Komentatori kosovar: Nuk e dua Shqipërinë, kemi Kombëtaren tonë

Komentatori sportiv Andin Lokaj ka dhënë një deklaratë të habitshme pak minuta më parë.

I ftuar në emisionin “Imazh” në Radio Televizionin e Kosovës, Lokaj u shpreh se nuk do ta ndjekë sonte ndeshjen e Shqipërisë ndaj Islandës.

“Unë nuk e dua Shqipërinë o vëlla, dua Kosovën.

Kosova e ka kombëtaren e vet, ka shtetin e vet dhe ka flamurin e vet”, deklaroi Lokaj.

REMOTE_ADDR:[]

76 komente në “Komentatori kosovar: Nuk e dua Shqipërinë, kemi Kombëtaren tonë”

 1. BYTHLEPIRES says:

  Ik pirdhu ,BYTHQIR

  1. Raimond vlonjati says:

   Po ky perfaqson vetem veten e tij, –Ky nuk eshte gjithe populli i Kosoves, ndaj as mos ja arni fare ca thote ky trap

  2. vang says:

   Ja dhe nje bajge sa po ra ne toke

 2. NjeQytetarOptimist says:

  Ta gezosh o vella.. As mos e shif.. Mbaj Kosoven shtrengoje fort se mos te tradhetoj dhe mos e caj koken..

 3. LULJA says:

  TE LUMTE SHOKU MIRE JA U BENE KENI FLAMURIN GJYSEM SHTETI .
  T JU HAPESH JUVE PORTAT ESHTE KRIME THIKE E NGULUR VEHTVETES PALESTINIEN E BALLKANIT

  1. undefined says:

   Mos i shaj te gjith o jaran. Se aj nuk eshte populli i kosoves. Eshte nje individ qe flet per veten e tije.

  2. Dritoni says:

   Ky Andin Lokaj eshte nje mut i madh, por edhe ti nuk mbetesh shume prapa me afinitetin per mutngrenie.

 4. Mero ljubavniku says:

  Burri i arbana xharres kudres

 5. SHKELZENI says:

  SA NJEREZ TE ULET JANE HISTORIKISHT TE PA BESE

 6. klaudio says:

  Zoti te ruaj Shqiperin nga shqiptaret dinte se cfare thoshte Faik Konica

 7. ''kurre mos'' luftoni'' me derrat[sunitet],sepse ju leroseni ndersa derrat[sunitet] zbaviten......''[G.B. Shaw] says:

  nje pergjigje/rrocke kokes gjithe atyre qe flasin per bashkim te muslimon brothers……………

  1. "...nese gervisht sadopak nje grek shqipfoles, do te zbulosh Torrebythen qe ai fsheh mes veti..." says:

   Edhe per sot e hengre me sukses gaveten me m…..

  2. ma kap ke dy duar says:

   Po derrin e hani ju kaurret orthodhoksi te Bythpambukerve Grekoqirios…..Te fala Vangjelit

  1. Rrumpalla says:

   Po është e drejta e tij o komentues. Pse ai nuk ka të drejtëqë të thotë mendimin e tij?! Ne kemi të drejtë të pajtohemi ose jo më mendimin e tij, por pa u marrë me familjen dhe pa të sharë. Mua smë vjen aspak mirë që ai nuk e do kombëtaren Shqipëtare, por e respektoj mendimin e tij.

   1. Edi says:

    CFARE SHKRUANE O I SEMURE MENDORE ( eshte e drejta e tij…..) KUR ESHTE NE SHTEPINE E TIJE MUNDET TE EXPIMOHET POR JO NE RADIO APO TELEVISION KUR JE ANIMATEUR DUHET KUJDES KUR FLET PO VARJA KOSOVE ESHTE ME NJEREZ PRIMITIV SI T’Y

   2. PROPAGANDA SERBE says:

    IDIOT RRUMPALLE QENKE. Ai FUNDERRINA e KOMBIT nuk po thote qe nuk don vetem Kombetaren e Shqiperise, sepse kombetaren e matrrapazit, mafioxit, kriminelit, anti-Shqipetarit dhe barkterrit ARMAND DUKA nuk e dua as une, por ai idioti po flet per Simbolet Kombetare te te gjithe Shqipetareve. Po mbjell faren e Serbit ne Shqiptari duke perdorur median publike.

   3. xx says:

    RRUMPALLES : Zotri ,nuk po diskutohet ngjyra e syve qe ai paska ”mendimin”e tij.Eshte fjala per qendrimin ndaj kombit te cilin e perbejme te gjithe ne.AI le te pranoje qe eshte serb dhe nuk na vjen aspak keq por qe eshte kosovar dhe nuk ndjehet shqiptar kuptohet qe ska formimin e duhur dhe edukimin e duhur.

 8. ABC says:

  Jo bre bur(r) se ja bere qejfin edhe grekfolsave. A e shikon se c’fare ke bere?! Ky grekfolsi erdhi ne ekstaze, ndersa sa per ty….nje me pak vlla dhe te rrujte Zoti.

 9. Loran shehu says:

  Rraca keqe rrac e keqe ngelet

 10. epo kjo pune says:

  ore i pafytyre, po nuk deshe Shqiperine, nuk e do as Kosoven. Ishte burre lapidar Isa Boletini dhe u ul e puthi flamurin ne Vlore u bere ti mor frymor te copezosh atdheun tone. Je kosovar, mirditor, pukjan, vlonjat, korcar, e para eshte Shqiperia. Vetem serbi e greku duan te na shohin qe te ngreme gardhe mes vetes. Nduk gjuhen here tjeter, kerko ndjese se vetem te larteson dhe bej tifo per Kosoven mrekulli por mos harro se e para eshte Shqiperia qe ka dhe Kosoven brenda pale se kemi akoma dogana mes nesh. Jemi te paplote pa njeri tjetrin dhe do durojme sa te vije dita por deri atehere te gezohemi se kemi dy kombetare dhe ne mos njera tjetra ia del dhe ne fushen e futbollit.

 11. aleko says:

  Mos ja vini re , aq e ka shikimin.Pastaj ne shqipetareve kot nuk na ka dale name si popull individualist qe nuk shikon me shume se hunda e tij…ka shume si ky ne te dy anet e kufirit..

 12. meta says:

  Me siguri ky balosh asht nip i Rankovicit. Shikoni fytyren si e ka, si p… i vyshkun.

 13. Baliu says:

  O shkerdhate muti, jo “Kombetaren*”, por perfaqesuesen, mos e keqperdorni sportin per agjenda te dreqit e te birit.

 14. tropoja 12555 says:

  mire ka thane ky kosiva ja kombetaren flamurin skuadren e vet ,normal ai asht kosovar edhe sheh kosoven kur asht momenti me zgjedh se ke do shohin,plus na ne shqipni kem kkmbetaren tone flamurin….po kot me i pa turp e faqe zez,ma mire me pa kosiven lujn me shpirt tregojn qe jane patriot e simbol i qendreses tyne asht dhe futbolli, ata kosivart e futen shqipnin e qyqes ne kampionat europian,jane rrace e fort e punetore suksese kosova bravo

  1. Xeni pa qime says:

   O malok cfare shkruan

 15. 👎👎 says:

  Na hënksh munë , o kosovar !

  1. Munë ky e ka ngren qemoti,por jo si kosovar. Si individ, po. Edhe unë jam kosovar dhe të dyja ekipet nuk di t’i ndajë.
   Edhe diç per ata që identifikojnë gjithë Kosovën me këtë m.t: paskeni menduar se 100% jemi të shplarë krejtësisht nga kësolloj ndyrësira ? Jo, ore, jo. Kemi mjaft, sikur qe ka edhe andej nga Ju.

 16. Tiranasi2020 says:

  Ha pra mut se nuk na plase fare per shqip foles.

 17. shqiptari says:

  dava qelbesire ..po ka dhe te tille nejse per sot ne pjesen e pare hengret 5 zoti e di si mbaron pjesa e dyte

 18. Altini 🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱 says:

  Andin Lokaj, do tët mallkoj guri i parë që do të shkelësh nē tokën tonë.
  Të mallkoftë toka shqiptare.

 19. Tonny says:

  Gjakprishur. Te eshte bere gjaku uje o maskara.
  Vetem neveri me vjen. Kush mohon kombin e vet mohon dhe nonen e vet.
  Rrofte kombi shqiptar dhe vafshin pas diellit tradhetaret.

 20. USA says:

  Po ske faj As Ameriken nuk doni ju Po don serbin dhe saliun kta jane burg qire.

 21. Labi says:

  Pse ju duket cudi,nje nga keta lokajt ka punu dhe udbash i serbise,gjithe kosova i njeh keta, kur bente pushka bam keta thonin dhe kosova eshte shqiperi

 22. DRENICA E KUQE says:

  Te Qisha Motren dhe Gruan…Rrace Qeni Bastarde dhe Pjelle e Koqeve SERBE…. TI NUK JE SHQIPETARE, ti nuk je as nga Krahina Shqipetare qe Quhet Kosove, ti je Hibride i Prodhimit SERBE…lol

 23. lenci says:

  Po ky legen i thot vetes kosovar ky don ta shkerdhej serbi si ty njeri si duam. Fare te vin ne shqiperi mos te flas me shqip bythqir

  1. Bushatllinjte says:

   Servet Jane ne pergjithesi bij kurvash dhe impotent.

   Nuk bejne dot gje.

   Jane vet product perdhunimesh.

   Edhe dhunimet i kryenin sepse e dine qe janne bij kurvash dhe kane komplkse inferioriteti.

 24. Gjethi says:

  Ju doni bashkim-vllazerim-nderzimin sepse naten e pare te marteses ja linit nusen serbve e magjypve dhe shkonit ne kurbet,jo per ndonje gje por prej patriotizmit!

  1. Bushatllinjte says:

   Kosovaret ne pergjithesi kane qire kurva serve dhe kurvat serve kane qenne te famshme ne kohen e jugosllavise si kurva te medha .

   Edhe klubet e kosoves per shume kohe kane qene me kurva serve.

   Edhe sot neper hotele ne Oher dhe Mal te Zi ke plot rate te shhqiptaeve qe shkerdhejne kurva serve.

   Prandaj kjo imagjinata jote Nuk ka vend dhe Nuk te ndreron.

 25. DRENICA E KUQE says:

  KY Bastarde i Ndyre te Shpallet “Person Non Grata”..ti NALOHET HYRJA NE SHQIPERI PER GJITHE JETEN..lol

 26. Jo per gje... says:

  Ti shume shpejt do te duash Serbine ‘o vlla’…

 27. Xha Brahua says:

  Ore! Po pse i merziteni ai nje cope komentatori sportiv eshte…… Aq ja pret dhe aq thote. Lereni te “ziun” se i duket sikur thote ndonje gje me “mend”.

 28. O Lire ka pru baba placa says:

  Nuk eshte gje e re. Gjithe bota e di se kosovaret duan Tirqine dhe erdoganin. Erdogani i beri me me shume xhami se shtepi. Ja rrofshi e jua rrofte erdogani.
  Legena !

 29. Ertanguli mo says:

  E mo te kajsha la mama

 30. Timi says:

  Ky flet në emër tij e jo të Kosovës. Pse i pergjithesoni. Tipa si ky kemi mjaft në të dy shtetet.

  1. drini says:

   Jam plotesisht dakort me parakomentuesin kur cileson se eshte tejet e gabuar te pergjithesosh Kosoven me individe qe edhe kendej kufirit nuk i mungojne te dy paleve!Njelloj si ky ne kemi plot kendje ndaj mos te ngaterojme djathin me shelliren!Ka te drejte ç’do kush te shprehet per ate qe mendon e si e mendon!E rende paksa eshte sepse nuk i lejohet nje komentatori (ma do mendja qe e kete ndopak shkollim) qe te shprehet neper studio per ç’ka mendon personalisht pasi ngacmon cilindo qe e ndigjon apo e lexon deklaraten individuale te tij!Ndaj nuk eshte mire qe ti ngaterojme gjerat e aq me pak me nje thenie te nje kerkushi te pergjithesojme popullin shqipetar ne krahun tjeter te kufirit!Eshte dashakeqe e miopesi te biesh ne kurthin e ketyre monstrave demonstrative qe per fat te keq sot nuk mungojne !Sa per flamurin i them ketij komentatori liliput qe ai flamur eshte i Euleksit ndersa flamuri kombetar eshte ai me Shqiponjen me dy krena do apo s’do ky komentator !Respekt e dashuri per vellezerit kosovare qe ne shume aspekte jane me te civilizuar e me perpara nesh paçka sundimit serbe!

  2. LULJA says:

   Pse eshte shtete kosova ?
   Mesuam dicka te re nga ty .

 31. Grigor says:

  Ok Andin. Kujtohu per Shqiperine kur ta shikosh bythen ngushte. Kur erdhet pa breke ne bythe me Shqiperi ne 1998 qanit si kurva dhe bythqira. Ju strehuam ju ushqyem dhe ju veshem. Gje qe askush tjeter nuk do e bente per ju. Ca si puna jote nuk duheshin pranuar te kalonin kufirin per ne Shqiperi. Duheshin lene matane gardhit qe t’ua shqyente sumen serbi me bajoneta. Njeri pa shtylle kurrizore.

 32. Malo Kanina says:

  Ky është fare i sinqertë, thotë një të vërtetë që po bëhet realitet çdo ditë. Ja shiko Temën, kur jep lajme për kombëtaren e Kosovës, nuk i quan shqiptar, por “Dardanë” . Duke e përsëritur ditë për ditë këtë do të mësohet veshi dhe më pas do të fitoj të drejtën e qytetarisë si përcaktor. Pastaj, vërtetë mendoni ju se udhëheqësit kosovarë do të pajtohen me lënien e privilegjeve dhe të kërkojnë bashkimin me shqipërinë? Ja, shikoni, sllavët janë një trung, sërbët dhe malazesët kanë pothuaj një gjuhë, shumë popuj ë tjerë sllavë janë me ndryshime dialektore të së njëjtës gjuhë dhe kanë sa e sa shtete të mëvetshëm. Anglezët, Skocezët, Uellsianët, Irlandezët të gjithë kanë të njëjtën gjuhë me ndryshime të vogla dialektore, por ama kanë shtete të ndryshme. Pastaj, të mos harrojmë se dhe fqinjët tanë nuk do ti zërë gjumi për të ndaluar që të bëhet realitet bashkimi i Shqipërisë me Kosovën. Atëhere, ku qëndron faji i gazetarit që ndjen se cdo ditë që kalon forcon ndarjen përfundimtare midis shqiptarëve dhe “dardanëve”? Të shash atë pse thotë një të vërtetë është turp e shkuar turpit. Ata që duhen sharë dhe zënë për gryke janë politikanët e të dy krahëve që për interesa të tyre janë gati të shesin gjithçka, jo më bashkimin e atdheut, për të cilën as që jua ndjen fare bytha.

 33. Ai says:

  O udebash i trash i LDK-se?
  Shqiperisa nuk ka nevoj ta duash ti qe ke zemren ne Beograd.

 34. DRENICA E KUQE says:

  Çka pret njeriu prej nje injoranti te sojit jugosllav si puna e tij, kur mendimet e tyre ua “mbjelle” ne trurin pa mend Akademia e Kosoves dhe stafi i saj jugosllav i “shkences”, “kultures”, “politikes”, “ushtrise” e holla bre bire!…

  DRENICA E KUQE

  1. DRENICA E KUQE says:

   Redaksi e nderuar e TemA, e dy raste, sipas komenteve ne TemA, (10 Shtator, 2019 22:25 te 10:25 pm dhe 10 Shtator, 2019 22:36 te 10:36 pm), dikush ka keqpërdorur nofkën time! DRENICA E KUQE nuk merret ne sharje e fyerje te tilla…

   DRENICA E KUQE

 35. S says:

  “A do botes ti vesh zjarre?
  Merr nja dhjete kosovare”.

 36. Drejtesi says:

  Mire apo keq, keshtu mendon shumica, po ska gje, brez i pjerdh. Pas dekadash del e vertete nese do jemi apo jo nje komb…

 37. Dibrani-Uk says:

  Ai eshte bastared the klysh serbe.
  Ne shqiperi le te vije sa here te doje ne nuk duet te hakmerremi me njerez te ulet qe shesin dhe familjen e jo me vatanin. Te vrafet buka shqiptare ore gomar

 38. Dani says:

  Krejt Shqiperia… menjehere te largohet nga TV shteteror. Idiot!!!

 39. Outspoken says:

  Na plasi IRRAK
  O Shqipfoles !
  Ne Kosove flasin akoma Turqisht,
  Yyyyyyyyyyyyyy Xhonturq te qelbur qe Martoheni me gocat e Dajes e me Tezet tuaja , Normalisht qe rrace Debilash prodhohet ekzakt si Turqit !!!

 40. Haaa says:

  Ky do te jete nga ta qe nuk ka dashte kurr pamvarsin por ka deshiru te jete gjithnje me serbine, duket dhe nga ftyra me turinj serbe eshte.

 41. fahriu says:

  Shikoni fytyren, vella i Ylli Rakipit.

 42. ABC KORCA says:

  Une i lindur ne Shqiperi
  Prinderit te lindur ne Shqiperi
  Gjysherit e stergjysherit lindur ne Shqiperi
  …….Deklaroj:
  Ketu e tre muaj JAM ME KOMBETAREN E KOSOVES dhe do jem pergjithmone deri sa kjo kombetare te loz kete fudboll qe luan.
  Ke qef ti shohesh.
  Nuk te lodhin syte.
  Dje normalisht qe pashe Kosoven e jo kombetaren tone.
  ########
  Kur shqetesohen dhe shqipot nga deklarata te tilla…mos ngelte njeri pa “u shqetesuar”.
  Jemi te vetmit ne bote qe kur pyesim nje te huaj se me ke kombetare eshte,dhe ai na pergjigjet se eshte me kombetaren e vendit te tij…ne i themi,po me ke tjeter?!
  Ne vete der me sot ,me shume jemi tifoze me italine,gjermanin,brazilin e pastaj dhe me shqiperine.
  Kjo eshte e verteta e mos beni gam gam kot.
  Kur bejne dhe shqipot si tifoza kur ne kampionatin tone nuk kemi as 200 bileta mesatarisht….kulmi i ironise.
  Jam me kombetaren e Kosoves dhe ndihem totalisht krenar…nuk e shof dot kombetaren tone!!!

 43. shefi 55 says:

  Une mendoj se ky njeri nuk meriton kaq vemendje, se ne fubnd te fundit nje foles eshte , ai te folurit e ka profesion, por megjithate duhet ti kujtojme zoterise se Kosova eshte shtet me vehte , por jo komb me vehte , ka shtet Austriak , por jo komb austriak. ka perfaqesuese te Kosoves , por jo kombetare!!!!!

 44. arber says:

  Nje fenomen shume intetesant vertet. Shume sensibilitet dhe reagim te dyfishte krijoi deklarata e radio komentuesit nga Kosova. Mos harrojme se sa shprehje te tilla me konotacion negativ prodhojme ne çdo dite kur bie fjala per diçaka ndodh ne Kosove! Mos bejme rolin e ” shejtan budallait”. Shprehja e tij duhet mare rastesore pa qellim, emocion radiokronisti sportiv dhe jo politik. Me gjithe fyerjet te tipit kritika prap mendoj se ne Kosove do ” habiten” me reagimin patriotik tonin.

 45. Dori says:

  Pa Shqipërin ky gomari e di qe Kosova nuk do kishte as flamur e as kombetare se ishte Shqipëria e varfer e derrmuar nga lufta civile e gomarit tjeter Sali Rame Berisha dhe prape ndihmen me te madhe e dha kjo Shqipëria qe nuk do te shoh ky Hajdari po Hajdari eshte Hajdar ngaa mendja

 46. Drenicak says:

  Andin Lokaj është burri i Arbana Xharra dhe duhet ta dini që armiqtë e Shqiperis dhe Kosovës bëjn luft media le për perqamje mes nesh.
  Unë e ndegjova kët deklaruat dhe nuk ka qen ashtu qysh po interpretohet sepse gazeta Zëri nga Kosova ka dezinformuar.
  Andin Lokaj është më shqiptar se ju te gjithë qe hani mut e fyeni.
  Rroft Shqipëria cofshin turkofilet në Kosovë.

 47. Qetesohuni says:

  Te duash Kosoven nuk perjashton te duash edhe Shqiperine (apo edhe shtete te tjera). Megjithate, ai mbase ka dashur te veje ne dukje se Kosova ka kombetaren e saj, dhe normalisht qe shqiptaret (apo dhe serbet, boshnjaket, romet, etj) e Kosoves duhet te mbeshtesin skuadren e tyre ne rradhe te pare. Mbreteria e bashkuar eshte nje shteti vetem por ne futboll skocezet apo uellshian-net kane dhe mbeshtesin kombetaret e tyre. Qetesohuni dhe mos u ekzaltoni shume nga keto artikuj click-bait. Te jemi te gezuar per te dy skuadrat.

 48. IS says:

  is
  Ajo që të irriton është shprehja se nuk e do Shqipërinë! Pa pë ekip ai mund të dojë shumë edhe kombëtaren e Ekuadorit psh!

 49. Ilir N says:

  „Gjajës (kafshës) nuk i prehet dëm“, ka thënë Leka
  T‘i prehet dëm (të denohet) Lokajt, është njësoj sikur të denohet një mëzat ferme.

 50. Predatori says:

  Shqipëria dhe Kosova jane shume më të medhaja se sa ky vemja.

 51. WHAT A FUCK says:

  tema keni fillu “tema” te percarjes kombetare…se kishit thene edhe per Dua Lipen qe mohon origjinen…2 te paverteta…pse nuk jepni edhe audion se cfare ka thene komentatori…ne dijenine time ai ka thene qe nuk do shoh ndeshjen e Shqiperise por te Kosoves dhe eshte mese normale…sikur ti luaje Flamurtari 1 Vlonjati dhe nuk do shikoje TIranen..cfara ka ketu qe nuk shkon …

 52. Eva says:

  Eshte thjesht mendimi i tij…..por desha ti kujtoj se nuk egziston komb “Kosovar”…..se me flamurin Kuq e Zi jane identifikuar te gjithe shqiptaret kudo qe ndodhen…..e sa per shtetin e tij ….ta gezoje, por e shikon se nuk po pranohet askund……nejse behet fjale per nje komentator sporti…..asgje me shume.

 53. Flamur Harta says:

  Flamuri i Kosoves do ndryshoj po u be ndonje dallaver me kufijte.Atje jane vrare miliona njerez ne histori per flamurin shqiptar,kurse ky shpirtderri ka flamurin harte te Fushe kocifes,Dukagjinit dhe gjysmes Dardhanise.aaaaa se harrova dhe te Metohise qe i hifte atej e i dalte andej.Te zente mallkimi i atyre kosovareve te vrare vetem se kane thene se jane shqiptar.

 54. Dub says:

  Keto jane njerezit me te pabese qe egzistojne. Te hane buken dhe te shkelin sofren. Prandaj nuk i do askush.

 55. Shqiptar i vertete says:

  Komenti i ketij gazetarit eshte i papranueshem pmv kontekstit. Une jam tifoz me Shqiperine por njelloj si korcari me lart, pashe me shume emocion Kosoven. Perjetova me shume emocion lojen e shqiptareve te Kosoves dhe vuajta c do minute rezultatin, mbase me teper se Andin Lokaj. Nuk ka komb kosovar por ka shtet Kosovar qe eshte i detyruar nga situata. Te thuash kosovar do te thote si me qene muzeqar, mallakastriot, cam… , etj.
  Ky Lokaj thjeshte duhet perbuzur me percmim pasi nuk perfaqeson shqiptaret e kosoves, te cilet jane shqipet e verteta, qe jane palca e kombit.
  Forca Kosova, forca Shqiperia, te dyja bashke drejt Euro 2020!!!

 56. DRENICA E KUQE says:

  Redaksi e nderuar e TemA, e dy raste, sipas komenteve ne TemA, (10 Shtator, 2019 22:25 te 10:25 pm dhe 10 Shtator, 2019 22:36 te 10:36 pm), dikush ka keqpërdorur nofkën time! DRENICA E KUQE nuk merret ne sharje e fyerje te tilla…

  DRENICA E KUQE

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *