“Sllobodani” shqiptar nuk mund të jetë arbitër i “Monika Markoviçit”

Nga Kreshnik Spahiu

Ka një ligj të veçantë për konfliktin e interesit, por ka dhe një parim në Kodin Administrativ, Kodin e Proçedurës Penale, Kodin Civil…..etj

Në çdo proçes penal, civil apo administrativ, burri s’mund të gjykoj gruan, sepse është lidhja familjare e nivelit tw parē.

Burri s’mund të jetë gjyqtar, prokuror, hetues, noter, ….. i bashkwshortes!

Vendimarrja e çdo niveli konsiderohet e njëanshme kur palë në konflikt është një nga bashkwshortët.

Po shoh në internet festën e LSI dhe familjes Meta që brohorasin për bashkwshoritn e Monikës: “O Ilir o hero”….

Dëgjoj dhe komentet e qeverisë që e akuzojnë se është bërë palë me opozitën.

Jo jo, gaboheni të gjithë.

Ilir Meta është organizator i djegies sw mandateve dhe bojkotit të zgjedhjeve së bashku me Berishën.

Dy “gratë” e tyre, Kryemadhi dhe Basha thjesht aktrojnë.

Vetëm Slobodan Milosheviç guxoi të ishte edhe kryetar shteti, por edhe gruaja kryetare opozite Mira Markoviç.

Asnjē rast tjetër në botë nuk do ta gjeni.

Dërgojeni dekretin në çdo gjykatē administrative apo kushtetuese, shqiptare apo ndërkombëtare, dhe të jeni të bindur që Dekreti do shpallet Nul.

Sllobodani shqiptar nuk mund të jetë arbitër i Monika Markoviçit, që është palē në konflikt.

Ka boll idiotw Shqipëria që mund t’i bëjnë edhe këngë “patriotizmit” të Ilir Metës, por mos tw harrojnë në rrefren të fusin vargjet:

“Poshtë Amerika, të dua Monika”

Paska qënë vërtet e shkruar që çdo 4 vjet Ilir Meta të hyjw në histori për gjëmat e tij, nga Thesari, Blloku i Zi dhe deri tek lufta civile për tekat dhe takat e gruas Gojë-Madhe

REMOTE_ADDR:[]

23 komente në ““Sllobodani” shqiptar nuk mund të jetë arbitër i “Monika Markoviçit””

  1. Katundari digital says:

   Ha ha Dy grate e tyre Kryemadhi dhe Basha. Kreshnik 10 pike per kete shprehje,

 1. Likja says:

  Bravo Kreshnik, duhet te jesh i paangazhuar per te qene i sakt.

 2. Nik says:

  Bukur e shume drejt e ke shkruar kete Kreshnik!

 3. Keto qe thote niku jane per vende dhe kombe normal dhe jo per ne albanistan te mbushur me cecen dhe politikan hajdute e kriminel

 4. Luan says:

  Si te duket klima e Hungarise o flori?

 5. QE PALLA ! says:

  👋😀👍🏻

 6. Vjola says:

  Z.Kreshnik roli analistit te shkon per shtat duke bere analiza realiste, mos ju kthe politikes si politikan.

 7. Vjola says:

  E ke qare fare kur I thone fjales .

 8. Moniku says:

  Bravo Kreshnik, AK duhet ta thote fjalen e saj pa anshmeri.

 9. Iliria e bashkuar says:

  Mund te jete dhe sllobodani i gjermanise ?

 10. fan says:

  Cfare nenkupton me ate “gojemadhe”, ndonje vrime tjeter?

 11. Lida says:

  Analize super inteligjente.

 12. Loran shehu says:

  Ti merrni te keqen Ilir Metes plasni nga inati tani hhaha

 13. Petriti says:

  Shume bukur ke shkruar ,por me pelqen shume ajo fotua ku Sllobodanka ngjan si hanko prej Skrapari

 14. Juristi says:

  Ti me duket qeke vetem per analist.E ke qare.

 15. shqiptar me tru në kokë e këmbë në tokë says:

  Kreshnik, or djalë…, sikur të kanë ardhur mëndtë kohët e fundit…! Bravo…!!!

 16. Artan says:

  Shkrim i shkelqyer

 17. qytetar i pa anshëm says:

  Analizë e shkëlqyer e fakteve dhe përfundimi me inteligjencë të hollë.

 18. arturo says:

  Deri në momentin që lexova këtë shkrim të Kreshnik Spahiut,e kam quajtur një politikan maskara,tani po e quaj një maskara të ditur.

 19. gjin Shpata says:

  Nuk mund ta kuptoj nje gje: Me te gjithe njerezit qe diskutoj, figura me e ndyre eshte Meta, Pis dhe maskara sa nuk behet, hajdut dhe genjeshtar i merituar, me nje grua telendare, nuk di çfare kam deguar per te, pa fund! Si arriti President, çfare mendere vendi jemi qe na trajtojne keshtu??
  Vertet nuk kuptoj!!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *