FOTOT: Lamborghini vjen me “bishën” e re tërësisht elektrike

Lamborghini vjen me “bishën” e re e cila do jetë një makinë tërësisht elektrike.

Autocar raporton se ky model do të bazohet shumë në konceptin Asterion, që e kemi parë më para pesë vitesh, ndërsa do të ketë edhe ngjashmëri të madhe me Estoque, të prezantuar më 2008.

Sipas raportit, ky Lamborghini do të arrijë më 2025, ndërsa do të jetë tërësisht elektrik, për dallim prej makinave të deritashme që janë me djegie të brendshme ose hibride.

“Kur flasim për modelin e katërt, do të ketë ndryshim të madh dhe motorët elektrikë janë fokusi ynë” ka thënë shefi i Lamborghini, Maurizio Reggiani.

1 komente në “FOTOT: Lamborghini vjen me “bishën” e re tërësisht elektrike”

  1. Çentrale says:

    Ore ky gazetari i Temes ta heqi fjalen BISHE PER çdo gje

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *