Shehi këmbëngul:Të fiksohet në Kushtetutë, qeveri teknike 3 muaj para zgjedhjeve

Kreu i LZHK-së dhe aleati I Bashës në koalicionin opozitar, Dashamir Shehu, ka insistuar së fundmi në propozimin e tij për qeverinë teknike.

Sipas Shehit për të krijuar besimin e humbur mes palëve për zhvillimin e zgjedhjeve duhet që edhe në tre proceset e ardhshme zgjedhore të krijohen qeveri teknike.

Ne do të donim një qeveri që në dy apo tre muajt e fundit të jetë e shkëputur nga interesat e kësaj mazhorance që është sot.

Unë personalisht e kam shtrirë edhe idenë që kjo lloj qeverisjeje të fiksohet në Kushtetutë që të paktën për 10 – 15 vitet e tjera kushdo qoftë në qeveri, në 2-3 muajt e fundit duhet ta dorëzojë.

Ky nuk është transferim pushteti nga njeri krah në krahun tjetër, por një mënyrë për ta distancuar pushtetin nga kutia e votimit.

Ky nuk është një avantazh që po ia marrin PS-së, do t’ia rikthenim edhe në kohën kur të jemi në pushtet për të krijuar besimin reciprok përsa i takon zgjedhjeve”, kembengul Dashamir Shehi.

REMOTE_ADDR:[]

8 komente në “Shehi këmbëngul:Të fiksohet në Kushtetutë, qeveri teknike 3 muaj para zgjedhjeve”

 1. Terri Tori says:

  Ik mer rrot kari, varikars, Politikan ti, shkerdhate muti
  cop injoranti. Car do me nxjerr sistem te ri politik?
  Pse mer bythqir nuk u ndjeve kur vidhte maloku votat?

 2. Celo Mezani says:

  Nga gomarlleku ne gomarllek po u ofrojne shqiptareve cdo dite keta opozitare te pjerdhur.
  Nese nje maxhorance qe eshte ne pushtet do te manipuloje zgjdhjet, gjeja me e pershtatshme per te do ishte nje Qeveri Teknike tre muaj para zgjedhjeve e cila realisht nuk do mund te kryej asnje lloj pushteti, nderkohe qe maxhoranca lan duar per cdo paregjullsi qe ndodh pasi thote qe fajin e ka qeveria teknike, se une nuk qeveris me.

 3. return of saint says:

  O buf lerini lodrat me amerikanet nuk shpetoni dot nuk ka qeveri teknike qe te beni manipulime ti dhe shpura jote morret fund ne kete vend

 4. plaku says:

  Çfarë i kemi bërë kësaj bote që na detyron të
  dëgjojmë të tillë gomerë?!

 5. H2O says:

  Une kujtova se tallej por ketij pijanecit rakia i ka demtuar krejt neuronet. Idiot Tirane, dil shit salep tek Pazari me mire, te rrime te degjojme karlliqet tua.

 6. aliu says:

  IK OR ANADOLLAK ,bashibozuket e kti vendi , vet vidhni dhe vet therrisni kapeni hajdutin , llumi kti kobi njerez te degjeneruar , qe po merni me qaf nje popull , megjithse çdo popull meriton qeverin qe ka tek e fundit , rrespekte per te vetmin burr qe do te bej shtet ne kte vend kryeministrin e nderuar ED RAMA , si i vetmi fat i kti populli te drobitur nga kta anadollak mashtrus hajdut e kriminel te politikes ton.

 7. timo says:

  Dash, a e ke mar ë faqoren e rakisë me vete?

 8. vetingu says:

  pse nuk flet per Vetingun ti mor trim ?
  apo vetem per te nuk keni interes

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *