Domethënia e fotove nga ceremonia e 20-vjetorit të çlirimit të Kosovës: Burri i Kryemadhit fillikat i vetëm, Rama krah Palmer

Diten e sotme me rastin e 20 vjetorit te çlirimit te Kosoves, institucionet atje kane organizuar nje ceremoni ku prezente jane ish-presidenti i SHBA, Bill Clinton, zëvendësndihmësi i sekretarit amerikan të Shtetit, Mathew Palmer, kryeministri Rama, bashkeshorti i Kryemadhit, Ilir Meta etj.

Por, ajo qe bie ne sy qe para nisjes se ceremonise, eshte se ne mesin e te gjithe personaliteteve, bashkeshorti i Monika Kryemadhit, Ilir Meta, eshte fillikat i vetem.

Nga ana tjeter, shohim qe kryeministri Rama eshte i ulur krah zëvendës-ndihmësit te sekretarit amerikan të Shtetit Palmer, me te cilin edhe diskuton.

A eshte ky nje mesazh per Meten? Cfare domethenie kane keto pamje ne momentin politik qe flasim?

Arsyeja pse Meta eshte lene kaq menjane nga te gjithe personalitetet nuk dihet, por siç shihet, ai ka mbetur vetem me telefonin ne dore dhe nuk begeniset nga askush.

Për fatin e keq, nuk ka as Ramushin apo Berat Buzhalën, qe e shoqerojne ne takimet e tij ne Kosove.

31 komente në “Domethënia e fotove nga ceremonia e 20-vjetorit të çlirimit të Kosovës: Burri i Kryemadhit fillikat i vetëm, Rama krah Palmer”

 1. Tanaj says:

  Nje tjeter lepirje dhe propagande e radhes.

  Bravo

  1. Isuf kapertoni says:

   Po ate pjesen kur I dha doren klinton pse nuk enxirrni, apo mqs as nuk ju afru edit..,

   1. ftesa says:

    O Cufe shikoje mire dhenien e dores nga i madhi Klinton se gishtin e mesit e ka te perthyer e ia ka lene nen dore toto Likes!Toto likja e qujti ndonje dhurate e ia ka shtrenguar forte!

   2. Xhej eN Bi says:

    I lumtë pena kush ka vërë shkrimin.Ofendim me shkollë I ka bërë duke I hequr “presidencën” dhe I ngjitur burri I Kryemadhit.

  2. Kelmendi says:

   Shume e drejte Tanaj. Ilir Meta eshte njeri negativ dhe i urryer per çfar i ka bere Shqiperise, jo ngaqe ka ngelur vetem me telefon ne dore. I ngjan pak a shume atyre tregimeve me balliste (qe gjithsesi ishin tradhetare) ku te gjithe ishin te shkurter dhe quheshin Zeqo

  3. Lini says:

   Dhe Meta ,qe mundohet te regjistroje biseden e Rames dhe Palmer.
   100%.
   Shihni pozicionin e telefonit.
   Me pas me ish shefin e Sherbimit te fshehte do te shtoje volumin,perdore procedura te tjera dhe te kuptoje se cka biseduar Palmer dhe Rama.
   Sa i semure qe eshte ky njeri!!!!
   E mor Prifti,ish deputeti i ndjere!
   Te gjitha cthe ishin fakte,por plehra Berishe dhe te tjere ia mbyllen ceshtjen.
   Meta di per Shkelzenin.
   Berisha di per Meten dhe populli….hahahah.”populli bashkuar” e ha shkopin.
   Dhe Neritan Ceka,dikur i nderuar,qe per interesat e te birit flet brockulla.
   Tani qe u plake dhe mesaduket ka rrjedhur nga logjika.
   Apo eshte interesi?
   Shqiptaret edhe njehere ne udhekryq.
   97 i masakroi.
   Mesa duket duan prape.
   Kurre nuk mesuan keta njerez?
   Duhen bojkotuar dhe kanalet e qelbura shqiptare te televizioneve,apo analistet plehra,qe nxisin lufte per interesa fitimi dhe postesh.
   Analistet shqiptare?
   Me motherfucker,se cdo motherfucker real
   .(sepse jane fallco)

  4. Reporter DW says:

   Palmer , lol! Palmer who?!
   Sa bukur tallebn Rama / Meta me shqyptaret, lol!

 2. Lani says:

  Hahaha bashkeshorti i Kryemadhit..!! Me mire bashkeshorti i Monik Cizmes.

 3. Fredi says:

  Ik o Like se le koqen e namit.Nuk je per ato pune ti o qyp me mut.Qyp me mut ke per te ngelur gjithmone sado qypa me florinj te kesh vjedhur.

 4. Pantera says:

  Kot nuk thone : si ke koken , do te vene dhe festen ……

 5. shqip says:

  Ku eshte Pandeli Majko?

 6. Bravo Rama says:

  Foto flasin shume.
  Te qendruarit e Rames afer Zotit Palmer, eshte nje gje krejt normale, po ashtu edhe te komunikuarit Palmer-Rama, cka tregon nje normalitet te maredhnieve te DASh me Ramen.
  Spostimi i burrit te Monika Sihanukut eshte po ashtu domethenes dhe, sidomos pas poshterimit qe tentoi Kryelopa ti bente ShBA e BE qe te shkonin te ndiqnin zgjedhjet tek Kim Joung dhe menehere pas deklarates se Z.Palmer se ShBA do conte vezhgues ne zgjedhjet e 30 Qershorit, etj etj
  Domethenes eshte dhe mos berja e fteses se ish deputetit Berisha (i cili e cilesonte UCK-ne organizate terroriste dhe ka vrare luftetaret e sa-Rambujeja,etj) si dhe i Lulezimes qe aso kohe u be njesh me serbet kunder Kosoves.
  Ne kete Bote lahen te gjitha.
  Mos harroni se Protokollin ne kete rast e ka ndertuar vete DASH dhe askush tjeter ne Kosove.

 7. Fcb says:

  I bashkon Sorrosi :))

 8. HAJDARI says:

  Mos u merrni me kete kufome politike dhe fizike.Per te gjtha cfare kane bere,do te japin llogari shume shpejt,Ndigjoni dhe ju qe nuk e kani ndigjuarà-KY ESHTE SHUME TRIM,MOS E NEN VLEFTESONI-

 9. Doktori says:

  Larg tij,eshte me leproze.

 10. Tomas says:

  o Like Floriri rri pa fol se te ka porosit Gjyshi Mere Fizi kam vite qe e kam the se Plkut Mereeee Fizit doti keputet TESPIJET erdhi kjo Dite ku kokrrat e tespijes Meres fizit do keputen edrejta Vonon Por………….

 11. buj says:

  PO PANDI RAIDHI QE CLIROJ KOSOVEN KU OSHT

  1. operacioni zjarri says:

   E ke gabim se edhe Kosoven e çliroi Edi.

 12. Jimi says:

  Pse edhe kjo t’na gjeje!?

 13. Korabi says:

  Ha…ha….ha… c’na bete per te qeshur ! Po pse atje e ka hallin Monika ,pse eshte vetem Iliri ? Ajo po te ishte me tru, nuk e linte vetem bashkshoritun,po ishte zonja e pare si kudo. Interesi politiko- ekonomik eshte me i rendesishem se c’do gje. Zoti president ,paska qene i semur ,e bashkeshortja MOnika s’paska qendruar prane burraqit per dy jave….. Ju thoni pse nuk e shoqeron ne Kosove ???

 14. dritani says:

  Meta: Edhe i vetem “trim” ne lufte!!!!!!!!!!!!!

 15. SHKELZENI says:

  META FSHATARE SKRAPARI EDI TIRANAS DJALE I ARTISTI FAMILJE KULTURUAR KRAHASONI RAME BERISHEN ME KRISTAQ RAMEN APO BABA I ILIRIT KAPTER USHTRIE PAL RESPEKT JU LUTEM PER NJERZIT E KULTURUAR

 16. USA says:

  Cdiskutoni kot. Meta dje e shpalli Palmerin armilla dhe amerikanet kane nje gje qe goditje metes do Japan shpejt dhe nokaut Supriza shpejt metà bie nokdaun para 30 qershorit semure ishte dje???

 17. Romak says:

  Keto fotot jane si ato pamjet e dronit tuaj qe fotografojne protestat e Opozites disa ore para se te fillojne,per te treguar se kane qene pak pjesmarres.
  Bravo,keni fantazi.
  Por duhet te tregonit dhe pamjet kur te ftuarit e tjere u ulen ne kariget qe ju i tregoni si te lena bosh se nuk i afrohet kush Metes.
  Haram, do ju thoshte Neritan Ceka hahahaha

 18. kodrasadikit says:

  Siq e kemi politiken njashtu jan dy shtetet tona te vogla e te varfura !! Krahasimi i Kosoves me Shqipnin ne kushtet normale edhe sduhet te behet fare sepse Kosova e vogel dhe e cunguar u be shtet fale SHBA-se e NATO-s.Qytetaret e Shqipnise duhet ti hapin syte e ti bejne kater ta dojne shtetin e kombin e vete dhe njiher e mire ti ndeshkojne te dy keto parti politike mjerane qe se kan hallin e popullit e shtetit shqiptare . Krijimi i nji ose me shum partish politike atje me kuadro te reja e te afta do ta ngrisin mirqenjen e popullit e shtetit shqiptare.Polemikat e filozofite boshe ,debatet tv ,protestat e marifetet e tilla sna bejne ndere si populli me i vjeter i kontinentit .Ndegjone kodrene sadikit se u beme hore .Kur flitet per Shqipnin kudo qe jemi ne na behet zemra mal dhe mburremi tejmase por ekonomija dhe varferija e problemet e atjeshme na lene pa fryme !! Rrnofte Shqipnija e Shqiptarija pa kete klase mjerane te momentit ..

 19. ANDONI says:

  KA MUNDESI TE JETE I DHJERE E I VJEN ERE, DERISA TI VEJE MONIKA TA NDERROJE AFER TIJ KUSH
  SMUND QENDROJE

 20. kepucari says:

  Gomere me brire, e ca treguat duke e lene Presidentin tone vetem?
  Qenka merzitur Rama? Nuk i flet Ilirit se i rrezoi buken me gjalpe?
  Pika qe s’te bie o Kryeminister, e te te marri me vete!
  Po Ilir shtangisti prezanton Shqiperine, kudo qe shkon. Brenda vendit mund edhe ta arrestosh, shash, se Iliri hajdut me cizme eshte, po kur del ne delegacion, ti duhet te jesh krahu i djathte, o pacavure, se je ne sherbim te vendit tone.
  Po ju keshtu e keni pare pushtetin, si placke lufte, se barbare te pagdhendur mbetet. Do bente histori bytha jote, ty po te harrohet emri per se gjalli, vaj medet kur te vdesesh.

 21. loni says:

  Sa amatore qe jeni. Jeni dhe shume abuzues , publikoni dhe komentoni ne menyre te njeanshme nga pozicioni i gazetarit. Madje shpreheni qe jeni dhe shtyp i pavarur.

 22. Realisti says:

  LIKE FLORIRI SHOKU O SALI RAM BERISHES NUK DUHET TA KET PER GJE KTHYERJE BYTHE NGA RAMA.
  …PO E PRET BURGU NE REC.
  ISHALLA ESHTE GJALL SALA ..QE TI BEJE SHOQERI E TE KRIJOJNE PARTI EDHE NE BURG.

 23. marangozi says:

  Me ne fund lexova nje koment te hajrit se po trullosesha me lepiresit…
  OOOOOO “Kepucar” !!!!!!!
  Je i madh … Per zotin je i madh. Koment me te mencur nuk kam lexuar . Ti pseudonimin e ke vene kepucar por une do te te them
  Atdhetar, dhe shume i sakte… tung Nuk te heq asnje presje nga komenti…
  Please shto dicka per artikullshkruesin tej mase lepires dhe komentuesit qe i mbajne iso please !

 24. na honsh Lylin says:

  kepucar hesapi…vari karet ..i vjen era kembe te palara

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *