Basha: Nxjerrja në rrugë e 150 familjeve në Shkozë është një krim i vërtetë

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka reaguar në lidhje me protestën që po zhvillojnë  banorët në Shkozë, pasi banesat e tyre do të prishen.

Përmes një pastime në facebook Basha akuzon Ramën se po bën krim duke thënë që…” Nxjerrja ne rruge e 150 familjeve ne Shkoze, me nje te rene te lapsit, i kalon kufinjte e mashtrimit, dhe eshte nje krim i vertete”.

Më tej Basha shprehet se në fushate Edi Rama  permes mashes se tij ne Bashki, u premtoi shpronesim sipas tregut. dhe pasi ju mori voten, sipas kreut te PD, ju thote do ju jap bonus strehimi.

Reagimi i plotë i Bashës

Nxjerrja ne rruge e 150 familjeve ne Shkoze, me nje te rene te lapsit, i kalon kufinjte e mashtrimit, dhe eshte nje krim i vertete.

Ne fushate ishte Edi Rama qe permes mashes se tij ne Bashki, u premtoi shpronesim sipas tregut. Pasi ju mori voten ju thote do ju jap bonus strehimi.

Por pertej mashtrimit tipik te Edi Rames, kemi te bejme me nje krim, se krim eshte te permbysesh jeten e 150 familjeve, burrave e grave, femijeve e te miturve, te moshuarve.

Ka vetem nje menyre per te zbutur kete drame, shpronesim sipas vleres se tregut. Ne do ta kerkojme me ngulm kete.

REMOTE_ADDR:[]

6 komente në “Basha: Nxjerrja në rrugë e 150 familjeve në Shkozë është një krim i vërtetë”

 1. PDisti i zhgenjyer says:

  O Zot kush po flet.!Harruat vendimin e Sali Berishes per nxjerrjen jashte banesave te banoreve qe kishin paguar per 40 vjet qera ne shtet dhe i late pa asnje zgjidhje ku vdiqen rrugeve ne Durres dhe Tirane……….Shko mer plehre…..Kur te vijsh ti ne pushtet,gje qe nuk do ndodhi per 10 vjet,sipas Canit,beje me mire.

  1. kujtesa says:

   O Bashe!
   Si keni sy e faqe dhe flisni per gjera te tilla. Me veprimet tuaja,e bete Tiranen hale dhe nje qytet qe kishe frike te shkoje deri te porcelani apo deri ne Laprake sepse ishte balte e gjalle dhe lere per ndricim qe sbehet fjale.
   Tani,per ca vota te qelbura,kerkoni qe balta te behet mut dhe erresira te na marri jeten.
   Atje,te gjitha ndertimet jane pa leje dhe normalisht,per kur behet fjale per ndertime qe sjellin zhvillim,do te isha pro prishjes se tyre. Une e di shume mire qe ata jane njoftuar me kohe dhe askush,pervec jush Lul Basha,nuk i ka bere premtime per legalizim. Ishe ti me shpirren tende qe i morre voten duke i genjyer se nuk do i prishje ato. Tani del dhe bene genjeshtra te rendomta.
   Jo or Lul Jo! Shteti eshte shtet.
   Vetem ti e more neper brek kur kishe radhen te shkoje ne burg per parate e rruges dhe te vraret ne bulevard. Cuditerisht,te keqijat me ty lidhen me rruget tokesore por edhe me rruget detare.
   Do vije dita qe sdo gjesh rruge ku te fshihesh.

 2. Daniel says:

  Krimi eshte i PD qe lejoi ndertimet pa leje. Qytetaret duhet ta kene te qarte se shtepite pa leje nuk kane siguri. Nje komshia ime ketu ne Frankfurte thote se shtepine e babait tim e prishen pas 70 vjetesh, se ishte pa leje, qysh nga koha e Musolinit. E shemben vilen 4 kateshe thote italiania dhe asnje qindarke nuk morem, Po aty ne Shqiperi njerzit qenkan trima dhe opozita i fryn sherrit duke i dhene te drejte kaosit e jo ligjit. Ju paskeni demokraci te vertete. Babait tim ne 70 vite bashkia kur nuk lejoi te futen as korrenti e as uji. Po pse i del ne mbrojtje opozita ,ka mare para apo nga qe i lejoi vet, ndjehet fajtore.

 3. €piriiiiii says:

  Krimin e kini bërë ju more Bastardë të PD që e bëte Shqipërinë TOK e XANUN. Tjetri ka ndërtuar në mes të Rrugës dhe ju e mbroni. E bëtë Shqipërin Kldahar e Afganistan, turpin e botës. Boll me Favelat Braziliane ku nuk ka Ligj e Shtet.

 4. genci says:

  Po prandaj nuk ben per kryeminister ti, sepse nuk di si funksionon shteti!

 5. Luli i vocerj says:

  O Lyli o karagjoz mos e perdor ceshtjen per fitim politik , sepse ty nuk te nxihet trapi shume per ta . Se sa i ndjeshem je e pane shqiptaret ne 21 janar , them 21 janarin qe eshte me tragjik mos te kujtohemi per largimin me dhune jo nga dyert por nga dritaret te grave punonjese ta thjeshta te bashkise se Tiranes me ndihmen e bodigardeve dhe militanteve te pd- se , qe i shqyen ne dajak . Te ardhka keq o ndyresire ??? O kriminel , o hajdut , o i peshtire , qe dhe kur te shikon dikush i vjen per te dhier ……….

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *