Ngjela: Politika amerikane ia ka hapur letrat Berishës, njëlloj si Ivanovit në Shkup

Spartak Ngjela thotë se Sali Berishës politika amerikane ia ka hapur letrat, njëlloj si Ivanovit në Shkup.

Pësmes një statusi në facebook Ngjela thotë se tani PD do shkojnë në Parlament të votojë vetting-un.

Statusi i plotë

Pyetja që ngrihet sot është kjo:
Çfarë do bëjë Sali Berisha tani pasi politika amerikane kuptohet se ia ka hapur letrat, njëlloj si Ivanovit në Shkup?
Asgjë nuk mund të bëjë.
Do shkojnë të gjithë në Parlament që të votojnë vetingun.
Dhe duhet të kenë kujdes, të mos shtyhen kush të hyjë i pari, por të hyjnë me radhë: pas Saliut, sigurisht.

Po për zgjedhjet?
Ai është akti i dytë i filmit, dhe jashtë interesit amerikan: i pari është vetingu.

Dhe logjika politike është kjo: nëse nuk votohet vetingu që tani, më mirë të mos jetë PD në zgjedhje, dhe sigurisht që nuk do të pranohet më nga KQZ se i ka humbur afatet.
Nëse votohet vetingu: zgjedhjet për Amerikën nuk kanë më rëndësi, se shumica e këtyre që po kacafyten me njëri-tjetrin nuk do të jenë më në politikë pas vitit 2017.
Kjo është situata aktuale.

REMOTE_ADDR:[]

10 komente në “Ngjela: Politika amerikane ia ka hapur letrat Berishës, njëlloj si Ivanovit në Shkup”

 1. Lennard says:

  Z.Ngjela i munde te gjithe.Deri tashti te kane dale parashikimet.kjo ndodh se mund te jesh dhe pjese e zgjidhjes se problemeve shqiptare.Uroj qe te shikojme Prokuror te Pergjithshem.Tu biesh hundeve te gjithe zagareve te korruptuar.AMIN

  1. Lugati says:

   prape dole o take..na ke ca rroten pash zotin.u ke bo si kone mo keq se bracja

 2. Lennard says:

  Z.Ngjela i munde te
  gjithe.Deri tashti te kane dale parashikimet.kjo ndodh se mund te jesh dhe pjese e zgjidhjes se problemeve shqiptare.Uroj qe te shikojme Prokuror te Pergjithshem.Tu biesh hundeve te gjithe zagareve te korruptuar.AMIN
  Z.Moderator a nuk eshte e vertete?

 3. Andi says:

  Ca do te thote i ka hapur letrat?

 4. kodra pas bregut says:

  Natyrisht qe Ngjela i mundi fshataret qe nuk duan ta pranojne se Ai,Ngjela eshte Qytetar dhe shekuj drite perpara Barbareve.

 5. Asus says:

  Nuk eshte e veshtire te parashikosh disfaten e Lulit me shoke. Kjo tufe malokesh me Lulin, Gjekmarkaj, Salen, Lelen, Nardin, Kaubojsin etj Jane disa shekuj mbrapa. Ata jetojne kohen e Lahuta dhe nuk pershtaten dot me kohen moderne dhe perendimin. Rama eshte disa levizje para kesaj tufe, sepse ka parashiku Vetingun, fitoren e zgjedhjeve dhe fatin e Lulit. E hengren Derrin maloket.

 6. kombi says:

  Uroj qe opozita te shkoj sa me pare ne parlament te votojne vetingun, pastaj te na luajne rolin e njerzve me te moralshem ne planet.

 7. p.m.p. says:

  Z. Ngjea!
  Nese do ishe i paster dhe dhe do zbatoje ligjiet e shtetit shqipetar pa asnje dallim, pa falur askend dhe pa i rene askujt kot me qafe, duke mos futur ne burg, por duke i detyruar me ligj fajtoret, qe te demshperblejne demet e shkaktura shtetit, personave juridike apo personave fizike, Si njeri i guximshem qe je, do deshiroja te behesh PROKUROR I PERGJITHSHEM:

 8. Niko says:

  Vetem nje shkrim gjeje o lennard qe i ka dale dhe te behet prokuror, apo je nen efektin e mallit dhe shikon lule

 9. vaso says:

  Vazhdon t’ia fusesh kot.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *