e fundit të grupit, Shqipëria ka barazuar 1-1 me Estoninë dhe ka mundur që të renditet e dyta në grup, pas Gjermanisë, duke u kualifikuar kështu për në Elite Round.

Shqipëria shënoi e para në këtë takim me anë të të riut Jonuzi, ndërsa më pas u barazua nga Estonia, të cilës i duhej fitorja përballë kombëtares sonë, për të pasur shpresa për kualifikim.

Tani Shqiperia U17 do te marre pjese ne Elite Round, qe perbehet nga 28 skuadrat me te mira te Europes qe do te luajne ne 7 grupe me nga 4 skuadra. Kualifikimi ketu do te jete shume me i veshtire, pasi jo vetem qe niveli i kundershtareve eshte me i larte, por kualifikohet vetem fituesi i grupit.

 

REMOTE_ADDR:[]

16 komente në “U 17, Shqipëria kualifikohet për në Elite Round”

 1. kthella says:

  ju lumte ketyre djemve se jane shpresat e flamurit kuq e zi

  1. raimondi says:

   Ju lumte cuna ! Tani forca te dilni te paret ne grup ..

 2. +10 says:

  Shpresa vdes e fudit. BRAVO djema.

 3. DJ Achmed i kil you says:

  Nderime per ju djema————-bravo ju qofte,,,,,,,,,,,,,,,,

 4. england says:

  Ndodhi ajo qe ndodh sa here kur ju jepni lajme sportive!
  estonia nuk kishte shance te kualifikohej se ka honger nga
  5 petlla,si me gjermanine ashtu dhe me sllovakine,dhe kur
  informoni se shqiperia shenoi e para beni mire,por cilesoheni
  qe goli u realizua nga pika e bardhe e 11 metrave,sikur bete
  shume mire qe shkruajtet se gjermania fitoi me 17 vjecaret tane
  me nje penallti,per lajmet e tjera nuk kam cfar te them jeni njesha

  1. Tironci Lugano says:

   england
   Te jesh njesh duhet te plotesosh disa kritere e keshtu do shkojsha pak me ngadale per te bere te tilla pohime.Sidoqofte bravo cunave e suksese edhe ne vashdim
   pershendetje

 5. i drejti says:

  ENDRRA E PANOS TE MATH ISHTE-TA SHIKONTE SHQIPERINE NE NJI EUROPIAN REALIZOJANI JU DJEMA.JU LUMTE.

 6. Skraparlli i Inatosur says:

  Me breke neper kembe qenkan kualifikuar,por megjithate suksese.

 7. nga deti kuq e zi says:

  suksese cunat e Shqiperise ! nuk eshte e lehte te kalosh ne rruge ku s’kemi eksperienca ! ju thyet nje tabu , dhe ky eshte suksesi juaj! nuk duhet te kenaqemi me pak, por te stervitemi shume qe te mos kemi frike asnje kundershtar !

 8. mirdita says:

  Shpresojm te jen e arthmja e kombetares tone qe do na qojne ne europjan…

 9. E verteta says:

  E ku mbet titulli U 17 ne europian ,kritikat ju nuk i pranoni .

 10. fane mirdite says:

  quna jeni te forte ju don zoti nuke jeni si keta qe kemi tani qe qellimi i tyre kryesor nuke eshte te luajne futboll dhe qe prezantojne nje popull te tere por te fitojne 100 mij euro dhe te hargjojne 150000 mije ne treg shqiptare jo se jane me te liret por paguajne pe tu shitur kure i shikoj te luajne futboll them po keta njerez nga vijne nuk shikojne koleget e tyre si luajne te pakten gjysmen e atyre te mesatares flas per ata jashte jo per ata te kaperativave …………

 11. rrushi says:

  Cfare thoni o teveqela!!!Krekoseni se qenkan kualifikuar djemte tane me nje barazim me Estonine!!Pika qe s’u bie juve dhe atyre!!!Ekipi yne ishte i kualifikuar perderi sa mundi Sllovakine 2-1,ndersa u mund 1-0 me Gjermanine!!Me kaq mjafton ana FUTBOLLISTIKE!!!Por ndeshja e fundit me Estonine ishte nje PAZAR I NDYRE!!!Pasi e pane se Gjermania po e mundete Sllovakine 2-0,tak-fap i lane golin Estonise,qe ndeshja te dilte barazim dhe BASTI PER “X” ishte 3.5 deri 4.o!!!Qe ne 17 vjec fillojne PAZARET keta KELYSHA,ndaj mos u habitni se Shqiperia u mund nga Luksemburgu!!!!PAZAR!!!PAZAR!!!

 12. england says:

  Ej rrusho ti e ke me te degjume keto qe thua,apo i sheh ne endrat
  e tua te nates?
  ndodhin shitje-blerje ndeshjesh kudo ne bote(nuk jam kundra kesaj)
  po jo me 17 vjecaret,pse e them kete takimet e tyre te grupeve
  nuk eshte se ka informacion te mjaftushem ne momentin qe luajne
  dhe si pasoje nuk mund te bejne llogari te tipit meqe gjermania po
  fiton andej ne o burra ti leme nje pike estonise!!po sikur estonia
  te kish bere te dytin,nuk besoj se ti do filloje te fantazoje,e te
  shkruaje ketu ne kete chat,dhe duhet te dish qe te lejosh nje gol
  ne porten tende duhet me komuniku me njeri tjetrin,ose trajneri
  te dergoje mail,ose sms(por per fat te mire lojtaret nuk i lejohet
  te mbajne celulare me vete ne fushe kur luajne)kjo per humor

 13. tirona e tironcave says:

  shpresoj qe ne te ardhme dhe shqiperia te ket nje ekip pretendet ne cdo ndeshje te jape me te miren e mundshme,i uroj suksese ketyre grup moshave,fitore dhe vetem fitore.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *