VIDEO denoncimi: Xhirimet që tregonin masakrën e Krushës së Madhe ku u vranë 240 shqiptarë nga serbët, u zhdukën nga Lulzim Basha

20 vjet  parë 25, 26 dhe 27 mars  Kosovë ndodhi një nga masakrat   mëdha  luftës. 

 fshatin Krushë  Rahovecit u vranë e u masakruan  shumë se 240 persona. 

Nuk u kursyen as gratë e fëmijëtkurse mbi 800 shtëpi private u dogjënprova   cilave ekzistojnë edhe sot.

Shumë nga Krusha, sot e asaj dite janë edhe  zhdukur. 

Por së fundmi janë publikuar disa xhirime nga Milaim Bellanica i cili kishte bërë 45 minuta xhirime, ku vetëm pak prej tyre janë parë nga publiku. 

Ai rrëfen se xhirimet  tregonin masakrën e Krushës  Madhe u zhdukën nga Lulzim Basha i cili  atë kohë ishte përkthyes i ndërkombëtarëvei gjyqit  Hagës. 

Natyrshëm lind pyetja pse Lulzim Basha edhe pas 20 viteve nuk i publikon ato?  (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

32 komente në “VIDEO denoncimi: Xhirimet që tregonin masakrën e Krushës së Madhe ku u vranë 240 shqiptarë nga serbët, u zhdukën nga Lulzim Basha”

 1. Koli says:

  Basha eshte agjent i sllavo-ruseve.Pse kot e vuri Salih Berisha “Bisturia” si vazhdues se tij ne Pd Bashukun kur para tij kishte shume te tjere???Po vuri Bashukun ne krye te Pd pa e njohur njeri me pare ne Pd.

  1. Repus says:

   Me fal qe te nderpres ne idiotesine tende po nje pyetje nuk mund te mos e bej: A nuk jane rama-thaçi miqte e vuqiqit? Po vuqiqi eshte mik me putinin?? Keto fakte nuk te konfliktonjne ndopak ne trurin tend kur shkruan? Apo ti je nga ato – shif e shkruaj???

   1. loni says:

    ik o te qifsha motren kur ben ti te korigjosh te tjeret,ai ne vidjo po te thote qe jane zhdukur kurse ti han mut duke korigjuar komentuesin me lart,un po te them te kam shkerdhyer motren,ti me korigjon duke me thene ska mundesi,ta kam qire o kare.

    1. Taulant Balla says:

     Mos! Edhe ti? Prap?

    2. Leo says:

     Ore kar as video as ai qe flet nuk jane providenca hyjnore qe ta marresh si te vertete.

     1. Repus says:

      Ai ne video flet karlliqe zemra: Thote se videon ia dhash perkthyesit (Lulzimi ne kete rast). Po perkthyesi e mori videon per veten e vet apo per llogari te atyre qe po perkthente? Se perkthyesi perkthyes eshte. Gjithsesi varja Leo, mos u lodh me keto deficentet komunist qe ju ka hyre kari nga njeri vesh e ju ka dale nga tjetri.

   2. REPUS,TE PJERDHSHA TRURIN TEND,PO FLET PER TRU TI,,,,KUSH I LA TI MARESH TI,,,,PO NA MUSH MENJEN SE EDI RAMA ESHT ME RUSET,,,,SPIUNI KGB,DHE UDB,ESHT LULZIMI ME SALIUN,,,,DHE IK PIRDHU TASHTI,,,,MOS NA RRUJ TRAPIN ME KOMENTE LOQESH,,,,

    1. Repus says:

     Nuk pretendoj, se ti do kesh lindur me nje vrime te madhe ne koke te cilen sta ka mbushur dot askush deri sot.

   3. Sali kari says:

    Ik ore GAY, se dhe ti si GAY si 🚽 lulzim basha💩 qenke

   4. Kimi says:

    Repu-muti po te them se Vucic eshte pro-evropian.Vucic ka premtuar qe me normalizimin e raporteve midis vendeve tona do te dorezoje dokumenta ku vertetohet katerciperisht rekrutimi i Sali Berishes nga Udb-ja dhe aktivitetin e tij 40-vjecar si zjarrvenes te Shqiperise.Berisha e di kete dhe eshte trembur shume.Protestat qe behen si ne Beograd ne Podgorice dhe Tirane kane te njejtin regjisor.Kur keto te behen te ditura publikut jam i sigurt se do te ngelesh si i dhjere.

  2. Kuq e zi says:

   Ndersa ata qe gjoja duhej ta hetonin apo denonin bashen dhe nuk e bene jane me keq se ai
   Prandaj keta akuza te terthorta jane boshe… qendron fakti se per 30 vjet ska asnje te denuar politikan, edhe basha ska pse ben perjashtim

 2. Aleks says:

  Ky eshte njeriu qe pretendon t’i udheheqe shqiptaret. Llumi i sojit te vet. Ky njeri eshte shume i rrezikshem, vendin e ka prapa grilave.

 3. Black Eagle says:

  Ky ka deshmuar ne gjyq kunder luftetareve te UCK per krime lufte, nuk do mend qe Sali Serbi do e per gjitha krimet me te medha gjate qeverisjes se tij kete Lule me fytyren e Enverit edhe si pasardhes kukull ne partin individuale.

  1. Ton, Baton says:

   Mire saliu serb eshte se ajo dihet, po rama si miku i Aleksander VUÇIÇ-it cfare i bie te jete????

   1. moni says:

    Dr. Frankenshtejni nga Vicidoli me grua Sllobodanken, sorry Lirien = agjent i serbeve alias mik i ruseve. Mona Cizmja, doktorja e shkencave dhe partia e saj Levizja Socialiste per Injorante, eshte aleate e PD, pra superagjente e ruseve. Heren tjeter ne proteste mos merrni prostatike qe pshurrin rrugeve se late nam 😀

   2. Black Eagle says:

    Po diskutojme se si Luli ka fshehur materiale filmike te luftes qe rendojne dhe dokumentojne barbarizmat e genocidit me te fundit mbi shqiptaret,ate prej serbeve,nuk flitet per Ramen ketu por meqe e zure ne goje mund te them vetem se eshte nje shtetare i vertet qe bashkpunon duke i treguar vendin fqinjit qe na ka rene per pjese, dmthn njeri I vetem qe i tha troc ne mes te serbis se KOSOVA ESHTE SHQIPERI! Kjo perligj denimin e gjitha krimeve qe kane bere padrejtesisht serbet ne Dardanin shqipetare.

    1. Ton, Baton says:

     Aa e kuptova. Dmth Rama eshte bashkepunetor (kolaboracionist) i serbeve i detyruar nga marredhenia si fqinj po thua. Mire e ke. Po per cilen Kosove ka thene Rama se eshte Shqiperi, per kete qe eshte sot apo per ate Kosove qe mbetet kur ta ndaje Rama-Vuqiq-Thaci??????

 4. Marin Barleti says:

  Ju lutem shume kete tregojani ati Berat Buzhales me compani se ne i dime te gjitha , krimet dhe spiunimet e lulzime Basheshe dhe mbeses se Milices Argita dhe Sali Serbit jane sheshit , prandaj i duhet trazirat per te mbuluat keto krime para se te hyne ne burgun e Recit , po arriten keta kriminel dhe tradhetar te perfitojne nga keto traziara si ne shqiperi dhe kosove keta qafira do te na marrin frymen edhe per shume kohe , nuk e kisha ditur se kosovaret kane kaq shume uje ne gjak dhe hala shkojne pas ketyre krininelve lufte

  1. Berat Buzhala says:

   Rama 👌🏻 Vuqiq 👍🏻 Thaçi ✊🏻💦

   1. Mario says:

    Berishovic = Karaxhic=Milloshevic

 5. Komentuesi says:

  Zoti na ruajt.Edhe ketu qenka i perlyer Lulzim Basha ne keto krime kaq te medha.Eshte çudi si qendron ne kembe Basha?

 6. Dardan says:

  Perse Qeveria e Kosoves dhe Prokuroria e saj nuk presin flete-arresti per L. Bashen ?!

 7. Korabi says:

  MERRNI FSHINI BYTHEN ME KETO PACAVURRE SE NUK UA BESON KUSH KOQET UA RROFSHI BASHES DHE DEMOKRATEVE

  1. Zagali says:

   Korabi ! Shko rruaja ti es di te rruash me mire.

 8. tani says:

  zot cfare degjojme., dhe o zot cfare tjerash nuk dime. Lulja duhet me u qeruar njehere e pergjithmone nga politika shqiptare.. se kuptoj qe Akoma gjejne njerez qe I vine nga pas.. duhet patjeter te jene qorra dhe shurdhe se ska ndryshe si te jete.
  protestat sdo mend qe I bejne se po u afrohet vetingu dhe do u dalin hordhuqet.. frike, frike dhe vetem frike..

 9. tori says:

  JEPI PERGJIGJET LULZIM BASHA.

 10. Vaso says:

  Sa thelle poshte paska shkuar Lulzim Basha, po ai tjetri kush ishte dashamir peza, tradhetare te kombit shqiptar

 11. astrit shba says:

  Nga kjo vidio e publikuar,me figure dhe ze jepet nje deshmi renqethse per ate qe eshte pohuar,nqse nga shume gazetare qe jane ne media te ndryshme sot, ata qe sado pak jane atdhetare dhe kerkojne pergjigjen per te vertetat qe jane fshehur sic tregohet ne kete vidio Te pyesin publikisht Lulzim Bashen ,ku e ka cuar vidion origjinale dhe pse nuk e ka publikuar deri tani.Popullit qe i shkon pas atij eshte e nevojshme te dije se kujt i sherben ky njeri deri ne vitin 2005 i panjohurq,hyri ne historine demokracise shqiptare ne vitin 2005 dhe kapi majat e qeverisjes dhe te partise demokratike.

 12. tomsojeri says:

  M vjen cudi jo per ato cka ka ber ky maskara nen drejtimin e monstres Sali qe ariten te jnfektojn nje parti te ter antishqiptare ,te bejn zullume e ti hapin plag ksaj Shqiperie qe sic po shofim nuk sherohen dot !Bej cudi se jan then e sterthen vite me radh e kjo band akoma vazhdon te thelloj plaget e tradhtia e saj esht ulur kembkryq dhe me mbeshtetjen e disa analisteve si Zhei ,Lubonja e & ! Kjo band udheheqesish PD e LSI ,flamur i zi i Kombit qe ka dal hapur te realizoj qellime te errta antishqiptare duke zvarritur mercenar rrugacer, qe ksaj toke nuk i kan munguar historikisht ,per te destabilizuar vendin , per ti mbyllur ruget e perparimit dhe bashkimit me evropen ,qe te mbrojn tradhtin ,te mbrojn krimin e hajduterin e pashoqe ! Bej cudi pra se kto dihen ,dihet roli i Lulzim Bashes, i Monika Kryemadhit e ter ksaj cete kriminelesh qe kurdisin me parat e v jedhura rrugacerin ! Si mundet te durohen kta kur faktet e poshtersis se tyre klithin ,therrasin diten e naten e spo ka dor ti coj atje ku meritojn ! Cfar i mungon ktij populli qe gjen rugdaljen e mergimit ? Ky popull nuk don Atdheun e tij e ska si spjegohet ndryshe ,Ktij populli i mungon prijsi i “krisur”qe ta udheheq drejt clirimit total

 13. E verteta says:

  Ky Lulushi thone qe eshte djali i Enverit plaken e ka pas pastruse te vila e Enverit.
  Sala thone eshte i atij partizanit serb qe u strehua te kulla ne vicidol e plaka e sales i mjekonte plaget kurse baba kulloste dhite ne mal.
  Si luli qe ngjan me at nipin e enverit si dy pika ujo dhe sala ngjan me at karaxhixhin.
  Rrace muti. Duan me drejtu shqiperine kto kriminels qe i kan duar me gjak.

 14. VERDI says:

  Sali berisha eshte koka e krimit .pore edhe vajza e saje ka punar ne Kosove bashke me lulzim bashen .ata kane qen ne sherbim te serbve bashke me unmikun e eulex e ma vonshem.dhe sa here qe ne Kosove don me u ba diqka Sala me kompany e kall shqiperin si ne 1997,e deri me ditet e sotit.
  keta jan pjella ma e keqe ku sa ma pare te eliminohen politikisht do te jet mire per SHQIPTARE.

 15. Agimi Maqedoni says:

  Tek Lulzim Basha ruso serbi duhet te zbatohet ligji i kanunit. Ky eshte krimineli me i madh madje para Sali cjapit plak serb Berishajve. Fshati duhet te zbatou ligjin e kanunit se lulximi nuk ka treguar filmimet e te vrareve 240 vetave

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *