Revolucioni i miellit Berisha

Nga Spartak Ngjela

Ka pasur revolucion me herqe dhe shigjeta?

Po, ka pasur.

Ka pasur ndonjëherë revolucion me shpata?

Po, ka pasur.

Po revolucion me armë zjarri, a ka pasur?

Po, shumica e revolucioneve me armë zjarri janë bërë.

Po revolucion me miell, a ka pasur ndonjëherë në historinë e gjetë të shtetit?

Jo. Deri tani nuk njihet ndonjë revolucion me miell; por ka pasur disa revolucione për miell e për bukë.

Po revolucion i Sali Berishës kundër Shteteve të Bashkuara, u bë me miell. Si ndodhi?

Kjo mund jetë një risi në historinë moderne.

Ndoshta Saliu ka të drejtë, se, përderisa pretendon që ka mundur komunizmin me dy gishta; mund t’ia arrijë që të mundë Shtetet e Bashkuara të Amerikës me tymosje mielli.

Dhe pastaj?

Sigurisht që pastaj shpëton nga ndëshkimi për korrupsion, të cilin po e pret me frikë dhe pagjumësi.

REMOTE_ADDR:[]

7 komente në “Revolucioni i miellit Berisha”

 1. Bimi says:

  Besoj se socialistet do ikin shpejt nga pushteti. Sot websita Breitbart qe solli ne pushtet Trump thote se Donald Lu eshte Soroist dhe mbeturine e Obames. Me Mike Pompeon si sekretar shteti (ish bosi i CIA) qe eshte Republikan i thekur ndryshimi i regjimit ne Shqiperi eshte i sigurte. Kjo nuk do te thote qe demokratet do ta drejtojne vendin me mire se socialistet. Gjithsesi Rama eshte i djeg dhe gabimi i tij me i madh eshte partizanizmi dhe dalja kunder Trump.

  1. vini says:

   Po pse o loqe amerikanet do votojn ktu ,votojn shqiptaret jo yenkit

 2. pesimisti says:

  Ti Spartak nuk merresh vesh, nje here andej e nje here ketej, po kesaj radhe e percaktuar drejte.

 3. gjergji says:

  E ndjek me vemendje diskutimet ne parlament,por ka pothuajse 5 vjet,por me hidherim konstatoj se parlamenti shqiptar eshte kthyer ne Stalle parlamentare ku kau S.Berisha udheheq turmen e …. opozites kryesisht grupim njerezish gjenetikisht te semur e ku gjeni I transformimit te trurit te njeriut ka nje transformim te plote te trurit opozitar.Pjesa e trurit ku merren vendime te rendesishme eshte transformuar ne melci.Prandaj o zot shpetoje shqiperin nga kto kaf..

 4. Halil Gjelaj says:

  Sipas nje proverbi popullor perendia kur e ka krijuar njeriun i ka dhene tri jete, ate te atit, te kaut dhe te qenit.
  Gjate se pares njeriu mendon dhe jeton duke enderruar dhe bere qejf mu asht u sikur atllaret, gjate pjeses se dyte ai vetem punon, kujdeset per familjen dhe shoqerine ,si kau, gjate se tretes vetem lehe, si qen, te merzit por qe se ndegjon kush. Faleni e mos ja vereni se eshte koha e tije, zoti ja ka caktuar.

 5. pensionisti says:

  Edhe ” revolucion” me mjell ka patur . Revoluconi i mjellit per here te pare e kane bere trimat e Selfo Qorrit. Selfo Qorri ishte simbol i komandnt ballist. Ata qe ishin kundra Luftes per clirimin e vendit. Ishin aq trima sa sterviteshin duke qeklluar njeri tjerin me mjell. Ka patur edhe revolucion me veth e unaza grash. E ky revolucion drejtohej po nga ballistet . Te vetmin revolucin qe kane fituar ballistet ishte kur perlesheshin me grate per tu marr stolirat nga qafa , vethet e unazat. PO te doni u jap edhe shembull konkret se ku ka ndodhur ky revolucion. Po,po Sali ka patur edhe recolucion duke gjuajtur kundershtarin me letra te lagura me shurre. E ky revolucion eshte drejtuar nga JU,ashtu si drejtove dhe revolucionin me mjell. UUUUU pika qe s’te bie ,kur flet edhe ti per revolucione. Ka bere edhe saliu revolucion. Ka “fituar ” revolucionin me prishjen e lapidareve dhe vorrezat e deshmoreve. Ka fituar me nxierjen e eshtrave nga varret. Edhe ky revolucion zhvillohej naten. Revolucioni me i madh eshte ai i 21 janarit. PO po ” fitoI” kur ” lufta ” kishte mbaruar. Vrau qafiri vrau. Vrau ata qe nuk kishin as gure neper xhepa. Kishin vetem duart te futura ne xhepa….. Ja keto jane revolucinet tuaja ,O Sali ! PO te degjuam Tu,o Sali, mu ne hale te shkojme,meqenese e ke qef kete fjale. Po si duken bathet keto hale do ti gezosh Ti me soje e sorrollopin tend…

 6. Koba says:

  Po nuk ka shans te shpetoje Sali krimineli nga Rjeta e Vetingut.Ne kete Dynja ka per ti lare te gjitha .,bashke me Taborin e familjes dhe te pasueseve te Tij.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *