FOTOT nga superjahti: Do të ketë në bord dy anije shpëtimi, një helikopter dhe një mini nëndetëse

Ky superjaht luksoz i kompletuar me një skelet çeliku, dy anije shpëtimi, një helikopter madje edhe një mini nëndetëse, do t’u lejojë miliarderëve të eksplorojnë rajone polare.

Anija e gjatë 70 metra do të këtë një motor hibrid me shtytje elektrike dhe naftë e aftë për të operuar në disa nga ujërat më të ftohta të planetit.

Në brendësi të tij Jahti do të përfshijë pajisje luksoze, Jacuzzi në kuvertë e sipërme, shtatë dhoma për miqtë dhe një suitë gjigante.

Dizajni i këtij mjeti lundrues është rezultat i një partneriteti global që përfshin disa firma në Nju Jork dhe në Evropë.  (TemA)

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *