Florenc Hoxha pranon skandalin me lobimin në SHBA: Na i nxorri Jozefina Topalli, Rama i dha burrit të saj tender 23 milion euro

Ish-kryetar i Inspektoriatit Ndërtimor në Bashkinë e Tiranës Florenc Hoxha, i njohur ndryshe si njeri i afërt me kryedemokratin Lulzim Basha, ka sulmuar ish- kryeparlamentaren Jozefina Topalli.

Në një replikë në rrjetin social Facebook, ai akuzon Topallin se ka nxjerrë skandalin e Partisë Demokratike me pagesat e paligjshme për lobim në Shtetet e Bashkuara.

Ai e bën përgjegjëse ish- deputeten demokrate, duke thënë se në këmbim të skandalit burri i saj ka marrë tender 23 milion euro. (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

18 komente në “Florenc Hoxha pranon skandalin me lobimin në SHBA: Na i nxorri Jozefina Topalli, Rama i dha burrit të saj tender 23 milion euro”

 1. eni says:

  Ore nuk u kenaqe ne burg ti, aty e ke hyn perseri per shpifje ,

 2. arti says:

  Imagjino sa kriminela jane keta te PD kushedi sa vjedhje e vrasje kane bere, per keta fajin e kane ata qe tregojne.

  1. ben says:

   Po pra, si te pergjimet e Bilt, qe duan te hetojne ate qe i ka nxjerre, jo keta qe u kapen duke vjedhur

 3. ilir hoxha says:

  topalli, mbetet femer , ka lindur per qejf dhe asgje tjeter

  PD e kishte dhe nuk ja diti kimetin.

  tenderin ?? mire beri qe ja dha

 4. vlonjati says:

  Pak ndere I paskeni bere ketij zoterise se ky me nje gur ka vrare dy zogj.Double awards…

 5. Billy says:

  Sa jane me PD, jane zonja te nderueme.
  Po guxuan te shkeputen nga PD !!!!???
  -Jorida kurve, Grida super kurve, Albana po dihet qe kurve, gjithe te tjerat kurvica.
  Nje dite edhe Basha ka me dal pederast pasiv.

  1. Vlora says:

   Ku e kan shpin kto kurvat vlla …

 6. indiferent says:

  hajde analfabet hajde, ka mbajtur edhe post drejtorash

 7. LULI says:

  arma kryesore ne partine tone demokratike eshte SHPIFJA ,qe eshte kthyer si fryme ne partine tone ,partija jone demokratike kte fryme te shpifjes ja dedikon liderit te saj historik sali berisha qe eshte profesionist i vertete dhe ju zhosefine e dini me mire se te gjithe kete gje

  1. Komentuesi says:

   Luli ke te drejte.Metoda e punes se pd-ke eshte shpifja, nje nocion qe e ka shpikur i ndjeri Sali Berisha.Nuk ka dhe nuk mund te kete jet pd-ke pa shpifje,trillime, baltosje,vrasje.

 8. Qifi says:

  Festi Dushku krimineli zones sauk. Ky hoxha dihet se Çfare plehre eshte. Pd kurr nuk vjen ne pushtet me kto plehra.

 9. lexusi says:

  Florenci pa dashur apo nga zgjuarsia e pranon , qe lobimi rus per PD , eshte i VERTETE dhe njekohesisht SKANDAL dhe nuk e pergenjeshtron si c’mundohet Luli , problemi qendron ne faktin e nxjerjes te sekretit , apo ”TRADHETISE” te zj Topalli .

 10. Ruqja says:

  Ky Dushku eshte nga ata cubat qe i dhane toka atij prokurorit qe ti shpetonte nga burgu.

 11. bosi1 says:

  A e perjashtoi Luli Jozefinen nga PD?
  A nuk ishte kjo nje tradheti e Lulit ndaj Jozefines????
  Luli ia futi Jozefines duke e nxjerre jshte politikes …. kurse Jozefina nuk duhet t’ia fuse Lulit … keshtu mendoni ju???
  SHume mire ia ka bere. Se kujtojne ca lidere se jane perendi …
  Bravo Jozi ….le te haje m… Luli tani se edhe akuza u vertetua perfundimisht.
  Pra Luli ka shkelur ligjin … le te ballafaqohet me drejtesine tani … ha ha ha ha

 12. Ruso serbi qendron prapa Bash Berishes says:

  Ky thote- Informacioni ka dale nga Jozi. Qe do te thotë ësht e vertete por nuk duhej ta merrte vesh njeri. Ja që u bë publike tani.
  E thote dhe vete na i nxorri Jozi per hakmarrje brenda llojit.

 13. Rita says:

  Op op op ngadale miq ,mos merrni te perpjeten kur tash rruga eshte e drejte , eshte hapur e pa asnje pengese ,. Ja pra dhe Xhozi qe kam muaj qe medoja pse valle e nxorren jashte partise ,cfare dreqin te kete ndodhur me kete politikane nr. 3 ( por ajo mendonte se ishte nr,2 fill pas Berishes ) ? Ja ku na del tenderi e sqaron cdo gje . Ate nr. 2 e ka shfrytezuar mire Rama duke e i dhuruar tenderin burrit ( ej nuk jane pak miljonat dhe pa bo politike Xhozi jeton si s”ka me mire madje dhe dy gjenerata te familjes se saj jane te sigurur ) I mbetet Xhozit te kaloje ne partine qe e boni te pasur ose t”i thote politikes lamtumire e te shijoje miljonat me xhirot e saj ne europe e Dubai .

 14. Muli says:

  Luli nuk ka fuqi as më bo shurrën, sepse dokumentet i ka plaku mere dhe ai pasi i shtrydhi si limona i mban në rrjesht më dokumentat që zotëron. I hoqi Jozefinlrat nga partia sepse do fillonin të ndjenin veten si të fortë në parti dhe plakut mere do ti duhesh të nxirte dokumentat dhe atëherë do ti hapeshin petët lakrorit dhe do dilnin vjedhjet galopante të bëra në të gjitha tenderat. (Jozefina në këtë rast, tenderi i kompjuterave të kuvendit dhe pllakat e mermerit të shkulura nga piramida etj etj). Luli ka vetëm një forcë që ka ca dokumenta pisllëqesh të plakut mere dhe e mban dhe ai peng plakun mere, ( i vetmi gabim vëmëndjeje të halesë sali) por jo më larg se kaq. Të tjerët ja kanë frikën vetëm plakut merë sepse mendojnë që sali kërma krimineli nuk do ja japi lulit kur ti vijë ngordhja.

 15. ALBAN DEGA says:

  Me teper se nje replike

  ORE FLORENC HOXHA KUSH TE KA LINDUR TY ?

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Nje grúa?
  Nje nene ?
  Apo ndonje bushter !?
  Sali Berisha apo Lulezim p… jeshke mashkulli?
  Nena Parti?
  Apo nje grúa, nena jote !?
  Si shpjegohet gjithe kjo urrejtje e diskriminim ndaj grave !?
  A ke nene, moter, shoqe ti qe ushtrove dhune dhe terror ndaj grave e vajzave te Bashkise se Tiranes, qe zbatuat pogrom sapo Lulezim Fazlici fitoi me zgjedhje vjedhje me 8 maj 2011 si shperblim per ekzekutimin pa gjyq, pa asnje faj te 4, plagosjen e dhjetra, perfshi edhe gazetare ne detyre, rrembimin ala Kuklusklan dhe Skuadrone Vdekjeje te qindra protestuesve paqesore dhe zbrazjen e 4000 plumbave drejt te tjereve ne qender te Tiranes ku nuk kishte ekzekutuar as nazifashizmit e as komunizmi?
  A e di Florenc Hoxha se secili prej ketyre akteve firer ne kategorine e krimeve kunder njerezimit, sipas Konventes se Gjeneves dhe Konventes Evropiane te Lirive dhe te Drejtave te Njeriut qe i con lideret e tu politike ne Gjykaten Nderkombetare te Hages!?
  Ti jo vetem mbiemrin e ke Hoxha por mendesine e ke 24 karat Hoxhiste qe shkon deri aty sa shpall nje nga vlerat intelektuale e personalitet te spikatur te PD- se Jozefina Topallin
  “ armik kllase” dhe sjell si argument te vetem dhenien e nje tenderi 23 milione euro bashkeshortit te saj nga “ kryarmiku i kllases” Edvin Kristaq Rama,
  Pra sipas teje dhe atyre qe te komandojne Jozin e paska blere armiku i kllases per ta minuar e zhbere PDSH-ne, cka askush me shume se Sali Berisha dhe Kulufi i tij Lulezim Basha nuk kishte ditur ta bente me keq duke mbajtur, promovuar e mbajtur rreth vetes antinjerez si puna jote, Flamur Noka Stanishici, Edi Palokari nga trute, Enkeled Gebels Alibeu, Klevis Kerric Balliu, Ervin Mistrec Salianji, Gazmend Peder Bardhi … e krejt ceta e “ Bandes se Gangstereve” politike, biologjike e oturako- nacalniko-mediatike .
  Pislleqet, allishverishet, pazaret korruptive te Sali Berishes, Lulezim Bashes, Flamur Nokes… me Athinen, Beogradin dhe Mosken kane filluar qysh ne fillimet e viteve 90-te kur Jozefina Topalli nuk ka pasur asnje funksion qenesor ne PD.
  Ato arriten kulmin ne 10 vjetet e fundit me fillimin e ofensives strategjitke boterore Fake News, te RIA-s, GRU- se dhe tri agjencive te tjera te posacme qe nuk u dihet as emri te Vladimir Virisaranovic Putinit.
  Ato nuk i zbuloi as Jozefina Topalli e as Edi Rama…
  Ato pazare te felliqta i zbuluan syshqiponjat amerikano- britaniko- gjermane FBI… dhe M-16 Skotland Jardi…
  Ato i zbuloi edhe vet Lulezim Basha me gojen e vete qysh ne shkurt-marsin 2017 kur njoftoi me entuziazem Cadren
  1- per “ Marinsin Amerikan Brown, qe nuk ishte vecse nje Vollodja i Putinit,
  2- per instruktoret ukrainas qe nuk ishin vecse operative te RIA-s dhe GRU-se se Kremlinit,
  3- per “ mosbindjen civile” te Saladinit qe nuk ishte vecse kopja e keqe e “ Luftes Civile” te Sputnikut, “ Izvjestias” dhe “ Rusia Today” … te Vladimir Gospodinit!
  4- per takimin me ambasadorin rus ne Tirane dhe bisedimet lexo udhezimet, e cmuara te tij per minimin e Shqiperise…
  Ndaj mesoni te genjeni se mashtrimet tuaja jane aq te trasha sa nuk i hane as gomaret e Vicidolit dhe te Cepanit.
  Jeni bere aq te peshtire e Babale sa edhe pergjimet e kamikazeve tuaj ne Prokurorine e Pergjithshme Adriatik Palla, Besim Xen Hajdarmataj…
  orvateni ti shisni si prodhim te Pieter Tiede Gebelsit dhe Bild-it gjerman, te cileve u paguat rreth 3 milione euro te vjedhura shqiptareve vetem per botimin e tyre, kur edhe perkthimin dhe tjetersimin verbal dhe imitimitet e njehesimit te zerit ne disa prej tyre, e bete ne bashkepunim me agjenturat e sofistikuara te Perandorise se Djallit Putanin*.
  Ndaj heshtni… Shuni se malit te krimeve tuaja pa fund po u shtoni perdite krime te reja!
  E drejtesia, ligji vonon por kurre nuk harron!

  * Putanin perdoret nga une per strategun e agjenturave ruse dhe Rusise e cila ka care rrugen e historise tash e dy shekulli ne mos me shume me p….jeshkat e Putanave te saj ne krevatet e mbreterve, princave, liderve, milionereve…. te Evropes ne mbare Boten.
  Po ashtu ky epitet perputhet plotesisht me rrenjen e mbiemrit te kryespecialistit dhe strategut te tyre Vladimir Putin.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *