LETRA/ Komisioneri Hahn iu shkruan shqiptarëve: I ofruam çdo gjë PD-së, po ata s’duan zgjedhje. Zgjedhjet të mbahen edhe pa PD-në në 18 qershor, dënoj fuqishëm thirrjet për dhunë

Komisionieri për Zgjerim, Johannes Hahn, iu është drejtuar me një letër qytetarëve shqiptarë.

Ai thotë se Partia Demokratike, pavarësisht ofertave të shumta që i janë bërë, nuk pranon të marrë pjesë në zgjedhje.

Për këtë arsye, ai shkruan se zgjedhjet edhe pa PD-në, duhet të mbahen.

Ai ndërkohë dënon thirrjet për dhunë dhe thotë se shtyrja e zgjedhjeve në Kavajë, nuk është fitore për asnjë palë.

Letra e Johannes Hahn

Të dashur qytetarë të Shqipërisë, miq të dashur

Po ju drejtohem sot me një shqetësim të madh.

Në javët e shkuara janë bërë disa përpjekje  për të promovuar dialogun mes partive politike në Shqipëri, nga ana e përfaqësuesve të BE, përfshirë dhe mua dhe nga partnerë të tjerë ndërkombëtarë.

Kemi dëgjuar me kujdes shqetësimet dhe pritshmëritë e të gjitha palëve duke u munduar të lehtësojmë gjetjen e një zgjidhjeje për krizën në vazhdim.

Janë ofruar një numër opsionesh me shpresën se partitë dhe udhëheqësit e tyre do të tregonin përgjegjshmëri në gjetjen e një zgjidhjeje të përbashkët.

Fatkeqësisht kjo nuk ndodhi. Sot gjendemi në një situatë ku procesi zgjedhor është vënë në lëvizje për të realizuar zgjedhjet në 18 Qershor. Ky process do të zhvillohet pa pjesëmarrjen e partive më të mëdha opozitare. Kjo është një zgjedhje e qëllimshme e partive opozitare për të mos marrë pjesë në zgjedhje. Më duhet ta respektoj por në të njëjtën kohë ta shoh me keqardhje një vendim të tillë nga pikëpamja demokratike. Shqiptarët kërkojnë dhe meritojnë zgjedhje që ofrojnë një zgjedhje të gjerë elektorale dhe sigurojnë standarte zgjedhore. Gjithsesi procesi demokratik duhet të vazhdojë dhe pse disa zgjedhin të mbeten pas.

 

Demokracia dhe standartet demokratike, nuk do të ndalohen nga bojkotimi i institucioneve dhe zgjedhjeve demokratike. Zgjedhjet do të vlerësohen në bazë të meritave të tyre, sipas standarteve ndërkombëtare.

Institucioni evropian më kompetent, ODIHR, ka lëshuar së fundmi vëzhgimet e veta për veprimtarinë zgjedhore në Shqipqri.

Ne jo vetëm e mbeshtësim ODIHR, presim gjithashtu që të gjitha institucionet me rëndësi të Shqipërisë do t’i ofrojnë bashkëpunimin dhe transparencën e tyre të plotë gjatë misionit, si gjatë fushatës ashtu dhe në ditën e zgjedhjeve. Është në interesin e Shqipërisë dhe të autoriteteve të saj që OSBE-ODIHR dhe të gjithë vëzhguesit ndërkombëtarë të jenë në gjendje të zhvillojnë në mëyrën më të mirë rolin e tyre kyç për vlerësimin e zgjedhjeve.

Prandaj më lejoni të jem i qartë dhe për një gjë tjetër: Dënoj fuqishëm çdo lajmërim apo thirrje për ‘veprim’ që do të kërcënonte të drejtën e qytetarëve për të votuar dhe liritë e tyre themelore. Këto ‘veprime’ nuk mund të justifikohen dhe nuk janë pjesë e standarteve të BE.

 

Në të kundërt, është një vlerë themeltare evropiane që idetë dhe propozimet politike – pavarësisht nëse u pëlqejnë apo jo –  të diskutohen brenda institucioneve, veçanërisht Parlamentin Shqiptar.

Kjo është theksuar në të gjitha takimet me udhëheqësit politikë të vendit tuaj, të çdo pale qofshin!

Sa i përket kësaj, më lejoni t’ju them dhe një gjë. Anullimi i zgjedhjeve në Kavajë nuk është fitore për askënd! Është një humbje për demokracinë.

Të dashur qytetarë

 

Kam besim të plotë se shqiptarët do të kërkojnë nga udhëheqësit e tyre të tregojnë vetëpërmbajtjen dhe pjekurinë demokratike që pritet nga një vend që aspiron të jetë pjesë e BE.

Le të jemi të qartë: udhëheqësit do të jenë përgjegjës nëse mundohen të nxjerrin nga shinat aspiratat legjitime të popullit shqiptar për një të ardhme më të mirë.

BE do të ndjekë dhe monitorojë nga afër procesin zgjedhor. Dhe çka është më thelbësore, do të vazhojë t’ju mbështesë në shtegun drejt anëtarësimit në BE.

 

REMOTE_ADDR:[]

41 komente në “LETRA/ Komisioneri Hahn iu shkruan shqiptarëve: I ofruam çdo gjë PD-së, po ata s’duan zgjedhje. Zgjedhjet të mbahen edhe pa PD-në në 18 qershor, dënoj fuqishëm thirrjet për dhunë”

 1. vjola says:

  Ju falenderojme .

 2. albti says:

  Edhe opozita e Sirise mendonte dikur se do merrte pushtetin me dhune po shiheni ku jane katandisur.

  1. siriani says:

   Sirine e keni top ju!

 3. wake up donald lu ! says:

  hera e pare pas 2 prillit 1991

  qe nje zyrtar perendimor
  flet sakte-qarte dhe fort.
  .
  Shpresojme qe dhe zoti Donald Lu i tiranes dhe donaldi i madh i amerikes
  te beje te njejttin veprim..
  .
  periudha bizarre e e makartizmit dhe sali biberishes ka mbaruar
  .
  ka ardhur koha per clirimin e shqiperise nga nazi berishizmi & lul bashizmi

  I HAVE A DREAM

 4. aqif tahipi says:

  Hahn me ne fund po i njeh Haxhi Qamilet e sotem ne Shqiperi.

 5. U kry ! says:

  mbaroi dhe kjo pune:

  BE do te njohe zgjedhjet e 18 qershorit (PD e beri lojen e bojkotit me qellim qe partlamenti i ri te votoje Vettingun)

  U kry !

 6. mirel says:

  Po cne PD ne zgjedhje..
  PD duhet te ish qerruar nga lista qe ketu e 10 vjet perpara.
  E ricikloi Nano bajga..e ricikloi dhe Edvin Ramuti.
  Keta duhet qerrohen perfundimisht nga skena politike shqiptare.

  1. eeeeej says:

   Debil! PeDe-n e ricikloi Ilir Koklopa 🙁

 7. patrioti says:

  ME VJEN MIRE QE ME NE FUND NDERKOMBETARET PO FLASIN TROC DHE PA NENKUPTIME. PERGJEGJESIA KRYESORE PER KETE ZALLAMAHI BIE MBI SALI BERISHEN. NUK DO TE ARRIJE KURRE TE COJ PERSERI KETE POPULL NE LUFTE. ENVERI NDENJI NE PUSHTET 45 VJET NDERSA KY KA 27 VJET NE POLITIKE DHE NUK PO LARGOHET DOT. PARATE E PISTA QE KA ATY JANE NJE DITE DO TJA MARIN DHE DO TJA JAPIN KETIJ POPULLI QE PO VUAN KAQ SHUME. KETIJ PO TI VIJ KEQ PER KETE POPULL PSE NUK JEP CA PARE TE FAMILJES DHE TE BEJE BAMIRESI. PO SI KA MUNDESI QE FEMIJET E KETIJ BEHEN MILIONERA DHE NUK BEHEN FEMIJET E NJE NJERIU TE THJESHTE. DIL NE PENSION O VRASES . SE MOSHEN E KE MBUSH ME KOHE. POR NORMALE QE NUK TE DEL PENSIONI. POR DUKE NDEJTUR NE KUVEND MUND TE ORGANIZOSH CADRA SI KJO QE PO MBAN SOT E 3 MUAJ. TE GJITHE HAJDUTAT DHE VRASESIT DO TE PERGJIGJEN NJE DITE PARA DREJTESISE. KETE POPULL NUK E MERNI ME NEPER KEMBE.

 8. LUAN says:

  KUJT IU FLET ??????? ME HAPUR DHE TROC SE KAQ NUK KANE FOLUR NDONJEHERE PERENDIMORET.
  MEGJITHATE ,BANDAT E KUSAREVE, NJEREZIT E PERLYER ME PUSHTETIN, INTERESAXHINJTE E RENDOMTE DHE PRAGMATISTE, INJORANTET DHE NJEREZIT MJERANE NGA TRUTE, DO TE PROTESTOJNE DHE THONE ASHTU SI HAXHI QAMILI 100 VJET ME PARE , DUAM BABEN, DUAM KACIN ,

 9. IP says:

  Zoteri,
  Pjesa me e madhe e shqiptareve, te majte apo te djathte aspirojne pranimin e Shqiperise ne familjen evropiane, duke menduar se keshtu endra e tyre per liri dhe demokraci do filloje te realizohet. Na ndihmoni, mos na braktisni. Udheheqsit e cadres nuk punojne per Shqiperine, as per Europen e bashkuar. Falemnderit per perpjekjet dhe ndihmen tuaj. Keni mirenjohjen e shumices se shqiptareve, te atyre qe nuk shajne, qe respektojne ligjet kudo qe jane, qe kerkojne drejtsi, qe punojne shume e me ndershmeri, qe urrejne dhunen, percarjen, rrugacerine,

 10. Populli says:

  Zhdukja nga skena politike e PD partise KLIK qe ka lyer duart me gjakun e shqiptareve eshte fitorja me e madhe e shqiptareve ne keta 100 vjet!

 11. Mandi says:

  🇪🇺🇪🇺🇪🇺🇪🇺🇪🇺🇪🇺🇪🇺🇪🇺🇪🇺🇪🇺🇪🇺🇪🇺🇪🇺🇪🇺🇪🇺🇪🇺🇪🇺🇪🇺👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻.
  THANKS!!!!! EU!!!!!!!🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱

 12. Ballabani brenda cadres says:

  A ka demokrate te ndershem,qe adhurojne Europen,perendimin,enderen e tyre per ta bere Shqiperine si Europa?Ku jane dhe si i pergjigjen kesaj thirrjeje te Komisonerit Hahn?A nuk ishte kjo thirrja e tyre,e kohes se demostatave te studneteve te Dhjetorit,per:”Ta bejme Shqiperine si Europa”?A mos ka ndonje Europe tjeter sot dhe nuk e kemi marre vesh?Akoma do ndjekin nje te cmendur,i cili ka deklaruar dhe here tjeter se:”Mbas meje shkaterimi”?A nuk paska nje grup deputetesh,ashtu sic edhe kane folur hapur,te cilet kundershtojne kete politike te sotme te Sali -Lulushit,te dalin dhe te formojne nje grup opozitar parlamentar e te bisedojne me maxhorancen,per te gjetur nje zgjidhje,per te hyre ne zgjedhje?
  Ne se nuk e bejne kete,duhet pranuar se jane vetem llafolloge,te papergjeshem,e qe flasin kot,e mbrojne karrigen dhe bythen e tyre?
  Ja per kete them se,nese ka demokrate te ndershem sot dhe jo neser,sepse neser eshte vone,duhet te veprojne,flasin e mbeshtesin keta Europiane qe shqetesohen per ne.
  Vetingu dhe jo vjedhja e shitja apo blerja e votes,eshte problemi i Sali – Lulushit.As droga nuk eshte problemi i tyre…Keto jane vetem kallaj mbi gune,per t’ju larguar te vertetes, E verteta eshte ndeshkimi i tyre prej drejtesise qe duam e preim te behet,per krimet qe kane bere ndaj ketij Populli dhe vendi…

  1. e di si eshte puna says:

   Nuk ka “demokrate” te ndershem. Ka :
   1. “demokrate” maskarenj
   2. “demokrate” idiote
   3. “demokrate” maskarenj dhe idiote

 13. Haveli says:

  Bo, booooooooooo! I mjeri Han ca do heqesh nga helmet te sharat mallkimet e shpifjet qe do te dalen nga gojeprishurit cadraniane. E pakta do te te thone qe je komunist , vellai i Stalinit, Leninit, Enverit, Fidelit, Mao-s, etj etj. Padyshim nuk do te harojne te permendin se je paguar me parate e Edvin Droges etj etj.

 14. Alban2017 says:

  Wow!!!!! E pa besueshme qe nje personalitet kaq i larte i BE-se flet kaq qarte dhe komunikon kaq after e miqesisht me popullin Shqiptar. Bravo dhe Faleminderit.

 15. Zorba says:

  Me ne fund evropa po njeh shqiperine serjoisht dhe i jep leksione te qarta pa nenkuptime e keqkuptime ,shqiperia do te beje zgjellje sipas kushtetures ,ligji eshte precis e nk diskutohet as bojkotohet, eshte e drejta e e qytetarir,partis shoqates qeveris te beje lojen mbrenda rregullit e ligjit e ne fund do dale nje qeverisje qe i pershtatet realitetit shqipetare .Nuk mund te pretendohet e lejohet pas 25 vetesh qe ne te themi se nuk pranojm kushtetuten shqipetare e miratuar nga te gjithe plotesisht demokratike e njedhojte me vendet evropiane,suksese te gjithe qytetareve shqipetare ne zgjellje!

 16. Mihali says:

  Si nje qytetar shqiptaro-Amerikan I bej prokurorit te pergjitheshem ,Adriatik Llalles te nis me njeher procedimin penal per thirjet per dhune te bera nga cilido subjekt politik perpermbysje sistemit
  politik me dhune.
  Para se te jet von per ty si njeri i ligjit. Veprim ose mos veprimi do tju kushtoj.

 17. Aliu says:

  PD- 👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎FASHISTE!!!

 18. asd says:

  Z. Hahn ne shqiptaret e zakonshem ju falenderojme qe BE, Organizmat e saj me te larte dhe Ju personalisht jeni perpjekur me sinqeritet per te ndihmuar Shqiperine dhe shqiptaret. Per te lehtesuar shqetesimin tuaj, dua tju them qe ne shqiptaret nuk ndryshojme idene e perkatesise europiane dhe as vleren e miqesise qe ju vazhdoni te na ofroni kaq bujarisht. Ju lutemi konsiderojeni “nje dite me shi” kete qe po ndodh ne Shqiperi, por nuk mund te jete asgje me shume se kaq. Ne shqiptaret nuk kemi asnje ankth cdo te beje Berisha me Bashen para apo gjate zgjedhjeve. Ata thjeshte po luane nje loje me maska e cila nuk mund te zgjase pa fund.

  1. DASHAMIRESI says:

   Ndaj te njejtin mendim me komentuesin “asd”.
   Nje Faleminderit te Madhe per BE–ne dhe ne
   vecanti per zotnine e nderum Hahn . Respekt .

 19. © KENDVESHTRIM TJETER © says:

  PD-ja nuk kerkon zgjedhje ,por fitore ne tavoline !
  “FITORE” per te rregulluar vetingun.
  Ky vendim eshte i drejte,duhet te ishte marre kohe me pare.

 20. Treviso says:

  Bashkimi Europian i jep lejen qeverise qe te perdori forcen kunder skuadres kriminale e mafjoze dhe zgjuan sipatizantet e partise Demokratike. Me troç nuk ka ku te shkoje. Kushi bashkohet skuadres kriminale dhe kerkonte zhvilloje trazira duhet te marri kerbaçin e shteti. Policia tani duhet te jete shume aktive me kete skuader duke e filluar nga kryekrimineli Berisha dhe krimineli Basha. Kerbaçi i pare duhet te filloje tek Sali Karaxhiçi dhe i dyti tek Lulzim Harkani.

 21. Topleci says:

  I nderuar Komisioneri HAN je shume i nderuar dhe ke Bekimin e mbi 80% te Shiptareve.

 22. Namiu says:

  VETINGU!!VETINGU!!!VETINGUNNNNNN!!!!
  🇪🇺🇪🇺🇪🇺🇪🇺🇪🇺🇪🇺🇪🇺🇪🇺🇪🇺🇪🇺🇪🇺🇪🇺🇪🇺🇪🇺🇪🇺

 23. Nacionalist says:

  E po me qe e doni keshtu, si ne 1944, athere sna ngelet gje tjeter! Burra behuni gati, vajisini! Te paren Flokekuqen dhe te dytin te “gjatin”. Pastaj me radhe ….

 24. Tiranare says:

  Hahn eshte kamunist i thekun. Asht dashnori i nje kurve qe ma ka thane evropiani dixhital. Kyje mafjoz ka ba vila ne te tere boten me paret e Edvin Norieges. Ky vjen qdo nate ne Tirane me nda paret me Saje qorrin. Ma ka tregue TIM-si digjital mue. Prandaj une ju bej thirje qy me 13 Maj me protestue jo ne Tirane por ne Brussels.
  Qohu Sale nga gjumi, i thote Luli nga qelia ngjitur.

 25. baku says:

  Uuuushshshshsh,ndal ore,po kur do te me vrase!
  Vajis ullukun e bythes ti o loqe,se do ta hash nga te trija me te gjatin.

 26. vaso says:

  Te perdoresh dhune ndaj protestuesve neser,dote thote qe do harrojme 21 janarin.Do te thote qe deri tani 4 viktimat u shfrytezuan per qellime politike nga Rilindja.Kam frike se gjerat po behen keq e me keq.Jemi i vetmi popull qe jemi gati te vritemi per cike Evrope.Me kelet cmim qe na imponojne me mire jashte se brenda.

 27. Bogonica says:

  Shqiperia dhe shqiptaret kane kohe qe presin fjale te sinqerta te partnereve europiane.Shumica e tyre kane folur me doreza,komisioneri Han ka mbeshtetjen e shumices se shqiptareve.Faleminderit komisioneri Han.Le ta degjojne me kujdes soi opozita dhe qeveria,ed cila duhet te jete e pergatirur per zgjedhje te lira dhe te ndershme.Le t’i krijojne ODHIR te gjithe mbeshtejen e nevojshme per monitoruar zgjedhjet.Nuk na duhen vota te vjedhura dhe vota te blera.

 28. Alban Dega says:

  LUL SALI I NENES…
  KE TE QAJE ME PARE !?

  – Nga Alban Dega. Nju Jork

  Lul Sali nenes
  Ke te qaj me pare
  Lul Xen Gerdecin !?
  A cadren e care!?
  Mushamaja grisur
  I kercasin trare
  Themelet i tunden
  Mbi gjak te pathare!
  Kulmin ne Gerdec
  Rrenjet 21 janar !
  Banda ne panik
  Duart me gjak lare
  Zeri u eshte cjerre
  Mbi te hapur varre!
  Kurr nuk ka mbetur
  Gjak i dlire pa marre!
  Ameriken kunder
  E Evropen mbare
  Nuk po u ngelet askush
  As per tu qare !
  Cadra juaj e krimit
  Po u behet varre!

 29. fteri says:

  Bravo Z. Han !! Faleminderit BE,dhe SHBA .

 30. vaso says:

  Degjo z.Tiranare.Z.Hahn eshte nje burokrat Brukseli qe vetem telashe nuk do.Erdhi dhe iku.Zgjedhjet nuk nijgen nga EU,por ne rradhe te pare nga institucionet perkatese te shtetit.Mos fluturoni.Edhe te behen zgjedhjet,do te quhen te pavlefshme dhe jo legjitime.
  Dhe mos i shani te shtunen ata qe do vene ne proteste.Jane te gjithe shqiptare me hallet,problemet,kerkesat,interesat dhe aspiratat e tyre.Kjo eshte demokracia dhe pluralizmi.

  1. Tiranare says:

   E para; zgjedhjet jane nje e drejte kushtetuese por jo detyrim. Nqs zgjedhjet kthehen ne detyrim atehere perfundojme ne diktature.
   E data: Askush nuk thote qe te mos protestohet. Persakohe te dyja palet respektojne njera tjeyren edhe protesta eshte normale.
   E treat; zgjedhjet behen per te mos e lene ujin ne nje vend se qelbet.
   E pests; Demokracia sjell zhvillim dhe zhvillimi kerkon ecjen perpara. Kush nuk ka mundesi te eci me ritem duhet te hape krahun.
   E gjashta Luli dhe Sala jane aty ku jane jo se i griu malli per kete popull por per shkak te assj te shkretes reforme ne drejtesi. PD nuk del nga cadra dhe do te beje te pamunduren te destabilizoj vendin, kjo eshte menyra e vetme per tu bere faktor ne zgjidhjeb e “krizes ” per te shpetuar koken e tyre

 31. Visari says:

  BE dhe ShBA gjer tani kane penguar arrestimin e Sali Berishes,autori i te gjitha prapsive ne Shqiperi, dhe i cadres se ngritur ne bulevard. Nese perendimi kerkon sinqerisht stabilitet ne Shqiperi ,duhet te izoloje Berishen dhe pastaj Bashen. Ne kete loje eshte perzier edhe Llalla i cili vetem hesht ndaj peshqeve te medhenj,kurse turret me kenaqesi ndaj cdo terroristi te vogel!!!! mos e lini Berishen te tallet e te beje eksperimenye te tjera si 14 shtatori!

 32. Alban Dega says:

  From: Alban Dega
  Date: February 20,2017 at 8:25:04 AM EDTm

  SALI BERISHA NE HAGE !
  LULEZIM BASHA + … NE PRANGA!

  Thirrjet per dhune e guerilje jane akte
  terrori

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Pasi u zgerlaq edhe nga Opinion i Klanit te Klanit te Vicidolit , dje dhe sot, lideri de jure i SHQUP-it, Lulezim Basha hoqi edhe maskat e fundit te demokracise se rreme e te degjeneruar prej ” bandes se gangstereve” te Sali Berishes, Fatmir Mediut, Flamur Noke Stanishicit…. dhe korporates se Krimit.
  Dje ai deklaroi hapur e pa maska se krejt protestat dhe potera e Korporates se krimit te organizuar te Sali Berishes nuk jane zgjedhjet e lira por parandalimi i 7 ligjeve te Vetingut dhe rrenimi i Reformes ne Drejtesi.
  Sot qehajai i Berishes ne krye te PD-se se Berishes shkoi edhe me tej.
  Me nje gjuhe qe te kujton me teper thirrjet e Fidel Kastros dhe Chegevares, ISIS-it e Eskobarit ai Iu drejtua “Xhuponeve te zinj ” falangave te murrme ala neonaziste, skuadroneve te vdekjes dhe njesiteve guerile me thirrjet per dhune e terror te hapur kunder nje qeverie dhe institucioneve te zgjedhura ne menyre demokratike!
  Ngrihuni ne kryengritje per permbysjen me dhune te rendit kushtetues te Republikes se Shqiperise eshte thelbi i kushtrimit te Bashes!
  ” Shpojuni gomat e makinave!
  ThyjunI xhamat e dritaret…
  Qelloni me grushta…
  Nxirrini jashte….
  … lufte do te kene!
  Adelante camaradas ! Perpara shoke lufte!
  Eshte thirrje e hapur per guerilje e terror e telallit te Sali Berishes dhe Bandes se tij te Gangstereve!
  Kryekriminelet me te medhenj te Shqiperise Sali Berisha, Lulezim Basha, Fatmir Medihoxha, Flamur Noke UDBa na bejne engjellin e antikrimit.
  Asnje i burgosur per krime te renda dhe i denuar me ndeshkimin maksimal , ate per jete, nuk ka kryer krime aq te renda sa secili prej cetnikeve dhe terroristeve te siperpermendur.
  Krime qe shkojne deri ne terror shteteror sic ishin ato te 28 majit 1996, katrahura me mbi 10 mije viktima e 97-es, nxjerrja ne prite dhe vrasja e Azem Hajdarit, grushti fadhisto- cetnik i shtetit i 14 shtatorit 1998, Gerdeci me qindra viktima, marreveshja Atdheshitese e Otrantos, ekzekutimi pa vendim gjykate e antikushtetues i Sali Bashes i 4 protestuesve te 21 janarit 2011 pikerisht aty ku kercet tallavaja e vallja e vdekjes se mercenareve te tyre!
  Asnje hajdut e bande kusaresh se denuar per vjedhje ne permasa te medha vec e vec e se bashku nuk kane vjedhur e plackitur sa cka vjedhur Banda familjare e politike e Berishajve vetem me Piramidat e Autostraden e Kombit.
  Po milionat e ” sypeshkaqenit” te Berishes dhe Fatmir Mediut ne Gerdec, interkoneksioni energjitik ne Kosoven i Shkerdhenit, tokat e helmuara te Argita Fazlicit e Lulezim Bashicit ne Durres !?
  Po CEZ- i Sali Kadafit dhe Shkelzen Milices!
  Mbi 3 miliarde euro u jane vjedhur ose tjetersuar shqiptareve dhe Shqiperise vetem gjate viteve 2008 – 2013 nga kjo Mafia e Kusarise, Vrastarise dhe Korrupsionit , MKVK, te Sali Berishes.
  E kryebanditet Berisha, Basha… dhe ish ministrat e Brendshem te Republikes se Lazaratit, Lulezim Basha, Bujar Nishani, Flamur Noka kane goje e fytyre bashke me krye… kryebanditin Sali Berisha te na permendin Eskobara e deri edhe mbledhje Keshilli te Sigurise Kombetare per nje cironke te narkotrafikut.
  A e dini si e justifikoi dhe motivoi kete mbledhje Presidenti sakat nga trute e me shume nga shpirti katran i SHQUP-it po ashtu vjedhur nga banda e Berishes!?
  ” Per aresye se Balili dhe narkotrafiku perbejne rrezikshmeri shoqerore” ! Hajde President K… ari hajde me keshilltare koqe kandari.
  Rrezikshmeria shoqerore eshte ceshtje policesh lagjesh, prokuroresh te shkalles se pare!
  Keshilli i Sigurise Kombetare mblidhet vetem per ceshtje qe rrezikojne Sigurine Kombetare dhe ne mbledhje te jashtezakonshme ne gjendje lufte, si kjo qe shpalli sot kryebanditi e kryekrimineli Lulezim Basha.
  Cfare pret kryeprokuhori i Shqiperise Adriatik Palla e banda e tij e horave te Drejtesise !?
  Merret ne pordhet e intrigat e Bandes se Gangstereve te Berishes dhe me gjurme gishtash ne vend qe te urdheroje arrestimin ne flagrance te Lulezim Bashes dhe krejt bandes se Berishes qe fshihen pas tij per
  1- Cenim dhe rrezikim te rendit kushtetues dhe Sigurise kombetare per llogari e ne sherbim te RIA- a ruse, DIA-se serbe dhe agjenturave armike.
  2- Thirrje te hapura publike per dhune e terror kunder qeverise dhe institucioneve te zgjedhura ne menyre demokratike me mbi 1 milione vota.
  3….
  Te arrestohet ne flagrance Lulezim Basha per krimet e renda te tij te se kaluares dhe ato te sotme!
  Sot ai sterderdhi jo kupen, por cisternen e krimeve pa fund te tij kunder shqiptareve e Shqiperise !
  Lulezim + ne pranga!
  Sali Berisha ne Hage !
  Sot! Neser eshte kurre!

 33. LORA says:

  Ku ishte komisioneri Hahn ne 2009,2010,2011 kur percudnohej vullhneti i te majtes dhe pushkatohej ne bulevard qytetari i majte ?????
  Falnderim dhe mirenjohje te thelle per zj.Romana Vllahutin,me kontributet e spikatura te se ciles kemi mundur te arrijme ne kete faze te reformimit te drejtesise dhe te katarsisit real ne politike.Kjo eshte arsyeja qe ajo sulmohet ,me vulgaritet ekstrem, nga kellira e integrume cadriste dhe mediatike.

 34. Komisioneri says:

  Ore .Po si do shkoje puna me shqup-in kur PD mos jete me? Se esjte ndertese shume e madhe per nji parti qe nuk eshte Parlament. Ti kthehet shtetit sa me pare. Per pd te gjihet nji aparament ne katin e shtate te pallatet te dogana.

 35. Wow says:

  Qart, sakt dhe troc.
  Meriton ti behet bust ketij njeriu qe me ne fund e ndavi nje here e pergjithmone capin nga sheqeri. Nje bravo e madhe per kete njeri madheshtor.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *