FOTOT: “Si u gdhitë? Ju vraftë Zoti e ju qërrofshin sytë”

Neritan Ceka është profesor dhe politikan me shumë vite karrierë.

Por, një deklaratë me mallkime ka zhbërë gjithë karrierën e tij, dhe me sa duket, që nga mbrëmja e së hënës, tashmë ai do të mbahet mend si Hazbi Kasaj, dhe jo si politikan, profesor, apo arkeolog.

Për fatin e tij të keq, ashtu si Ferdinand Xhaferi, që tashmë të gjithë e identifikojnë si “njeriu i diellit”, atë do ta identifikojnë deri në fund të jetës së tij, si “njeriu i mallkimeve”. (TemA)

31 komente në “FOTOT: “Si u gdhitë? Ju vraftë Zoti e ju qërrofshin sytë””

 1. Gimi says:

  Keta nuka jane politikane po idiote. Hahaha….
  Po me mire te qeshim.

  Kur njeriu humbet arsyen. Si puna e Bashes, Cekes e me radhe.
  E bukur edhe kjo e fundit me kete Çe Bashen komandantin guerrilas.

  1. Flm says:

   Neritan Ceka eshte politikani dhe njeriu me fisnik, me dinjitozi dhe i respektuar. Nuk jame me as nje parti, por e verteta djeg dhe duhet thene.
   ###
   Nuk e shfrytzoj as nje here politiken per tu pasuruar, por politiken e shifte si pasion dhe jo profesion per tu pasuruar si mashtrusat qe na udheheqin.
   ###
   Atij si Arkeolog i mjaftonte profesioni qe e kryente me zemer dhe shpirt.
   ###
   Deklaratat “provokative” te Neritan Cekes ishin plot dhimbje dhe ankth per te ardhmene dhe fatin e vedit dhe te Shqiptareve.
   ###
   Nuk eshte e mundur (eshte cmenduri, budallallek …) te shahet Ceka dhe te lavderohen lopodhitet e politikes qe kane bastisur vendin.
   ###
   Respekte te vecanta per Neritan Ceken dhe gjithe brezit modest te intelektualve Shqiptar.

   1. Niko Shpiragu says:

    Neritan Ceka eshte nje njeri pa personalitet. Ai edhe pse e di qe Berisha eshte njeriu me negativ ne historine e Shqiperise, prapseprap ai i sherben atij duke mos patur aspak vleresim dhe respekt per te verteten dhe qytetaret e vendit te tij. Edhe si profesor e shkencetar mos mendoni se ka shkelqyer. Ka sherbyer ne organet e sigurimit te shtetit monist dhe ka bere kariere e cila i atashohet sot si ilustrim per ta ngritur ne nivele te larta te shkences. Ato budallalleqe qe thote tani jane rezultat i formimit te tij te manget qe e ulin ne nivelet me te ulta te shoqerise shqiptare dhe e bejne qesharak. Turp Neritan Ceka, edhe ata pak njerez qe kishin respekt per ty, e humben ate. Vetem fakti qe punon per Berishen eshte i mjafte per te treguar se sa poshte ke qene dhe je. Nuk thuhet kot se vjen nje dite dhe debili e tregon vehten e tij. O mjeran, qe edhe pse nuk beson ne zot, mer rolin e hoxhes duke mallkuar ne emer te zotit. Shkencetar dhe fetar njekohessisht nuk mund te jesh sepse keto fjale jane opozite me njera tjetren. Vet fakti qe ti perdor fjalen “zot” tregon se ti nuk mund te jesh zbulues real, mbasi ti mer te qene ate qe s’ekziston. E si do te zbulosh ti te shkuaren historike ( je arkeolog) kur ti nuk ke kuptuar qe i ashtuquajturi Zot eshte nje krijim i mendjeve primitive qe nuk arrinin te spjegonin dot dukurite e natyres dhe ia delegonin nje fuqie te mbinatyreshme. Po te ishe i ri mbase do te merja mundimin te beja disa leksione ne kete drejtim, por me qe ke vajtur ne fund te jetes nuk kam ndermend te zgjatem me me ty. Per pak se harrova, ti nuk mund te jesh ndryshe nga kulishet e tjere te kolaboracinizmit se atje i ke rrenjet dhe ne nuk te besojme ty dhe nuk te marim seriozisht. Mallkimet e tua kunder shumices se qytetareve qe kane te drejten me themelore per te dhene mendimin e tyre me voten e tyre te lire, jane mallkimet e nje debili klasik. Sado poshte te bjere njeriu, ai prap nuk mund te arrij deri ketu, ne se nuk eshte injorant komplet dhe i rrjedhur. Me harxhove kohen kot o plehre e Saliut. Mos dil nga shtepia se do te turren kalamajte e lagjes me gure.

   2. Nik says:

    Ceka mund te jete profesionist i mire por tani ai po tallet dhe kritikohet me shume te drejte per ato budallaleqet mallkime qe tha per popullin qe do te votoje. Keta mender intelektuale e quajne popullin turme, pa mend, qe mençuria e tera qenka mbledhur tek Ceka dhe te ngjashmit e tij. Keta jane aq megalomane sa e deklarojne hapur qe demokracibe e paskan sjelle keta! Po te mos ishte Ceka dhe Cekat e tjere ky popull do te ishte akoma ne diktature!

   3. esi says:

    po mallkimi hyn tek siqeriteti i arkeologut. ik mer, dhe te zencin mallkimet e cekes meqe i beson.

 2. J says:

  Janë të gjithë të këqij në thelb por nuk e kanë zbrazur kurrë zemrën. Prandaj shqipëria është vend i mallkuar se ka njerëz të këqij dhe shpirt zinj.

 3. Kreshniku says:

  Koqe kandari. Me nder profesor. Pleqëria është e keqe dhe skleroza bënë punën e saj.

 4. faro says:

  Sa keq me vjen qe e lëshoi vetja deri në këtë shfaqje të dhimbshme!! !!!
  Pse arrite në këtë ekstrem O NERITAN!

 5. ceni says:

  Kështu foli edhe një gjerman kundër Hitlerit dhe e morën për budalla
  më vonë ndoshta u kujtuan për të
  Këtë njeri do ta kujtoni po do të jetë tepër vonë
  o budallenj RAMA është Hitleri modern
  është manipulues o popull budalla

  hë mero evropiani lëre postimin

  1. xx says:

   Ai e mallkoi Hitlerin,por te tjere ja treguan vendin Pa ta shohim Neritanin sa i zoti eshte ?.A do ta mundi hitlerin tend te ri meqe ashtu te duket edhe ty si budalla qe je?

 6. geni says:

  Kështu foli edhe një gjerman kundër Hitlerit dhe e morën për budalla
  më vonë ndoshta u kujtuan për të
  Këtë njeri do ta kujtoni po do të jetë tepër vonë
  o budallenj RAMA është Hitleri modern
  është manipulues o popull budalla

  hë mero evropiani lëre postimin

 7. Goni says:

  Kur doli Luli si Ceja, Mona i tha:
  Vetem kjo mjekra ta prish, duket si bicim bythe, por mos u merzit de ta regulloj un ty.
  Pak silikon motra ja ku e kam ke canta dhe bytha zhduket.

 8. sul korriku says:

  Ne diten e votimeve kisha vendosur te shkojna ne plazhe por duke pare e degjuar keta “plehra”, me 30 qershor do ti bej te dyja; plazhe/votim

 9. $ & % says:

  Sa keq! Degradim total i intelektit dhe i moralit! Kështu janë të gjithë këta që kërkojnë pushtet në tavolinë. Edhe ata që rrinë si të urtë në hije pantera janë! Zhgënjim i jashtëzakonshëm!

 10. aleko says:

  Po ky cpati? Aha !…Na la dhe Neritan Ceka…qe njihet gjasme si elitar Vala e lumit te I turbullt te politikes shqipetre po I merr me vete te gjithe jo vec te panxenet…

 11. Latif Qyramidhja says:

  Nga anet tona tregojne nje histori kur vdiqe i zoti i shtepis nje njeri me emer e reja pra nusja e djalit te te zotit te shtepise duke pare te birin (burrin e saj) qe ishte si budalla kur e qante i thoshte ” Baba me kembor te madhe po kur vdiqe , kujt ja vare ketij M..ti qe sdi fare” i tille eshte edhe ky rasti i Meritanit qe ka turpuruar Baban e tij qe siç thone ka qen burr i mire po ky i biri paska qen budalla dhe se paskemi njohur e turperove veten more idjot dhe te shkon per shtat nje thenje tjeter nga anet tona Faiku ishte burr i mire ndersa djali ishte budalla dhe fshati nuk i therriste ne emer po i therrisnin “Gomari Faikut” dhe ketij u duhet thirrur “Gomari Hasanit”

 12. Tit Xhani says:

  ,,,Profesori…qe e çoi popullin ne 91 nga ura e bulevardid.,te muzeu kombetar…ju dhims “Blloku”…Ai mund te kujtoje se njerzit kane memorje peshku…po lavdi zotit ,.hard disku punon akoma..

 13. Jimi says:

  Mjere djepja cfare ka tundur!?

 14. POPULLI says:

  mos u merrni me kete burre kurve,keta jane turpi i ketij dhe humbin cdo gje,se nuk thone asgje,keta i qiu ne bythe s.b dhe tani profesori i trapit,ne deshperim,i ben thirrje popullit,e bene Shqiperine pleh dhe ciflig dhe tani medemek na qakan hallin.TURP

 15. Landi says:

  Sa turp!Deri dje u tallem me kandidatin per kryetar bashkie te nje bashkie.Thone qe mosha dhe thinjat te fisnikerojne,por ti qenke palo burre dhe palo njeri.Asnjehere nuk kam patur respekt per kete njeri si politikan,por kam patur respekt si intelektual(keshtu mendoja).Perdhose edhe emrin prej nga vjen,o djali i Hasan CekesT!urp deri ne fund,mallkon burri per politike,ti qe ke abuzuar me te,se te jesh qelibar,hajde de!Dhe ke mbron,kellirat!Ty qe te “kapi” Edi Rama prej veshi.O pleqeri me floke te bardha dhe me shpirt katran!

 16. Zhani says:

  Kam patur rrespekt per Neritanin deri nja 25 vjet me pare, por tani paska rjedhur fare. Qenka bere per ta ngushelluar

 17. Lona says:

  GERMO NERITAN GERMO SE DO GJESH KOCKAT DHE VAZOT E THYERA ( AI KA NJE HALLE TE MADHE RREZIKE RAMA I KA HEQUR DALIN QE PUNONE NE AMBASADE NE AUSTRI

 18. zoga e vodices says:

  Nero ndro shpejt ilacet se dhe vapa tani po shterngon ose shtrou urgjentisht ne vlore ose ne elbason pyet saliun kush eshte me i miri.Mer me vete dhe kete Flm.

 19. Lani says:

  S‘kisha nder mend te votoja kesaj here por tani qe shikoj e degjoj se çfarë e pret kete vend po u kthyhen shpellaret e lepiresit alla Ceka do te shkoj qe te jem i qete qe bera çfarë munda për t‘i ndalur.

 20. Grand says:

  O ti Flm! Ti ndoshta ke te drejte! Po, Neritani nuk e ka perdorur politiken per pasurim dhe eshte studiues i mire! Mirpo… sot ai perdori pikerishte respektin tone dhe kontributet per t’na mallkuar ne, popullin e thjeshte qe kemi simbolikishte prone nje vote, qe eshte liria jone por edhe prodhusja e vleres reale te njerzimit, te demokracise!
  Sot z. Ceka perdori vlerat dhe kontributet per ta ndaluar voten! Se di por diktatoret duan por s’ munden ta ndalojne! E numerojne sic duan!
  Z. Ceka mund te permbahesh! Sepse nese e mendon pak, vlerson se e beri per interes personal! Dhe kjo eshte e pafalshme!
  What is said is Done!Amerika beri 100 vjet lufte civile per demokraci dhe kushtetut! Dhe sot udheheq.. te gjithe kombet!

 21. XXX says:

  I jati i mender Neritanit qe Hasani qe e njeh mire gjermani.Ky gomar ka qene tere jeten por t’i bej duha babait qe e merte si gomar pas kapistre e i tregonte shtigjet e maskarallekut.APO JO O DYLBERI FLM………………….

 22. Polo says:

  Mjere ne ke zgjedhim per politike!?

 23. A says:

  Z.Ceka eshte rast I i rralle se si nje njeri I parendesishem mund te ndikoj ne fatin e nje populli.I rekrutuar per mbrojtjen e kastes se vjeter politike,Ceka ,nuk nguron akoma mbas 30 vjetesh te trazoj ujrat.Rama eshte pjese e sistemit qe Berisha e comp.instaluan,per kete arsye asnjeri nuk pret te jete i paster apo te zevendesohet me te njejtat figura politike+prapambetjen mesjetare qe ata mbartin.Vetem duke votuar mund te hiqet apo zevendesohet.Ie te shpresojme se koha do ndihmoje ne selesksionin politik duke ndihmuar njerzit te kuptojne se cfare te ardhme duan per femijte e tyre….

 24. Tz says:

  Hoxhe Elbasani ky lloje akademiku……EDO cirrja masken te gjithe ketyre palacove akademik qe dhe ne kohe e Merhumit perfituan dhe hengren ne kurriz te ketij populli dhe kerkojne te hane akoma.Duhet tu hiqen titujt akademik ketyre turkoshakeve.Inatin ky islamik Elbasani e ka me Edin qe I hoqi djalin nga diplomacia para ca viteve……

 25. lexusi says:

  PROFESORI ME KULTURE
  PSE S’QENDROVE NE PARTI
  PD TI I BERE MUNE
  PO T’U KETHYE NE TURI

 26. Babale says:

  Po cfare personaliteti eshte ky !? Krijoi Aleancen demokratike dhe cfare nuk tha per Berishen, te gjitha te zezat! Berisha si bajraktar qe eshte nuk lejon kend qe ta korris kush faqe botes. I dha nje dru ketij azgani dhe e beri qe ti hyje lepuri ne bark. Nuk kaloi shum kohe dhe ky azgani qe leshonte vetetima e bubullima kunder Berishes, vajti e ju lut qe ta pranonte ne gjirin e familjes, pasi kishte gabuar!? Dhe vertet Patriarku u tregua meshirplot dhe e rehabilitoi plotesisht, duke i dhene edhe poste e ofiqe te rendesishme ne qeverine e vete. E kesaj i thone! Qiji nenen te thote baba!?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *