Zeni nuk qëndron jashtë debatit në PD pas humbjes: Nuk përzihem, por nuk e kuptoj pse sulmoni njëri tjetrin!

Nuk mund të qëndronte pa folur djali i ish kryeministrit në lidhje me kaosin që ka shpërthyer në PD.

Shkelzen Berisha, normalisht nga jashtë vendit dhe në resortet turistike më të bukura të botës, ka gjetur kohën që të japë disa këshilla në lidhje me tejkalimin e kësaj situate.

Zeni për më tepër bën thirrje që të respektohet mendimi ndryshe.

Te dashur miq,
E kuptoj debatin qe ka lindur mes nesh per shkak te rezultatit. Kam zgjedhur te mos behem pjese ne kete debat, ndonese si te gjithe ju kam mendimet e mia.

Por nuk i kuptoj dhe nuk i justifikoj dot sulmet, etiketimet dhe fyerjet qe i adresoni njeri-tjetrit. Perse eshte kaq e veshtire te shprehni mendimet tuaja pa ofenduar ata qe nuk mendojne si ju?

Perse e keni kaq te thjeshte te zeroni kontributet e demokrateve vetem pse nuk mendoni njelloj. Mendoni se e keni vertet luksin qe me kete rezultat te linconi njeri-tjetrin?

Keni plotesisht te drejte te mbani qendrimet dhe mendimet tuaja, por askush nuk ka te drejte te shkele, te mohoje, te ofendoje, te lincoje ata qe mendojne ndryshe nga ju!

Kjo nuk eshte demokratike, kjo nuk eshte e ndershme, kjo nuk eshte rruga drejt bashkimit dhe fitores, por rruga drejt percarjes dhe humbjes.

Kemi ndare se bashku per 4 vjet opinione dhe qendrime opozitare! I kemi dhene me mijera pelqime dhe mbeshtetje virtuale statuseve opozitare te njeri – tjetrit.

Jemi respektuar si pjese e se njejtes familje politike. Kjo nuk duhet te ndryshoje thjesht dhe vetem pse sot keni mendime te ndryshme se si dilet nga kriza, sepse ne perfundim te saj, e vetmja menyre per te dale te bashkuar, eshte respektimi i mendimit ndryshe.

Askush nuk duhet dhe as nuk meriton te largohet nga shtepia jone e tronditur sepse mendon ndryshe”, shkruan ne rrjetin social Shkelzen Berisha.

REMOTE_ADDR:[]

21 komente në “Zeni nuk qëndron jashtë debatit në PD pas humbjes: Nuk përzihem, por nuk e kuptoj pse sulmoni njëri tjetrin!”

 1. aldo says:

  Ore ti legen nese ai iken jashte shkon me paret e veta jo si yt bir qe i paguan ministria e arsimit 50.000 euro shkollen

  1. Korabi says:

   Me leket e veta? Seriozisht e ke?

   1. Boom says:

    Leket e shqiptareve Jane leket e Zenit. Por ky palla megjithe ato leke shpellar ka mbetur. Lahet ne Det me corape.

  2. Esko says:

   Haha deri sa zeni eshte ne shtrat me ate bukuroshe mero bagla baze i bjen me dore ose ja mar ne goje Edi rames edhe erion braqes qfar byth lepires qe eshte ky mero baze . Ka kohe pa ba sex ky meroja per ate arsye duket shume i frustruar – imagjinoje zeni ne plazh me ate beauty e mero tu ja thith karin gramos ruqit

   1. Xxxx says:

    si mund te botohen keto komente kaq volgare,kjo eshte gjuha tipike e injoranteve te pd,u shofshin nga faqia e dheut,

  3. J says:

   Me lekët e popullit të vet , mbase deshe me thonë ? Ky person është fakti se në shqipëri korrupsioni dhe vjedhja sundojnë.

 2. Tio says:

  Sepse po trukohet gara pa nusur , Zeni.
  Ja pse demokraret e humbin etiken.
  Sepse duam kohe dhe shance te njejta per kandisatet.

 3. mirel says:

  Edhe ti Meronuk qendron dot indiferent, jashte perqafimit te Zenit dhe Armines. Keq e ke.

 4. mjeker cjapi says:

  Prit gomar te bij bar. Kur ta gjesh veten pas hekurave atehere do ta kuptosh perse?

 5. Ceni says:

  Sipas mendimit tend me sa po kuptoj qenke me PS.
  Shshshshst mos i thuj babes.
  Saliu kujton se smush ti, prandaj te con me pushime, por qenke nje dobiç ti.
  Vazhdo keshtu biri kupto por bej sikur s’mush, se dhe ne PD te gjith keshtu bejn, po sa te jet Baca Viçi doli gjithmone pula e sorra qe ulin koken para tij. Problemi i madh do jet kur nuk do mbushi Baca edhe pse kur nuk e kemi kuptu nese ka mbush ndonjehere.
  Kupto ti kur ishte mitingu erdhen 600.000 protestues por kur votuan as 400.000 he cfare mendimi ke biri?
  Shhsssshhs mos e thuaj e di qe e din se ai i madhi ka lajthit por thuaj 600.000 ishin sic bejn te gjithe.
  Kur thote se Edi Rama e ka votuar shumica e banditeve ne shqiperi pra populli ti bej sikur nuk kupton futi ne twit me ndonje foto nga karaibet e keshtu keta te PD e kush ta meshtet mendimin do mendoj qe e ke nga dielli e lodhja e jetes se nates duke bere .ex..
  Nejse ka kohe do piqesh dhe ti si gjith ata qe shkojn prapa PD.

 6. Bekimi says:

  O Xen malokari, a je rrit ndonjë ditë si trionc, allahile, apo vetëm brenda shtëpisë, si yt atë?
  Akoma beson se pjella e yt eti, PD, ka patur e ka ndonjë vlerë që duhet të ekzistojë?
  Nëse po, sapo më vërtetove që je edhe një tjetër malok.
  Pthu, farë e keqe!. Unë kujtova vërtet se je ngjiz me farë të Sokol Hoxhës, por ti duhet të mburresh se edhe ti je një malok, ashtu si ajo pjesë tjetër, qofshin edhe peqinas a kavajas, shkodranë a kuksianë. Të paktën këtyre dy të fundit ua ka me hije, por këtyre gomerëve të Shqipërisë së mesme, çfarë alibie u ndihmon?

 7. Ed tironci says:

  O ED RAMA…ta dhame voten me deshire..ktheje tironen sic ishte..keta bathorsit e vicidolsit..ktheji anej nga kane dale…zen sypeshkaqeni bo vacanza ne maldive me leket e popllit!!!pthyyy fare e keqe..me bluze ne det…O katnar e bir katnari…O SHQIPERI..TI KE PAS KENE I ZOJE E RANDE/E BURRAT E DHEUT TE THIRRSHIN NANE….keta jane kopila serbe ED RAMA…BOJ DREJTESI!!

 8. Devolliu says:

  Ky Zeni Sypeshkaqeni mos u çuditni kur të zgjidhet Kryetar i PeDe-së. Me Monikën ata janë miq të mirë.

 9. Spiro says:

  Sepse kshu e karandisi pd-ne ut’ate. Qerrohu andej e mos bej priftin. Demokratet tani nuuk po pjerdhin me per ju

 10. Arber Iliri says:

  Zeno, me tha nue kalaj se ke te fala nga ai ceku.Ene ai te pyet s’e kupton pse e mohon s’e keni qene miq dhe miq te mire qe kemi nda aq shume bashke.Gjithsesi une mendoj se ti duhet me komuniku me Jozefin se i ben mire edhe atij edhe nues qe eshte tremb fort .
  Te fala,
  Izeti

 11. @autori says:

  Mos u cudit kaq shume se babi yt i ndersen.. si gjithmone hedh gurin dhe fsheh doren..

 12. spartaku says:

  Opo qenka i ” mençem” dreq Zeni! Ku i paska gjet gjithe keto ment?

 13. Qytetari digital says:

  Te kishte qene i biri ndonje te zgjuari apo nqs do kishte studiuar ne France ok, por te kesh nje baba nje skizofren me kartele….nuk eshte krenari te thuash i biri filanit. ..ndersa kjo ngjan si arabe ..dhe vetem injorantet si keta tregojne “pasurine”, pra ngelen gjithmone sherbetoret e ish blookmeneve. .e keni vene re qe femijet e ish bllokut nuk tregojne kurre pasurine e tyre qendrojne diskret, jetojne shume mire dhe pjesa e tyre me e madhe jetojne ne France ne vendin ku enderrojne gjithe miliarderet te shkojne per te jetuar.

 14. Bole plot po koqe mangut says:

  Zeni po perpiqet te bashkoje te djathten, partine personale te babit te tij te financuar nga Serbia duke qene ne krahet e dashnores lavire milionere.
  A e merrni vesh jo o demokratsat e partise private te Xenit & Co?
  Bashkohuni se ku do te shkoje pastaj Xeni me laviren per pushime? Ne Turqi me ju o te shkrete?
  Mblidhni mendjen dhe shkoni punoni te bashkuar rreth interesave te klanit te Xenit. Juve nuk ju kane zgjedhur per te dhene mend dhe kundershtuar por per te ndjekur kokeulur dhe buzegaz rrugen qe ju ka caktuar Xeni.
  Kini kujdes se Xeni ka per t ju qit jashte loje dhe nuk do perfitoni asgje pastaj as edhe te drejten per te shkuar me pushime ne Maqedoni.
  Mblidhni bolet te gjithe dhe bashkohuno rreth Xenit tani.

 15. Quo Vadis! says:

  Ou, me te vertete nuk e kupton pse’ne?
  Po ta them une. Per te mbrojtur menderen tende dhe te sat motre, ja perse.
  Per hollesi pyet babin se te sqaron ai.

 16. taraboshi says:

  A do shkosh ta perqafosh edhe ne burg ashtu iiiiiii bajga .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *