FOTOT/ Meta imiton kancelaren Merkel, publikon pozat duke psonisur në dyqan me rroba shtëpie: Më në fund në lagjen tonë, mungonte një i tillë

Ilir Meta ka publikuar disa poza duke psonisur te një dyqan pranë shtëpisë së tij.

Kreu i shtetit është shfaqur me roba shtëpie teksa ka blerë disa produkte.

Ai shkruan se e priste me padurim hapjen e një biznesi të tillë pranë lagjes së tij.

“Më në fund në lagjen tonë një dyqan i munguar me produkte organike nga të gjitha trevat, nga Malësia e Madhe në Gjirokastër”, shkruan presidenti Meta i cili duke parë angazimet e bashkëshortes me protestat, me gjasa po e përgatit vetë drekën.

Para disa ditësh, edhe media gjernane publikoi disa fotografi ku shfaqej kancelarja gjermane Angela Merkel duke blerë ushqime. (TemA)

54 komente në “FOTOT/ Meta imiton kancelaren Merkel, publikon pozat duke psonisur në dyqan me rroba shtëpie: Më në fund në lagjen tonë, mungonte një i tillë”

 1. #Gopisti i NSHRAK-ut says:


  Çfarë do rrobe që të veshë
  nuk ja gjen dot këtij dermanin
  zhduku sa më parë ilir meta
  se ua shëmtove krejt dyqanin!

  1. apapa says:

   Edhe une shkoj ne dyqan, por nuk marr fotograf me vete! Kujt i hyjne ne pune keto foto, apo eshte pronari nga Skrapari dhe merr % Meta nga rritja e biznesit. Yyyyyy plehre!

  2. Lloji says:

   Cfar do te thote “psonisur” mor kazan se spo e kuptoj…?!

   1. pjeter says:

    Ke shume te drejt ,na felliqen,edhe gazetaret ne shqiperi bejne pjese nga ajo gjenarata e shkerdhuer nga Salizmi per nje cerek shekulli,ska si te jete ndryshe.Edhe Mero nuk e vret mendjen qe lexusit e tij, i kerkojn nje redaksi te kualifikuar,qe te kete per zemer shqjpen e shkruar,te mos lejoje qe gazetare sharlatane,qe na japin lajme lnteresante,me nje shqipe te perdhunuar.Ne kemi shume nevoje per nje shqipe te rregullt te shkruar nga ju,sepse ju lexojme,por lexojne edhe ata qe jane rritur jashte,dhe i marrin te mirqena te gjtha c’shkruhen me shqipen tuaj.Per fat te keq,duhet ripermendur qe ky problem,sepse i tille eshte, riperseritet ne menyre te vazhdueshme,duke treguar qarte nje mos respektim ndaj lexuesve te rregullt te kesaj gazete,ku shpesh e kerkojne dhe pretendojne si nje te drejte,qe te mos na i perdhunoni shqipen me fjale te huaja.

  3. Ksenokoqja says:

   Likja eshte kokra e Loqes. Shpetoi Zenin nga Gerdeci dhe per shperblim Liken e shpetoi Saliu nga Dritani. Viktimat e kesaj dashurie jane te gjithe ne var sot. Te dy keta muter, te dy te projektuar nga sigurimi i shtetit, hedhin valle sot mbi kurrizin e shqiptareve. Dhe amerikanet syleshe, akoma i besojne politiken nje fare Biber Biberajt, edhe ky sigurims i vjeter, UDB-ist i vjeter, thjesht spiun i kujtdo qe i jep perfitime. Shitja e bythes eshte bere mode sot ne Ballkan. Ballkanasit nuk po dine kujt ti bejne temena me perpara, amerikaneve, ruseve apo europianeve. Do shqyhen shalesh te zezte ballkanas.

 2. jani says:

  Nuk mesoi te vishet ky loqe. I rrofshin leket.

  1. ky s’mundet me ken kurr nji President ,

   por nji trafikant Droge lol .

   qenie me te peshtire njefrezore eshte veshtir te gjesh ne politike

   vecse diku anej nga Arabia

 3. Detari says:

  sa i shpifur, kjo kafshe duhet djegur me benzine

  1. Zagali says:

   Qysh e paska koken keshtu ky Meta,gezhdalla,gezhadalla,sikur ja kane gedhendur me sqepar te marangozi.Sa i shpifur.Si e mban per burr Monika.Cudi.

 4. Lani says:

  Shpenzoi parate qe i ke vjedhur ketij vendi o Like shpenzoi me prodhime organike o gaforre muti.

 5. olimpia says:

  Cudi ,ku jane gjeneralet e grushtit te shtetit….Ai i pari Bujari ,nipi i ish partizanit qe nga plaget ,gjithe jeten e kaloi i gjymytuar, ,dekoronte kriminelet e luftes dhe organizonte ballo …gala..si Zogu,ky ben …proletarin…del ne dyqan dhe blen ushqime.Duket ka mall per kohen kur e bente me te vertet pazarin…..kohe te largeta

 6. USA says:

  KY ESHTE KOMPLET LOQE ,NA MBUSHI MENDJEN QE ESHTE POPULLIR ,ROBTE NE PIDH MOR ZAGAR

 7. Tori says:

  Ja doli dhe Like Pordha ne resme duke psonisur.Dyqani pa klienta te tjere,vetem Like Pordha.Duket si vizite e pergatitur nga stafi i presidences.Asgje spontane dhe e rastesishme.Like Pordha ka frike te rrije ne mes te njerezve se e peshtyjne ne surrat.Dhe per te shkuar ne nje dyqan pergatit viziten prej shume kohesh sikur do te beje takim me ndonje kryetar shteti.

 8. Tajari says:

  Shpresoj te te shkoj duke psonisur me uniformen e burgut.
  🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏

 9. Ky eshte jo kre i shtetit por kreu i demagogeve. Shtetar me te poshter nuk ka. Ia kemi lene Ligjit qe te mare hak.

 10. Lexuesi i TemmA says:

  Duket se erdhe ne market ka hyre per te vjedhur!
  Keshtu thone ne USA, per ata kliente qe hyjne ne dyqane pa karroce as pa shportë dore!!

 11. Ne foton nr. 3 shoh nje vandak me kashte, te kete blere edhe kashte valle presidenti jone ?, mbase mund te kete ndonje gamor ne shtepi qe don kashte ?

 12. tit koqevarmi says:

  Si nuk i shkon asgje ketij ..???? Ca do show qe te bej ky dhe doktorja e pese universiteteve, mbeten njerezit me te urryer nga populli shqiptar

 13. Fredi says:

  Jepini ndonje shishe helm kermes.

 14. Arifi says:

  Nuk mesoi te vishet ky njeri! Hap katallogjet te pakten shiko si vishen njerzit o malok skarapari.

 15. Andrea says:

  O kurve kujt ja shet keto foto?Bej nje foto ne gjirin e lalzit nje ne pallatin ku jeton nje per femijet ne angli nje me ate bucen qe ke grua e qe te ben dalje ne publik e nje me saliun babain tend politik qe te shpetovi bythen nga Dritani.Vetem keto foto mund te jene te verteta per ate qe do ti tregosh njerezve si jeton ti like.

 16. Janig says:

  KY BEN PAZAR ME FLORRIN KRRABES
  BURRE LEGEN ME GRUA BAXHELLE
  KY AS TURP SKA
  FATOS NANO I TREGOI HOTELJN KU NDODHEJ MONA
  E AI ULI KOKEN

 17. Gani says:

  Thjesht, Fekale derri….!

 18. Taraboshi says:

  Po ky eshte ne dyqanin e shtepise.Se si eshte e mujtur qe nje market te mos kete asnje njeri.I thoni leri pordhet se ne nuk kemi kute qojme pordhet tona pa le me te tuajat.

 19. Krraba pa flori says:

  E paska zvogeluar shume stomakun nuk ka bark tani e i duhen prodhime organike Eshte rritur shume cilesia e jetes
  Shko nje here mbyllja gojen gruas tende qe ben politike nga rruga e qe kerkon te destabilizoje vendin , se nuk duam te dime se cfar pune shtepie ben

 20. The One says:

  O Zot i madh, meqenese eshte edhe pashket afer, si nuk lexova nje edhe vetem nje koment positive per ket hajdut trap qe si peshqesh te rilindjes e kemi president?? Mos valle nga 10 milion Shqipetare ne mbare boten ngeli vetem my per me u zgjedh?

 21. Ervin Salijajaijii says:

  Nje mut si te hane vejani i mutit

 22. nardi says:

  Paguan me flori ne dore

 23. Dixhiderrisha says:

  Po vjen një dimër i madh. Duhen zahiretë

 24. Dashi says:

  Tamam King Stalle apo
  i sapo modeluar per burgaxhi.
  Monka ben pompa ne shtepi.
  Mu tek haleja 21.

 25. Mbreti Midas says:

  Shikon dhe cmimet pale, se nuk i dalin leket, eshte fukara.

 26. Leksi says:

  Karikaturë..Duket si qen i tretur e i zgjebosur.Me siguri Mona diçka i përzien tek filxhani i kafesë.

 27. Star says:

  More Like! Nuk na tregove se a po blen edhe per baxhellen apo vetem per vehten? Mos harro te blesh nje pale cizme bio per ate qe ben vetem dashuri me ty ne shpi. Me cfare po i blen,apo me liste. Mos harro me I pague ne fund te muajit kur te marresh ndihmen ekonomike. A po harrova kur te marresh pjesen nga vjedhja e rradhes. Familje hajdute .Nuk do gjesh qetesi edhe pse Nikoll Leshajt po te lepijne bythen. Pyetja eshte se deri kure?

 28. 1 says:

  Nga populli me popullin per popullin. Edhe pak dhe behet si Salvini

 29. LILOLABJA says:

  Fytyre muppet show,mortja me xhakete xhinsi ! Ska ndonje stilist ky fshatunari se na hapi barkun ?

 30. Kosta says:

  Nxirreni jashte nga dyqani se do tu vjedhe.

  1. tarasi says:

   Hahahahahah e bukur

 31. Komentuesi says:

  Keto pamje,jane pordhe me rigon.Meta as qe ka nevoje te shkoi ne pazar.Kete ai e bene per show.Meta me Monken,kane nga kater a pese sherbetor ne shtepi,madje nuk hane fare dhe as flen ne shtepi.

 32. goliku says:

  ILIR FLORIRI BLI NJE PAKO FOTOKSINE DHE MBAROE ATE QE THE SE NA CAVE TRAPIN…… MOS BE SI I NDERSHEM O HAJDUT FLORIRI…..

 33. Roza Trendafili says:

  E beri pis dyqanin.

 34. Cuku says:

  C’fare shpifesire
  Ky eshte karikature e gjalle

 35. Mashkullori says:

  Shikoni ndryshimin midis frau Merkel dhe ketij kokemushkes Like:
  -Merkel shkoj e veshur ne dyqan si per ne zyre,ky si halabak…
  -Merkel kish marre karroce per ta mbushur me ushqime per familjen,ky Like floriri ka vajtur per te bere ca fotografi…
  -Merkel vajti per te blere ne dyqan,ky duket sikur ka shkuar per kontroll…
  Per te tillet,hajdute,kopjace,populli ka shprehur nje mendim:
  -Di te vjedhesh,( te vjedhesh,te kopjosh)?
  -Po di.
  -Di te fshehesh?
  -Jo nuk di…
  -Atehere mos vidh,(mos vidh,mos kopjo)….
  Keshilla eshte dhene se te tillet ,hajdute,kopjace,zbulohen shpejt si ne kete rastin e Like floririt…

 36. Konti Sbalta says:

  “More beu yne “i paske marre me qafe ata bleresit e lagjes se rojet e tua nuk i lejojne te futen brenda sa kohe je ti aty! Shko sa me pare se i le dhe njerzit pa dreke apo darke po edhe shitesat pa bere xhiron e dites.

 37. Rizi says:

  O zot sa fallco
  Me siguri eshte dyqani i tyre,biznes i ri, po i bejne reklame,ne cdo hap mendojne vetem interesin e tyre, dhe si te fitojne para
  Po ne grupin e punonjesve te shtepise vazhdon te punesosh tezen e Baxhelles ,si e punesove kur ishe j ishe kryeminister
  Ju qe mendoni per popullin
  Turp ne cdo hap ,ne cdo dalje keni hipokrizi

 38. KORÇARI says:

  Truprojet i la jashtë, LIKE FLORIRI LËRI PORDHËT , SE MERKELI JETON NË NJË HYRJE DHE JO NË VILË ME 11 HALE . QË PALMA KUSHTON 100 MIJË EURO , SA BUXHETI 10 VJEÇAR I NJË FAMILJEJE SHQIPTARE NQS PUNOJNË TË GJITHË.
  LIKE IKË TI DHE KOMPLET SISTEMI I QELBUR POLITIKAN .

 39. DinPaku says:

  Sa te madhe e ka kokën ky Ilir Meta!

 40. cfare hipokrizie ! si nuk ke turp ! as ju nxihet as ju shkuqet faqja ! fshatar e bir fshatari ! hipopotam skrapari !

 41. Skrapidari says:

  NJE MONSTER E VERTETE QE JA KALON DHE VETE SHEMTIRES. FYTYRE GRABITESI ME KOKEN SI ÇAKAN PLEUMATIK. TURP PER NE QE KEMI KETE PRESIDENT LEGEN.

 42. Bledi says:

  Ku ishte dalin per hise Shqipërisë ca presidente si gjytyryma.
  Kushtetuta duhet te veri ca kritere per figurat e larta se para ketij ishte Bujar Calamani me mustaqe si qe moti tani ky me xhakete xhinsi si refugjat i 91 dhe koken si qyp balte i çgroposur nga rrënojat.
  Per model flokësh ja kalon dhe Kim Jongut Korean
  Jo per gje po na quan bota popull karikature
  Psikopati totale
  Hiqi titullin dhe leket dhe shikoje cfare ka bere natyra
  Perfundimisht jane per gjynah

 43. ela says:

  me kohe po ndjehet renia e zotit Zylo

 44. sul korriku says:

  Injorantet Meta Kryemadhi te bejne per te vjelle me keto poza demode’. As Enveri nuk bente te tilla !
  Meta po te jete “burre” te kurohet nga vesi i VJEDHJES

 45. SHKO E VISH NOJ TRIKO LESHI DHIE

  O SHARLATAN AJO I SHKON TRUPIT TAT TE SHEMTUAR

  POR EDHE SURRATIT TAT PREJ KACUBEJE

 46. Koba says:

  Kap Kallashin si Alende.
  Keshtu shpeton Veten tende
  merr denimin e merituar
  qe te mos ndoten te tjera Duar.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *