VENDIMI: Grida Duma ndahet nga bashkëshorti, pas aferës me Ervin Salianjin

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma, është divorcuar nga bashkëshorti Ilir Shqina.

Shkak për këtë, me sa duket është bërë skandali i fundit në të cilin u përfshi Grida Duma, me kolegun e saj, Ervin Salianji.

Megjithatë, në vendimin e Gjykatës thuhet se kërkesa për divorc është kërkuar nga vetë Grida Duma.

Ilir Shqina ka qënë pedagog i Gridës dhe ka punuar si diplomat në Ambasadën shqiptare në Slloveni.

Aktualisht ai punon në Ministrinë e Jashtme, ndërsa nga martesa me Grida Dumën kanë një djalë.

Vendimi i Gjykatës   

Nr.1057 VENDIMI                                                                             Tirane, më 11.03.2019

 

SHPALLJE E VENDIMIT GJYQËSOR PER AFISHIM

(PER EFEKT NJOFTIMI)

Pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Tiranë është gjykuar çështja civile me Nr 1057 Vendimi,  Dt.15.02.2019  me pale ndërgjyqëse:

PADITES:                    GRIDA SHQINA(DUMA)

I PADITUR:                 ILIR SHQINA

OBJEKTI:                    ZGJIDHJE MARTESE

Gjykimi është kryer në mungesë të ILIR SHQINA

Me adrese: BLV. “ZHAN D’ARK”, PLL.155/1, AP.32, TIRANE

Meqënëse nuk është arritur komunikimi i vendimit  për një nga shkaqet e parashikuara nga neni 130 e vijues të K.Pr.Civile, bëhet kjo shpallje me efekt 20 (njëzet) ditor për efekt komunikimi, me anë të afishimit të njërës kopje në Gjykatën ë Rrethit Gjyqësor Tiranë, një kopje do të afishohet pranë vendbanimit të fundit të personit në mungesë, si dhe një kopje në faqen zyrtare të internetit të Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Tiranë.

Bashkëlidhur po Ju dërgojmë dy kopje të shpalljes, nga të cilat njëra kopje e kësaj shpallje të afishohet pranë vendbanimit të fundit të ILIR SHQINA dhe kopja tjetër të kthehet sërish pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Tiranë me mbishkrimin që shpallja është afishuar si dhe datën e afishimit.

K/SEKRETARE

Valbona SADIKU

admin

15.03.2019

(TemA)

 

63 komente në “VENDIMI: Grida Duma ndahet nga bashkëshorti, pas aferës me Ervin Salianjin”

 1. Ervin Salijajaijii says:

  Te na trashegohet Sali i vogel Une Pra po a uroi vetes , te me hane mune te gjith shoket e PD’se taniska me foto me Grida Sumen ma

  1. #Gopisti i NSHRAK-ut says:


   Grida
   këmbëtatra,
   me gopin bërë shpellë
   tani pallohet lirshëm
   pa burrin
   si ombrellë.

  2. Komentuesi says:

   Obobo ç’na gjeti.Nje lajme qe nuk e doja t’a degjoja.Si ore qenka divorcuar Grida? Po tani ç’a te bejme? Ku do t’i gjejme burre Grides? Ajo e shkrete nuk rri dot pa burr.Une mendoi qe te mblidhet urgjent pd-ke te beje nje analize,te denoi politikisht burrin e Grides,zotin Shqina, dhe per inat te zotit Shqina,t’a martojne me Salianjin Ervin.Kjo eshte zgjidhja.

   1. Xhabir Zejnuni says:

    Flitet se Grida paska mbetur shtatzene nga Salianji.
    Edhe pse e kam shume te veshtire qe te besoj ne aftesite e Salianit ne kete fushe!

 2. allau dhe perndia says:

  Nuk ka skandal madh ne kete bote kur nje femer me pidhe te pa rrojtur,behet deputete dhe antare kryesise me fashiste me hajdute,me kriminele,me poshter,me zagare e pd-se.

  1. asnjianesi says:

   Pa rrojtur gopin e kane ato cobanet e qelbura te Families tende, yttt sumqir te qifte Salijani bashke me Kinen. Grida le te kenaqet, pune e saja….

 3. Konica USA says:

  Habitem si ka jetuar kaq gjate me kete karaputanen,te mos ishte GAY mund te bashkohej me Salianjin.

 4. reptutive says:

  mos salianji do na behet baba, do dali nje salihanj i vogel nga gopi i madh i dumës.

 5. Neri says:

  Ilir, po shpeton prej saj, gjithmone thoshim si mund te jetoje ti me te. Koha do vertetoje se sa i forte ke qene duke jetuar me te.

  1. DOBICI says:

   ILIRIN AS DJALI SE LIDHTE ME SUMEN……!!!!!!!!!!!!!!!!!

   1. dibrani says:

    Iliri te beje testin e ADN-se se djalit.

 6. Selmani says:

  Cfare behet, more cfare behet?! Po ku i qelluan kesaj dy gjema njera mbas tjetres:
  E para, nuk eshte me deputete, dhe
  E dyta, nuk eshte me me burre!
  Keq, shume keq! Po Saliu cfare ben, si e ka lene keshtu kete vajze?
  Po Salianusi, po ky cfare ben, perse nuk e merr ne shtepine e vet dhe te martohen (ai gruaja dhe ajo, Grida burri).
  Megjithate, kjo e gjen vet zgjidhjen se eshte politikane e zgjuar.

  1. Astriti says:

   I qafshe hallin . Ajo gjen 20 burra ne dite dhe nuk i trembet p… fare

 7. ¿ says:

  I jap Gridës 1 milion USD për të kaluar një natë në bregdet me të.

  1. Beni says:

   1 e gjys i jap une!

  2. Bobi says:

   Grida nuk bo usd Po do k.r l’Eni numrin dhe viene vet ajo

   1. Beni says:

    po pra, 1 milion e gjys e k.r. 23 …

 8. Gridi says:

  Ua mami u nda grida!

 9. Zigur Qarri says:

  Afere,nje mesazh i presupozuar!
  Thone se njeriu me i keq,eshte ai qe behet shkaktare per ndarjen e nje çifti.
  Gazeta Tema ka dhene kontributin e saj per kete ndarje,prandaj duhet te jete krenare.
  Megjithese Duma e paditi Gazeten Tema,ajo me trimeri te papare vazhdoi perfoljen,gati dy here ne Jave!

  1. votren says:

   Ore Zgur,nuk e q*u Tema Griden por Salianji.

   1. lexuesi says:

    ha ha ha ha, i modh!

   2. like says:

    Saliniani & Co. po ska problem. thone se Grida eshte lidhur me Rame tashti.

  2. Ptuuuu,,,, says:

   Po ,o zigur qorri,,,e ka faijn tema,,,,se grida e jep rrocken sa djathtas e majtas,,,,grida ate pun ka pas gjithmon,,,,me rrocken,bente afare,,ashtu sic u ngjit ne pulitik,dhe u be deputete,,,,

  3. korcari says:

   O zike kapedani!ku je bre ku je?Komentuesit e rinj mbase nuk te njohin,por une te njoh qe kur erdhe ne cete tek kapedani!Mos u merzit o zigur, sepse kapidani do te mare ne cete te besh ngonje placke!Te nderuar komentues zikja eshte ai qe deshte te vinte ne ceten e cercizit[por eshte ne ceten e saliut]..

 10. HaHa says:

  hajt se shume e zgjati!

 11. Mona says:

  Nuk ja vlen te merresh me nje funderrine si grida kurva !

  1. **** says:

   Nuk ja vlen te merresh me perverte si shqiptaret thuaj. Shikoni si jane nderzyer komentuesit. Qenie gjysmake qe po ferkohen duke lexuar..

 12. Bilbilenjet says:

  Zoti Ilir Shqina eshte nje njeri i nderuar dhe i respektuar.Edhe kaq,shume e ka mbajtur Griden per grua.

  1. bedriu says:

   iliri ka 6 vjet qe eshte ndare nga duma …..iliri ka problem tjeter i ka ikur cifti pellumbave me kohe….ka shluar zaret

 13. IVONI says:

  .. shteti nuk ndertohet me rrugace qe nuk jane ne gjendje te ngrehin familjen e tyre ..! Te zhduken kryesuesit e degjenerimit te shtetit Shqiptar ..!

 14. Zagali says:

  T’a mbaj me shendet Salianjin pd-ke.Njerez te till pa moral i duhen pd-ke se e till eshte ajo parti,ku ka mbledhur ne gjirin e saj maskarenjet,hajdutet,vrasesit,imoralet.

 15. Gri says:

  Eshte akt pozitiv! E ka kerkuar vete Grida! Eshte respekt ndaj vehtes!
  Respekt per ty Grida, vota per ty!

  1. Miku says:

   Te till njerz i duhen PD.Te pamorlshem si Grida e Saljanji e kompani ,por mjer Shqiperia nga kush kerkon te drejtohet.

 16. A says:

  Po te merret parasysh mbiemri i bashkshortit e drejta anon nga Grida!

 17. presh says:

  …se nuk ka qene asnje dite realisht e martuar, e martuar quhen grate qe ja kushtojne jeten familjes por kesaj si dilte koha per te mbajtur familjen po edhe qe skishte asnje ndjenje per familje. sduhet komentuar jeta e saje private por kjo eshte shqiperia nejse

 18. Koba says:

  Do Filloka Rende Pallimin Kjo Baxhella. Lum PD qe e ka Dhe Sale Kerma qe e Mba

  1. Pa emer says:

   Pse kur kur e ka lane ndonje here ???

 19. Shume mire ka bere! Por kjo nuk ka lidhje, sic thuhet, me aferen me ate qafeshrembtin. Ku pyet ky yll per ate shemti te deformuar! Me behet qejfi qe tashme Grida eshte e lire! Ajo na perket te gjitheve! Paste fat dhe e bekofte perendia kete Helene te koheve moderne! Nuk e di, por edhe vete me kane nisur emocionet! C’eshte ai nure, e c’eshte ai balle, Grida fort ma ndeze malle, C’jane ata sy qe s’kane emer, me kepute mu ne zemer! I’m sure everyone will turn into a prince to get hold of this firefly!

 20. Zaku says:

  Shqinat dhe Sumat.
  Lloji i ri i kafsheve qe sollen Salinjte ne politike.

 21. shqipe says:

  bo,bo…
  Po mire xhanem, partite popullore din gjë?
  PO presidentit trump i kane thene,apo dhe ai s’di gjë?

 22. Minjashtme says:

  Shqina cun flori,i edukuar,kulturuar,,,paska shpetu!!!Hajt me hajer Shqine

 23. Rushiti says:

  Ne ate rruge po ecen edhe Mona me Liken. A e keni vene re si ja shikon Luli me bishte te syrit gjoksin Mones!

 24. mirel says:

  Mission Accomplished Tema- ka meriten e saj per ndarjen e ciftit.
  Bravo, bravo..
  Sa per Griden, duket qe libri i vetem qe di te lexoje eshte menyja e restorantit

 25. bedriu says:

  iliri ka 6 vjet qe eshte ndare me dumen…. ka problem tjeter iliri se i kan ik pellumbat….ka shluar zaret me kohe…

 26. Helmi says:

  Te vendosesh nje divorc per lajm ne faqe gazete si kjo mendoj se nuk eshte gje e udhes. Kjo eshte ceshtje private e brendshme familjare e zonjes, packa se eshte protagoniste ne nje krah politik. Eshte njelloj si Saliu kur merrej me Edi Ramen, jo po u divorcua, e la me barre apo jo, e njeh apo jo atesine, kujt po i plas se cberi Rama, Saliu apo edhe kjo brenda mureve te shtepise.
  Rendesia e tyre ka te beje kur kryejne akte politike. Sa jane ato ne sherbim te shumices, sa jane demtuese, por jo kesisoj budallalleqesh nga jeta private.
  (beni mire ta hiqni sa me shpejt!)

  1. asd says:

   Pergjithesisht ke te drejte, por kur keta doça vendosin per parate publike dhe taksat tona, atehere kjo e “drejte” bie poshte.

   1. mirel says:

    Per kete nuk vendos kjo por Rama, Ahmetaj dhe Gjiknuri. Grida nuk ka akses te buxheti

 27. Ameriquani says:

  Jap $5 me i bo shurren ne koke.

 28. Berti says:

  A e kuptoni ju kete femer?
  Pra, nuk eshte ish-bashkeshorti qe kerkon ndarjen (divorcin), por eshte Grida qe kerkon te ndahet nga i shoqi i saj!
  Me pak fjale, njerezit (bota) te mos thone se ja, e ndau ai, por te thone e ndau ajo. Dhe a e dini se perse e ndau Grida te shoqin e saj, sepse ky ka shkembyer mesazhe erotike (seksi) me ate bytheqimen Ervin Salinjani!
  Dhe PD tani, nuk ka se cfare te thote para njerezve, se nuk eshte ai qe ndau ate (Griden), por ajo qe ndau (ate), ish bashkeshortin.
  Dhe te gjithe jane te lumtur, Grida vete, ish bashkeshorti i saj, djali dhe mbi te gjitha Saliu bashke me Lulin dhe bashke me PD.
  Rrofte PD-ja me modelen me te mire te politikanes se PD-se, dhe te modeles se femrave shqiptare, sidomos grave te martuara.

 29. aleko says:

  Sa krenare , dhe sa te empancipuar e heq veten kejo grida. megjithse dhe nuk ka shume faj se ngelen mediat dhe njerezia pas saj , e bukura , e bukura , deri sa asj I shpetoi mendja e shktrete..te bukura ka shume ne shqiperi seshte vetem grida , por njerzit dhe nje koker gruri qe kane keto femrat e bukura ua nxjerrin me zor!..Hajde mo si te gjitha shoqet dhe ajo, e ku ka me moral tek ne…

 30. Antidot says:

  Kur ke pranuar te jesh person public,privatisa jote eshte e ekspzuar.Mgjth asnje komentues nuk eshte I interesuar ne te vertete te mesoj shkaqet dhe hollesite e ndarjes . Te gjitha hisorite Roz qe botohen ne gazeta jane lexohen sepse jane relaksuese,,anti stress.Ne se shprehin zemerim kjo ka te beje me punen e saj te papergjegjeshme si deputete ,jo me divorcin e z.Gr.Sa per S.B ,duhet shporrur nga politika jo vetem per demet qe I ka shkaktuar vendit,por edhe per mjegullen e thashethemeve qe shperdan per te humbur gjurmet e krimeve duke trullosur njerzit me histori te pa qena.Ai paguhet te debatoj per te gjetur rrugedalje me te mira per progressin ekonomik te vendit jo per te pergojuar familjet e te tjereve….

 31. ziguri says:

  ta martoj partia si ne kohen e dulles

 32. Kolin, çun tirone dje - shtetas europjan sot says:

  O ZOT, KTU DIVORCOHET NJË FEMËR DHE REAGIMI I ALBANISTANSAVE DALLON PAK NGA AI I TALEBANËVE NË AFGANISTAN.

  E KUPTONI O MILET PSE NUK BËHET KY VËND? VETËM NË 3 MUAJ TË KTI VITI JANË EKZEKUTUAR 8 FEMRA. UROJ QË AJO E RADHËS TË MOS JETË MOTRA JUAJ.
  JU E MERITONI LLUMIN KU JETONI.

  TUNG!

  1. cesma says:

   Divorci i zonjes nuk ka lidhje fare me mos berjen e Shqiperise. Arsyeja qe Shqiperia nuk behet qendron ne faktin se ne krye kemi njerez pa moral, hajduter, injorant me plegjatura koke e kembe, harbuter, kriminel dhe te korruptuar qe per xhepin e tyre e pallojne kete vend pa u menduar dy here para e mbrapa. Sa per dhunen kunder grave, jam dakort por ne te njejten kohe ke edhe vende si Italia ku violenca kunder grave eshte ne nivele skandaloze per nje vend me nje demokraci aq progresiste . Kjo natyrisht nuk e justifikon argumentin e dhunes por te thuash qe Shqiperia nuk behet se kemi popull injorant eshte e padrejte. Kemi nje klase politike super-shkerdhat (te kerkoj falje per termin por e meritojne), te shitur dhe anti-kombetare.

  2. Lori says:

   Sakte Kolin, problemi qe shqiptaret po primitivizohen çdo her e me shum, kultura qe si perket keti populli na ka shendrruar ne monstra. P.s. Jo qe m’ka pelqyer ndonjeher personi ne fjale por as s‘di ti ket bere dem ndokujt.

 33. Qylafi says:

  Divorci i Grides eshte nje humbje e madhe per popullin shqiptar, per te ardhmen e lumtur te femijve, dhe nje humbje e pallogaritshme per partine e demokratikasve te vertete, megjithate ajo do gjeje nje burrqiires me te mire qe te qetesohen demokratikasit dhe te mos dalin me ne demostrata

 34. labi says:

  Qytetar evropian po ta perkthesh del bythqim njerez pa vlere, lereni njeriun rehat ne punet e veta o gayt e evropes kurve.

 35. Babalja says:

  La gjithe diten me celular ne dore sepse pret pervjigje nga Salianusbytha, por ai nuk behet i gjalle se po merret me protesten dhe me Babalen 4.

 36. Njutoni says:

  Ja edhe sentebca e dhen nga gjykatsi shqiptar:
  Grida Guma !
  Esht e drejta jote qe burrin ta lesh.
  Gjera qe ndodhin.
  Por po t jap nji kshill njerzore miqsore …
  Seneka i lasht ka then. Burrin lene Hajarin jo!
  Edhe un ne gjurmt e Senekes jamm.
  Dhe buzet ju drodhen gjykatsit sepse tash Grida esht femer e lir!!
  Oh sa e mir qe esht lirija

 37. VLONJATI says:

  KU JE ZIGUR KE BER MUNGESA TE QIFSHA MOTREN DHE GRUAN TY LULIT DHE SALES NE FUN TE SHKERDHEFSHA GRIDEN O PARTI KURVASH O RRAC MUTI O BYTH SHKERDHYER O PA BUKS MUTI O HALE E PD

 38. Dolfi says:

  “”Jina qi jina
  çilsat i kina
  a s'(Sh) qina?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *