“Jeni të marrë dhe ju vraftë Zoti”! Hueyda El Saied e shokuar pas deklaratës së Neritan Cekës

Ish-kreu i Aleancës Demokratike Neritan Ceka, i ftuar në një studio televizive shpërtheu me mallkime ndaj shqiptarëve nëse do të votojnë në 30 qershor.

“Shqiptarë, në 30 qershor ju vraftë Zoti nëse shkoni në votime. Jeni të marrë dhe ju vraftë Zoti!

E kam të drejtë se unë me shokë të mi e kam dhënë këtë votë që duan ta shpërdorin në 30 qershor, i zëntë bukën e kalamajve!

Në dhjetor edhe unë kam pas kalamaj, edhe halle dhe i kam lënë të gjitha për të dhënë votën, ai qe shkel mbi votën iu qërrofshin sytë, nuk di cfare mallkimi tjetër të them” tha ai.

Lidhur me këtë deklaratë befasuese ka reaguar edhe artistja Hueyda El Saied.

Ajo ka shkruajtur një postim në rrjetet sociale ku e cilëson si diçka të papranueshme.

“Miqte e mi, nuk me pelqen politika pasi per t’u marr me politike duket te besh kompromisa, duhet te jesh gjakftohte thone, duhet te harrosh lirine (dhe une s’jam gati per nje gje te tille) pa harruar faktin qe duhet re jetosh dhe punosh ne atdhe (dhe une nuk jetoj ne Shqiperi e punoj jashte).

Ama kur degjoj Neritan Ceka te mallkoj bashkeatdhetatet e tij dhe te mite, miqte e mi, familjaret e mi, e vetmja deshire qe kam eshte qe te bej nje prokure dhe te votoj.

Do te votoj kundra ketij lloj opinionit/mendimi.

Shkoni votoni, votimi eshte nje drejte morale dhe civile, qe askush nuk mund t’ju a heq.

Ju jeni te lire te zgjodhni te ardhmen tuaj”, ka shkruar ajo në postimin e saj.

33 komente në ““Jeni të marrë dhe ju vraftë Zoti”! Hueyda El Saied e shokuar pas deklaratës së Neritan Cekës”

 1. Denis says:

  Dhe kjo arabja do me fut hundet ne punet e Shqiptareve? Te ka marre malli per ndonje ketu…se nuk vjen vec per vote ti!!! Ti kritikon Neritanjn? Funny….

  1. Al says:

   Po ti mer kar me syze dukesh qe kur flet si hetus i kohes se xhaxhit! “Kurva deshi te me provokonte!” Ik ere i frustrum shfryje loqen me nai mbrapa sahatit mos hajde ktu me diarre me vete… ajo jep mendimin e vet ti jep tatin… pa kara e pidha qe te dalshin ne balle ishalla! Loqe!

  2. Isuf kapertoni says:

   Ne fakt jane te lire per te zgjedhur PS si e ardhmjane w tyre dhe me 20% te votuesve…

  3. Roberto says:

   O Penis nese nuk te pelqen mos shko ne votime. Pse ca problemi ka nese ajo eshte arabe?? Me sa di une ajo ka lindur ne Shqiperi apo ka ardhur shume e vogel ketu keshtu qe eshte normale te flasesh per vendin ku ti u rrite por ju do kritikoni kot pa ndonje arsye. Neritan Ceken une e njoh qe perpara fillimeve demokratike. Si arkeolog eshte i zoti vetem se gjithmone eshte dalluar ta levize bythen sa majtas ashtu dhe djathtas apo ne qender sic i pelqen ta mbaje. Nje intelektual nuk duhet te merret me mallkime me keq se plakat se te gjitha ato do i bien atij te parit ne koke. Une jam i pari qe do votoj dhe nuk e rruaj se c’thote nje idiot si Ceka apo te tjere si ai. Nuk me ndalon askush ta beje nje gje te tille dhe askush nuk me detyron te mos votoj.

  4. fcds says:

   o denis, me tqi fisin pak e ke

  5. emigrante says:

   Ti o Denis mos u merzite se ka shkruar nje artiste qe ndoshta mendon ndryshe. Keshtu qe ske pse ta shash arabe . Ajo eshte nje vajze e rritur dhe edukuar ne Tirane ,dhe une qe e kujtoj si femije . jetonte afere ambasades americane. Pak ma shume civilizim se ti do kete. Mos e vlereso per ngjyren por per punen. Debati politik po e ben te veten po na kthen kunder njeri tjetrit . Ishalla ju ndihmon nata e sontes kush beson ne kishe. pershendetje

  6. Linda says:

   Funny eshte gjykimi jot analfabet o Denis.

  7. Eri says:

   O Denis o mut.Huejda eshte 1000 here me shume se ty shqiptare.

  8. Perdhunuesi says:

   Te lunte Denis se dolen pseudometeopolitanet B..Q.. Te Rilindjes dhe kurvat e Sorrosut te te shajne.Ka dhe plot jevgj

 2. Sandri says:

  Fjale te ndiera nga nje prej qindra e mijera shqiptareve qe jetojne jashte.

  Ajo çfare beri Ceka me fjalet e tij tronditese eshte qe edhe ata shqiptare qe e kishin te pamundur te votonin te vijne ne Shqiperi e te votojne si kunderpergjigje ndaj mallkimeve te te deshperuarve qe planet per destabilizimin e Shqiperise iu prishen ashtu si jane prishur vete nga mend e kokes e nuk dine cfare flasin.

 3. tepelena says:

  O denis kurva,mos u mer me shqiptarearabe,meru me neritan i ceket,o kokra e idiotit ,prandaj secen para shqipria se ka njerez idiota tradhtar primitiv e gjithcka si puna jote dhe SHPELLAREEEEE e pd

 4. Shqipo says:

  Nuk eshte aspak normale per nje burre te mallkoje si grate! Mungoi vetem te qante si kalama!!! Cfare burracaku i peshtire.

 5. butrinti says:

  TKE NJE JETE QE PUNON NE ARKEOLOGJI . DHE ME NE FUNDE SI POLITIKANO ARKEOLOG U THE SHQIPTAREVE SE BUTRINTIN E THEMELUAN GREKO HELENET DUKE QENE PER KETE EDHE NE KUNDERSHTIM ME VET VETEN. c’ TE PRESIN SHQIPTARET NGA MENDIMET SHTERPE TE TUAT.

 6. Votuesi says:

  respekt per vizionin qe keni znj.H.El SAIED por mos harro kurr ke ke perballe nje cope lango qe e shkarkuar nga ambasador ne Itali e nuk linte detyren pasi e kishte emeruar Sali Berisha!Ai ka qene i rrjedhur me kohe e jo me tani qe mosha bene te veten!Neritanet perfundimisht duhen zhdukur me vote dhe nje motiv me shume se perse duhet votuar!Poshte diktatura e budallenje e veshur e tituj shkencor!Bashke me ty edhe une do vij te votoj kunder idoteve te veshur me kollare!

 7. Skrapaliu says:

  Ka folur si ne femer e perdale. Se ka plote gra zonja.

 8. Andrea says:

  Paska pjerdhur nga trute, o Ceke, booo

 9. katarakti says:

  Respekte Hueyda. Ti e do Shqiperine, vendin tend, me shume se shume shqiptare qe duan me perpara partine se Shqiperine.

 10. Ndjesi says:

  Flm per qartesine qe tregon! Edhe keshtu ti ke votuar tashme per nje Shqiperi pa demon, per nje popull te se ardhmes pa prangat e N.Cekes e kompani!
  Eshte fatekeqesi qe ky njeri dhe ca te tjeret perdorin kontributet e se kaluaresenti per te prekur ikonen dhe madheshtine e votes, mesaj mrekulli qe prodhon demokraci, liri!Keta ne emer te interesit personal, duan te na e heqin ate! Ky dhe ca te tjere jane rreziku i kamufluar i kercenimit te lirisee tone!
  Ky tipi Neritan e bene kete gjest duke shperdoruar faktin se eshte nje studes i mire.
  Respekt pafund si studiues! Por ai nuk mund te na imponohet ne emer te ketij respekti apo kontributi! Eshte thjeshte e pafalshme! Ma lere voten te pakten z.Netitan! Ate kam!

 11. Artan says:

  Je femer fisnike me plot kuptim, Huejda, jo si ky plakushi i rrjedhur.

 12. degelisi says:

  Neritani mund te kete qene zotni burre, por duket qe ka rrjedur nga trut
  Ka pasur edhe personalitete te shquara ne bote qe per shkake te semundjes u tjetersuan apo ne shqipe shkalluan
  Edhe ky Neritani, sic shkruajn edhe komentuesit me siper ka rrjedhur (jo thjeshte nga mosha, pamvarsisht se edhe mosha ben te sajen)
  Budallaj gjitmon u thot te tjereve qe ai eshte me i zgjuar!!!

 13. Koli says:

  Bravo Tema!
  Kjo femer eshte shume “e thelle”.

 14. piku says:

  Kuptoni dicka o popull, Nertian Ceka beri nje deklarate tronditese dhe shume njerez nuk e pranojne kete lloj deklarate.

  Kishte brenda, mallkim. Po kishte mallkimin me te rende qe vetem armikut ja thua.
  Po futuni pak ne mendjen e nje njeriu qe edhe sot e kesaj dite nuk i eshte larguar profesionit te vete, qe ka nje bagazh kulturor
  dhe profesional ne kurriz dhe del nga vetja dhe ben nje deklarate mallkuese kaq te rende. Mundohuni ta shikoni pak nga nje kend tjeter.
  E kane thene qe ne themelimin e Shtetit Shqiptar shume bashkombas te shquar te letres, fjale te renda per shqiptaret si komb.

  Kuptoni fjalet “Sbehet Shqiperia me shqiptare”, apo “Shqiperi te kam dhjere, ste kuptova asnjehere”, nese mendoni sado pak do te kuptoni
  qe Neritan Ceka shqetesohet per situaten dhe eshte aq i deshperuar saqe perdor menyre shume te rende per te shprehur mendimin e tij, deshperimine tij. Ai njeri eshte nga te paret qe u ngrit per pruralizmin, tani po shikon qe po votojme per nje parti. Kuptojeni deshperimin qe ka.
  Sja ndjen me as per fjalet qe thote, perderisa populli ka hyre ne nje indiferentizen vetvrases dhe qe politika e Rames po na vret e po na vjedh dite per dite.
  Rama duhet te kishte treguar arsye ne kete krize. Duhet te ishte treguar lider i popullit, jo lider i vetes dhe trungut te tij.
  Keshtu si po e con punen nuk cuditem qe do perfundoj shume keq.
  Gazeta Tema meret me Neritan Ceken e ben humore, se ajo i ka ngelur.
  Pse nuk shan e nuk ben humor Gazeta Tema me “Shqipëri të kam dhjerë , si s’të kuptova asnjëherë” – thoshte i mllefosur Faik Konica , apo “Nuk behet Shqiperia me Shqipetare.”

  Sdua te mbroj, por dua qe te kuptoni se ku kemi perfunduar dhe pse shprehet kaq rende nje njeri intelektuial.
  Po i plas shpirti o njerez, se ishte nga te paret qe kerkoi pruralizmin, e se pranon ne asnje forme apo tjetren kete qe po ndodh.

  Rama me kete qe po ben, po behet me i keq, se Berisha e Mea bashke

  1. Pito says:

   O piku sa gjate e ke shkruajtur o i uruar.Po ja po te bej nje pyetje.Meqe ata te Pd i do publiku,pse nuk hyjne ne zgjedhje dhe te fitojne??

  2. PDjaVertet says:

   O Piku! Rama po ben cfare do shumica DERRMUESE e popullit qe e ka votuar. Dhe kjo quhet demokraci. Nqs PDja nuk do te futet ne zgjedhje ate ta vendose kongresi i tyre dhe gjithe rumoalla qe kane mbkedhur me vete ne partine e tyre pa vota por me vendime. Jane lignet qe drejtojne kete shtet dhe jo deshirat e partive. Ti dhe gjithe plerat si ty qe ka e interesa hajdutesh me PDne keni per te marre shqelmin me te madh bytheve me 30 qershor nga SHUMICA ABSOLUTE e shqiotareve. Je kokrra e vicidolit.

 15. Nik says:

  Meritani ka rene ne deshperim te madh i ziu se i biri s’e ka mbajtur dot punen si konsull ne Austri! Keta mendojne se qe nga Hasan Ceka, ramet paste, Meritani, i biri dhe soj e sorrollopi i tyre edhe kur jane te paafte apo budallenj populli “turme” qe “ska mend” sipas Cekes duhet te mbaje ne kurriz keta te “mençurit”, debile.

 16. lexusi says:

  Te lumte vajze , pa sa per keta BASTARDE , eshte mekat , te shprehesh keqardhje , leri ne marezine e tyre !

 17. Luli says:

  Ajo vajze dhe e ema jane lind e rrit ne shqiperi. Dhe shpreh mendimin e vet plot miresi e kulture. Apo ju duket me I drejte mallkimi plakut?

 18. Nestori says:

  Dëgjojeni vajzën ,është për tu admiruar ,janë fjal të sinqerta .Kur një zonjë dhe një artiste shprh ndjenjat e sajë dhe thot populli im dhe aq më tepër kur është Shqiptaro -Arabe apo Arabo- Shqiptare meriton dyfish respekt .Por personi në fjalë që mbbbendon se thotë gjëra gë mënçura nuk e kuptonë që po demostro që nuk është i qytetëruar ashtu si një pjesë e konsiderushme e krahut që po mbronë .

 19. Shqiptar nuk te ben emri por dashuria per Shqiperine. says:

  Me e mire eshte vajza arabo-shqiptare Hueyda qe eshte e lindur ketu dhe qe ndihet 100% shqiptare se sa Ceka antishqiptari qe do qe ta shohe kete vend keq e me keq.

 20. Don says:

  E drejta e te votes esht vertet nje e drejte qe nuk mund te cenohet. Pyetja qe lind esht a quhet proces votimi kur ke nje parti/koalicion te vetem? Gabimi i shumices esht qe flasin ne baze te ndjenjave dhe jo te logjikes. Te gjithe e dine qe Rama,Luli,Monika,Meta duhet te ikin por populli nuk fokusohet per largiminin e tyre sepse nuk esht largpames per te bere kete gje. Kur shikon te politizohen qe 12 vjec me partit ose kur lexon komente qe une do votoj PS ose PD pergjithmon (pavaresisht se kush esht ne krye te partis qe kjo esht marrezia me e madhe) mos prisni qe Shqiperia te ndryshoj. Vetem duke lexuar komentet qe po ju bejn Rames dhe Lulit do te shikosh qe duket sikur ka zbrit Jezu Krishti ne toke por akoma sesht vendosur se kush eshte Rama apo Luli

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *