Këta të bëjnë ta duash me zor Edi Ramën!

Nga Bedri Islami 

Këto ” njerëz” mendohet se do e “shpëtojnë” Shqipërinë.

I beson kush?

Sa herë janë provuar, nuk ia kanë vlejtur!

Këto të bëjnë të duash me zor Edi Ramën!

Këto njerëz nuk duan më as paqe, as arsye, as lumturi, veçse lista qytetesh të pushtuara nga trupa e tyre politike, lista kabinetesh qeveritarë.

Të besosh se këto janë ndrequr, janë bërë më të zgjuar, më kombëtarë, do të thotë të besosh tek HIÇI!

Për këto njerëz shthurja quhet besnikëri, serioziteti quhet kryengritje!

Karl Stuarti, mbreti i Anglisë, do të shkruante më 20 janar 1649 se :

“Kam vënë re se djalli i kryengritjes merr shpesh pamjen e engjëllit të reformës”!|

Nuk e di pse, sa herë që shoh këtë taborr buzëqeshjesh më kujtohet Gërdeci….

Barbarët e kanë harruar këtë, bashkë me fëmijët e skllavëruar.

Dhe duan të rikthehen…

REMOTE_ADDR:[]

36 komente në “Këta të bëjnë ta duash me zor Edi Ramën!”

 1. Rapsodi prej Vicidoli says:

  Sepse skiptarte ne pergjithesi kane kujtese te shkurter.
  Verte natyra i ka bere te gjate si lisat, si pishat,por ne dem te kujteses

 2. shkodrani says:

  Kujdes shoku Bedri, nuk je ne gazeten e dites. Atje mund te shahet Edi Rama para dhe mbrapa. Shoqja Arta nuk do te te japi rrogen.
  U bene milionere djemte e saj, ne kohen e PS , dhe per pak ambasadorellek zonja thote qe nuk kam votuar fare pale PS qe nuk e votoj.
  Prandaj nuk i lexon me njeri shkrimet e tua, prandaj je i pabesueshem.
  Po te shpresojme qe ke rifilluar te shohesh qarte perseri.

  1. katarakti says:

   Interesant. Me duket se eshte hera e dyte brenda pak ditesh qe Bedriu shkruan te “Tema” dhe jo te “Dita”! Si spjegohet?! “Dita” ka dale hapur kunder Rames. Parulla e opozites “Rama ik” eshte perqafuar dhe mbeshtetet tani fort edhe nga “Dita”! Ka te beje ndryshimi i kursit te “Dites” me qendrimin dhe bindjet e Bedri Islamit?!

  2. Likja says:

   Respekte Shkodran je shume i sakt.

  3. te sheshi says:

   shkodrani meqë këtij zotrisë si beson njeri se si lexojnë shkrimet ti si ka mundësi që i lexon ky është mendimi yt se këtu shikoj shumë komente të cilat tregojnl të kundërtën pra e lexojnë respekte

 3. Keta jane kepusha te ngjitura pas PD-se, nuk kane elektrorat jane bythelepires te 2b, duhet ndryshuar kodi elektroral apo zgjedhor, qe secila parti te kete deputetet e saj qe te votohen direkt nga populli jo me bythelepirje si Duka i vezeve qe u can bythen pulave, Fatmirmehdihoxh gerdeci qe akoma i vjen era barrut i zi, Van-gjeli maje plehur qe bie ere te qelbur, Nard ndok filozofi qe te can bythen, Dash faqorja i rakise dhe i plencit. Ptu fare e keqe, qe jane ngjitur dhe nuk shkulen nga trupi i varfer te Shqiperise

  1. Jam nje ish-Pedagog ne Institutin e Larte Bujqesor te Kamzes, (qe nga 1991, Universiteti Bujqesor) dhe i kam njohur shume mire si Dash Shehin dhe Gon Duken, qe pothuaj s’kane kryer studime fare ngaqe njeri merrej me Sport (Gon Duka) dhe tjetri me spiunlliqe nga me ordineret e deri tek Operativi i zones qe mbulonte ILB-Kamez. Po me e vecanta eshte qe njeri u be super i pasur nga hajduteria e pashembullt, edhe pse shume i trashe ne formim per te na u shitur Politikan, ndersa tjetri Dash Shehi i paskrupullt ne pije e lloqe Kavaje e deri budalla ne menyren e te folurit dhe llogjikes qe ja dikton “Padroni” Sali Berisha me Dosjen kur ishte Student ne ILB-Kamez, por dhe influenca e Rakise qe nuk e ndan asnje dite (rrote sic i thone vete Tironasit e hershem, sa here permendet emri i Tij kur del neper intervista a Studio TV). Une ndjehem keq qe pas me shume se 3-dekadash u futa ne Koment per keta dy MONSTRA qe i kam dhene dhe mesim kur vinin “ndonje” here ne mesim.

 4. Tonini says:

  Me keta eshte mbyllur historia politike dhe me kedo qe do te veproje si keta.E.Rama,nuk duhet te toleroje keta mostra,P.S dhe perfaqesusit e saj te denoncojne cdo dite dhe cdo ore,bemat ne qeverisjen e ketyre,se nje pjese e mire e votusve te pas 90,nuk i kane perjetuar qeverisjen me keto kafshe.Keta e vodhen,e dogjen,e vrane dhe per interesat e tyre,e shiten kete vend

 5. Kur shoh keto vemje,me shtohet dashuria per enverin….
  Kur shoh keta dru me pre si noka e ndoka e ca paloka,them ku je o plai miska e hekuran isai sa te mire paskeni qene….
  Kur shoh kriminelin sali berisha servilin uriah hip te bllokut,them cou enver te shikosh saliun apo mbesen e vokshave……

 6. albaniafirst says:

  Artikull brilant

 7. Elba says:

  Po ti shumzoja me Zero,te gjitha,Budallalleqet Saliut me Lulin bashke,te gjitha revoltat me dhune,mund te fitonin 36-40% Elektorat.Po tani?Pa frike do te thoja 20% eshte shume.Po cilin mund te votoje Elektorati?Kush nuk ka humbur llogjiken ne kete vend? Me duhet ta them.Kryeministri I Shqiperise.Po neser?

 8. na hongsh Lylin says:

  zoti ju shtofte inatin ..keshtu hane veten me dhembe .Edit i rruajne trapin

 9. Monika e lsi says:

  KETA JANE PLESHTA QE I PIJNE GJAKUN P.D ..KANE KRIJUAR PARTI FANTAZME PA ANTARE DHE BEHEN DEPUTET NE ZONAT E P.D ( DONI ME PER BELULIN )

 10. Ali Pasha says:

  Hahaha…te vetmin shkrim qe ke goditur, sidomos me kryeartikullin. E sakte!

 11. Ujku Plak says:

  E megjithate , pavarsisht se ju e doni Edi Ramen , ai eshte i ikur .

  1. Dali says:

   E sakte iku ne kosove dhe erdhi akoma nuk e ke mesuar qe shqiperia eshte e majte per nga vehte historia nuk ka se si te triumfoje e djathta kur nuk ka egzistuar borgjezia ne shqiperi nuk ka te pasur shoku ata qe kane shkuar me PD jane rrugacet e DENUAR nga rregjimi i qenit jo se PD mbrone interesa e tyre
   Kush eshte i djathte BERRISHA 25 VJET komuniste apo te tjeret

 12. Koba says:

  PROBLEMI ESHTE SE JEMI TE DETYRUAR TE ZGJEDHIM “te keqen me te vogel “Z:BEDRI KENI SHUME TE DREJTE NE OBJEKSIONIN TUAJ

 13. Cimi says:

  Nuk e kuptoj fjalen KËTO apo KËTA. Une di që KËTO eshte për sendet dhe KËTA eshte për njerzit.KËTA gazetaret e dine KËTË .

 14. oxav says:

  Mjere presidenti ku ka arritur…..Therret 5 zorraxhinj per te vendosur daten e zgjedhjeve….kur e di qe te pesta keto parti se bashku kane mare ne zgjedhjet e fundit 0.45% te votave…..

 15. Fatmir Gerdeci says:

  Percaktim i shkelqyer “keta te bejne me zor ,ta duash Edi Ramen “Te lumte !

 16. Kavajsi says:

  Pash te mollin zot o shok o shqiptar Amon mos shkoni mo mbas ktyre mostrave ..amo se na moren ne qaf ne 3 brezat po’ duan te morin ne qaf dhe fmijet tan nipa e mbesa …50 enveri 30 sala 10 vjet edi …ketyrs do qi familja do shuk adeneja me vez e me gjak…mos na merni ne qaf mo u lodhem rrugve te botes e neper burgje se keto pedera nuk non sen qe né te jetonim rehat me familjet Tona no shpi

 17. Realisti says:

  BRAVO Z.ISLAMI .
  I KE RENE PIKES. KETA VEMJE PLEQ TE RRJEDHUR SHAKAXHINJ NGELEN RRUGE …KUJTOJNE SE DO VIJ NE PUSHTET PD E TE LEPIJNE NDONJE KOCKE.
  FAT I SHQIPERISE QE EDI RAMA ESHTE KRYEMINISTER SOT. SE KETA ME LULIN E LIKE FLORIRIN TE MARRIN NE QAFE.
  POPULL HAP SYTE E THIRRI KUJTESES DEMASKOI KETA PLEQ TE RRJEDHUR.

 18. Beni says:

  Keta jane llum te politikes :
  1.Fatmir Mehdiu apo krimineli i Gerdecit.
  2.Dashamir Shehi ish zv/kryeministri i piramidave te 96, pijanec e shpirtzi, kerkon perplasje civile.
  3.Agron Duka i klanit zemunit politikan i trashe e interesaxhi.
  4.Qirie Evangjeli nuk ka menduar asnjehere ne sherbim te kombit shqiptar por ne sherbim te Greqise.
  5.Politikanit Nard Ndoka mos ja vini re çfare thote sepse ka lindur me kufizime ne intelekt.

 19. Buzuku says:

  U neverita sa pashe fotografine, Po titulli poshte me beri te shkulesha se qeshuri. Aq I goditur dhe sarkastik. O njerez te mire, pse e keqkuptoni z. Bedri Islami? Une nuk I kam gjetur kurre dicka qe te ule prestigjin dhe reputacionin e tij; ka qene dhe eshte gjithmone I verwtete, dashamires dhe burreror. Integritetin e tij e ka vulosur eksperienca dhe meritat e Tia.

 20. USA says:

  Kane dhe qirie paskalis milos qirie vangjelis goni I zemunit nard teneqexhiu dash plonci kta jane trimaran e sal qorrit dhe drejtues nipi I hysni kapos dhe cuni gaqo neshos gimi eshte kompletuar bloku komunist qe bejne si Antikomunist. U

 21. USA says:

  Harova fatmir shkerdhen Gerdeci pliz.

 22. Qytetari says:

  Mungon ndeshkueshmeria z. Bedri, ndaj keto fytyra te dalin perpara me buzeqeshjen e njeriut te mire, ndryshe te gjithe keta do te ishin harruar me kohe ne qelite me te erreta te burgjeve. Shpresojme te ndodhe, ne te kundert ky shtet me mire te mos egzistoje fare.

 23. Eno says:

  Rama e ka drejt kur thote: Ne sjemi me te miret, por me te mire se ne ska. Booo ca katastrofash jane keto, imagjino te lihet Shqiperia ne doren e Dules, Dukes, Nokes, Ndokes, Palokes. Edi, ti je sunflower vlla.

 24. BRSS says:

  KARAGJOZAT E PD ME NE KRYE KETE PIJANECIN NJERZ TE SHPELAR PO TANI QE FOLI DASH RAKIA NA TREMBI JU QE KERKONI NDRYSHIM DHE DREJTESI PSE NUK ÇONI ATA ZAGARET NE PROTEST DREJT VILAVE TE GJIRI LALZIT ATJE BEHENI PROTESTEN APO JU DJEG BYTHA NE DO SHKOJM PER TE VOTUAR SE KETE TE DREJT NA E JEP KUSHTETUTA DHE JU DO NA RRUANI KARIN ME NE KRYE DASHIN HAJT MOTRAT NE PUDH O PLERA O SHKERDHAT

 25. te sheshi says:

  shkodrani meqë këtij zotrisë si beson njeri se si lexojnë shkrimet ti si ka mundësi që i lexon ky është mendimi yt se këtu shikoj shumë komente të cilat tregojnl të kundërtën pra e lexojnë respekte

 26. julio says:

  Shqiptare mos u habisni, keta jane si pleshtat qe ngjiten ku gjejne lesh, per ta bere pershesh. Mendoni qe sejcili nga keta si perfaqesues te forcave politike te ndryshme “gjoja”, marin fonde nga taksat tona. Asnjeri nga keta nuk i bejne dhjetete mije antare per te perfituar fonde, zyra, sekretare dhe qef o qef, mjafton te dalesh ne rruge dhe ti lutesh ç’do kalimtari qe kalon, te lutem me hidh nje firme, dhe hop, neser gedhihesh kryetar partie. Prandaj as dhe nje here keta bastarde ku me histori te dhimbshme kur kane drejtuar ne postet e te quajturve aleate, keta jane qesharake dhe me barcoleta per sejcilin. Jo vllezer, eshte injorim i inteligjences popullore te drejtojne apo te quhen Aleate keta, kur nuk kane antare, kur ne mbledhjet apo takimet e tyre per show televiziv, keto çojne aq antare sa kane, tek njeri tjetri per qoke, qe te duken se kane antare. Ne politike perfiton jo vetem hajduti, por dhe injoranti,,,.

 27. Pikerishr kjo eshte e keqja e kesaj historie ne vendin tone … qe nuk ka asnje alternative qe ti jape mundesi popillit per tja dhene shansin e qeverisjes duke shporur te gjithe keta dallkauker qe kane 30 vjet qe tallen me popullin ????? dhe kjo sepse ata edhe kur lindin levizje politike i mbysin qe ne krijim duke e ditur qe cdo levizje e re do ti hedhi

 28. stela says:

  Ne muajn Prille erdha me pushime ne Shqiperi dhe qendrova ne Tirane

  me pelqeu shume shume ndryshime njerze shume te sjellshem ne cdo Moment se kerkoje ndihme te ndihmonin
  nje dite po shkoja te beja Terapi po kaloja mbas asaj xhamie te madhe me te ardhe keq ne mes Tiranes dhe disa metrash shof disa makina luksose te parkexhuera dhe 3 Burra qe po bisedonin njeri i thote ketyre dyve po cfar thua un nuk shkoj ne pune pa u paguar pse duhet te punojme pa rroge, nuk do me interesonte aspak kjo bisede po gjeja qe me beri pershtypje ngrita koken dhe me zuri zepi i syrit dicka te shkruajtur ne blu te nesermen kam kaluar perseri per te qene e sigurte pashe qe ajo ishte selia e PD,
  nga kaqe kohe me rri ne koke kjo kete bisede dhe keto 3 persona qe une nuk i njoh po me deomos ishin deputete te partise demokratike sepse ishin tek porta e hyrjes , nendoj nga kto njerze pa shkolle pa asnje lloj formimi do presim te ardhmen e shqiperise….

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *