A e mori Mimoza Margjeka vendimin për Durrësin, nga frika se mos i mërzitej i shoqi?

Gjyqtarja Mimoza Margjeka vendosi ditën e sotme të rrëzojë kërkesën e Valbona Sakos për të marrë mandatin e kryebashkiakes së Durrësit, duke i argumentuar si nul zgjedhjet e 30 qershorit për Bashkinë e Durrësit.

Kjo, sipas saj, për shkak të regjistrimit të kandidates tjetër të BD-së për kreun e Bashkisë, Valbona Sakollari, jashtë afateve të përcaktuara me ligj.

Ndonëse situata ka qenë e njëjtë dhe në Bashkinë e Shijakut, një tjetër gjyqtare e Gjykatës së Durrësit, Dhurata Bilo, ka konfirmuar mandatin e fituar në krye të Bashkisë së Shijakut nga socialisti Elton Arbana.

Vendimi i gjyqtares Margjeka është qesharak, duke qenë se gjykata më e lartë për zgjedhjet në vend, është Kolegji Zgjedhor.

Dhe Kolegji Zgjedhor ka folur njëherë, duke regjistruar “Bindjen Demokratike”.

Kështu që çdo debat tjetër, është i tepërt.

Por duket se gjyqtarja e Durrësit ka pasur një hall personal.

Ajo nuk ka dashur të futet në sherr me të shoqin, që është një militant i flaktë i PD-së dhe merr pjesë në çdo protestë të kësaj të fundit.

Margjeka nuk mund të merrte një vendim tjetër, pasi rrezik i shoqi nuk i fliste më me gojë.

Më poshtë janë disa foto të tij ndërkohë, në protestat e PD-së.(TemA)

32 komente në “A e mori Mimoza Margjeka vendimin për Durrësin, nga frika se mos i mërzitej i shoqi?”

 1. Lsi says:

  Keta rropqira …….

  1. Grigor says:

   Ky gomari ka gruan gjykatese? Gjykatesit bejne pjese ne klasen e larte te shoqerise. Ndersa ky burri i gjykateses qenka nje rrote gomari more njerez qe, o nene, o nene, o nene, do thoshte Jovan Bregu i shkrete.

  2. Epiriiiiii says:

   Po na tregon ShaltePerpjete e gruas tende gjyqtare me ato 2gishta. Futi ne byth ato 2gishta.

 2. Konica USA says:

  Eh, cfare i gjeti shqiptaret me keta gjekmarket, margjeket, gjon-markagjonet,dhe lloj lloj gjekesh dhe markash vasal te perjetshem te kriminelit Sali Berisha.

 3. Naim Frasheri says:

  Qijani Gjykatësen ketij Kurves PD-së.

 4. Muli says:

  Tashti le ta mbajë në shtëpi gruan, pa punë pa lekë dhe pa brekë.

 5. Elektricisti60 says:

  Ne gopin e semes do shkoje kjo gjyqtare e korruptuar dhe hajdute. Vetingu doti qeroje njehere e mire kete fare te ndyre ,qe kane rrjepur popullin tere jeten.Fallxhorja po masturbon nga qejqi megjithese ky vendim eshte nul.

 6. Roberto says:

  Margjekajt jane nga Tropoja. Kaq di per ta por nese do bejme mdonje lidhje besoj se ajo ka kryer detyren e partise por ka shkelur rregullat e drejtesise. Specialistet e fushes do e thone fjalen e fundit dhe jo Margjekajt.

 7. Qelbesira nga Vicidoli says:

  Dava maloku i rritur ne pyll

 8. Ana says:

  E ka kaluar vetingun kjo gjyqtarja ! Po shkollën mos e ka atë të plepave 6 mujore !?

 9. antonio says:

  Po kur Vetingu ta hedhi per bythe jashte sistemit te drejtesise,a do t’i flase me goje burri?
  Se kjo nuk paska ligjin,por burrin zot!

 10. Aleksander says:

  SPAKU PO VJEN.
  Edhe per kyt zoje.

 11. Leonidha says:

  Hiqeni mor kete plehre nga gjykata…

 12. Noli says:

  Ka pyetur Mimoza cbehet nga vitingu per gjyqtaret
  qe marrin vendime politike.
  Me sa duket Mimoza heren tjeter eshte ne proteste
  me burrin se nga gjyqesori po i le shendene.

 13. gloria says:

  Kjo eshte nje krye hajdute qe vetingu do ta fshije te paren……

 14. Komentuesi says:

  Ja kush jane gjyqetaret qe ka emruar Sali Berisha,qe nuk bejne kurre drejtesi.Merni me mend sikur kjo gjyqetare te jete me ndonje instance te drejtesise,hajde prite drejtesi.Vetingu duhet ta eleminoi menjehere kete palaço gjyqetare qe per hire te burrit te saj mohon zgjedhjet e rregullta te 30 Qershorit dhe nuk i jep te drejten kryetares se re te Durresit.Turp dhe vetem turp per keta gjyqetar te pd-ke.Duan edhe pushtet keta muter.Kurre.

 15. syri says:

  Nuk e kuptoj se si nje gjykate e zakonshme merr nje vendim te tille! Kolegji zgjedhor ka te drejte ligjore!

 16. Kurva loke says:

  Vk gjelle malokesh. Rrace shpellash

 17. undefined says:

  Keto jane zagaret e Saliut te instaluar qe nga 1991 kur psikopati i Vicidolit erdhi ne pushtet dhe filloj me ….vjedhjen tjetersimin e zaptimin e cdo gjeje…..duke filluar nga….Pronat…Drejtesi…Pushteti…etj etj.

 18. Lora me tanga says:

  Idiot. I prishi karieren te shoqes.
  Vari teneqen. Pune malokesh

 19. Kriminelet qe japin “drejtesi” says:

  Kjo eshte drejtesia e saliut,kriminelet qe Po i pine gjak ne vetull ketij populli.Keto jane gjithe per burg

 20. Dardan says:

  Une nuk e besoj se M. M e mori vendimin e mohimit te zgjedhjeve te 30 qershorit “se mos i merzitej i shoqi”, por t’i dergonte nje dhurate Sali Berishes me rastin e 75 vjetorit te lindjes.

 21. ILYRIA says:

  Sal Ram Berisha……….antishqiptarizmi yt do te kujtohet e do te shkruhet ne Librat e Historise………por duhet thene edhe tjetra qe ai asgje nuk mund ta bente i vetem….dhe me kete dua te them se Llumi i Llumit te Shoqerise dembele e ka shoqeruar ate e do ta shoqeroje edhe kur ai te degdiset atje ku e ka Vendin……..dhe kur te vije ai Moment , mendoj e shpresoj shume se Shqiperia do clirohet nga nje Antishqipetar i pa pare e degjuar me pare…….Sal Ram Berisha…………

 22. Franci says:

  Perpelitjet e mbeturinave te fundit te Berishes ne drejtesi.Kane mbetur kokrrat e fundit te gjygjtareve te kriminalizuar.

 23. Alban Dega says:

  ME TUPANA VICIDOLI DHE DAULLE CEPANI!

  A e ka kaluar Vetingun kjo kamikazes e Saleh Ramollah Ajatollah Milloshevicit?
  Pyetja Nr. 2- Fituesja eshte kandidate e PS-se apo e Bindjes Demokratike ?
  Po te ishte e Bindjes Demokratike argumentimi edhe e kishte nje baze 50/50
  Duke qene ksndidate e PS vendim i ka si baze urdherin e Saleh Karaxhicit dhe kamikazeve te tij ne drejtesi- kalbesine e SaLikekracise !
  – Edhe nese e ka kaluar vetingun kjo gjykatese dhe kushdo ka nenshkrim be vendim duhen shporrur me tupana Vicidoli dhe daulle Cepani nga drejtesia shqiptare perjete.

 24. Taqi says:

  Mos eshte nga Tropoja kjo çupa jone qe eshte betuar si gjyqtare te jape drejtesi? Apo eshte nga ata gjashtemujoret e plazhit te Golemit, te vendit te deshmoreve te demokracise.

 25. animas says:

  Po pse rri akoma ne gjykate kjo injorante…..?? Mjere ata qe do i gjykoje kjo apo do i zgjidhe proc.gjyqesore….

 26. FLUTURA says:

  Shpellaret nuk duan shtet. Gjynah, qe shkollohen sa per t’ i bere keq shoqerise. Jane me mire injorante, sesa te mesojne gjysma gjerash….

 27. cic mic says:

  bravoooo bravooo i qoft.. kshu eshte gjithmone ne socialistet e ham gjithmone. eshte ber rrug qe edi mbeshtet te djathtet ne pergjithesi neper poste te ndryshme

 28. Fabiola says:

  Gruaja e Ben Cares eshte kjo?! Nje militant idiot I PD!! Qerrojini keta plehra nga sistemi drejtesise!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *