FOTOT: Projektohet superjahti që do të lundrojë në Artik, kushton… 90 milionë paund

Një superjaht po projektohet se fumdmi për të “pushtuar” detet dhe oqeanet.

Anija që do të kushtojë 90 milionë paund është dizenjuar për të lundruar në ujërat e ngrira të artikut, e të ngjajë si një ajsberg.

283 metra e gjatë, ‘Fata Morgana’ parashikohet të mbajë në bord 12 pasagjerë dhe 18 anëtarë ekuipazhi, përfshirë një pilot helikopteri dhe një instruktor për zhytje. (TemA)

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *