Nje ditë pas tërmetit, Ilir Meta porositi 17 milionë lekë mobilje e zbukurime për zyrën e tij

Ndersa Durresi, Thumana dhe Tirana u goditen nga termeti tragjik i 26 netorit ku kane humbur jeten 51 qytetare, jane plagosur mijera te tjere dhe jane shkaterruar qindra shtepi, Presidenca vijon shpenzimet sikur te mos kishte ndodhur asgje.

Ndersa te gjithe, qe nga donatoret, shoqatat, qytetaret e thjeshte dhe vendet mike nxitojne per te hedhur ndonje lek per te perballuar asdopak pasojat e tmerrshme te ketij termeti, Presidenca vijon te shpenzoje para per luks.

Vetëm një ditë pas renies së tërmetit, ndërsa presidenti Ilir Meta, bënte thirrje në ”FB”, për të ndihmuar të dëmtuarit nga kjo tragjedi njerëzore e social-ekonomike, firmoste tender për “rimodelimin” e zyrës.

Me njoftimin publik të datës 27 nëntor, me Nr REF-45118-11-27-2019, Drejtoria Ekonomike e Presidencës kërkon që brenda datës 10 dhjetor 2019, të blejë 17 milionë lekë mobilje e pajisje zyrash.

Sipas informacionit që kemi marrë, këto pajisje (mallra), do blihen për rinovimin e mobiljeve dhe zbukurimin e zyrës së presidentit, me rastin e festave të fundvitit.

Nuk thone kot qe “vesi del me shpirtin”. Komentet e tjera jane te teperta.

13 komente në “Nje ditë pas tërmetit, Ilir Meta porositi 17 milionë lekë mobilje e zbukurime për zyrën e tij”

 1. Jep says:

  Ka frike se I digjet fondi pa e shpenzuar. Ku I rruhet atij apo kucedres qe ka ne shpi per termetet. Atij I duhen rrota k.. I qe ta ndjekin nga pas si zagara.

 2. mark says:

  pajisje dhe orendi ,apo shtepi do tenderoj ky karakurva

 3. Bureto says:

  Vetë nuk do ta gëzojë, por e ka detyrim për pasardhësin, që ai mos ta shajë: si ma le kështu zyrën mo?!.😉

 4. Zigur Qarri says:

  E hënë 2 Dhjetor 2019 – “Gafa” e rëndë e Metës,ngre alarmin për tërmet apokaliptik!I dërgon letër Ramës,por ai tallet .
  Si ka mundesi qe Edvin Escobar D’Rama,ai qe deklaroi ne Maj 2018-es,se “Ilir Meta presidenti më i mirë deri më sot, nuk ka gabuar kurrë”,
  nuk e mori parasysh pralajmerimin e Presidentit per nje “tërmet apokaliptik”?!
  Atehere ka genjyer kur ka thene se Meta “nuk ka gabuar kurrë”,dhe kjo nuk eshte hera e para,sepse Edvin Escobar D’Rama e ka filluar
  me mashtrime dhe po ashtu do ta mbylli.Kot nuk thone,se vesi vdes ne nje dite me shpirtin.

 5. Azio says:

  Kesaj I thone:
  Stambolli digjet, kurva krihet.
  Ky eshte qe mos qofte,presidenti masksra, hajdut I floririt dhe monstra i popullit tim.
  Mos harro more I paftyre se dardha e ka bishtin mbrapa.

 6. Flamuri says:

  Turpin e ka ngene me buke ai qe kur ja nxorri videon ai rafmetliu por ai eshte katili i shqiptareve bashke me ate mizerjen e tij qe u duket vetja sikur dine dicçka dhe flasin e kujtojne popullin shqiptar injorant,se nuk i shohim ne cfare bejne.U dalin te palarat cdo dite!Ti zhdukim keto gjakpires e maskarenj!

 7. populli says:

  I ka thane bisha Sali :Ndigjo mue ,mos ik pa e privatizue presidencen siç bam na me SHQUP-in kur u larguam!Dhe ai tani po e mobilon si me e pas shtepine e vet ku ka zana ku thojn qe don me shtu edhe nja dy kate per Berishen! Shtet rrumpalle, me presidente rrumpalle,me shoqeri rrumpalle,me media rrumpalle ku edhe majmuni Buzhala na u desht ne sofer!Paraardhesit e tij i paskan than se bishtin ta ka hekun Berisha e mos iu ndaj atij i kan thane paçka ka thojn per ty!Thojne qe edhe Albini u ka thane atyne per rreth vetes se Berati duhet me e caktue te merret me punet e qeverise se Shqypnise,jo se ashte kundra por ai asht aq trap sa po u morr me kesisoj punesh, detyrimisht ka me i sabotue sa na kendej me morr sadopak vetin!”Socialdhjemokrati” Albin thojn qi ka deklarue se:Popujt e te dy kraheve le te bajne bashkimin po qeverite ne asnje menyre!Kjo ashte porosi e historianit te ralle Sali Berisha ku prej ai merr frymezim!

 8. mona says:

  Mos u keqkuptoni se i ka per zyren e re ne Rec.

 9. Eri says:

  Mos u cudisni me Like Hajdutin.Cudituni me ne si jemi katandisur qe akoma shkerdhatat jane atje ku nuk duhet te jene.

 10. Besim says:

  Verifikoni breket se mos jane me mut te thate dhe bluzen e bektashinjve qe e shiti Selltik per baba Mondin dhe psikopatia i tha qe po respektoj zotin.
  Brek te shkurtra ( me Qimin), bluza me vija jeshile te Selltik, per dreq u perputhen me Jeshilen e Bektashinjeve dhe Sari Selltik ne Kruje! Dhe nje President… manipulativ Duke na konsideruar ne qytetaret e thjeshte budallenje apo turme!
  Cfaqja jote gjoja si tifoz i Selltik ishte fallco dhe mashtrim! Zoti dhe populli eshte mbi Babi Mondin! Ata e dine maskarallekun tend! Baba Tomorr ky tipi president nga Skrapari te felliqi!

 11. likefloriri says:

  Ska problem se parate tona jane, se mos jane te tijat e duhet te mendohet. KM duhet ti bllokoje keto fonde te cilat te vihen per pasojat e termetit. Ja pra ky eshte presideni yne, njeri i pacipe e paskrupull, makut e grabitqar. Ka frike se mos i iken 7 %- apo 20 %.

 12. ALBAN DEGA says:

  E PABEUESHME !?

  Ku eshte ai Ilir Meta qe i besova fytyren time ne veten e vitit 2000 kur u shpalla “kryetar i Partise Komhniste ne SHBA” nga ish- sekretari i Ramiz Alise
  dhe telalli i Arben Malajt, Guro Zeneli!?
  Kur pasi ia beri tucin, miku i tij armik Fatos Nano do te deklaronte ne Varshave se “ C’ pati ai Maloku familja e te cilit me shpetoi koken ne Tropoje nga banditet e Sales dhe Azemit e ai me artikujt e tij i dha kokelopes se Skraparit 30 per qind te votave me shume ne KD te PS-se….!?”
  – Si mund ta shperblej perkrahjen e jashtezakoneshme pa interés !? mu drejtue Ilir Meta ne prani te vellait tim Agimit ne Hotel Inerkontinental te Nju Jorkut dy vjet me vone.
  – Lufto megakorrupsionin e Sales dhe Fatosit… Bejeni Shqiperine perrallore zonje Zoti Meta…! Ishte pergjigje ime.
  Cfare ka ndodhur me Ilir Meten!?
  Nuk e beri as heren e as tjetren.
  Ilir Meten e plandosi korrupsioni, babezie e vetvetes, e Mones dhe e rrethit te tij !
  Dokumenti i mesiperm flet me shume se cdo koment…
  Fshati digjet dhe kurva krihet… thote sovrani.

 13. Alban Dega says:

  Vezhgim

  E PABESUESHME !?

  – Cfare ka ndodhur me Ilir Meten!?

  Ku eshte ai Ilir Meta qe i besova fytyren time ne veten e vitit 2000 kur u shpalla “kryetar i Partise Komhniste ne SHBA” nga ish- sekretari i Ramiz Alise
  dhe telalli i Arben Malajt, Guro Zeneli!?
  Kur pasi ia beri tucin, miku i tij armik Fatos Nano do te deklaronte ne Varshave se “ C’ pati ai Maloku familja e te cilit me shpetoi koken ne Tropoje nga banditet e Sales dhe Azemit e ai me artikujt e tij i dha kokelopes se Skraparit 30 per qind te votave me shume ne KD e PS-se….!?”
  – Si mund ta shperblej perkrahjen e jashtezakoneshme pa asnje interés ….!? mu drejtue Ilir Meta ne prani te vellait tim Agimit ne Hotel Inerkontinental te Nju Jorkut dy vjet me vone.
  – Lufto megakorrupsionin e Sales dhe Fatosit… Bejeni Shqiperine perrallore Zoti Meta… ishte pergjigje ime.
  Cfare ka ndodhur me Ilir Meten!?
  Nuk e beri as njeren e as tjetren.
  Ilir Meten e plandosi, e shpartalloi korrupsioni, babezie e vetvetes, e Mones dhe e rrethit te tij !
  Dokumenti i mesiperm flet me shume se cdo koment…
  Fshati digjet dhe kurva krihet… thote sovrani.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *