Fatos Lubonja flet për tërmetin: Zoti na ndëshkoi prej Ramës, ka shkaktuar krim dhe degjenerim me qeverisjen e tij

Fatos Lubonja ka bërë një shkrim ku lëkundjet sizmike i lidh me qeverisjen “Rama”.

Ai shprehet se mënyra se si po drejton kryeministri Edi Rama vendin, ka zemëruar zotin.

“E vërteta është se edhe sikur ta marrim natyrën si një qenie me vullnet e qëllime të mbrapshta ndaj njerëzve, nuk mund të thuhet se na ka bërë një pabesi, sepse ajo na ka paralajmëruar vazhdimisht se herë pas here do të na tregojë se është më e fortë se ne. 

Paralajmërimin e fundit ajo na e dha vetëm para dy muajsh në tërmetin e 21 shtatorit. E megjithatë, fjala e parë që i doli këtij njeriu nga goja, ishte fjala “pabesi e natyrës” dhe jo përgjegjësitë që kemi ne për shkallën e tragjedisë që krijoi ky tërmet.

Pas disa ditësh, ngaqë e kuptoi se kishte shkuar larg me përdorimin e natyrës si armik apo ndoshta kur pa se kishte shkaktuar zemërimin e besimtarëve, që punë të tilla si tërmetet ia atribuojnë Zotit, i cili nuk mund të jetë armik dhe i pabesë ndaj krijesave të tij, manipulatori gjeti një shprehje tjetër: “është e shkruar” u thoshte njerëzve, duke ia vënë përgjegjësinë e vdekjes së 51 qyqarëve Zotit. 

Por, në këtë rast, harroi se ata që besojnë në Zot, punë të tilla si tërmetet i quajnë ndëshkime për shoqëri keqbërësish që janë zhytur në krim e degjenerim. Duket që ky tërmeti e ka çoroditur shumë Ramën, sepse e ka zënë paniku i përgjegjësisë. 

Me siguri sikur t’i dilte vetë Zoti përpara, do t’i thoshte se korrupsionin e degjenerimin, për të cilin ai i ndëshkoi shqiptarët, e kishte krijuar opozita deri në 2013 e se ai kishte bërë një gabim të madh që e hodhi tërmetin ndëshkues në kohën e qeverisjes së tij, por për këtë e kanë fajin gazetarët e kazanit që e kanë keqinformuar”, shkruan ndër të tjera Lubonja.

 

REMOTE_ADDR:[]

52 komente në “Fatos Lubonja flet për tërmetin: Zoti na ndëshkoi prej Ramës, ka shkaktuar krim dhe degjenerim me qeverisjen e tij”

 1. tito says:

  te ikin nga mendja ata qe perjetuan vdekejn me sy, edhe e kuptoj. po ti c’pate?!

  1. vang says:

   Ty lubonja, te beri rrezil VASJARI ne emisionin e Balles dhe ta tha troc se ne lidhje me Ramen mban nje qendrim krejt te gabuar sikur dhe te keshe pak te dreje.Te tha se ti nuk je edhe gjykates edhe gazetar.Por ti je i semure,Ti sa spo plas.Nje fije te shpeton qe nuk arrin te thuash qe edhe termetet i shkakton Rama pamvaresisht se ata te cmendurit e pd thone se Rama eshte me i rrezikshem se termetet.Por ruaje veten se nga xhelozia per Kadarene((( qe nuk je as sa nje e mijta e tij) dhe per Ramen do te luash nga tepeleku i kokes. Po te bjere nje meteor dhe te demtoje token ,larg qofte,ti do ta sjellesh muhabetin verdalle sa te fajsosh Ramen. JE thjeshte nje per te qare hallin.

  2. Komentuesi says:

   Eh more Fatos Qorri,keshtu me kete mendje te thar do vdesesh.

  3. XY says:

   Je thjesht nje qelbesire Fatos
   Rama eshte shume i “ poshter “ pasi nuk eshte si dishepulli yt kryekrimineli Bisha – Berisha , sepse ky ti mbaron hallet te vret ne mes te dites ne bulevard , te plugon varret , te ben qe te vriten mbi 10 mije vete fale politikes se tij kafsherore.
   Te gropos qe te mos ngrihesh me.
   Rama ik perkthehet , Berisha hajde qe te vrasesh perseri.
   Nje pyetje kam per ty Fatos, perse nuk iken Bisha -Berisha nga politika, apo kerkon te beje Shqiperine si gjithe Europa !!!!!???

 2. SHKELZENI says:

  E GJETI BURGAXHIU

  1. Uliks says:

   E vertet. Ka bere dallvaere ky qen me Vangjush Dakon sa ka desh. Ka kane kaluar lejet e ndertimit shkel e shko. Eshte zhdep me para nga firmat e ndertimit. Sa ne Tirane sa ne te gjithe Shqiperine si kryetari i KKRT-se. Tani ben si pafajshem Edi eshte i pari per ne burg. Po kush ta beje shqiptari qe eshte nje popull frikacak.

   1. ca ca says:

    ULIKS BUDALLAIT: Po te ishte fajtor Rama per ato qe thua ti do kerkonte burg per fajtoret apo ti frymezohesh nga qent sb dhe lubonja,

    1. Uliks says:

     @Ca Ca. Kam qene punojes i bashkise dikur. Nuk frymezohem nga Lubonja.

  2. xx says:

   Me keto qe ke shkruar ne kete artikull,paske shkare fare dhe as e kupton qe Rama nuk flet me intelektuale me nder si puna jote dhe disa gjera i thote ne gjuhen e atyrenjerezve qe i ka pllakosur halli.POR ti qenke me te vertet nje palaco i pa skrupullt se do te ishte shume e lehte te te thosha qe je nje idiot ..

 3. Alidemsi vjeter says:

  Zoti na denoi sepse Plehra si puna jote me shoke,Monstra te asaj gjenerate bukshkale spiune te prinderve te vet…qe vetem flisni dhe shani,per kete aresye Ai lart ju ka bojatisur fytyrat ashtu sic keni shpirtin dhe zemren..CEHRE DEM BELI thote turku per ty Plehre mediatike dhe Racen qe ti perfaqeson…Pthu …

 4. Genti says:

  Hajde hajde, mire kali qe ngordhi po ste lene rehat as mizat e bajges

 5. mirel drejtesia says:

  Si nuk t’u mbyll goja more njeri i cuditshem !

 6. am says:

  Po prandaj te ka bere perendia si lugat , qe te na kujtojë se çfarë robi je!

 7. Demokrati says:

  Une kisha me thene me ndryshe zoti Lubonja. Zoti i denoj shqipetaret per shkak se durojne nje narkoman autokrat, qe i ofendon dhe tallet me ta per cdo dit dhe nuk kan guximin t’a rrezojne nga pushteti. Turperisht po i nenshtrohen ketij psikopati sikur qe iu kane nenshtruar paraardhesit te tij Enverit.

  1. Nje qytetar says:

   “Demokrati ” dru me pre , yyyt derr maloku , shko e mblidh dhite e lopen ne pyll se te paskan ikur !

 8. Noli says:

  Si boton media kete te rrjedhur qe flet percart

  1. Bureto says:

   O i madhi Noli! Po edhe ti që shqohesh si askush në nivelin e mendjemprehtësisë nuk e ke kuptuar se pse botohen disa si Lubonja, Figa, Bushati etj, të gjithë produkt i spermës së prishur të bllokut?
   Ja të ta them unë po më lejove, thjesht. A ke dëgjuar ti atë shprehjen “I është bërë X lëkura shollë”? Nëse këta nuk shfaqen nga do t’i njohim ne? Ja mjafton të lexosh qindra e mijëra komente që bëhen në adresë të tyre që këdo njeri me cipë në faqe do ta detyronte, ose të mbyllej në ndonjë shpellë si murg, ose do t’ia kishte hequr vetes. Por nuk e bëjnë këtë pikërisht sepse u është bërë lëkura shollë. Unë nuk i lexoj shkrimet e këtyre tipave, se e di çfarë shkruajë, por më shumë komentet. Nga ato kuptoj si përmbajtjen e shkrimit, ashtu dhe neverinë që kanë njerëzit për “lëkurëshollët” tanë.

 9. SALIU says:

  Ore shkerdhate,po a te vjen turp,qe ne kete hall qe kane qytetaret,ti te na besh politike,se sta var E.R,po clidhje ka ky milet me hallin qe ke ti me Ramen,a e kupton ti se pervec urrejtjes se njerzeve,prononcimi iot nuk ka as nje influence tjeter,se je ba si gore.

 10. fariu says:

  Keta jane opinionistet, qe kane yshtur per tre dekada politikanet dhe na kane cuar ne kete derexhe. Hajde matuf Lubonja, hajde.

 11. TORI says:

  mire ne qe na denoi zoti,po gerdecin kush e denoi,?se todin e dim qe e denove ti,plehre

 12. USA says:

  Ruani shtepite nga insekti me i cpifur, bubuzheli,Berat Bu-buzhala,Fatos Lubonja, Blendi Fevziu, Qimi,Cani,Zheji,Vasili,Sonila Mece,Shkullaku,Bushati etj,dizenfiktoni banesat urgjent qe te shpetoni.

 13. LORA says:

  Ljube, o grope e certifikume septike,
  po ty qe spiunove tet ate
  si duhet t’e ndeshkoje Zoti ?

 14. ben says:

  O zot, perse na ke dhene kaq shume idjote te kalibrit Lubonja?

 15. vlora says:

  Z.Mero Ky ka urejtje patologjike per Ramen arsyeja ishin ne te njejtin start rama u be kryeminister ky ngeli te trikua e leshit dhe refugjat une nuk i shof emisionet ku eshte ky jo per gje por ky pa filluar emisioni dihet cfar do thote ky dhe bushati kan urejtje patologjike per ramen ky nga cmira kurse bushati nga qe frangaj i zuri driten e viles ne golem

 16. BRSS says:

  TI MOR GRUQIR DO RRJEPUR ME BRISK RROJE O FYTYR E SHPIFUR TI SI KE FYTYREN KE DHE SHPIRTIN O ZAGAR O TE QIFTE RAMA ÇA KE NE SHTEPI PLER

 17. Shqiperia says:

  Ky per zotin e bon per karshillil provokimin. Mendon se biri qe denoncoj atin, mund te jap mend per shqiptaret e ndershem. Edhe nese mund te jemi te hallakatur, te pa dije, nuk mund te na drejtoj ne mendime nje njeri qe ka denoncuar baben e vejten,pale te flasim per aftesi projektuese dhe ndertuese. Me pak fjale Zot na ruajlt nga opinist te tille qe nuk dine cfar thone dhe cfar bejne.

 18. Naimi says:

  Me ne fond po humb durimin ne kete plehre. Ti je nje pjelle e mbeturine e shemtuar.Po pse Rama i beri ndertimet mor funderine.Do te vije dita qe te pellasesh si lopa.Plehre………

 19. XHIMXHIBOKSI says:

  Mero je nje gazetar shume i mire por kur boton shkrimeve te ketyre fisqenerve qe spiunoi babane e tij ku ka moral ky per te shitur te lutem mos boto me nga ky faqeziu asnje shkrim si ka fityre ky faqeziu me kompani na lini rehat qe kalojme kete stres te pergjithshem qe ka zaptuar ne.

 20. Lani says:

  Fatos Shpirtziu duhet te ta vene emrin. E ty megjithate perseri nuk te ben pershtypje. Kjo mendje e mbrapshte dhe shpirt keqndjelles e ziliqar qe ke na çojne per fat te keq ne nje lloj bindje se ai regjim i padrejte i Enver Hoxhes me disa si puna e ketij nuk paska bere shume padrejtesi.

 21. Uliks says:

  E vertet. Ka bere dallavere ky qen me Vangjush Dakon sa ka desh. Ka kane kaluar lejet e ndertimit shkel e shko. Eshte zhdep me para nga firmat e ndertimit. Sa ne Tirane sa ne te gjithe Shqiperine si kryetari i KKRT-se. Tani ben si pafajshem .Edi eshte i pari per ne burg. Po kush ta beje shqiptari qe eshte nje popull frikacak.

 22. anonimus says:

  Me gjithe pergjegjesite e tyre, shpesh here kriminale, Rama, Meta, Berisha etj, jane lideret qe shqiptaret zgjedhin per ti perfaqsuar, pjelle e se njejtes kultures. Por ritmet e nje populli orjental, mungesen e kultures shtetformuese dhe mungesen e kultures se punes, nuk ka lider qe i ndryshon dot. Keshtu qe terbimi ndaj nje personi, eshte po e njejta supe orjentale, impotente, denigruese, arkaike dhe tribale e kultures sone.
  Edhe pse pamundesia patologjike per te pare, qofte edhe njehere te vetme pertej Rames si individ dhe pushtetar, te le pershtypjen e nje hakmarrje histerike, rezultat i nje dashurie platonike homeseksuale. Ne fund te fundit per nga pergjegjesite, intrigat, manipulimin, degjenerimin, hipokrizine, delirin, korrupsionin edhe tallavaja mediatike eshte pjelle e se njejtes kulture dhe strukture, ashtu sikurse dhe politika.
  Profesionalizmi, qytetaria, pergjegjesia dhe zotnilleku mungojne kudo njesoj, prandaj komandon anarkia, mafja, abuzimi dhe lufta e pameshirshme kafsherore.

 23. nari says:

  Il solito COGLIONE!

 24. plazhisti says:

  Kur rri e lexon keta skicofrene mendon me keqardhje se:Sa jane shtuar idiotet pas 90 ne kete vend!Fatkeqesi.

 25. Buçja says:

  Zoti na dënoi për ndërtimet pa kriter në vend e pa vend, në kohën e rrumpallës e më vonë. Tërmete bien o zotëri në gjithë botën, apo gjithandej e kanë fajin qeveritë

 26. MH says:

  Ore sikzofren
  Paske falis nga truni.Ik shtrohu sa ma shpejt ne emergjence qe te mos tallen kalamajt me ty.

 27. Star says:

  Po cke qe e permend Zotin more sharlatan. Ti me sa dime je ateist more i pa yrnek. Vetem kur te zhduken nga kjo bote vemje si ti atehere bota do gjeje qetesi dhe do shpetojme nga denimet e perendise .

 28. Koba says:

  Rrumpallen ne Ndertime e futi Sali Krimineli ,i ndihmuar nga Like Hajduti ,gisht kane dhe nga Krahu i Majte.Duhet nje Gjykimi Transparente .Lere Zotin ne Punen e Tij.Nuk ke Goje te permendesh Zotin e Madh.Ti je nje kelysh Komunisti qe e mohuat Zotin dhe vute dore ne te gjitha tempujt e Tij.

 29. alex says:

  si ka mundesi, s’ka ndonje shqiptar burre, aty afer ku banon ky debili ,t’ja thyejne nje here dhembet e vene me proteza, se na çau k***n ky debil skizofren., ky e ka personale me RAMEN sepse i mbyllen tv agon channel, ku ky qerozi do te merte 250 000 euro ne vit, gati 1000euro dita edhe pse ky qerozi do shfaqej ne tv, vetem 2 ore ne jave.

 30. Vlonjati says:

  Je budalla,apo ben vet si çmendur.Mendja eshte gje e madhe.Siç duket te paska ngelur vetem kosherja,se bletet kane mare arratine.

 31. Luzati says:

  Ore ju te redaksise se Temes ce nxirni kete palaco pa tru qe ka vite qe me te pegerat e tij ndyen gjitheshka ,kush eshte ky idiot qw ze faqet e mediave turp

 32. rroku says:

  KY KOKE SHTREMTI ESHTE RRK KOMPLET…..

 33. art says:

  Fuck you fucking moron

 34. qazim says:

  Edhe nje femije nuk mund te llogjikoje keshtu.Tmerr qe ky i cmendur helmon dynjane.Cfare nuk kemi degjuar e po degjojme nga keta delirante psikopate.

 35. Azio says:

  Shko more budalla,llapaqen dhe kafshe me fytyre te njeriu me te urryer ne Shqiperi

 36. lexuesi i irrituar says:

  Bastard…

 37. Veshi says:

  I Shkreti, Fatos Lubonja qenka bere Klerik, thot qe per mekatet e Kreut te Popullit, Zoti ndeshkoi me termet ca individe nga populli. Edhe nje here, i shkreti, i semur per mente.

 38. olsi says:

  po mir o te lerofsha pragun e deres, mir qe jeni kazan, po mbylleni ate hale ,sa te kalojne 40 dite o prag leruar . se iken jete nerzish o moterqir. ptu te shkerdhefsha cte permban pragu i deres ore lubonja

 39. Abdyl says:

  Luboj kriminel i popullit shqiptar je ti. Ne kohen e nje tragjetie merrni guxim dhe shkruani si analist per te furur ne serr sa me shum ne nje kohe qe vendi kerkon qetesi nga trauma e termetit. Dhe ju kerkoni qe te hidhni ne treg sa me s
  hum balte se balte je vet.

 40. H says:

  Krimin, korrupsionin,drogën dhe korrupsionin nuk jua solla unë. Ato i gjeta mes jush. Skendrebeu.

 41. a.f. says:

  Termeti ne vetvete nuk ka lidhje me Ramen, as me Berishen, Meten, etj., por pasojat shkaterrimtare kane lidhje me keqqeverisjen. Nje qeveri e pergjegjshme, e pa korruptuar dhe e afte nuk lejon ndertime te papergjegjshme dhe i menaxhon shume here me mire situatat emergjente sikurse kjo pas termetit. Me duket se Lubonja, kete perpiqet te thote. Por ai e ngushton rrethin e pergjegjesive vetem tek Rama. Ne fakt edhe Rama eshte njeri nga perfaqesuesit, qe ky popull ka zgjedhur me vullnetin e tij per ti qeverisur, grabitur dhe neperkembur. Menyra se si i versulen Lubonjes komentuesit e shumte, duket sikur ai eshte shkaktari i termeteve dhe fatkeqesive te ketij populli.

 42. a.f. says:

  Termeti ne vetvete nuk ka lidhje me Ramen, as me Berishen, Meten, etj., por pasojat shkaterrimtare kane lidhje me keqqeverisjen. Nje qeveri e pergjegjshme, e pa korruptuar dhe e afte nuk lejon ndertime te papergjegjshme dhe i menaxhon shume here me mire situatat emergjente sikurse kjo pas termetit. Me duket se Lubonja, kete perpiqet te thote. Por ai e ngushton rrethin e pergjegjesive vetem tek Rama. Ne fakt edhe Rama eshte njeri nga perfaqesuesit, qe ky popull ka zgjedhur me vullnetin e tij per ti qeverisur, grabitur dhe neperkembur. Menyra se si i versulen Lubonjes komentuesit e shumte, duket sikur ai eshte shkaktari i termeteve dhe fatkeqesive te ketij populli. Por, JO!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *