Sonila Meço: Fitore, Shqipëria duhet t’i paguajë 140 mln euro Beketit falë denoncimit tonë, që e mbrojtëm

Në disa portale pranë PD-LSI, është publikuar plot gëzim një lajm, se Françesko Beketi ka fituar gjyqin me shtetin shqiptar dhe do përfitojë 140 mln euro.

Vendim zyrtar nuk ka, por të bën përshtypje gëzimi që ka shpërthyer në këtë rast, a thua ra qeveria e Ramës.

Sonila Meço është shfaqur me entuziastja nga të gjithë.

“A ka më?

Fatura më e rëndë mbi shqiptarët: Shqipëria gjobitet qindra miliona euro, për herë të parë në historinë e saj për shkatërrimin e një televizioni me një aksion të drejtuar nga kryeministri i vendit Edi Rama, për arsye të qëndrimit opozitar të Agon Channel ndaj pushtetit.

Investimi i sipërmarrësit Francesco Becchetti, një risi në konceptin e delokalizimit, me teknologji bashkëkohore, me 400 punonjës, bashkëpunime me emra të njohur të mediave ndërkombëtare, që prezantoi Shqipërinë në Europë, kur ende politika e ka lënë lëngueshëm jashtë portave të saj, u sulmua në mënyrë antiligjore, direkte dhe në vetë të parë nga kryeministri Edi Rama dhe pushteti rreth tij.

Tashmë është provuar nga Gjykata e Arbitrazhit Ndërkombëtar (ICSID), gjykatë e Bankës Botërore, se i gjithë sulmi antiligjor, arbitrar dhe personal i kryeministrit mbi televizionin Agon Channel dhe interesat e biznesmenit italian është i mbështetur mbi mashtrime dhe manipulime të dirigjuara nga emra të përveçëm.

Si asnjëherë më parë, në shkelje të të drejtave të njeriut, në dhunim të shtetit ligjor dhe çdo parimi demokratik, një gjykatë e Bankës Botërore dënon shpronësimin e një televizioni ndërkombëtar për arsye të persekutimit politik të pronarit e punonjësve të tij.

Në faqen zyrtare të Gjykatës dëshmohet dalja e vendimit përfundimtar. Në informacionet paraprake, vendimi dëshmon shkërrmoqjen e shtetit, ligjeve, kushtetutës, demokracisë, të drejtave të njeriut duke i vënë emër konkret çdo përgjegjësie.

E patëm thënë si gazetarë në betejën për të mbrojtur punën tonë në Agon Channel se kjo kauzë është pasqyra ku shohim qartazi qëllimet e pushtetit.

Me vendimin e ICSID-it tashmë çdo shqiptar e di se kush dhe pse organizoi aksionin e paprecedent kundra fjalës së lirë, medias, investimeve të huaja në vend dhe kush po i ngjesh në kurrizin dërrmuar varfërie e padrejtësie faturën më të lartë për shpronësimin, që një pushtet i bën një medieje ndërkombëtare.

Vendimi thuhet se është shumë voluminoz dhe është ende në proces vlerësimi nga ana e avokatëve të Becchetti-t. Ata konfirmojnë se dëmi ndaj paditësve italianë është rreth 111 milionë euro plus 30 milionë euro, që i detyrohen ortakut shqiptar të Agonset.

Vendimi është res judicata. Pra dëmi kalon mbi 140 milionë euro . Sikur të mos mjaftojë, sa më shumë qeveria vonon pagesën, aq më shumë shtohet vlera e dëmit.

Dhe ky është vetëm njëri nga vendimet, pasi sipas avokatëve priten edhe shumë të tjerë. Dhe jo nga gjykata në procese vetting-u.

A ka më për shqiptarët?”, shkruan Sonila plot entuziasëm.

Asaj i është përgjigjur juristi Romeo Karaj, sipas të cilit, Sonila ka dëshmuar kundër Shqipërisë në Arbitrazh.

“Por, ka edhe nje turp për gazetaren “moraliste” Sonila Meço.

Sonila Meço rezulton deshmitare në procesin e arbitrazhit ne favor të Becchetit, duke dale hapur kunder interesave të vendit të saj.

Ka dale deshmitare se ia kerkonte interesi i saj, apo sepse e shtyhu urrejtja për Ramen, kjo nuk ka rendesi, pasi faturen do t’a paguaje ky popull”, shkruan ai.(TemA)

58 komente në “Sonila Meço: Fitore, Shqipëria duhet t’i paguajë 140 mln euro Beketit falë denoncimit tonë, që e mbrojtëm”

 1. Ervin Salijajaijii says:

  Kurve mutit tallet me taksat e shqiptarve , ty tu befshin ilace kunder sides

  1. vang says:

   po shqiponjen perse po e bejne hipokritet?.Bejne shqiponjen dhe i marin shqiptareve 140mil.Gezohen korbat e zinj.

   1. Epiriiiiii says:

    Shoqeria Civile duhet te ZGJOHET…… Çdo Politikani te Korruptuar apo Bajgese si S.Meço&Co duhet tju Nxi Jeten nga qe ti Shohin, ti Bombardojne me Veze Domate etjetj Kokes. POPULL ZGJOHU Mbrèro Interesat e tua nga gjith keta GjakPires

   2. redon says:

    cjane keto qe gezohen keshtu
    korba si fytyra dhe shpirti
    qef I madh ky kur ikin leket e popullit

  2. Isuf kapertoni says:

   nuk tallet kjo por edi rama. Komentues qorra qe nuk shihni dot asnjegje po tju thote ps ndyrshe

  3. Prind says:

   Sonila moj fake femer, cdo gje e ke fake , mirepo sot hipokrizia qe mbart ne vetvete te nxori zbuluar, a po qan apo po qesh per eurot e shqiptareve?!! Historia ju dhente ndeshkimin e merituar, duke ju perbuzur brezat.

 2. IP says:

  Sikur thote Arbitrazh dhe Arbitrazhi nuk eshte gjykate po ndermjetes ku dy palet bien dakord. Te presim dhe te shohim Cudirat shqiptare s’kane fund. Sidoqofte ky nuk eshte lajm I mire per asnje shqiptar, asnje.

  1. Fredi FR says:

   Sido qe te jete,asnje kokerr leku do ka per te par ai mashtrus.

 3. toni says:

  Plehre plehre femer

  1. Edi says:

   Ik or idiot,
   Ajo ushqehesh Athens dhe haywire provoi de ishin me te Freire.

 4. leshtetiku says:

  po mir moj rrot kurve te behet qefi ty baxhelle te pagoj populli shqiptar thu rrac e poshter ne gjith gazetat do ti jap fotot pornografike qe ke bo me begetin ne itali

 5. SKENDERBEU says:

  o plehra qe nuk dini ca beni..e kuptoni ca gazetare te shtiru e te blere keni qe hedhin poshte vendin e tyre per ata qe iu paguajne dhe i q..ne

  1. Niku says:

   Ky Begeti ,sikur ka probleme korrupsioni ne Itali,eshte i denuar.

 6. Piro says:

  Pune rruspiash. I qan zemra per Beghetin.

 7. Kuq e zi says:

  Jo ska faj sonila nqs mbyllja e televizionit eshte me te njejtin motiv si ai i fullanit ta paguaj ps sepse eshte politik edhe fullani mesa dime u demshperblye
  Prandaj hapni syte se kush eshte fajtori nqs televizioni kishte shkelur ligjet ashtu si vw ne amerike ta kishte gjobitur qeveria me 100 milion jo ta perzinte

 8. NjeQytetarOptimist says:

  Smerr gje. Ne legjistacjonin shqiptar eshte e qarte qe po te jesh i kerkuar nga shteti, merr Opingen e Sheros.. Gezohu me shifra llafesh.. Hajde tungjatjeta..

 9. Kuje says:

  Faji I shqipetrareve qe i edukojne femijet kryesisht femrat si rober dhe pehen prostitura kamikaze pa llogjik dhe identitet ,vetem per ateqe ja fut mendojne edhe kur eshte shpi jote me rrezik jete ose kriminel ai futsi.

 10. Tit says:

  Ore ç’prisni ju, që t’i vijë keq kësaj buçeje për paratë e Shqiptarëve? Ajo fërkon barkun se do marrë pjesën e vet nga këto para që do paguhen nga taksat e Shqiptarëve, nëse do ndodhë!
  Dashtë Zoti dhe e sheh me sy të mirë këtë baxhellë, e t’i japë ndonjë kancer, e ta kuptojë pastaj se çfarë vlere kanë paratë përpara kësaj mënxyre që po i bën ajo vetë emrit dhe reputacionit të vet. Zoti e paftë!

 11. Toni says:

  Fitore se shteti yne humbi 140 000 000 €. Familjen ku ta keshe *kurve e ndyre*

 12. Taksa says:

  Sigurisht do jete i pari qe ja ka pastruar oxhakun kesaj sharabajge baxhelle zorraxheshke dhembekali.

 13. krasta says:

  Ne fakt disa lodra sexuale ( k… artificial, zinxhir, pranga, etj) me Bechetin, jane ngulitur thelle te Sonila, keshtu qe padyshim ka nostalgji te thelle per orgjite e dikurshme…

 14. Komunist i Penduar Thellë says:

  Ore njerez, ndaloni dhe merrni fryme nje here, po ai qe e mbylli padrejtesisht kete televizion, dmth Edvin Bytho Rama nuk ka faj fare ketu. A e kuptoni ju qe po te mos mbyllej padrejtesisht ky televizion populli shqiptar, sic thoni juve, nuk kishte perse te paguante 140 milion euro. Ja le t’i paguaj Edvini nga xhepi i vet, 100 milion i nxjerr nga shitja e bunkerit te Surrelit (sigurisht po gjeti noi budall qe ia blen) dhe 40 te tjerat i ve Linda nga parate e Sorosit.

  1. Blue says:

   Bunkeri ne surrel nuk ben me shume se 200 min euro o trapat e sali kadaveres

 15. the american says:

  na rrofte beketi me gjithe rruspije!

 16. 5 HERONJT says:

  nuk kam simpati fare per Sonila Kazanin por ne analizen e saj ka 100% te drejte…
  ajo nuk ka deshmuar kunder shtetit shqiptar por ka mbrojtur rrogen e saj( sipas gjykates do te paguhet per keto vite me rrogen e plote, per gjithe keto vite, rroge mbi 20mije euro/muaj + kamat vonesat)…llogarite beni vete….
  sikur shteti shqiptar te kishte drejte nuk do kishte humb gjyqin …
  nese ketu do te funksiononte sado pak prokuroria duhet te kishte filluar hetim, per shkaqet e kesaj katastrofe financiare qe pritet te preke jo qeverine (se asaj nuk i bejne asgje se ka kryetar bure-shteti qe e mbron) por ne si popull qe nuk na mbron as qeveria, as prokuroria, as opozita askush pervec zotit…
  ketu ka hije dyshimi sepse ky mund te jete maksimumi pazar qeveria + agon channel per te vjedh popullin…nuk eshte hera pare…ju kujtohet histotia me cezin
  minimumi pa-aftesi e cila duhet te ndeshkohet …mgjth sic e thashe ketu ne duhet te behemi gati te pujome per Beketin dhe Sonilen me 400 ish-punonjesit e Agonit…

 17. LULJA says:

  KJO ESHTE E KENAQUR QE DENOHET SHQIPERIA
  KJO ESHTE E KENAQUR QE DIGJET SHQIPERIA
  KJO ESHTE E KENAQUR MOS HAPJA E NEGOCIATAVE
  KJO ESHTE E KENAQUR PER SHKATERIMIN E VENDIT
  ATEHERE DESHA TA PYESE KETE GAZETARUCE KU E KE MESUAR GJUHEN SHQIPE SE SHQIPTARE NUK JE

 18. E bere ne "salle operimi" says:

  … Komplet e “QEPME me PE ne sallen e operacionit”
  Nuk eshte kjo fytyre qe e ka bo nona, por eshte “fake dhe Cllon”

 19. aleko says:

  Nese eshte e vertete kejo eshte fatale per shtetrin shqipetare.Ai shqiptare qe ka ndihmuar per interesa personale duhet te paguaje..Populli ska pse paguan..

 20. BRSS says:

  TI MOJ NDYRESIR ME DUART QE KE KAPUR KARIN E BEGETIT BEN SHQIPONJEN MOJ PLERE

 21. tomorraku says:

  Kjo gjoba prej 140 milion Euro qe na paska denuar Banka boterore ,nepermjet arbitrazhit te saj , neqofte se eshte e vertete, eshte deshmia me e plote se banka boterore vepron dhe eshte bere njesh me mafien nderkombetare ,ose ajo e drejton kete mafie me fitimet prallore qe vjel nga shtetet e varfera nepermjet kredive skllaveruse!Ndersa kjo “laraska jone,” (Sonila Mece) qe paska deshmuar per Beketet e meriton ate epitet qe i kane vene keta bashkkomentusit e mesiperm!Nuk di vetem a ka qene edhe Adi Krasta deshmitar ?,sepse shperblimet do te jene marramendese dhe te dy keta per para cfare nuk bejne!

 22. 😀😀 says:

  Dhe kurve dhe antishqiptare

 23. Bilbil says:

  Idiote, zemërzezë dhe pa përvojë. Le të gjej një raport ku qeveritë fitojnë gjyqin ndaj individëve të pasur. Sa përqind?

 24. Gjoka says:

  Perverse si keta te pijne gjakun e te shkaterrojne per teka personale. Ju jeni atdhetare. I gjite atdheu ua qifte nenen , Becheti u ka qire juve.

 25. Artiles says:

  Ti paguajnë ata persona që kanë urdheruar mbyllijen ne menyre jo te rregullt te kanalit televiziv.

 26. Sonimidhja says:

  Katunarja e Kuçoves ne pritje te gojores se rradhes. Sonila qëruesja e kokave të peshkut

 27. mik says:

  Nuk e di si qendron e verteta por, simbas artikullit dhe 90% te komentuesve, del se jemi nje popull qe kemi shku per lesh.
  Do ishte nje shprese e madhe shpetimi nqs keto komentues legena te pa moralshem, jane te gjithe militante te Edi Rames, perndryshe, e theksoj prap : KEMI SHKU PER LESH.

 28. Labi says:

  Ska gje,
  Paguajne shqiptaret per paranojat e Liderit Global. Me shkolla pa ngrohje e universitete pa karrike , konvikte pa dushe, c’jane 140 milion euro?!

  1. Vani says:

   Ska mbaruar gjyqi akoma

 29. AK says:

  O komb shqipesh.
  Nqs lajmi ehste i vertete i bie qe Rame maskarai dhe klika e tije ka bere dem ne kurriz te shqipetareve duke debuar padrejtesisht becetin.
  Pra arroganca dhe paligjshmeria e Rames i kushton taksapaguesve 140 milion euro.
  Tni ju merreni me kete budallicen.
  A jeni ne vete apo jo.
  Rames duhet ti konfiskohen assetet qe te paguhet kjo gjobe marramendese. Vetem keshtu i mbushet koka atije maskarai

 30. mesuese says:

  Sonila ordinere cmerreni me te, pale qe tani ka fry buzet i duket vetja e mencur. Ik moj debile injorante k……

 31. ms says:

  BRSS kam qesh me lot. respekte

 32. Beni says:

  O popull Palle,nuk jep vendim Sonila por gjykata,Beceti ka cuar prova dhe fakte per demin e shkaktuar nga qeveria,dhe ka fituar gjyqin dhe demin e shkaktuar ,Shkaktari duhet te shlyej demin e shkaktuar, eshte shume e thjeshte.

 33. Roberto says:

  Nga fotot duket qe eshte Sonila Begetti (Meco). Eshte normale per te.Ka kaluar kohen me te bukur me Begettin. I kenaqur eshte dhe Adi Krasta,Sajmir KOdra dhe ai tyci tjeter qe rri me Sajmirin.Tani Sonila Meco do transferohet ne Itali nese e merr Begetti per shplarje.

 34. Martini says:

  Kjo më duket se edhe atë punë nuk di ta bëjë pa ndihmë.

 35. Taulant Palla says:

  Jo Shqiperia, Shqiptaret, pastaj kane pare Shqiptaret po he. Edhe e paguajne.

 36. bosi1 says:

  Une mendoj qe Edi Rama eshte fajtori i kesaj fature 140 milione euro, keshtu qe e gjithe pasuria e Edi Rames te perdoret per te paguar faturen. Pse duher te paguaje populli. Edi Rama ka pasuri sa te duash. AI ka 30 vjet ne pushtet. I ka fshehur diku ne ndonje banke offshore plus qe vila e zeze qe ka bere ne Surrelius ka nje vlere qe mund te perfshihet ne fature. Une mendoj se 1 jave pune nga sherbimet sekrete nderkombetare dhe ia gjejne direkt pasurine . Ja nje rast i inkompetences se Edi Rames …. qeka trap fare ky Edi Rama. Harroi ky se bota ka gjyqe , ka arbitrazh … ku kujton se jeton ky idiot? Mos kujton Edi Rama se Kazani i Europes eshte ne doren e tij ?
  Ia futi Kazani shqiptar Edi RAmes ….. se ngeli duke thene kazani mediatik gjithe diten…. ku e ke tani kazanin mediatik Edi Rama … ta futi Kazani … ha ha ha …. ta futi Kazani …… ta rrasi mire fare …… vazhdo e thuaj Kazani KAzani se prape media ka per ta fut …

 37. SHQIPERI TE KAM DHJER says:

  Qe jemi popull leshi or ti “mik” e dim ktu e ma shum se 30 vjet ! Sali Berisha ne koh te vet ,rahu,vrau, dogji gazeta ,e krimet etij nuk kan te krahasuar deri sot ne vazhdim e nuk kemi par asnje gjygj kunder tij, e ky aventurieri qe “guxon” tju kundervihet,e tju “pres veshet” e ruget pa ju zbut kurizin ,po paguan me pare shqiptaresh “butesin” apo lirin e fjales e te kazanit qe spushon se vjelluri ! Paguan ky,gafat me paret e ktij populli e fryhet ,e nuk esht i zoti te coj atje para akuzes hajdut e vrasese te politikes qe spo len dy gur bashk deri te destabilizojn shqiperin ! Tani kjo krijes plastike i gezohet fitores ,ashtu si vjerri bashes,si Fullani qe mbushen xhepat e ju plasi per “heroizmat” e Rames qe tall bythen me euro shqiptaresh qe kan shku me koh per lesh ! Shif tani kur te gjobitet per sekretarin e PD qe ja dha vrapit e u vra e do shperblehet per shkopin e gomes ,apo ai gangsteri Murataj sepse e vran e nuk e arestuan ! Vaj medet ku jemi katandis !!! Gerdeci,21 Janari,97 ta,Remzi Hoxha, Gazeta Koha Jon e te tjera plot “therrasin ” akoma e askush spo guxon te lidh kryekriminelin historik ! Popull leshi,kazan leshi ,qeveri leshi politik leshi parlament leshi president leshi…………

 38. Tironci says:

  Sipas jush”Gazeta Trma” ketu te gjithe kane faj,Bexheti, Sonila etj etj.Vetem Edi Rama nuk ka asnje faj ?!!
  Lere pastaj kur lexon komentuesit qe mbrojne qeverine !
  Kupton cfar niveli kane simpatizantet e PS

 39. a.f. says:

  Pse merreni me Sonilen o njerez? Gjykata ka dhene nje vendim kunder shtetit shqiptar dhe fajtore qe kane humbur gjyqin jane keta politikane sharlatane qe bejne gjithshka, por vetem shtet nuk dine te bejne. Nuk e kuptoni akoma qe keta bandite te degjeneruar dhe inkompetente, te majte ose te djathte, i kane humbur te gjitha gjyqet brenda vendit dhe sidomos jashte, ku gjykatat jane edhe me profesionale. E harruat gjyqin e Fullanit? Po qindra e mijra gjyqe administrative per punonjes te shkarkuar me vendime politike dhe pa baze ligjore qe i shkaktojne cdo vit buxhetit te shtetit deme ne shuma prej miliona euro? Po vendimet e gjykatave nderkombetare per miliarda euro ne favor te firmave te ndryshme dhe subjekteve private, vendas ose te huaj dhe te cdemtuara nga buxheti i shtetit, pra me parate e shqiptareve? Keni pare deri me sot ndonje funksionar te shtetit qe te penalizohet dhe denohet, te pakten per paaftesi ne pune apo me keq akoma, per pazare te pista me perfituesit e ketyre parave? Dhe ne vend qe gazeta Tema ta drejtoje gishtin e pergjegjesise tek Qeveria, ju genjen si kone cirku dhe ju ndersen tek S. Meco(?!) Perfundimisht, cdo popull i meriton hajdutet qe vete i ka zgjedhur ta qeverisin.

 40. Sal demokrati says:

  Te gzohesh qe shteti jot humb gjyq dhe duhet t paguj miljona ke t huajt!?
  Vetem shqiptarucet sillen kshtu.
  Epo tradhtin e ksn me hymn kombtar.
  Yradhtarit i ngrejn edhe bust dhe e nderojn.
  Jan meshkujt shqiptarinj bythqir kshtu
  Por qenkan edhe femnat shqiptaresha pidhqesha po kaq t idhta..
  Shqiptarë sokola bythqir
  Shqiptaresha sokolesha pidhqesha

 41. Il says:

  Histeria e ksaj histerikeje nuk eshte gje e mire…por dihet pse e mbylli Rama….I prishi tregun Sandrit e Vjollces

 42. rudina says:

  hajdutet profesioniste punonin te I famshmi Agon chanel
  tani kuptohet pse jane te kenaqur qe fitoi becheti
  shpresojne per kockat e veta

 43. Thoma says:

  O zot, kujt i jane dhene mikrofoni ne dore per tu fole shqiptareve, antikombetareve dhe mendje shkurterve I

 44. Uo says:

  O zot….me karaputane se kjo….ska….I ka qef treshet…..shkurt eshte kurve ne p……dhe ne shpirt…

 45. Vlesh says:

  Cfare fitoreje! E papare! Paska fitu Bexheti i Soniles!
  Soni keto parat e fitores se Bexhetit qe do marre nga parat e shqiptareve a s’jane mjafte shume? Do iprishesh se bashku me Bexhetin apo Bexhua do te jap honorar per kontributin e gjjthanshem qe ke dhene? Shiko Sonila mos i prano se jane para te popullit! Se thone te zene ….fytin! S’ dihet se ku e si! Po keshtu ka ndodhur! Po me degjove shijoj parat e tij, si kontributore! … Shijoj me Bexhetin tend…Rames besoj se nuk do i themi.prape gje! As Luli! Sepse me pare kemi ca 230 milion Euro, pako gje 400 milionshe te CEZ, etj.
  Po qe se do vazhdosh te krenohesh me mikun tend Baxhet, ne populli do merzitemi dhe do ankohemi tek Luli per ty! Se ai eshte armiku i atyre qe marrin kaq shume nga parat e shqiptareve! Psh ai per nje pallastt karabina 3 milion mori si puna e Baxhedit tat nga taksat tona, vetem 16 milion!
  Dhe ne e ” falenderuam”! Shume kete edepsez ” zemergjere”!
  Fitorja dhe fati te erdhen ne nje kohe, Soni!
  Shijoje Sonila! Kujdes administroje mire fitoren! Perkushtohu! Mjafte me ato emisionet se ngele tu zene me lloj lloj tipash cdo nate! Fitorja e ka emrin Baxhet! Jam i sigurte Bexheti ta dedikon tu kete fitore “madheshtore”. Baxhet quhet Fitorja! Administroje mire Fitoren fhe Sinonimin e saj Bachet! Kjo po eshte .. Fitorje!

 46. Vlesh says:

  Cfare fitoreje! E papare! Paska fitu Bexheti i Soniles!
  Soni keto parat e fitores se Bexhetit qe do marre nga parat e shqiptareve a s’jane mjafte shume? Do iprishesh se bashku me Bexhetin apo Bexhua do te jap honorar per kontributin e gjjthanshem qe ke dhene? Shiko Sonila mos i prano se jane para te popullit! Se thone te zene ….fytin! S’ dihet se ku e si! Po keshtu ka ndodhur! Po me degjove shijoj parat e tij, si kontributore! … Shijoj me Bexhetin tend…Rames besoj se nuk do i themi per momrntin! Se donas me hy ne evrtope! As Luli! Sepse me pare kemi ca 230 milion Euro, pako gje 400 milionshe te CEZ, etj.
  Po qe se do vazhdosh te krenohesh me mikun tend Baxhet, ne populli do merzitemi dhe do ankohemi tek Luli per ty! Se ai eshte armiku i atyre qe marrin kaq shume nga parat e shqiptareve! Psh ai per nje pallastt karabina 3 milion E mori si puna e Baxhedit tat nga taksat tona, vetem 16 milion!
  Dhe ne e ” falenderuam” shume kete edepsez ” zemergjere”!
  Fitorja dhe fati te erdhen ne nje kohe, Sonje!
  Shijoje Sonila! Kujdes administroje mire fitoren! Perkushtohu! Mjafte me ato emisionet se ngele tu zene me lloj lloj tipash cdo nate! Fitorja e ka emrin Baxhet! Jam i sigurte Bexheti ta dedikon tu kete fitore “madheshtore”. Baxhet quhet Fitorja! Administroje mire Fitoren dhe Sinonimin e saj Bachet! Ti e ke kete eksperience! Soni e ke taskuar Bechetin keto dite per kafen e fitores? Kjo po eshte .. Fitorje! Plotesimi i endrres tende i tejkaloi parashikimet! Do na mungosh ne ekrane! Gjithsesi mire, eshte hera e fundit dhe ne me zemer themi ” Shkofsh ne Djalle”! Bashke me fitoren tende te shkerdhyer!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *