Kukësi firmos me mbrojtësin kosovar Bujar Idrizi

Skuadra e Kukësit nuk ndalet në merkato. Goditja e radhës dhe e katërt për ekipin verilindor është Bujar Idrizi.

Mbrojtësi 25-vjeçar vjen nga skuadra e Llapit në kampionatin e Kosovës.

Futbollisti ka qenë lider i ekipit kosovar dhe pjesë e padiskutueshme e formacionit. Idrizi do të vihet shumë shpejt nën urdhrat e trajnerit Ernest Gjoka.

Idrizi – “Jam shumë i lumtur që kam arritur marrëveshjen me ekipin e F.K. Kukësit. Afrimi im me kampionët e Shqipërisë është një hap i madh përpara për mua. E di se ka konkurrencë, por do mundohem të bëj më të mirën për klubin. Besoj se edhe në Champions League do të ecim dhe do të kalojmë ekipin e Sheriff Tiraspolit. Një përshëndetje edhe për tifozët kuksianë”, – përfundon Idrizi për sajtin e klubit.

Skeda e lojtarit

Emri: Bujar

Mbiemri: Idrizi

Mosha: 25 vjeç

Datëlindje: 11.12.1991

Karriera

2008 -2014 – Hysi

2014-2015 – Trepça

2015-2016 – Trepça 89

2016-2017 – Llapi

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *