Ilir Daja merr drejtimin e skuadrës së Tiranës

daja-ilir-1024x755Ilir Daja do të jetë zyrtarisht trajneri më I ri I skuadrës së Tiranës, ku dyja palët kanë arritur marrveshjen paraditen e sotme.

Ilir Daja zëvëndëson kështu trajnerin Shkëlqim Muca I cili u largua nga klubi bardheblu për mos arritjen e rezultateve pozitive.

Prezantimi I tekniku kryeqytetas do të bëhët në stadium Selman Stermasi, ndërsa më pas tekniku do të zhvillojë edhe seancën e parë me skuadrën bardheblu.

49-vjecari është një trajner I njohur në futbollin shqiptar ku ka arritur disa suksese, me ekipin e Elbasnai në vitin 2005-2006 duke arritur që ti japë për herë të parë në histori titullin kampion skuadrës verdheblu. Gjithashtu ai është shpallur kampion edhe me Dinamon.

Ndeshja e parë zyrtae që trajneri do të zhvillojë me Tiranën do të jetë javën e ardhshme përballë skuadrë së Kukësit në “Qemal Stafa”.

Momentalisht Tirana renditet në vëndin e pestë ne 10 pikë të grumbulluara./f.b

REMOTE_ADDR:[]

3 komente në “Ilir Daja merr drejtimin e skuadrës së Tiranës”

  1. perkthyesi says:

    Kthimi i Tirones te ndonje trofe per kete sezon duket shume i veshtire. Ka kaluar 1/4 e kampionatit, dhe diferenca me vendin e pare eshte 12 pike. E pabesueshme, por e vertete. Gabimi duhet kerkuar qe te emrat e merkatos, te cilet ishin te medhenj, por prodhuan nje futboll diletant, qe nuk i hyn ne pune askujt. Ekipi duhet te vere ne levizje te rinjte, qe te pakten ti pergatise per te ardhmen. Mendoj se rruge tjeter nuk ka!

  2. Pipi says:

    Trofe Tirana? Harroje per sivjet…

  3. niko says:

    …….po c trajner eshte ky more budallenje apo drejtues te tiranes qe po ja q… nenen ketije ekipi symbol te futbollit shqiptar ..po as daja tezja apo kasapi e dervishi-hoxha-prifti nuk I bejne derman ketij ekipi , vet futbollistat e kan ne dore resultatin dhe ato e shofin se ce behet me lotot apo bastet ……pra shume vete fitojne miliona me djersen e ketyre qunave , …………….dhe keta mire ja bejn me keto resultate, …..shpejt edhe aja do ik per lesh…….

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *