Gazetari që paguhet nga Zeni: Donald Lu ka bërë spastrim etnik në Shqipëri, po Uashingtoni ia tregoi qejfin

Para protestës së opozitës, njerëzit e saj kanë sulmuar jo vetëm Edi Ramën, por edhe ambasadorët Donald Lu dhe Romana Vlahutin.

E bëri Berisha, por ka shkuar më larg gazetari Çlirim Peka, që paguhet nga i biri.

Akuza e re këtë radhë, është se Donald Lu paska bërë spastrim etnik në Shqipëri!

Protesta kunder trafikut te droges eshte proteste kunder SHBA!!! Kete po thote Lu? Ambasadori ne ikje Donald Lu paska keshilluar qytetaret amerikane qe jetojne ne Tirane qe gjate kohes qe mbahet protesta “te mbajne profil te ulet”!!!

Cfare ka parasysh Donald Lu me “profil te ulet? Te mos tregojne se jane qytetare amerikane?

Ore, seriozisht e ka ky ambasador qe mundohet ta trajtoje protesten e opozites kunder shnderrimit te Shqiperise ne kantier droge, si proteste kunder SHBA?

Dhe, per me shume, mbeshtetjen ndaj kryetrafikantit si mbeshtetje ndaj Amerikes?? Rri i qete Don, qyetaret shqiptare qe fati i ka bere te jene tashme edhe qytetare amerikane do protestojne paqesishte, por jo vetem kunder Rames.

Do protestojne edhe kunder teje qe me heshtjen tende ndaj droges, po e ndihmon Edi Ramen te bej spatrim etnik ne kete vend. Plot 467 mije shqiptare jane larguar keto tre vjet edhe fale teje. As me shume e as me pak, por 25 % e popullsise.

Te protestosh ndaj Rames qe e uli Shqiperine ne prehrin e Stambollit kunder Uashingtonit qenka antiamerikanizem dhe te heshtesh per kete qenka “Pro” amerikanizem?

Pse nuk i tregon stafit tend Don se te eshte refuzuar shtyrja e mandatit? Pse nuk i tregon stafit tend se dje diplomatet e huaj ne Tirane te kane kryqezuar ty dhe shoqen Vlautin per qendrimet qe po mbani?

Thuaja stafit tend, a te kerkuan diplomatet e huaj ne Tirane te mos e pozicionosh opoziten ne cep te ringut, por te godasesh qeverine per krimin, korrupsionin dhe shkaterrimin qe po i bejne reformes ne drejtesi?

Kete thuaja qytetareve amerikane qe jetojne ne Tirane, pa per sigurine e tyre mos u shqeteso, se nuk ka vend ne glob ku amerikanet te ndjehen me te mirepritur dhe sigurte se ne Tirane”, shkruan Çlirimi.(TemA)

REMOTE_ADDR:[]

21 komente në “Gazetari që paguhet nga Zeni: Donald Lu ka bërë spastrim etnik në Shqipëri, po Uashingtoni ia tregoi qejfin”

 1. tir says:

  Foli Cim pordhaci ! Je fut ne histori kur ia pirdhe muhabetin presidentit aktual, Metes. Pervec te tjerave …Matu mire me ambasadoret se do shkosh per lesh o pis . Qendrou persiper baltave te tua, se po t’i rremosh edhe femija te mohon per prind.

  1. ☆Gopisti i NSHRAK-ut☆ says:


   Kur flet ky Qim i Pekajve
   me kokën porsi pjepër
   të gjithë mbajmë shënime
   me laps edhe me letër 😄
   Kur flet Ndyrëçimi i Pekajve
   dëgjon kallaballëku
   çfarë muti mund të nxjerrë
   ajo fytyrë kapsllëku 😨

 2. vang says:

  Hajde futja p…….s kot o Peka.Si ja del dhe i sajon muhabetet? APO ESHTE SILI I EKLEKTIZMIT?

 3. keshtu ndodh says:

  Ju flasim nga nje fshat i Kukesit !

 4. Ali says:

  Pak eshte kjo e vertete , por me shume kundershti ndaj ketije komunisti vjetnamez ,

 5. peoples says:

  Po mbeti Shqiperia per opinionin e ketij majmuni mire tu behet o shqipetar.

 6. o zot cfare kok shtrembti,kur jep edhe edhe ky mend,duhet te mohosh kombesin.

 7. Alidemsi vjeter says:

  O zot, kur flet hasjani Neandertalmen hajde mos pi nje Redbull……O tempora o mores….

 8. agroni says:

  Ambasadori i SHBA,Donald Lu,nuk ka ber spastrim etnik,por esht akuzuar pa te drejte,dhe edhe un ne raste krize nervore akuzoj,sepse nuk jam imun nga shperthimet,dhe nervoziteti! Spastrimi nuk behet me dashje por nga kuatat e larta te korrupsijonit,pra nga moskokqarja e klases Politike,dhe te berit e punes shkel e shko,zhvatja sipas stilit sa te jem ne pushtet,te mbush gjepat me pare se pastaj si dihet! Per kete ka te dhena se sa eshte kuota e Korrupsijonit! Shqiperija eshte qe 100 e kusur vjet Shtet,dhe prap i bihet legenit,hajduti ztjerret kapeni hajdutin! Te bejm nje krahasim! Jahudit u sulmun disa her ne kta mijvjeqar,dhe akuzoheshin,se nuk din te drejtojn Shtete,por vegjitojn ne kurriz,te Popujve ku jetojn! Nje akuz absurde,dhe e pashembullt per nga naiviteti,por kto akuza te vogla ne dukje sollen probleme qe tashme hyn ne Histori,sollen,urejtjen,dhe keshtu edhe fillun laftra. Jahudit,te gjendur ngusht,tentun disa her te krijonin Shtet,por nuk deshironin ne tok te huaj,dhe per kete u ktzhyn ne token kur edhe ishte dikur Izraeli,ku kishte Jahudi qe akoma jetonin! Per kete qeshtje eshte folur,dhe nuk deshiroj te flas prape,sepse Palestinezet do te gjejn Vend,dhe do te jetojn,neper Vende te Europes,dhe te Rajonitpra nuk do te lihen ne meshir te fatit! Por qeshtja eshte te krahasimi,i Izraelit(Izraeli eshte njohur nga shumica e Vendeve Arabe!),krahasimi i Izraelit,me Shtetin,!00 e kusur vjet Shqiperin Vendlindjen time.Izraeli ktheu shkretetiren,ne tok pjellore,ndertoj nje Shtet nga hiqi,dhe eshte Vendi me Korrupsijonin me te ult ne Rajon! Pra kjo eshte arsyeja qe Njerezit largohen,korrupsijoni dhe vjedhja,e pareve. Izraeli tregoj se jo vetem din te drejtoj Shtet,por ta drejtoj me sa me pak korrupsjon.Per kete Shqiperija,dhe Europa juglindore,ku edhe eshte gjeografikisht(eshte fjala per Shqiperin),fjal te par te ken luften kunder korrupsijonit,dhe korrupsijoni nuk behet duke arrestu vjedhes cigaresh,(vjedhesit e cigareve te denohen ,dhe kjo gje esht e qarte,dhuk pagu gjobat,)por arrestimi,i Vjedhesve ,qe vjedhin shuma te medha,sepse me kto shuma,edhe krijojn,probleme,kunder Shtetitg.

 9. agroni says:

  Shtzoj edhe disa fjal,Edvin Rama,Ilir Meta,,udheheqesit e shtetit,te mos ngurrojn,por tja japin fjalen gjykates,Tsipras te mos ngurroj,Udheheqesit e rajonit,te mos ngurrojn!

 10. Qimpyka says:

  Qimi i din te larguar ata qe nuk e votuan me 25 Qershor 🤣🤣🤣

 11. Greket!! 50% Gay dhe 50 % Gra ...burra nuk ka says:

  kur ka lindur ky i kane qelluar me shpulle prapa kokes

  1. tarasi says:

   Hahahahaha e bukur……

 12. katarakti says:

  Oh Zot çfare fytyre katunari. Do te jape edhe ky mend. Sa poshte ka rene katundi.

 13. Palla says:

  Ky qysh nga surrati dhe koka me cepa duket qe eshte intelektual,plus qe ka dhe nje fjalor brisk

 14. Iqim Peka says:

  Kur nje Kurd shkon te bej mutin ne banjo… I del muti si fytyra e ktij alpinit Iqim Peka…. qe vrau(sipas te gjitha gjasave) nje vajze te re e s’i hyri gjemb ne kembe.
  Nejse prinderit do i kete pas njerez te mir ky sepse emrin ja kan ven Clirim, emer persembari te cilin ky e ktheu ne T’qim…. si nje i vdekur per p.dh qe eshte. Ja te till njerez kan akses ne sferen publike te vendit tone. Kuku!

 15. BRSS says:

  KY FSHATARI I RENDOMTE ESHTE ROBQIR

 16. T.T says:

  Une e kam mohu kombin qe kur doli ky homo si gjoja gazetar.

 17. mond says:

  “shikoji turinë dhe vëri kusinë”, thotë një shprehje popullore.

 18. zoga e vodices says:

  KY koke katrori kur ka qene dy muajsh ka rene nga djepi prandaj dhe flet kodra mbas bregu ,prandaj mos u merni me te dhe mos ja merni per te qena ato qe flet sepse kur u kurua ne fshatin e tij piu ilace te gabuara dhe prandaj flet percart.

 19. Shqiptari nga Shqiperia says:

  Sa i shpifur , ku e kane gjetur kete zog korbi , si qen i rahur ……

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *