LSI sulmon Veliajn: Qytetar bastard, kërkon të shkatërrojë…

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili ka reaguar për vendimet që pritet të merret në Këshillin Bashkiak të Tiranës.

Përmes një postimi në facebook Vasili shkruan se vandalët e qeverisë dhe të bashkisë shkatërrojnë Teatrin Kombëtar.

Sipas Vasilit qytetarët bastardë në krye të qeverisë dhe të bashkise duan të shkatërrojnë Teatrin Kombëtar.

“Vandalet e qeverise dhe te bashkise shkaterrojne Teatrin Kombetar.

Qytetaret bastarde ne krye te qeverise dhe te bashkise duan te shkaterrojne Teatrin Kombetar.

Askush nuk mund te preke vlerat kombetare te teatrit te lartesuara nga talenti i jashtezakonshem, djersa mundi i brezave te tere aktoresh e regjizoresh.

Mijra qytetare ne dhjetra vjet jane bere me te mire fale teatrit kombetar.

Keta qytetare te klonuar, ne krye te qeverise dhe bashkise jane turpi i ketij qyteti, ata dhe kushdo qe do te votoje shkaterrimin e Teatrit Kombetar.

Damka e antiqytetarise se Tiranes nuk do ti ndahet kryeministrit dhe kryetarit te bashkise”- shkruan Vasili në facebook .

Ndërhohë nënkryetari i Bashkisë së Tiranës, Abaz Hado ka sqaruar sot se asnjë prej projektvendimeve që ishin në rendin e ditës të Këshillit Bashkiak nuk ka të bëj dhe nuk trajton çështjen e truallit të Teatrit Kombëtar.

Duke folur para këshilltarëve, ai në cilësinë edhe të një prej përfaqësuesve që vjen nga fusha e artit, ka bërë të ditur se vendimi Nr.7 të cilës i referohen artistët dhe përfaqësuesit e opozitës nuk prek Teatrin Kombëtar.  (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

28 komente në “LSI sulmon Veliajn: Qytetar bastard, kërkon të shkatërrojë…”

 1. Kujtimi says:

  JEVGU DOLI TE LEH SI QEN RUGESH
  SHKO BEJ NONJE. KANISTER O LEGEN

  1. Lloji says:

   T’ju ndalohet hyrja te Teatrin e ri për dy breza Vasilit&Co
   Të shohim e shijojme “dhimbjen” e Vasilit të lënë si qen i lagur jashte derës së teatrit!!!

  2. #Gopisti i NSHRAK-ut says:


   LëSëi
   o pullëkuqe
   që kur linde
   kishe huqe
   kur nga Mëma
   u shkëpute
   more namë
   si hajdute.
   *
   LëSëi
   o preçedent
   kryetari
   president
   sherrin sherr
   e bën përditë
   me të shoqen
   opozitë.
   *
   O “parti”
   me dy pronarë
   dy-tre buçe
   plot zagarë
   ca kapterë
   e shum ushtarë
   treçereku
   duhen vrarë.
   *
   LëSëi
   tahma e madhe
   pozitare
   u vetshpalle
   nashti rri
   edhe vajton
   ca në burg
   ca në pension.
   ***

  3. Turi says:

   Gjuhe rrugacesh, si gjithmone. Ketij rrypit i mungon qytetaria! Teatri eshte kthyer ne nje vater semundje dhe eshte nje mbeturine fashiste por keta shajne cdo gje ndertohet vetem e vetem te kundershtojne qeverine edhe kur qeveria ngre nje Teater modern. Ne djall vafshi more politikane te ndyre! Nuk keni besueshmeri!

 2. Ali pazari says:

  O Petrit djali po te bej nje pyetje retorike me qe je shkollshume : Qe LSI-ja jote ka marre fund,ashtu duken bathet,sic u krijua ashtu do zhduket, cfare do te besh ti nje llaxore ordinere e saj,do te dalesh te sheshi i madh i Tiranes dhe do te luash rolin e Shabanit te rruges Kavajes.Na ishte njehere nje LSI ,na kishte nje nuse,nje dhender dhe nje llapaqen……….

 3. Ali pazari says:

  O Petrit djali, po te bej nje pyetje retorike me qe je shkollshume : Qe LSI-ja jote ka marre fund,ashtu duken bathet,sic u krijua ashtu do zhduket, Cfare do te besh ti nje llaxore ordinere e saj,do te dalesh te sheshi i madh i Tiranes dhe do te luash rolin e Shabanit te rruges Kavajes.Na ishte njehere nje LSI ,na kishte nje nuse,nje dhender dhe nje llapaqen……….

 4. M says:

  Qelbesi per cdo gje te mire , moderne, jetike e te kohes nuk ka argumenta dhe fyen ,shan , mallkon e perpelitet, nga kapricua, inati ,frika, ligesia, injoranca, idjotesia, paaftesia , padituria e pa aritshmeria

 5. Albani says:

  Ja i kalova dhe shtatedhjete
  Kurre nje gje nuk kisha pare
  Ku nje burre dhe nje graua
  Kane hqape syte per te kerkuare.
  Si ky burri dhe kjo gruaja
  Nuk kane dale aty prej mallit
  Shpirti flak po ju merr
  Se kane rene ne pike te hallit………

 6. Liri says:

  Duan ta lene Tiranen si kotec fshati. Forca Erjon

 7. ben says:

  LSI i ka vene vetes si detyre qe te sulmoi cdo gje qe ben qeveria, e mire apo e keqe. Me kete tregon se sa poshte ka rene partia e Like floririt.
  Ne fakt, kane frike nga e ardhmja qe dihet se ku do perfundoje Lesh e Lija. Vasili me shfat e tij e ka vendin ne biruce

 8. Pedro i ri says:

  LSI si teatri kombetar e ka mbaruar funksionin e saj.
  Koha per ndryshim

 9. Harillqi says:

  O pis zhduku se nuk duam Ta shikojme surratin.Ti rruas lesht Veliajt sr nuk ja as sa qime e bythes se atij.

 10. Bureto says:

  Janë thjesht të ligj dhe ligësinë e tyre e shesin për ‘politikë’. KUJTOJNË SE IA HEDHIN POPULLIT, por janë thjesht mjeranë!!

 11. timo says:

  Ku e keni trimin e çartur Robert Ndrenika!!!

 12. Haha says:

  Fuck you bastarde leshelie

 13. Lani says:

  Dolen prap kto grate e ilir hajdutit

 14. tiranasi says:

  Ti titi je nje qytetar e politikan basart,kush ta la godinen e teatrit nje shemtire,daja Manush?

  1. vasilius says:

   I degjeneruari vasilius i ka mbetur ora . KY me ca aktor te deshtuar nuk sheh dot te ndertohet nje gje e bukur po deshiron ca karikatina qe pk shemben

 15. Petrit says:

  O Petrit Vasili o plere o shkerdhate o i pa cipe..o i rrjedhur

 16. Alban Dega says:

  From: Alban Dega
  Date: October 11, 2017 at 3:18:08 AM EDT

  VATE KRYEMINISTRIA…COFI DHE TEPSIA

  ….. Po vjen drejtesia…po u shkermoqet LSI-a !

  – Losers… Humbameno

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Sabelotodo- Gjithckadites!
  Ky jo vetem di gjithcka por edhe ben gjithcka …!
  Kot nuk eshte doktor !
  Ka nje urim filozofik te mencurise shqiptare ketu ne Shtetet e Bashkuara te Amerikes :
  – Mos u befsh per Doktor dhe per avokat !
  Njeri te qeth ! Tjetri te rruan !
  Njeri te gruan! Tjetri te qeth !
  Jo nga floket e qimet e fytyres !
  Po nga xhepat, nga paret, nga portofoli !
  A nuk ishte Petrit Vasili ministri i Shendetesise se Qeverise Berisha- Meta !?
  E gjeti ne krize e zhvatje …
  E ngriti nivelin e saj ….
  Lart e me lart flamujt e Kongresit …
  E coi ne agoni e korrupsion masiv !
  Pacienti ne spital duhet te paguante edhe ilacet qe ministria e Shendetesise ua jepte nen dore farmacive me mire tri per Lalen se pese per Salen!
  Farmacia ua shiste familjareve me 2-3 fishin pasi spitalet e Vasilit nuk i kishin pasi Petriti ua kishte shitur farmacive sipas ekonomise se tregut “ Kush paguan me shume ! “
  A nuk ishte Petrit Vasili ministri Drejtesise i Qeverise Rama Meta…
  Drejtesia e drejte si litari ne thes e ktheu edhe thesin ne litar ne qafen e shqiptareve.
  Drejtuesit e Burgjeve , shumica e te cileve, ish-burgaxhinj vete, ua vodhen jo vetem ushqimin por edhe jeten mijera te burgosurve …
  Edhe burgjet u bene domen i LSI-se nga ish Kryetari I Grupit Parlamentar te saj, shkolleshumi Petrit Vasili dora vet…
  E sot Vasili bashke me Monen pergjerohen per Kushtetuten !
  A nuk u bene prone pa tapi e LSI-se edhe Hipotekat qe e ben Lesh e Li pronat e Hipotekat si askush para tij !?
  Ku ve e ka dore LSI behet puna Lesh e Li si bakllavs ne tepsi, sic thote ajo kenga filozofike tiranase !
  Petrit Vasili kishte ne komande te Drejtesise shqiptare… Drogat e forta dhe te buta, kanabisi lulezoi si asnjehere….
  Cfare beri ministri i Drejtesise Petrit Vasili per goditjen ligjore te saj dhe mbrojtjen e Kushtetutes !?
  Me pak se nje vrime ne uje !
  Ku mbillej, kultivohej, rritej Kanabisi!?
  Kush i mbulonte pyjet, ekologjine, transportin rruget ne qeverine parardhese!?
  Sigurisht LSI-ja !?
  Pse!? Ku ish parja e madhe e Tepsia atje ishte LSI-ja, te na rroje nene Partia !
  E Vasili, Mona, Luani, Manjani, Keida … u prine hordhive te Bandes se Gangstereve e Kusareve te Sali Berishes ne sulmin kunder Kuvendit !
  LSI shkemb e gur
  Digjet vritet per Flamur !
  Per flamurin e Tepsise..
  Tym e flake i ve Shqiperise !
  Nen komande te
  Mareshall Salise !
  Nacalnikut te Serbise !
  Shkelqimi me i madh i Petrit Vasilit dhe bandes se tij eshte politika…
  E kane ndritur fare…
  Profesor politike si Petrit Vasilin eshte veshtire te gjesh ne planetin tone ! Churchilli, Kisingeri, Theceri, Merkeli, Regani, Klintoni, Ten Hsiao Pini… jane vetem shkollepaka para Petrit Vasilit e compani !
  E shpalli veten kryeminister te Shqiperise pa u caktuar ende data e zgjedhjeve…
  Shkollepaku Edi Rama dy metra burre i duket si nje liliput, nje hic …
  Aq hic sa gjashte thirrjeve telefonike te kryeministrit qe e kishte per detyre shteterore e ligjore diten e komplotit te madh ala Lul, Mehdihoxhe e co. si duket I kishte dehur avulli i rakise se Dashi Shehut, as i begenisi fare…
  Si mundej ta ulte veten ne nivelin e nje shkollpaku si Edi!?
  Larg qofte !
  U fut ne sallen e Konferences se Mukjes si Profesor, si Gjeneral, si Mareshall numer 2, si shkolleshumi i politikes !?
  Si doli !?
  Si nje qen i rrahur kur shkollepaku Rama i futi krahun Lulushit dhe gishtin ne bythe
  shkolleshumit Vasili!
  Petrit Shkolleshumi u fut ne salle si Ptoleme
  E doli prej saj si dru me pre!
  Preludi i disfates te sukseshme te Petrit Vasilit 25 qershorit 2017 qe ia hoqi jo vetem kryeministrine por edhe Tepsine !
  I iku kryeministria !
  E mosomakeq !
  Cofi dhe Tepsia !
  Po vjen drejtesia !
  Ndaj eshte terbuar PD- LSI-a !
  Ndaj si asnjehere me pare ne politiken shqiptare dhe historine moderne nje parti e majte ka shkalluar ne ate fare feje sa do ti marre Tepsine edhe se djathtes si lidere e saj, duke bere edhe protagonistin edhe zjarrmetarin e nje zjarri qe me se shumti po e do ta demtoje Shqiperine.
  Humbameno!

 17. Cuku says:

  O Vasali I Mones ,po ku e di ti ceshte Teatri Kombetar mor hale
  Ai qe ka qene Teater Kombetar eshte kthyer ne
  ,,,,,,Bordello Kombetare ,,,,Shurrtore Kombetare,,,,,Qebaptore Kombetare,,,,,ku rrine,,,pine.dhe.pallohen ca parazite dhe marrin dhe rroga per kete « sakrifice» qe bejne,,,,
  Ik ore lepires bythe se le nam
  Servil Vasili,,,,,

 18. Alban says:

  A MUND TE DREJTOJE NJE PARTÍ DEMOKRATIKE NJE VRASES DHE KRYEKUSAR QE KA VJEDHUR SHTEPINE E FAMILJEN E VET POLITIKE TE PAKTEN TRI HERE DUKE I MARRE UDHEHEQJEN E SAJ E VETE ATE !?

  From : Alban Dega
  Dated on January 5, 2018 at 2:42:21 AM EDT.

  Mendime me e mbi fakte fakte

  ESHTE KOHA TE KERCASIN PRANGAT !

  – A mund te krijoje qeveri Antimafie
  Lulezim Kryemadhi dhe Mafia e tyre?

  – Ti varesh melcite ujqerve te pangime !

  – Enough its enough….. Boll me !

  Nga Alban Dega, Nju Jork

  “Banda e Gangstereve” te Sali Berishes e rrenoi, e shkermoqi, e zhberi te pakten 7 here nga themelet Shtetin Shqiptar ne 13 vjet sundimi te Salikracise e kryeministri Edi Rama flet per sabotimin, pengimin e Integrimit te Shqiperise ne Bashkimin Evropian qe e duan e aspirojne 95 per qind te shqiptareve me evropian e pro perendimore se vete ata !?
  Cila rini e popull ne cilindo vend te ish- Perdes se Hekurt e Perandorise se Djallit doli neper sheshe me parullen lapidare :
  – E duam Shqiperine si e gjithe Evropa ! ne dhjetorin historik te 1990-es !
  Edhe kete aspirate e kushtrim unikal mbarepopullor e nakatosi Katovica e Sali Alise !?
  A nuk ishte “ Kjo Mafia qe ka dale krejt jashte kontrollit “ e Sali Kadafit, qe i shpalli lufte te hapur nga foltorja e altarit te Salikracise ne ate kohe “ imperializmit Amerikan dhe dores se zeze te tij CIA-s” ne pranveren e vitit 1997!?
  A nuk ka dy muaj plot qe Partise se Cadres se Putinit iu bashkua edhe Mafia me bllok ne dore me ze e me figure e Like Floririt!?
  A nuk e bekoi edhe vete Mareshalli i Beogradit bashkimin e Mafias e Cadres dhe asaj te Cizmes qe i shpallen se bashku lufte te hapur “ imperializmit amerikan “ ne pragdimrin e vitit te trishte 2017 kunder Ambasades amerikane ne Tirane dhe ne vigjilje te protestes nekrofile te deshtuar me sukses te plote nga braktisja e shqiptareve ?
  A e dini cila eshte kerkesa kryesore e “ kesaj Mafia qe ka dale krejt jashte kontrollit “ dhe Mafias se Bllokut 700 mije euro faqja dhe e Cizmes per protesten e 27 janarit 2018 !?
  Permbysja e Rames dhe krijimi i nje qeverie Anti- Mafia !?

  Po a mund te krijoje nje Qeveri Antimafia kjo Mafia !?

  1- Dopjo- Mafia e 97-es,
  2- e 14 shtatorit 1998,
  3- e kusarise 500 milione euroshe te Autos-trades se Kombit me Lul- Giten ne krye,
  4- e Gerdecit me Fatmir Xenn ne balle,
  5- e atdheshitjes se Otrantos me Sali Zerven e Lulezim Fazlicin
  6- Mafia e bllokut me 62 prej 84 videove te Likes me deri 700 mije euro faqja
  7- Mafia e 850 milone eurove te munguara te privatizimit te ARMO-s
  8- 620 milione eurove te CEZ-it ,
  9- 250 milione dollare e te Rapiscanit,
  10-mbi 100 milione eurove investim te humbura shtetit e popullit shqiptar nga Gita,
  11- e rreth 100 milione eurove te humbura Shqiperise nga Xeni dhe dajet e tij serbe me Interkonksionin Shqiperi- Kosove me i vestime gjermane …. !?
  12- e miliona dollare allishvetishe te pista e te kunderligjshme te Lulezim Bashicit, me Mafian turke e nderkombetare off-shore , ku vetem per nje fotografi me Donald Trumpin ka paguar 500 000 dollare, fotoja me e shtrenjte ne Bote e ketij sharlatani zecjerre e zeshtjerre qe na trashe edhe zerin e humbur e na ben edhe garipin, edhe te fortin si Il Capi dell Capi, post qe nuk ia leshon Sharovi i Vicidolit sa te jete gjalle sepse ai e di mire qe qehajai i tij ne krye te PDSH-se eshte nje p… jeshke mashkull.

  Kapoja Berisha dhe qehajai Basha- hajna edhe te shtepise se vet

  Ai e ka zgjedhur qenushin Basha per te zbatuar urdherat e tij e jo per te drejtuar Partine e tij qe e ka me tapi “derisa ti jape ymer ai lart”, sic e ka deklaruar ne gojen e tij.
  A mund te krijoje e drejtoje nje qeveri antimafia kjo “ Mafia qe ka dale krejt jasht kontrollit “, sipas “The New York Times” , mbretit te shtypit te lire Amerikan dhe boteror, te cilin Kapobandoja e saj Saleh Karaxhici e quajti “ nje leter higjenike” vetem se ne kete fjali ia beri radiografine e persosur te krejt sundimit te tij – SALIKRACISE !?
  Po si mund te pranoje rinia e populli me proamerikan ne Bote qe ta qeverise nje p… jeshke mashkull qe kurre ne jeten e tij nuk i ka thene per hajer nje pune te dobishme per te e per Shqiperine !?
  Po si mund ta ndjeke nje popull e rini nje humbameno, nje p… mashkull si Lulezim Basha qe per kater vjet ne krye te Bashkise se Tiranes nuk mbajti nje, qofte edhe nje premtim, qe per kater vjet nuk nguli qofte edhe nje gozhde ne Tiranen tone te bukur !?
  Po si mund ti shkoje mbrapa nje hori e hajduti me cizme jo vetem te Autostrades se Kombit, por edhe te kapur me ze e me figure duke vjedhur votat e Tiranes ne 2011… por edhe deri votat per kryetar te Partise se tij Salikratike te Shqiperise me kamikaze qe votuan deri ne pese here secili per kete hajn votash ?
  Si mund te besoje nje popull e rini nje rrenc te pafytyre si Lulezim Berisha qe nuk nxjerr nje fjale nga goja pa genjyer !?
  Te protestosh per krijimin e nje qeverie antimafia te Lulezime Kryemadhit eshte njesoj si ti varish ne qafe ujkut melcite per ti ruajtur … !!!
  Kane vjedhur boll per tu dhene shans te fshehin gjurmet, te prishin edhe me provat e deshmite, te stervjedhin perseri edhe vet vjedhjen !
  Eshte koha tu kercasin celsat e prangave ne kycet e duarve e jo tu jepen celesat e qeverisjes se saj kapove te kesaj “ Bande Gangsteresh” e “ Mafia qe ka dale krejt jasht kontrollit” per te shpetuar kokat e saj prej kucedrash te pangopura me parate, pasurite dhe gjakun e shqiptareve nga Vetingu dhe Reforma ne Drejtesi !

  Lanet !

  Populli duhet te dale ne sheshe me kushtrimin:
  Hiqnu dreqer prej meje
  Se jeni pa kurrfare feje !
  Enough it’s enough … Boll me !
  Eshte koha te paguan deri ne qindarken e fundit kusarine dhe vjedhjen masive te ketyre hajduteve me cizme e pa asnje skrupull, te ketyre atdheshitesve e atdherrenuesve, te ketyre vrasesve serial te popullit e Shqiperise !
  Lanet !

 19. Alban says:

  —–Original Message—–
  From: Alban Dega
  To: verarta

  MONA CIZMJA E SALI KADAFI !?

  Shkoj e eshte ne burg ish- Presidenti i Frances Sarkozi ndersa Saleh Kadafi kercenon me vrasje e vdekje kryeministrin e Shqiperise me ze e figure ne ekranet e televizoneve dhe kryeprokurorja Arta Marku dhe kryeprokuhorat e Palles ala Besim Hajdarmataj, qe dekonspiruan operacionet antidroge dhe antikanabis te policise shqiptare tek Sali Eskobar Lazarati vegjetojne akoma ne Prokurorine e Pergjithshme!?
  E Sali Berisha ben thirrje te hapura per revolucion bolshevik e dhune qytetare, per lufte civile si shpresa e vetma dhe e fundit per te shpetuar bythen e vet prej kryekrimineli perserites e vrasesi serial te Shqiperise dhe te te birit te vet Shkelzen CEZ Gerdeci dhe te ortakut te tij ne sherbimet e fshehta antishqiptare ndaj UDB-es gjakatare serbe e RIA-s e GRU-se vampire ruse te Putinit Flamur Noke Milloshevici e Lulezim Fazlic Bakojanis
  Cfare drejtesie e ligji pritet nga prokuhora te tille, sikur nuk ka Shqiperia me qindra juriste pa pune edhe me diploma nga Universitete me fame boterore
  Vetem nje banjo e maceve te saj ne sarajet e Gjirit te Lalezit kushton sa dyfishi i nje shtepie e fakirave te Kukesit qe pa pasur makine as patente per ngarjen e saj kishin dale te gjuanin me gure e drure policet e shtetit , me vare e bidona me benzine pronen private dhe publike!
  MONIKA KRYEMADHI DHE BANDA E GANGSTEREVE TE SALEH KARAXHICIT DUHET TU KTHEJE PARATE DHE PRONAT E VJEDHURA PROTESTUESVE DHE MBARE SHQIPTAREVE JO TI NXJERRE NE PRITE PER BYTHEN E VET E BANDES SE GANGSTEREVE TE sALI LIKE FLORIRIT !

 20. Visi says:

  Ju lutem kushe e njeh te zotin e ketyre qeneve , thuajini ti lidhi perseri, se shqetesojne njerezit jo se te kafshojne se per ate pune te hane k…n, por thjeshte i bezdisin njerezit me pamjen byth shkerdhyer qe kane

 21. MONIKA NEPËRKA PIKA - PIKA says:

  Tani po e tepron aq shume sa po ia kalon cdo prostitute !
  Te flasesh keshtu per E.Veliajn , do te thote te jesh armike
  nr.1 e tiranasve ! Cdokush i ka syte ne balle per te pare te
  verteten , se sa shume ka bere dhe po ben Veliaj per
  Tiranen,sa s`kane bere te gjithe paraardhesit e tij ne
  keto tre dekada dhe nuk ka aspak nevoje ti degjojme nga
  plehra te pariciklueshme , si puna jote . Yyyt , baxhelle !
  Po te shpeton shurra nga frika e Vetingut. …pas hekurave !

 22. Moj shqipni e mjera shqipni says:

  Te shkretet ne qe jetojme ketu. Njeri shan, tjetri prish pllakat e bulevardit per ti shtruar me zift se do kaljne biçikletat. A thua se nuk kalojne dot biçikletat ne pllaka te kohes se Musolinit qe jane me te mira se keto qe bejne keta plehrat tani. Vjen nje kryebashkiak prish sheshin, e ben si do vete. Vjen nje tjeter mbas 4 vjetesh e prish prape e ben ndryshe.
  Me taksat tona tallin bythen e vjedhin sa me shume te munden.
  KETU JANE TE GJITHE HALE. SEPSE NJEREZIT E MIRE NUK PUNOJNE DOT ME KETA QE DUAN VETEM PROFESIONIST HAJDUTE NE PUNE. SI NUK I BIE NDONJE GJE TE VUAJNE PAFUNDESISHT E FAMILJARISHT.

 23. Qytetari durrsak says:

  Ilir Meta, Monika Kryemadhi, Petrit Vasili dhe Luan Rama jane hijenat (kafshet qe hajne mishin e ngordhur) e politikes shqiptare. Se shpejti, do t’i perfshije per gjykim drejtesia e re qe po vendoset ne Shqiperi.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *