FOTOT: Me nëndetëse, laborator dhe helikopter. Prezantohet superjahti 10 milionë eurosh

Një superjaht që është në gjendje të lundrojë në të gjithë botën, me nëndetëse, helikopter dhe laborator shkencor brenda tij, është dizajnuar për të gjithë ata që kanë 10 milionë euro për të shpenzuar.

Ky mjet i jashtëzakonshëm lundrues është ideuar nga “Oceanco”, në Holandë.

“Donim të krijonim një mjet për ekspedita të largëta dhe një jaht luksoz në të njëjtën kohë.

Esquel është perfekt për të interesuarit në jetën oqeanore, për studime të thelluara të akuakulturës”, tha një zëdhënëse e “Oceanco”.

1 komente në “FOTOT: Me nëndetëse, laborator dhe helikopter. Prezantohet superjahti 10 milionë eurosh”

  1. Gazmend Hyseni says:

    Korrigjim: Cmimi i jahtit Esquere ende nuk eshte caktuar zyrtarisht por pritet te jete rreth 145 Milion Dollar.

    https://www.bosshunting.com.au/motors/oceanco-esquel-concept-dubai-boat-show

    Nese ju te Tema-s e keni kap te rrezuar nga kamioni per 10 Milion Euro ja u blej ne vend per kete cmim 🙂

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *