Ish-futbollisti i njohur britanik: A keni qenë në Shqipëri? Është më keq se Cannock

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Ai është një nga futbollistët më të famshëm britanik jo vetëm për talentin e tij, por dhe për problemet e shumta me alkoolin.

Bëhet fjalë për Paul Gascoigne, që në një bashkëbisedim para 300 studentëve, ka thënë se ka hequr dorë nga alkooli.

Gjatë fjalës së tij, ai ka kujtuar disa detaje nga karriera e tij, mes të cilave edhe një vizitë në Shqipëri, e cila i ka bërë përshtypje.

“Kur shkova në Kupën e Botës, isha nën moshën 21 vjeç dhe isha në Shqipëri.

Ky është një vend i çuditshëm.

A keni qenë në Shqipëri? Është më keq se Cannock”, tha ai.

Cannock është një qytet i vogël në Britani, me një popullatë 29,018 banorësh.

Periudha për të cilën flet Gascoigne ka qenë e errët për Shqipërinë dhe natyrisht, nëse do e vizitonte sërish vendin tonë në ditët e sotme, ndoshta do të ndryshonte mendje.(TemA)

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]
        
        Loading...
        

34 komente në “Ish-futbollisti i njohur britanik: A keni qenë në Shqipëri? Është më keq se Cannock”

 1. sunitet po bejne ''shtet''........... says:

  madje ai sot do te mahnitej nga leshqenet arabe dhe xhamite e pafundme………………….

  1. Aleanca PD-lesheli says:

   Plas nga marazi o “grek” i Vicidolit

  2. tfgs1 analfabeti bithekir harixhi prej Anadolli says:

   Leshqene ke dhe ne Yunanistan sa te duash vetem se ata leshqenet e Yunanit vishen me rroba te zeza.

  3. Je says:

   Do mahnitej kur te shikonte shqiptaret duke te qire motren ty o grek i lasht nga stepat e azise.

  4. Bolearti says:

   Na rrofte bolet ky kaqoli britamut.

   1. ELIOT says:

    ha ha ha bolshevikeve e verteta i duket si rrena ::::: ja realiteti i komunizmit more idiota ;;;; shqiperia ishte si kazakastani ;;; ne mjerim ;vetem gjate périodes se luftes popujt e europes ;;;e blenin ushqimin me tullona si ne vitet e enverit ;;; prandaj vrasesit de demokracise ;;;;; vrasesit e libertese ;;;; vrasesit e egalitese ;;;;; ferme votre gueule ;;;; et i kekoni te faur popullit per krimet ;;;;e bera ;;;

  5. #Gopisti i NSHRAK-ut says:


   @Dear Paul Gascoigne

   Me trurin tuaj të dehur e drobitur nga alkooli
   Ju, nuk keni mundësi që saktë t’a kujtoni
   Por, nëse Ju ende nuk e keni harruar alfabetin
   provoni të shihni çfarë ka shkruar Lord Bajroni!

  6. nushi says:

   Vetem me nje gje nuk do habitej ama. Greket kane qene pederaste ,jane pederaste dhe do te jene pederaste. Ja nie pedofil leshqen grek:
   https://imgur.com/a/m7iAifX

  7. Bajron Ali Pasha me 40 hajdute says:

   Ti marri t’kecen Cannock!

 2. Ilir says:

  Ja sa ti dali rakija,,,se po i thote mutit koko..

 3. Gaetano says:

  Kur ti erdhe ne shqiperi ,ne ishim vertet te varfer,por ishim te pasur nga mesues qe na edukonin te ndienim keqardhje per njerez si ty. Dhe ata kishin te drejte,pasi prandaj studentet behen xurxull neper festime idiote,domosdo te japesh keshilla ti neper auditore kunder alkolit,eshte njesoi sikur te spordashesit te thonin per ty ke qene ndonjeher futbollist I talentuar ndonjeher.ti ke lindur bole, dhe alkoli eshte per ty shpetim nga trute qe ke.mut karakter je gjithmone, dhe njeri qe ste respektuan kurre ke per tu ngrys

 4. AC/DC says:

  Natyrisht do ndryshoje mendje,tani do e krahasoje me Sierra Leonen.

  1. Illyrian Warrior says:

   Greqia eshte bordello masive ku kurvat greke shkerdhehen per 5 euro dhe drohaxhinjte dhe pederastet neo grek mbushin rruget.

 5. Epo kjo pune says:

  e kujt i plasi, ti me te tuajat, ne me tonat, keq mire, nuk shahet vendi tjetrit, nuk te pelqen mos shko si turist, ke bere gola te medhej por nuk do te thote se je koke e madhe pastaj mor plehre ke qene ne hotel turizmi mor hale, mos prisje te te conin tek pallati brigadave…

 6. Shqiperin e Grabiten pjellat Turke e Sllave ne 25 vitet e Fundit,se nuk ka vende me i Mire ne Glob se Shqiperia.
  Klima dhe ne Shkoder kryqzohet deti-liqeni e lumi.
  ket bukuri natyrore nuk ka vend ne bote.
  shqiperia i ka peshqit qe gjinden ne gjithe detrat e botes.
  ka natyren e bjeshjve te mirdites.
  ka shpezet me qumshtin dhe mishin me kalorik,ku edhe spaniollet e livdojn shume mishin e turo-qeve te tyre,çka eshte e vertet.
  ka nje natyre ideale per bijqesi.a toke ojellore jo shume per grur e miser,por dihet se toka pjellore e shqiperis,e grabiten serbet e maaedonet,deri te danubi me rumonin.
  Rrnoft Shqiperia e Madhe.

  1. tipik malok gojor vatikanit, ste xen suma vend pa te shkerdhy prifti ,shqipnia do ishte shume e paster pa kryqa bythqima.

 7. Spartaku says:

  Epo ç’prte nga nje idiot i alkolizuar.Shyqyr qe i paska dal rakia.Nuk ja kemi nevojen,dhe as duam qe ai te vije ne shqiperi.E gjithe bota,madje dhe turista anglez e kane lavderuar vendin ton per bukurit e natyres qe ka shqiperia.Deri tani jane prenotuar 70% e hoteleve nga te huajet,te cilet do kalojne pushimet verore.

 8. mukandezi says:

  Kujt po i ruhet se c, thote nje pijanec Anglez? Dhe ju nuk kini turp qe botoni budalleqe ze tilla?

 9. vito says:

  E kujt po i rruhet se çfar mendon ky barboni per ne ,nje njeri i alkolizum i marr fund ,nuk lat ezdeef pa mar ne intervist , kush pyt per kta te alkolizum ai nuk di ku esht edhe sot .

 10. vito says:

  E kujt po i rruhet se çfar mendon ky barboni per ne , nje njeri i alkolizum i marr fund ,nuk lat ezdeef pa mar ne intervist , kush pyt per kta te alkolizum ai nuk di ku esht edhe sot .

 11. nuk kam faj une says:

  Dmth qe edhe Anglia paska vende si ka qene Shqiperia. E cili eshte ndryshimi pastaj? Apo nje drogaxhi ka folur dhe ai dhe meqense eshte anglez ne e vleresojme!

 12. Lani says:

  Ky eshte injorant çfar merreni.me ket hale anglie

 13. Moni says:

  … ku eshte lajmi ketu ?

  Cfare kuptuat ? … flet “na ishte nje here” … ha,ha,ha,ha

 14. Erli says:

  Or legen i degjeneruar. Aq I degjeneruar në fakt sa çudi sa sesi dhe Anglia të duket normal.

  1. Tahip Lala says:

   O legena komentues. Vendi yt do te jete i bukur po te mos kete xhamija. Ketu eshte bukuria o qorr. Kush ti ka numeruar kishat ty apo juve. Nuk edhte ne nderin e shqipetarit te dallohet nga feja. Muslimani ka marre e ka dhene te krishteri apo katoliku. Njerez qe nuk njohin vendin e tyre kerkojne te njohin Kunen Italine Ameriken spi Angline. Ketu qendron e bukura juaj o qepaze.

 15. Jack says:

  Paul Gaskonj eshte njeri i mbaruar. Zor se e ka njeri ne konsiderate. E gjeni ne YT ne adrese :
  https://www.youtube.com/watch?v=VQDxoRE_OHI

 16. lali Meri says:

  Hedh nje budalle nje gure ne uje zhyten 1000 te mencur me nxjerre.hahaha!!!

 17. Pop says:

  Ne angli po dalin minjte rrugeve dhr neper shtepi…ne shqiperi po plasim vape dhe bejme plazh, pishina, punojme nga pak, hame qofte dhe pime birra…rrime me familje, shoke dhe dashnore…ne angli vdes nga puna, vetmia, koha keqe dhe minjte neper shtepia 😂😂😂

 18. Andi says:

  Na rrufsh karin pijanec na mund jena te varfer po BARBONA si 70% e Anglezeve nuk jena. Fucking alcoholic nation

 19. santa quaranta says:

  VK! Ketij ia ka thare alkoli trurin dhe vetem ca mjegullime kujton….

 20. mik says:

  Nuk e kuptoj, pse kercejn komentuesit kur dikush shpreh opinionin e vet per Shqiperine ? C’lidhje ka kjo ?! Ai nuk foli keq, tha vetem ate cka ka pa. Per kohen qe flet ky ish- futbollist, edhe vete ne si Shqiptar kemi te njejtin opinion. . Shqiperia, fatkeqsisht ka qen dhe asht e fundit ne Europe, perndryshe nuk do emigronte gjysma e Shqiptareve.
  Te krahasojm Shqiperine me kohen kur ky ish- futbollist ben fjale , ka shum ndryshime, por ama, prap jena te fundit.
  Ashtu si pranojme te miren, duhet te pranojme edhe te keqen. Askush nuk e rregullon veten nepermjet sharjes se tjetrit.

 21. rreklame falas says:

  rreklame falas
  e mire ose e keqe rreklama perseri rreklame quhet

 22. tarasi says:

  E cpret te thote fjale te mira nje pijanec dhe njeri i degraduar , klasik britanik , ku gjithe jeten shikojne te tjeret dhe jo veten e tyre ……. kujtojne se jane qendra e botes dhe se njerezimi dhe qyteterimi sillet rethetotul tyre ……..Gjermanet ua kane ngulur me kohe , por shife kur tua kercasi dhe Macron …..dhe nuk do ta kuptoje si ua futi francezi …….. te meresh me” Gazen “eshte humbje kohe , njeri i cvleftesuar , dhe i shkitur nga shinat ne kupimin e plote te fjales , te vetmit qe i japin rendesi ketij te cveltesuari jane ca tipa si , tfgs1 , pamuku, etj etj , gjeti kapaku tenxheren , nuk shikojne halen e tyre Greqine ………

 23. BRSS says:

  HAJT MOTREN MU NE PIDH MOR KELYSH KURVE ,TI SHQIPERISE DHE SHQIPTAREVE TJU RRUASH KARIN

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *