Tani kuptohet pse Hashim Thaçi sulmoi Berishën!

Nga Mero Baze

Disa udhëheqës politik të Kosovës, kanë mbërritur këto ditë në Tiranë, në përpjekje për t’u faktorizuar në debatin politik të Kosovës, rreth mundësisë së ndryshimit të kufijve, që po i prin presidenti Thaçi. Udhëheqësit në shumicë janë opozitarë, por dhe pjesëtarë të qeverisë “Haradinaj”.

Zbarkimi i tyre në Tiranë pason ardhjen e Albin Kurtit dhe takimin e tij me Sali Berishën, të cilin duket që Hashim Thaçi, përmes polemikës në distancë, e ktheu në zyrë pelegrinazhi për kundërshtarët e vet.

Nuk di nëse Hashim Thaçi ka qenë koshient kur e sulmoi në dukje pa shkak Sali Berishën, një muaj më parë, kur nisi historinë e ndryshimit të kufijve, por nëse ka pasur parasysh këtë që po ndodh, i duhet njohur një farë talenti politik dhe një dinakëri e pashoqe për t’i kanalizuar kundërshtarët e vet, tek dikush që është ndërkohë i defaktorizuar.

Kur ai sulmoi Sali Berishën me një fjalor aspak të nevojshëm për një president të Kosovës, për më tepër që vetë ka bashkëpunuar me të, të gjithë na u duk e tepruar, edhe pse nuk tha asnjë gënjeshtër kundër tij.

Por dukej se e kishte si hall sulmin ndaj tij.

Nëse ai ka llogaritur që kundërshtarët t’i identifikojë me Berishën, që ta ketë pastaj më të lehtë me faktorin ndërkombëtar, i duhet njohur merita që është më dinak se sa duket në lojën politike, jo vetëm në Kosovë.

Patetizmi i Berishës kundër tij, fjalori i vrazhdë si “argat i Serbisë”, qasja qesharake fillestare që ai po e bënte këtë nën ndikimin e Sorosit, pastaj heshtja kur u mësua se është nxitje e këshilltarit të sigurisë kombëtare të Trumpit, dhe e shoqëruar në sfond nga heshtja e pamëshirshme e Edi Ramës në këtë histori, në fakt kanë kanalizuar energjitë opozitare në Kosovë, në drejtimin e paduhur.

Projekti i Hashim Thaçit për ndryshimin e kufijve nuk bllokohet as në zyrën e Sali Berishës, as të Edi Ramës, por në Parlamentin e Kosovës.

Aty kundërshtohet, aty bllokohet, aty i hiqet Hashim Thaçit mandati i bisedimeve për kufijtë, dhe aty ruhet pavarësia e derisotme e Kosovës, të cilën procesi i rishikimit të kufijve, e anullon.

Pelegrinazhi drejt Sali Berishës, i nxitur nga Hashim Thaçi, është mënyra se si dobësohen energjitë opozitare në Kosovë dhe si Hashim Thaçi del më i qartë në projektin e tij.

Ai ka arritur ndërkohë të përçajë LDK-në, ku një prej kandidatëve për kryetar, Lutfi Haziri, ka nisur të besojë se po merr Luginën e Preshevës nën modelin e Thaçit, e tjetra, Vjosa Osmani, po e kundërshton fort.

Ai ka arritur të përçajë po ashtu qeverinë dhe partinë e tij, dhe çfarë është më e mira për të, po i bën bashkë gjithë kundërshtarët e po i çon në zyrë të Sali Berishës.

Ky i fundit është në atë pikë që nuk kundërshton dot as vendimet e Lulzim Bashës, dhe jo më të diktojë zhvillimet në Kosovë, ndërkohë që reputacioni i tij ndërkombëtar është nën zero.

Do të ishte e pashpirt nga ana e Hashim Thaçit sikur ta ketë të menduar gjithë këtë skemë ndaj opozitarëve të tij. Por do ishte budallallëk mizor sikur kundërshtarët ta bëjnë vetë këtë.

REMOTE_ADDR:[]

20 komente në “Tani kuptohet pse Hashim Thaçi sulmoi Berishën!”

 1. nord.al says:

  I madh je Mero.

  1. W says:

   Bravo Mero je shumë i saktë

 2. kush po tallet me kosoven ? says:

  Nese Mero akoma mendon se Thaci apo keto dildot e Tiranes veprojne me koke te tyre duhet te dyshojme per nivel teper te ulet intelekti..me e vogla.
  .
  Qe nga marrja pjese ne votime e Rajersonit ne 92 te pakten Shqiperia nuk e ben politiken e jashtme vete por drejtoret “zemermire ” ne Washington dhe Bruksel.

  Kur shikoj kete” shume zhurme per asgje” ne lidhje me trekendeshin Tirane-Prishtine-Beograd mendja me shkon per dy gjera kryesore:
  E para:
  Deklarata e nje politikani te larte serb qe tha tekstualisht : Nqs do ta dinim qe kosovaret do te abuzonin me “kosova republike ” sic vepruan pas vitit 2000 ne do ja kishim plotesuar kete kerkese qe ne 1981..
  E dyta:
  Shume koqevare ibrahimfuckrugoviste & xhaferrdeviste& elezbiberiste kane 50 vjet qe na cane bythen (mos na falni per shprehjen) qe Enveri ja la Kosoven Titos ne 1945-1946…Kur dihet qe shqiperia atehere ishte me financa zero dhe 90 perqind e vendit me 980 mije banore ishin malarike-analfabete-anadollake…dhe fazhizmi e kishte bere kete “dhurate” ne fund te fundit

  KY JANE FSHEHUR KETO
  koqevare
  ibrahimfuckrugoviste
  & xhaferrdeviste
  & elezbiberiste
  qe pas 1992 jane vene ne dore te sali satanait….pse nuk shkoi dhe nje here te vetme sali bisha te “fshati i gruas” ne Beograd por ja lane “dobicin” rames??
  Si ka mundesi ne 2018 akoma Kosova eshte “GJYSMA GJEL DHE GJYSEM PULE”
  Duke patur aleate:
  1-Ameriken
  2-Angline
  3-Gjermanine
  4-Italine
  5-Turqine
  6-Francen
  7-vendet nordike
  8-vendet e beneluksit
  9-BE
  10 NATO
  11-Shqiperine..etj etj
  …………………..
  a duhet te vazhdojne kanibalizmin kundrejt enver hoxhes per kosoven te ketyre ibrahimfuckrugoviste & xhaferrdeviste & elezbiberiste &ediramisteve &xhorxhsorristeve & beratbuzhalisteve ?

  a mos duhet ti japim nje medalje enver hoxhes qe beri zgjidhjen e duhur kompjuterike me kosoven..dhe i la te vet-vendosnin me Titon sic bene realisht dje dhe sot..??

 3. Kiu says:

  Kur e beri kete Albin Kurti,te tjeret kuptohet qe vetem samari u ka munguar!
  Dhe ate ua bleu Berisha!

 4. Geri says:

  Tallu ti mero tallu, por eshte si eshte berisha sukseset nderkombetare i ka me te medha se rama dhe ne kosove ka me shume popullaritet se sa kryeministri aktual, apo ndonje politikan tjeter nga ketej kufirit. Antaresimi ne nato dhe heqja e vizave u be nen qeverisjen e berishes pasi u rezultoi partner i besueshem. Nuk na the rama cfare ka bere perveç se hesht. Vetem zullume duke u pasuruar me shok, kete ka bere dhe e ka bere me sukses

  1. Xx says:

   Komenti Gerit muhabet berberash osé taksixhinjsh

 5. Aleksander says:

  Thaci eshte nje gjysmak ne intelekt,nje bujar nishan ne versionin kosovar.Mero po e mbivlereson.Nese kemi te bejme me nje levizje,kjo i eshte sugjeruar thacit nga miku i tij i ri Vucic. keshtu vlen edhe si perpjekje per te faktorizuar,rianimuar gjysemkufomen Berisha.Harrojeni qe truri i thacit te arrije te gjeneroje te tilla ide.

 6. K.B says:

  Zoti Mero:
  Keni nje perceptim te persosur te realitetit por spjegimi nuk eshte i plote. E mbivleresoni shume Hashimin si nje njeri me instiktin e manipulatorit. Spjegimi eshte shume me i thjeshte. Hashimi eshte personi qe di me shume se kushdo per situaten ku po zhvillohen bisedimet. Ai mendon qe po ben gjera te mira per Kosoven dhe pikersht nga kjo gje, reagimi ndaj Saliut ishte radikal. Saliu e ka te thjeshte. Ai kundershton gjithcka sidomos kur mendon qe Rama eshte mbrapa skene. Fakti eshte qe Sala e sulmoi I pari duke e quajtur Hashimin product te guzhines Serbe. Ketu Sala gaboi rende sepse e kunderta eshte me e vertete. Prandaj dhe Hashimi reagoi me nerve te tendosur ashtu si bejme ne Shqiptaret kur mendojme se jemi me te drejten. Sala ne kete rast duhet te zhvillonte nje bisede me Thacin per tu future ne brendi te bisedimeve dhe jo tja kepuste si kodra mbas bregut. Duket sikur Sala as qe e vret mendjen ne se duhet qe Serbia ta njohi Kosoven. Duket sikur asqe I behet vone per pranimin e saj ne OKB. Duket sikur as qe eshte dakort me bashkimin e saj te mundshem ne te arthmen me Shqiperine. Ai shikon thjeshte sabotimin e ketyre bisedimeve. Ajo qe i intereson aij eshte jo te mesoj te verteten por te pergatise sulmin kunder Rames si projektus i ketyre bisedimeve. A eshte thjesht kjo nje ide e fiksuar e tij apo dhe udhezim nga Beogradi nuk ka rendesi. Qellimi i tij eshte sabotimi i bisedimeve pa filluar, prandaj reagimi i Thacit ishte radikal. Te jeshe aq i qarte sa Sala ne qendrimin e tij kunder bisedimeve te le nje pershtypje dyshimi se atij i eshte imponuar ky qendrim gje qe te fut friken.

 7. Alban DEGA says:

  AS CHINCHIZKHANI AS SLLOBODAN MILLISHEVICI ….

  DORE E ZEZE E MILLOSHEVICIT NE SHQIPERI !

  Qysh kur Sali Berisha erdhi ne krye te PD me voten “demokratike” te revoles se Azem Hajdarit mbi tavoline, me perkrahjen e William McCart Rajersonit dhe intrigat e doren e zeze te Sllobodan Milloshevicit, Stanishicit dhe UDB-se gjakatare serbe, PDSH u kthye ne doren e zeze e Milloshevicit ne Shqiperi.
  Partia Demokratike nuk e futi Shqiperine ne shinat e Partise – Shtet !
  E futi Shqiperine ne rrugen e Nje Njeri Shtet, ku Sali Berisha urdheronte, sundonte dhe te tjeret vetem aprovonin ose poshteroheshin, demaskoheshin, flakeshin nga radhet e saj e bile edhe vriteshin.
  Nga Partia Shtet e partise se pare te Berishes u kalua ne sistemin e Njeriut- Shtet te Sales, ne sundimin absolut te tij ala Luigji i 14-te, “ Ligji Jam Une” ose sundimi i Sales , shkurt Salikraci !
  Vriteshin jo vetem me plumba si Arben Broci e Azem Hajdari, por edhe me pilula helmesh plutoni ose eutonasie hollandeze si Bashkim Gazidede, Safet Zhulali, Ali Spahia… qe dinin aq shume zezona e urdhera genocidale te Sali Berishes sa u duhej mbyllur goja pergjithmone me qetesi e dashuri qe Shtrigu i Vicidolit te mos perfundonte para Gjykates Nderkombetare te Drejtesise per Krime kunder Njerezimit ne Hage njesoj si padronet e tij te Beogradit Sllobodan Milloshevic, Sanisha Stanishic e co !
  Harronte marrani se cdo krim len mbrapa gjurme !
  AS SLLOBODAN MILLOSHEVICI AS CHINCHIZKHANI … as 700 dreqerit e mallkuar nuk do ja kishin bere Shqiperise si shtet dhe shqiptareve si komb zezonat qe ua ka bere Sali Berisha dhe“ Banda e Gangstereve” politike, biologjike, oligarkike dhe mediatike te tij !
  Heret apo vone ato do ti hane koken cdo krimineli!
  Askush nuk eshte mbi ligjin !

 8. Mika says:

  Shume i arrire opinioni. Te lumte Mero.

 9. Petrit says:

  Qe Mero Baze ka nje urrejtje te madhe ndaj lexhendes se gjalle Prof. Dr Sali Berisha eshte tashme e njohur dhe nuk don as mend e as kalem.
  Qe reputacioni nderkombetar i Z. Berisha eshte nen zero kete mund ta mendoje vetem nje gazetar (qe ne fakt nuk u bere kurre nje i tille) si shoku Mero.
  Nje gje eshte shume e vërtetë :
  Po. Zyra e Z. Berisha eshte dhe do te mbetet nje vend pelegrinazhi derisa ai te jetë gjallë edhe ndoshta per shume me gjate per te gjithe ata qe mendojne se jane shqipëtarë dhe e duan kombin dhe vendin.
  Sali Berisha eshte thjeshtë nje lexhende e gjalle.
  Pikë.

  1. Lyl Basha says:

   Paske qene koqe kandari Petrit. Vetem tipat si puna jote e duan ende kryekriminelin.

 10. Skypion says:

  Ne fillim Albin Kurti, pastaj te gjithe me radhe, lideret politike te Kosoves, shkojne ne zyren e Sali Berishes…
  Mjafton ky fakt i vetem, per t’ua mbyllur gojen njehere e pergjithmone te gjithe “rebeleve” te Shqiperise, qe kane 27 vite me radhe, qe bejne c’munden per te hedhur balt mbi raportet e Sali Berishes me Kosoven.
  Pse themi “rebeleve”?! Keshtu i pat quajtur Sali Berisha kundershtaret e tij politike qe deshen te nisnin luften civile ne vitin 1997. Pastaj, kete term, e moren shqiptaret , per te etiketuar te gjithe socialisto-krahinoret qe kane simpati per sllavet, qe kane antipati ( sado qe mundohen te fshehin , per kosovaret), qe nuk duan bashkimin Kosove-Shqiperi (edhe pse belbezojne, jo po keshtu ,jo po ashtu, jo po s’jane pjekur kushtet etj etj).
  Kete term, shqiptaret e Kosoves, e perdorin edhe sot e kesaj dite ,per kete soj te felliqur krahinoro-socialist. Termi eshte i sakte. Ata kane te drejte kur e perdorin.
  Keshtu quhet edhe analisti yne tani … megjithese ne sherbim te Berishes, dhe si i tille “kosovarist” ( me pahir), megjithese ka patur rrahje shpatullash per aq kohe sa ishte ne sherbim te plote te Sali Berishes, menjehere pas prishjes me te, rrebel e quajten…. dhe keshtu vazhdojne ta quajne edhe sot e kesaj dite.
  Besoj se lexuesit duhet ta kene vene re njelloj nervozizmi, nganjehere shume te mprehte, te zotit Baze, ndaj Kosoves, shqiptareve te Kosoves dhe personaliteteve te ndryshme te saj.
  Arsyeja eshte kjo, pra.
  Kthehemi tek pelegrinazhi ( sa bukur e ka gjetur fjalen analisti yne !) i liderve te Kosoves tek Sali Berisha. Gjithcka eshte shume e qarte: Sali Berisha ka autoritet te padiskutueshem ne hapesiren mbarekombetare. Sali Berisha eshte politikani shqiptar me me ndikim ne trojet shqiptare. Fjala e Sali Berishes ka me shume peshe se e cilitdo politikani tjeter ne boten shqiptare.
  Eshte kjo arsyeja e sterkeqjes se kundershtareve te tij politik. Politike dhe krahinore. Socialiste dhe krahinore.

  1. mirel says:

   Po po, dakort jam me ty.
   Perderisa PSja prodhon tradhetare si Nano kyrva dhe Edi Ramuti fama e Berishes do i kaloje kufijte, por si horr dhe kriminel i pandeshkuar, nje produkt i indiferences publike te pas 97es.
   Ky popull qe kur dorezoi armet te Fatos Nano, dhe partine te Edvin Rame Berisha do behet gjithmone objekt talljeje deri pertej Afrikes, per qualitetin dhe zullumin e plerave politike qe mban mbi shpine.

  2. Sali Trimi says:

   Dobar dan Skypon.
   Crrr Zrrrr, eshte mesazhi per ty sot. Te me falni ju lexues qe nuk kuptoni gjuhen e UFO-ve.
   Per ke flet o Skypion? Asnje nuk te kupton. Ka mundesi te flasesh per ceshtjen dhe jo per Meron?
   Nga cili planet vjen qe akoma nuk di kush eshte Sali Berisha? Cbehet atje lart ne qiell? Pse ju UFOT e pelqeni shume Salen? A mos valle Serbet kane pushtuar edhe galaksine? Te lutem Crr Vrr me spjego.

 11. faro says:

  Si gjithmone gazetar i thelle Baze! Te lumte!

 12. TURP PER USA + BE ..QE TOLEROJNE SALI KRIMINELIN says:

  Edhe me serbershishisti apo lulbashisti me i fandaksur nuk do besonte ne 22 janar 2011 nje dite pasi ky SERIAL KILLER do te rihynte perseri ne politike si “fitues” dhe nuk do kalbej ne burg..
  .
  Cfare tradhetie te pabesueshme qe ka bere Edi Rama kur ne KUKES ne prill 2014 pa pike turpi i thote tradhetarit serberishe ATDHETAR…ky qe zhduku Remzi Hoxhen arrestoi krere te UCK apo furnizoi milloshin me arme dhe karburant>
  .
  Serberisha
  —–QE FSHIU BYTHEN ME EKSPERTIZAT E FBI PER 21 JANARIN
  .
  ——QE PERZURI SI PULE TE DERGUARIN E PRESIDENTIT AMERIKAN
  .
  —–QE I THOTE NY-TIME-sit LETER HIGJENIKE NE RASTIN E MASAKRES GERDECIT.
  tregon se ai eshte problem i Amerikes dhe jo i shqiperise…OSE SERBERISHA KA MPOSHTUR AMERIKEN..OSE ESHTE NJE PINOCET I TYRE 1000 HERE ME I ZI SE AI KILIT….

  Dy here qeveria amerikane ka bere gafa qe kane lene gjurme negative ne histori
  .
  E para
  ishin kampet e perqendrimit te amerikaneve me origjine japoneze ne WW2 nga 1941-1947 qe me ne fund I demshperbleu ne kohen e Reganit ne vitet 80 me miljarda dollare
  .
  E dyta
  invazioni dipllomatik dhe I sherbimeve secrete amerikane ne vitet 1990-1992 nga Beogradi duke vene ne krye te shtetit shqiptar nje monster filoserb me emrin Saleh
  ka ardhur koha qe administrate amerikane te investigoje gafat dhe gabimet fatale nga dyshja anti-amerikane Rajersonovic-Biberovic.
  .
  ka ardhur koha qe qeveria amerikane te investigoje lidhjet e disa zyrtareve amerikane me ish udb jugosllave ne dem te kombit shqiptar
  .
  ka ardhur koha qe qeveria amerikane te investigoje dhe denoje zyrtarisht aktin e turpshem te marrjes pjese te kolonelit diplomat Rajeson ne fushaten elektorale ne janar-mars 1992
  .
  ka ardhur koha qe qeveria amerikane te investigoje dhe denoje zyrtarisht aktin e turpshem te interferences rajersonit per arrestimin dhe denimin e Fatos Nanos si genocide antikomunist I panevojshem
  .
  ka ardhur koha qe qeveria amerikane te investigoje se kush zyrtare amerikane dhe shqipare u “demshperblyen” me floririn e londres..dhe pse pikerisht u abuzua me florin e londres ?!
  Me ka zene lemeria qe kur ne Shqiperi honorable Donad Lu shpiku reformen per drejtesi,pas dekrinializimit te famshem,ku me I humburi doli Edi Rama dhe votuesit e 23 qershorit..me I fituari ..ylli ne ngjitje.

  Gjithe shtypi shqiptar ( edhe gazeta Tema ) jane verbuar dhe nuk shikojne qe kjo eshte nje manover tip “kale troje” po behet per te reabilituar pergjithmone krimet e kupoles 2B dhe per te vendosur K/M ne vitin ne vazhdim gjarperin Lul Basha I cili do kujdeset me pas per mosprekjen e SRB-it dhe ne rast te ngordhejs se tij natyrale ti beje nje varrim madheshtor si DEMON kratit tjeter te tropojes mender me thene A.Hajdarit.
  .
  Me e vogla qe mund te mendojme eshte se miqte tane po na konsiderojne si te Ferma e Kafsheve te George Orwellit…PSE
  ***
  Berisha nuk eshte se ka kryer krime.JO..Ai eshte treguar
  PERBINDESH
  KANIBAL
  MONSTER
  TERRORIST
  TRADHETAR
  DJALL…etj etj
  .
  Dhe miqte tane e tolerojne se gjoja hodhi komunizmin qe eshte ne vetvete nje genjeshter kriminale qe nuk eshte vendi dhe koha ta argumentojme.Por le te analizojme disa krime te kesaj drakule te viqidolit qe nuk ka zog kurve ne bote ta shpetoje apo ta amistoje:
  .
  1-Ky MONSTER nuk duhet te falet kur drejtesia e Enverit denoi Hysen Shoshorin ne burg kurse ky kerkoi varjen ne litar.
  .
  2-Ky PERBINDESH nuk duhet te perdhoste PERSONALISHT me dinamit varrin e Enver Hoxhes ne nje kohe qe I ka pire kafen dhe I ka ndenjur te oxhaku..e deri te varkat..Nuk duhet te shkelte zakonin e malsorit
  .
  3-Ky DJALL nuk duhet te beje rolin e te “shtypurit nga diktatura” kur ajo I dha mundesine te kuronte jashte vajzen e tij me operacjone kozmetike…dhe deri ti fshinte bythen Andi Bushatit nipit te H.Kapos si BABY SITERES
  .
  4-Ky DEVIL per here te pare ne historine e Shqiperise jep urdher luftarak me Shik-un qe VERIU te pushtonte ushtarakisht JUGUN
  .
  5-Ky DEMON urdheron perdorimin e lendeve kimike luftarake (si Sadami ) ne Vlore-Gjirokaster..ku per fat dy pilotet atdhetare devijuan avjonet.
  .
  7-Ky FRANKESHTEIN MONSTER shkaterroi me themel ushtrine & shtetin ne 1997 ku si pasoje u vrane mbi 4000 shqiptare…dhe u pushtuam “miqesisht” nga te huajt
  .
  8-Ky QELBESIRE me xhenazen e Hajdarit,shpertheu K/M dhe pushtoi institucjonet dhe duhej ose burgim I perjetshem ose egzekutim ne rrethana renduese ( ah keto amerikanet qe e falen)
  .
  9-Ky MASKARA kreu nje genocid cnjerzor kunder fisit Haklajve duke perdhosur varrezat,duke vrare femije e pleq dhe duke I rrafshuar shtepite me dinamit
  .
  10-Kjo BISHE GJAKATARE urdheroi zhdukjen pa gjurme te Remzi Hoxhes se raportoi takimin TOP SEKRET ne Shen Naum me Milloshevicin dhe Grigorovin ( me dijenine e miqve)
  .
  11-Kjo NDYRESIRE lejoi dhe urdheroi personalisht furnizmin me nafte te Milloshevicit me kompanine Shqiponja me tritan shehu,gazidede dhe “shenjetorin “ Aleksander Meksi
  .
  12-Ky ESAT PASHE JUNIOR shiti me DEVILIN LUL pjese nevralgjike te detit Jon,ku Karamalisi e konsideroi fitoren me te madhe dipllomatike pas L2B
  .
  13-Ky MEGA TRADHETAR lejoi personalisht ndertimin e varrezave te ushtareve greke brenda territorit shqiptar egzakt sipas vijes se vorio epirit,kurse nga ana tjeter varrosi ceshtjen came
  .
  14-Ky NAZISKIN heq tabelen e masakres 4 Shkurtit dhe e zevendeson me figure filo XHAFERR DEVISTE
  .
  15-Ky I PABESE ndersa I vuri pinjollit te Zogut kallashnikovin ne 1993,kurse pas dy dekadash ketij tradhetari I ngriti lapidarin
  .
  16-Ky SHQIPTAROFAGOS ne nendor 2012 me agresivitetin dhe nga provokimet e tij u be e mundur te digjen dy greviste te urise te te perndjekurve politike ( kujtojme qe I gjori Arvizu dhe I shkreti Nishani I vizituan nga dy here ata)
  .
  17-Ky MOBSTER NDERKOMBETAR dogji me biznesin e tij kriminal ne Gerdec 26 skllever..dhe pas kritikave dhe akuzave..i thote NY-TIME-it leter higjenike..dhe asnje amerikan nuk reagoi

  18-Ky NEO FASHIST vrau 4 veta ne bulevard ne 21 janar 2011…dhe cuditerisht fshiu bythen me ca ekpertiza profesinale te FBI…prape heshten miqte amerikane..biles Arvizu e quajti burre shteti
  .
  19-Ky NEKROFAG me gestapon e tij private egzekuton Kosta Trebicken dhe e ndihmojne ca miq te tij ne Virxhinia qe te gjeje nje ekspert per ta mbuluar kete akt mafjoz.
  .
  20-Ky MAFJOZ nderkombetar se bashku me DEVILIN LUL grabisin dhe me ca mafjoze te huaj me kollare rreth gjysem miljardi dollare ne Rrugen e Kombit qe mbahet rruga me shtrenjte ne bote…fatkeqeisht ne vendi me te varfer te Europes
  .
  21-Ky KRYHAJDUT ka bere dhe shume krime ekonomike si tejkalimi I borxhit publik,shitje hidrocentralesh,1 miljard borxhi I biznesit,aferat me CEZ-in.ALBETROLIN,ARMON etj etj qe jane te panumurta
  ***
  ***
  Pas mos ndeshkimit te Monstres Berishe per disa kryekrimet e tij..sidomos per masakren HITLERIANE te 21 janarit me keqardhje kemi drejte te mendojme se:
  Amerikanet po bejne gabimin e turqeve para 500 vjeteve ku I kane ndare shqiptaret ne armiq te betuar ne socialiste dhe demokrate (turqit na ndane ne myslymane dhe te krishtere)..dhe ne vend te ballaban pashes dhe hamza kastriotit shohim berishen dhe bashen….dhe analoge eshte enverhoxha ne rolin e skenderbeut..
  Paprekshmeria e serberishes gjendet ne kasafortat e rajersonit-arvizuse dhe donald-luse
  dhe eshte jo burrerrore qe ke frike te thuash te verteten qe
  i paprekeshmi quhet WILLIAM BIBERAJ (alias sali serberisha) made in 1990UDB-CIA(seksioni ballkanit)
  .
  Turp per shtetet e lulbashkuara te amerikes dhe shtetet e shkerdhyera te europes qe tolerojne sali satanain duke e poshtruar ate komb me shume se gjithe armiqte e tij…per te gjitha kohrat…qe jo vetem vrau por po shurron viktimat dhe jetimet e tyre..nen zgerdhimje xhambasadoresh dhe impotences kriminale te edirames

 13. Arjan says:

  Mero analize antishqiptare ke bere .Si eshte e mundur qe Shqiptaret qendrojne te percare ne ceshtje themelore .Nuk e mbron dot kryeministrin rahmuti sado te perpigjesh.Pergjegjesia e cdo politikani Shqiptar qe blihet kollaj per ceshtjen e kombit eshte Edhe pergjesia jone Edhe jotja Mero qe i thur lavde.Pa me thuaj ti Mero cdi ti per negociatat qe Po ben i zgjuari thaqi Kur asnje force politike kosovare dhe Shqiptare nuk eshte informuar rreth ndryshimit te kujfijve .Koha do tregoje .I vetmi politikan Shqiptar si ne maqedoni dhe shqiperi eshte spartak ngjela qe po flet .Pse nuk flet qeveria Shqiptare per kete ceshtje te jap mendimin e saj nuk eshte ceshtje qe mund te anashkalohet jane bashkekombasit tane.Kemi frike te themi Cfare mendojme .

 14. goliku says:

  MERO BAZE je gjigand, analiza te shkelqyera, te bashkpunosh me Berishen eshte njelloj si te bashkpunosh me Milloshevicin, e Karaxhicin dhe eshte fatkeqesi dhe injorance qe Kosovaret kane idhull Berishen kete vegel te UDB. Aman merreni ne Kosove te shpetoi Shqiperia se ua kemi fal,… merreni se ketu poi i vjen dita ne burg do futet kjo familje kriminale kjo pjelle komuniste. Eshte e turpshme kur degjon ca pseudo gazetare me emer Berat qe nuk e meritojne emrin qe flasin ne menyre skandaloze, keta jane njelloj si Berisha percaresh kombi gje qe nuk e beri as Enveri.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *