VIDEO/ Berisha: Çahet Tirana, 600 mijë njerëz në shesh. Por ja sa njerëz ka, kur flet Basha….

Një ditë më parë Sali Berisha shkruante se në shesh do të marshonin 500 mijë njerëz.

Sot e ka rritur këtë numër.

“Çahet Tirana, 600 mijë njerëz në shesh”, shkruan Berisha.

Në fakt, sot nuk ka pasur as 6 mijë njerëz në shesh.

Për këtë mjafton të shihni këto video, në momentin kulmor të protestës, kur fliste Basha.

REMOTE_ADDR:[]

40 komente në “VIDEO/ Berisha: Çahet Tirana, 600 mijë njerëz në shesh. Por ja sa njerëz ka, kur flet Basha….”

 1. BERISHA LARGOHU 👎 says:

  PD duke genjyer nuk fiton kurre, mundesisht poulli nuk afrohet tash me.

  1. Edkari says:

   Filmime te ores 10 paradite.
   dy ore para se te niste tubimi paqesor.
   ore lajmerojeni Edi Ramen se mbaroj protesta.

   1. Aleksander says:

    Ha m… ha !-Po akoma s’do ta kuptosh o kokerr Durresi (kenete) se kjo pune mbaroi,dhe Ed Rama ja u rrasi sa krahu te gjithve ?!-Pd -ne e varrosen perfundimisht kryekokrrat sali e lul by… o katunar i trashe i Durresit .Shqipnia per 2-3 vjet hyn ne BE,luli sala xeni mediu& co hyjne ne burg si kriminele,ndersa ti o nyje e mjere shko e shif hallet e tuja ,luj nei skedin a nei bilardo se nuk mo as ca te flasesh ketu.

   2. Salbytha says:

    Po mer derr Vicidoli, sipas “alternate truth” Jane 1000000

   3. Feniks says:

    Po more “Edkari” ne se keto filmime nuk jane me te plota,jepe ti filmimin e sakte sipas teje se eshte ndryshe!
    Edhe ata qe erdhen ishin fshatare me opinga,me qeska me buke,domate,gjize e kastraveca qe hanin dreken ne barin e lulishtes tek piramida!
    Hileja ketu eshte tek regjitre e TV-ve qe kameren per te filmuar turmen ne asnje rast nuk e ngrinin mbi kokat e njerezve prandaj dukej sikur ishin miliona dele!
    Droni ua nxjerr te palarat prandaj mos hani mut shume!
    PD-ja mori fund si parti politike!

 2. kombi says:

  Hahaha. Jane vetem 6mije halabak te ardhur me autobuze nga fshatrat,qe do te sjellin Republiken e re te Lulzimes.

  1. ☆Gopisti i NSHRAK-ut☆ says:


   Ju të Tems
   Përse mashtroni
   E pse bani
   Sikur s’shiqoni
   Pse e mbani
   Edvinin me hatër
   Pse nuk filmoni
   Mbrenda në qadër?!
   Ç’aty mbrenda
   Jan të ngrehun
   Gjysa cullak
   Gjysa të veshun
   Cip mbi cip
   Palu e ngjeshun
   Përmi pesçin mija
   Demokrat të qeshun!

 3. bibilushi says:

  Ja,kjo eshte republika e leshit,ta gezoni

 4. kola qe leh says:

  8974 njerez.
  bravo sali.
  nuk do ment te kuptosh qe
  baza ju ka bere dalje.

 5. Lumi Ottawa says:

  Kush foli? Salih Faslici, Salih Karadjici, Salih Sheqerja, Salih Komunisti, Salih Vrasesi, Salih Hajduti, Salih Piramida, Salih NAFTA Serbe, Salih 97, Salih Pucisti, Salih Gerdeci, Salih Cez, Salih Tradhtari, Salih 21-Janari, Salih Notari, Salih Penicilina, Salih Lazarati, Salih Monstra, Salih Muti dhe lista vazhdon……

  1. Studenti says:

   Nëse më lejoni “Lumi Ottawa” që t’a plotësoj pak listën:
   Salih mashtruesi,
   Salih karagjozi,
   Salih shpellari,
   Salih përçarësi,
   Salih hipokriti,,,etj, etj.
   Sot ishte fundi i shpellarit Salush dhe Lulush .
   Janë mësuar me gënjyer popullin me shifra për mbështetjen që kan në popull. Kjo ishte mbështetja reale, as 6000 vetë nuk ishin në shesh.

 6. Shqiptari nga Kosova says:

  Fiasko..!
  Keshtu e meriton Salushi dhe Lulushi..!
  Shkuat per lesh .., hahahahahaha.

 7. tironsi says:

  po mire mo ai leket per 600,000 i dha, se sdoli njeri ska faj ai

 8. I biri sheqeres Sali kopili says:

  Ik o lul ne holland bjeri bythes

 9. EKZEKUTUSI says:

  O Lulic Bashovici: PAZARI I COROVODES Me GOMARE Mbledhe me shume “Milet”…ik o Kurve se e dime se sa “Demokrat” je…
  U Bere “Inxhinjer” nga UDB-ja qe te SPIUNEOJE Luftetaret e UCK-se Shqipetare..
  U Bere Minister VODHE 230-miljon Euro..
  U Bere Miniester i Brendshem-VRARAVE 4-Njerez te Pafajshem..
  U Bere Minister i Jashtem, SHITE DETIN GREQISE PER KARRIKEN TENDE DHE TE SALIUT..
  U Bere Kreu i PD-se….KERKON TE LESHE SHQIPERINE JASHTE EUROPES PER INTERESAT SERBO-RUSSE…ik o spiune i NDYRE…NE LITARE

 10. Rasputin says:

  Miting qesharak! Edhe cadra nxen me shume pjesemarres, ta kishin bere me mire brenda, eshte me fresk! Te dhjere, por te lumtur “Republikanet e Rinj” e morren pergjigjen nga demokratet e tyre…

  1. Ben says:

   Pjese e paredaktuar e fjales se Bashes:
   “…sic ju kam dëgjuar 85 ditë e 85 netë me rradhë që nga fillimi i lëvizjes sonë të madhe kombëtare, popullore e qytetare në bashkimin e 18 shkurtit. Sot jeni 3 herë më shumë, mbi 600 mijë shqiptarë në këtë shesh dhe miliona të tjerë në këtë referendum historik…”

   Po te ishe ngritur moj Aurela ne podium dhe t`ja kishe veshur tet shoqi, ketij mashtruesi patollogjik, me nje shpulle surratit. Kur ai perpiqet te mashtroje diten me diell demokratet e tij, qe sado koqe qofshin i kane syte ne balle dhe jane ne gjendje te bejne vleresime numerike, si dhe gjithe shqiptaret e tjere – imagjino se sa te lehte e ka te te mashtroje edhe ty…

   Ilir Meta: – “Lulzim Basha te genjen edhe po ta pyesesh per oren” –

   Dhe ky brekedhjere don te udheheqe shqiptaret ne nje te atdhme te lumtur…

 11. Toni says:

  Hahaha aq shkojne ne nje dasem nga anet tona

 12. Patrioti says:

  SOT ndihem krenar qe jam shqiptar,protesta esotme e republikes se s ales tregon se populli shqiptar nuk genjehet me, nga plerat e tranzicionit.Shqiperia eka vendin ne perendim,tere kriminelat e popullit do te perfundojne ne koshin e plerave.Ssali sqiptaret nuk do vriten me per ty plere.

 13. Kanina e Ismailit says:

  Sali Serbi,600.ooo djem nenash SHqiptare sot , ja hapen shalet Sheqere Karaxhixhit bashke me Bordello HOLLANDEZES!Te rroje E shtrenjta SHqiperi, jug-veri,Ilirid -malsi e madhe-Kosov -cameri!

 14. Rildo Markdodaj says:

  protesta e PD deshtoi me sukses.
  As antaresine.tuaj se keni me.vete.
  Dhe kercenuat e shantazhuat se do benit namit.
  Fatmir Xhafaj e me.policine e menaxhuan shume mire protesten. U treguan gardiane per te.mbrojtur qytetaret e rendin.
  bravo bravo. jemi krenare per ju.

 15. perkthyesi says:

  Pse jane kaq naive perkrahesit e PD? Mbeten duke mashtruar! Kue e degjova nga goja e Saliut shifren prej 600.000 vetesh, qesha me lot, pasi e prisja kete lajthitje, por me pas mendova: fatkeqesisht kjo eshte opozita, e cila, nepermjet Lulit, ben premtime qe askush nuk i beson, pervec leshkove qe i shkojne pas! Kemi mbetur larg botes se qyteteruar me shekuj te tere, por cfare faji kane njerezit qe duan shtet dhe ligj, per vehte, femijet dhe familjen e tyre qe te vuajne injorancen dhe analfabetizmin e kesaj pjese te shoqerise?

 16. zhaneta Spaho says:

  PD mburret qe nuk vrau njerez te pafajshem siç ka bere here te tjera, duket qe ka bere nje sforcim te madh jashte deshires se saj…nuk jemi armiq me ju, jemi vetem njerez qe kemi opinione te ndryshme per jeten e per demokracine e nuk desherojme vdekjen e kundershtarit por vetem ta çojme ne shtepi me vota te lira…Mos harroni se jemi shqiptare dhe nuk fitohet gje duke mbjellur urrejtje…

 17. Asus says:

  Njerezit Jane lodhur me cadren. Aty nuk jane as 5000 veta. Luli nuk eshte per kryetar. Sot nuk tha cfare arriti per 3 muaj ne cader, nuk dha asnje mesazh, por foli kot. Luli nuk ka fituar asnje beteje me kundershtarin dhe sot tregoi se ka mare fund. PD te zboj Berishen e Bashen dhe te gjej nje kryetar te ri.

 18. arben says:

  Pse merziteni kot o njerez te mire.Shqiperia e sotme nuk eshte ajo e viteve 1998 kur I merte koka ere shpellarit te Vicidolit e kokpalaret te zbritur nga malet I vinin zjarrin Tiranes.E para njerezit jane bere me te ndergjegjshem se shkaterimi I prones publije eshte ne dem te vete popullit e jo te politikaneve.Se dyti sot ka shtet te mirefillte ku organet e rendit zbatojne me perpikmeri ligjet e shtetit dhe nuk provokojne protestuesit.Se treti nuk ka asnje baze qe populli te ngrihet I revoltuar per te rezuar me dhune pushtetin aktual qe eshte zgjedhur me vote sado te cirren e te ngjiren nga pallavrat qe thone perdite Salka e Lulka.Te gjithe e pame se njerezit e protestes nuk ishin dhe aq te pervojtur e ne hall por ishin per mashalla e te rregulluar mire me pune apo dhe neper shkolla e askush nuk kuptoj se cfare kerkonin pasi teoria e 1990 kur PD premtonte cekun e bardhe qe do binte nga qielli nuk pi me uje.Per mendimin tim data 13 maj ngjante me pikniket e 1 majit te kohes se Enverit ku njerezit pasi parakalonin fytyrqeshur para idhullit te tyre ja fusnin me nga nje shishe bire e ndonje kernacke e u dujej se ishin qendra e botesMegjithate nuk mund te ri oa falenderuar zotin qe edhe kete radhe u ndricoj mendjen shqiptareve e u mbajti doren per te mos demtuar asnje lule ne Tirane se sa per deshiren e Sales e te Lulkes ata nuk kane per ti zene gjumi tere jeten qe sot nuk u derdh gjak por futen bishtin nder shale e u larguan si kelyshe te lagur .

 19. Dino says:

  1000 ISHIN TE NARDIT 1000 TE TJERE TE MEJDIUT 1000 TE LULZIMIT 1000 TE KRESHNIKUT DHE PJESA TJETER TE BYTH……

 20. Angelo says:

  Kur LAli Eri inaguroji pazarin e ri kishte me shume njerez Edhe Nard Ndokes Kur I shpohet goma e makines I mblidhen me shume se sa isDo I futesh ti makinathin sot Fillimi I fundit. TurpDo I futesh ti makinat

 21. betixho says:

  ZONJA MAJLINDA ! I PE VETE ME SY MBESHTETESIT,I DEGJOVE VET ME VESHET E TU THAGMAT E BASHES.VEPRO NDEROJE PARTINE DEMOKRATIKE TE VERTETE.

 22. Plaku says:

  Evropa dhe Qeveria e LSI a kane tre muaj qe u lepihen ketyre njerezve te felliqur .me mire pa ta sepse ata nuk jane opozite ata jane vjedhes ,mashtrues dhe sharlatane qe i hipen ne zverk ketij populli te gjore dhe e rraskapiten politikisht ,fizikisht dhe psikologjikisht ,nje opozite e tille kurrkujt nuk i hyn ne pune Me vjen keq per shume antare te thjeshte te PD qe besuan verberisht keta mafioze spekulante ,por eshte faji i tyre sepse kishin jo pak kohe ne dispozicion per t’i njohur Nuk me vjen aspak keq per ata qe jane perlyer e jargavitur me ta dhe kockat qe u kane hedhur per t’i mashtruar.Eshte koha ,bile tashme eshte vone qe te strukturohet e tere opozita dhe keto bebelino te perdorura te politikes te hidhen nje pjese ne koshin e plehrave dhe te tjeret ne burg dhe sekuestrimin e pasurive te pa justifikuara

 23. p.m.p. says:

  Teknika thotë:
  Bulevardi “Deshmorët e Kombit” është 28 metër i gjërë, pa përfshirë 2 trotuaret ku ishin rreshtuar forcat e ruajtjes së rendit.
  Bulevardi së bashku me trotuaret është 40 ml i gjërë.
  Distanca nga çadra deri tek lulishtja mbrapa bishtit të kalit të Skënderbeut, dmth deri atje ku bulevardi ndahet në dy drejtime, është rreth 520ml.
  Sipas llogarive sipërfaqja është gjërësi x gjatësi = 20 mijë e 800 m2. Pra sikur e gjithë kjo sipërfaqe të ishte e mbushur me demostrues, rezulton që për çdo meter katror të ketë patur 600 000 demostrues pjestim për 22500 metër katror = 27 demostrues për meter katror. Tani ti i nderuar qytetar i këtij vëndi, shiko deri ku ishte i mbushur bulevardii dhe llogarit se sa demostrues kanë marrë pjesë. Mua më rezulton që shifra është afërsisht 10 000 protestues dhe duhet vlerësuar. Duhet vlerësuar edhe si protestë paqësore. Por shof dhe një gjë: Shikpni sa na gënjen politika me 100 fish më shumë, në gjë që dulet dhe llogaritet. Mendo për të tjerat. Në emisionet e analistve, po qe Fari Balliu, do shifni kur të thotë 800 000 protestues.

 24. lulashi says:

  Saliu po qene 1000 i ben 100.000. Po te jene 6000 kuptohet qe i shmezom me 100.

 25. sherifi says:

  Ja cfar i beri Basha BD-se, nga afersisht 600 mij votues, do e coi ne maximumi 300 mij.

 26. Lennard says:

  Sali Krimineli ,mos vuan gje nga Syte ? Fuck You me gjithe Oborrin tend te Felliqur.Prite Vetingun se do te perfundosh ne Qeli!!!

 27. Lennard says:

  Sali Krimineli ,mos vuan gje nga Syte ? Fuck You me gjithe Oborrin tend te Felliqur.Prite Vetingun se do te perfundosh ne Qeli!!!
  Nuk do te denohet shume Z.Moderator se do te marre rolin e PENTITOS ,dhe gjithe fajin do t’ia hedhe Lul Sumkapucit

 28. © KENDVESHTRIM TJETER © says:

  Agresioni psikollogjik si gjithmon ne krye te axhendes se krereve te PD !
  Nga Dibra u nisen 6 mije,nga Lesha 3 mije,nga SHkodra nuk ka “autobuze’ !!!!
  Po Dibra ku i gjeti,200 autobuze ?!!!!
  Mos u lodhni,keni 1 miljon ne Tirane,bindini te protestojne !
  Ju ka braktisur kryeqyteti,ju ka dale BOJA.

 29. tr says:

  Kane ardhur vetem per te ngrene dhe per te pire .hajde Pica ,sufllaqe te xhaxhi LULI.

 30. p.m.p. says:

  Kur me flet per nje gje te drejte dhe bindshem ma argumenton, te falnderoj dhe te mbeshtes.
  Kur aq trashe me genjen dhe kerkon te me mbushes mendjen, jo qe nuk te mbeshtes por te urrej.

  I nderuar lexues!
  Sot, nga pjesa me e madhe dhe kryesore e Opozites shqiptare u be nje proteste e arsyeshme ne te drejten e saj. Kjo eshte nje e drejte Kushtetuese dhe demokratike. Perkunder recitimeve te dhunshme per 84 dite rresht te liderve te opozites, protesta e popullit me mend ne koke, qe shume e qete dhe pa asnje incident. Te tilla protesta paçim gjithmone, por me nje kusht, qe çdo lider apo pushtetar t`i vleresoje ato kur ne proteste dalin edhe shume me pak protestues.
  Une jam teknicien, dhe nga thenia “Çahet Tirana, 600 mije njerez ne shesh” me ben te mendoj se sa here eshte genjyer populli ne keto forma banale deri ne absurditet, diten per diell, nga keta lidera politike, qe veç lidera nuk jane,
  Po Ju sqaroj te dashur lexues se Bulevardi “DESHMORET E KOMBIT” eshte 28 deri 30 meter i gjere dhe po te futim edhe trotuaret ku ishte e pozicinuar policia e ruajtjes se rendit, eshte 40 meter. Pra gjeresia e bulevardit eshte 40metra.
  Gjatesia e bulevardit, nga çadra deri tek zona e gjelber, mbrapa bishit te KALIT te SKENDERBEUT, d.m.th. deri aty ku bulevardi ndahet ne dy drejtime tek Baskia, eshte rreth 520 meter.
  Siperfaqja e bulevardit me gjithe trotuare, nga çadra deri tek Baskia eshte 520 meter x 40 meter = 20 mije e 800 metra katrore.
  Sipas thenies te politikanve “Çahet Tirana, 600 mije njerez ne shesh”, rezulton qe ne çdo meter katror te bulevardit te ishin 600 000 protestues pjestim per 22 mije e 800 meter katrore, baras 29 protestues per meter katror. Shiko ne foto deri ku eshte i mbushur bulevardi me protestues. mua me rezulton qe nuk jane mbi 10.000 pjesmarres. Pra une dhe ju, sot jemi 60 (gjashtedhjete) fishuar me te pa verteta. Mos qofte keshtu. J´u siguroj se n.q.se kete pergjigje, nuk e ka lexuar Fahri Balliu, do shifni qe kur te flasi ne ndonje emision televiziv, ka per te thene se ne bulevard ishin mbi 800 000 pjesmarres.

  Perse dhe kush eshte arsyeja e genjeshtrave qe vertetohen edhe kaq lehtesisht, mendoje vete i dashuri lexues.

 31. Eksperti per gjithcka sh Mero says:

  Cfare rendesie kan numrat a Nuk pati dhune gjithcka shkoje Në menyre te qytetruar.me numra te merret eksperti Baze

 32. grameno says:

  Smund te jen as r5000 vete,po te ishin 600,000,do ishte bllokuar tirana,jam nje demostrues me pervoje ne kosove,ne vitin 1989 ishim realisht dikund 300,000 Demostrues,e tere prishtina ka qen e bllokuar,bile udhqesia e beogradit,ska mund permes rruges tre arrije ne PRISHTINE,kan ardhur me helikopter,KJO MASE QE PO SHOF,s’jan as 5000 vete.

 33. Sandri says:

  Jam dakort me protestat paqesore.,port nuk mund te nigjoj Bashen me ate zerin e nxhirrur qe bertet vetem per karriken per pushtet. (Sot ka shpall republican e re) lind pyetja per republiken e re te kujt te Russo.serbis.apo te greqise.Basha,berisha me zagaret e tu si Nokia,Paloka ztrazimira etj duhet te zhdukeni nga politika .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *