Vangjel Dule në krizë me PD. Faktori grek rrezikon të dalë nga gara për shkak të mandatit të tij

Neogociatat mes Vangjel Dules dhe Partisë Demokratike rrezikojnë të zhdukin siglën e PBDNJ në Shqipëri, për shkak të mandatit të Dules.

Oferta e PD është që Dule të hyjë në listat e saj në Vlorë dhe PBDNJ të mos garojë.

Por kjo duket se ka ngjallur shqetësim në Athinë, pasi kështu po asgjesohet faktori grek në Shqipëri për shkak të Dules.

Kështu, Dule nga një politikan nacionalist pro-grek, po del më antigreku, pasi po eleminon faktorin grek në Shqipëri, për shkak të mandatit të tij.

Kjo ka bërë që negociatat të bëhen të vështira, pasi Dule kërkon edhe mandatin e tij dhe garimin formal të PBDNJ.

Kjo gjë nuk po pranohet ende nga PD.

REMOTE_ADDR:[]

6 komente në “Vangjel Dule në krizë me PD. Faktori grek rrezikon të dalë nga gara për shkak të mandatit të tij”

 1. Saranda says:

  he ere dule ,tani qe politika greke nuk shikon me nga ty, ti sdi nga tja mbash,ti sdi nga te shikosh, bile aq keq po ndihesh, sa per karshillek ndaj politikes greke dhe luftes per te mbijetuar individualisht,po sfidon me presion qeverine greke duke i dhene te kuptoje se po nuk te mbeshtetet ,ti sakrifikon edhe partine tende per kolltukun tend,mirpo kush ka me shume rendesi nje parti minoritare apo kolltuku tend ,ose misioni tend mbaroi dhe ti duhet te ngelesh jashte radheve te politik berjes.he ere dule po vdesin mbijetesat te ushqyera mbi nacionalizmin. aferim te qofte.

 2. Viroi says:

  Keshtu eshte o greku. Po fjete me qente gedhihesh I zgjebosur e s’te afrohet kush.

 3. krysho ludovik says:

  o Dule po koqe ngele gjithe jeten o mavri ishe mire me Ramen fundja eshte kristjan tashi shkove me sunitet,a i zihet bese sunitve qe ta fusin ne bythe kur s’e ke mendjen

  1. Tanguli says:

   Po ti pse je xheloz more PISOGLENDI!? 😀 😀 😀

 4. Miri says:

  Dule je kurve greke.je i mbaruar.boll u bere spiun tek grekqirat

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *