SHENIM: Pse është “çmendur” Monika Kryemadhi

Ngritja e Prokurorisë së Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, e njohur ndryshe si SPAK duket se është drejt finalizimit.

Tashmë janë zgjedhur edhe tetë prokurorët, ndërsa një ditë më parë kreu i Këshillit të Lartë të Prokurorisë, Gent Ibrahimi tha se në 19 dhjetor do të bëhet betimi i tyre.

Ibrahimi deklaroi se SPAK do të jetë funksionale me datë 19, pavarësisht se nuk ka ende 10 anëtarë.

Ndërkohë, sipas Ibrahimit me datë 18 dhjetor do të intervistohen edhe kanidatët për kryetar të SPAK, përkatësisht Edvin Kondilli Arben Kraja dhe Altin Dumani.

Ibrahimi tha se procesi i intervistimit të tyre do të jetë i ngjashëm me atë të kandidatëve për kryeprokuror.

Por, në një kohë kur procedurat për ngritjen e Prokurorisë së Posaçme, e cila do t’i hapë rrugë Byrosë Kombëtare të Hetimit dhe Gjykatave Speciale janë drejt finalizimit, ka alarmuar kryetaren e LSI-së, Monika Kryemadhi.

Mbrëmjen e djeshme, në emisionin “Open”, Monika Kryemadhi dukej tepër e revoltuar dhe pothuajse jashtë kontrollit.

Monika Kryemadhi mbrëmjen e djeshme e tregoi qartë sa e alarmuar ishte, ndërsa u zu keq me gazetarët dhe sulmoi biznesin.

Në fakt, kryetarja e LSI ka të drejtë të alarmohet, pasi një ndër dosjet e para që duhet të marrë në dorë SPAK është pikërisht dosja voluminoze Meta-Kryemadhi.

Dy individë, politikanë që nuk kanë bërë asgjë tjetër në jetën e tyre, por thjeshtë janë paguar nga taksat e shqiptarëve, si deputetë, ministër, kryeministër, kryetar Kuvendi, e deri president.

E me taksat e tyre shqipatrët kanë paguar zhdukjen e thesarit të shtetit në Krrabë dhe më pas panë vetëm disa filma me fshatarë që atje ku lidhnin gomerët kishin fshehur edhe florinjtë.

Panë një Kryeministër të dhunshëm dhe të korruptuar si Ilir Meta. Panë një zëvendëskryeministër të kapur me bllok në dorë duke folur për 7%.

Panë se si për ta në 21 janar përgjakej bulevardi “Dëshmorët e Kombit”. Panë ministrat e tyre hajdutë. Kanë para bandën e LSI-së nga jugu në veri të vjedhë e rrëmbejë çfarë i del para.

Nëse SPAK do të jetë në nivelin e pritshmërive që kanë shqiptarët, kjo do të jetë një ndër dosjet e para që duhet hetuar dhe Monika Kryemadhi bashkë me Ilir Metën duhet të jenë ndër të parët që do të përgjigjen para drejtësisë.(CNA.al)

REMOTE_ADDR:[]

23 komente në “SHENIM: Pse është “çmendur” Monika Kryemadhi”

 1. Opinjonisti i pa_anshëm says:

  Shpresojmë të jetë fundi maskarnjve.

  1. Fati says:

   Shpreso ti vella dakort jam!
   Po ke ramen kryeminister, mos e harro kete!
   Po ra njeri nga keta bajlozet e hajduterise, bien te gjithe me rradhe pastaj, i pari pas metes rama dmth.
   Ke shprese ende?

   1. KUJTIM PUSHKA says:

    Mos ngatero RAMEN me LIKE floririn dhe MONA GOJ BYTHA
    RAMA BURE SHTETI vetem punon
    Keta te tjeret veten marin ctju dal perpara

 2. me👙e monikes do te shkruaj historin e lsi says:

  Sakt dhe shkurt pikerisht kjo eshte arsyea qe sulmoi gjithe panelin nga frika se po i afrohet dita e gjykimit familjet meta….burgu eshte ok por shqipetatet duan ti shikojne te varur me koke poshte te sheshi skenderbej

  1. Ce says:

   As Rumunët nuk e kanë urryer Causheskun dhe gruan e tij kaq shumë se të paktën ata Rumunët i bënë me shtëpi kur tek ne ishte ëndërr.Kurse urrejtja për Nafijen është universale në Shqipëri. Populli shqiptar ka një urrejtje të pashuar për lesheline këtë çizmeparticke që u ka pre gjakun shqiptarëve me tenderat e ministrave hajdutë të leshelise dhe drejtorëve hajdutë që vodhën ku munden me tendera falco nën mbrojtjen e Nafije Dybekut dhe Sharebajgave të leshitdhise, leshitlikes, leshitmonikes, leshitpetrikes. Zhdukja nga skena politike e kësaj bandë të leshelise është detyrë e menjëhershme e SPAK ut.

 3. Fredi says:

  Keni harruar te thoni qe Meta eshte nje nga padrinot e lashte te trafikut te droges.

 4. ana says:

  Nuk e di pse keta te dy – Likja me Monen me kujtojne ciftin rumun Causheshku qe i pushkatuan pas nje gjyqi popullor ne oborrin e nje godine. Sigurisht qe ketA NUK DO TE MUND TE PUSHKATOHEN, POR NDOSHTA ME GJASA VETEVRITEN.

 5. Rakipi says:

  Shume i sakte. Te lumte pena.

 6. Tani says:

  Mbas Saliut dhe Edvinit normal qe do te cmendet edhe Monika.Behen tre te cmendur ne nje dere.

 7. Ujku Plak says:

  Mones ti rruajne K. . . . n e Likes P. . . . n, kane pasuri sa asnjeri nuk e imagjinon ne Shqiperi dhe jashte, ata nuk po ikin me shpresen se do kene mundesi me vjedhur akoma ne Shqiperi por ne momentin qe ata do te binden qe kjo mundesi ka ikur, eshte e sigurte qe do te ikin te shijojne cfar kane vjedhur, dhe mbas shume vitesh do te vijne femijet e tyre ashtu si erdhi ky bolia i familjes mbreterore te leshit , dhe do te kerkojne pasuri e pushtet, prandaj thone se historia perseritet, une shpresoj dhe uroje qe mos te ndodhi keshtu por frike kam se po

 8. likefloriri says:

  Zoti mero ke lene shume bema te familjes se ndyre meta pa permendur, duke filluar (ndoshto jo e para) skrapi i hekurudhave, tenderat e energjise elektrike (ku km duhet ti shkonte thesi me dollare ndryshe te degdiste ne mergim ashtu sic ka vepruar), pranimet me shtesa ne universitete, fondet tek agjencite shteterore ne vartesi direkte te mones, firmat per ndertimet e fshatrave turistike (vila), punesimet neper institucionet shteterore, e shume e shume te tjera.

 9. Drejtesi says:

  Sikur edhe per nje lek more, e per sa kane futur militantet e tyre te qelbur neper punura, duhet te hane burgun keta… qindra mjera euro vetem per te ndryshuar fyturen prej katunareje, apo konken me cepa

 10. gjergji says:

  E verteta do dal ,por vonon pak.Per dijeni :hotel Europa ne Shkoder eshte e I.Metes e regjistruan ne emrin e A.Celes.Se paku ne Shkoder te gjithe e dine por te gjithe heshtin.

 11. Dashte zoti te jete e vertete !…
  Perndryshe pse duhet te kem besim tek prokuroria e re ?
  Tashme duam prova.Prova konkrete.
  Nuk hyhet ne BE me hajdute neper kembe.
  Jane mbushur burgjet me hallexhinj.
  Na e provoni me fakte qe ligji eshte i barabarte per te gjithe,sepse deri tani nuk me rezulton ashtu.
  Mund te vjedhesh miliona dhe je politikan i shkathet.
  Nuk je hajdut.Nuk denohesh.
  Mund te lidhesh dritat pa leje sepse t’i kane prere per pamundesi pagese dhe je hajdut.
  Bile denohesh rende.
  A do te marre fund kjo tani ???!!!!
  Shpresojme . Por nuk besojme .
  Sa per prove ….fillofte me Ilir Meten !
  Pastaj ,marrte kemben zvarre per gjithe sojin e politikaneve hajdute e vrases!
  Dhe sa me shpejt !

 12. ABC KORCA says:

  1- Dosja e pare per SPAK-un, ishte e berishes
  2- U nderrua pas marrveshjes rama-basha
  3-Sa ja “beme” berishes…aq do ja bejme edhe monikes
  3- Asgje s’ka per te ndodhur
  4- Zereni se jam gabim ne mendimet e mia…po te futet brenda mona+meta,socialistet dhe pdistet qe do ngelen do jene lule ?!????
  5- Une,nuk kam gjetur asnje njeri te pakorruptushem ne shtet e ne shoqeri…mbase kini gjetur ju…por une jam pesimist
  6- Zgjidhja?
  Shikoni punen tuaj dhe luftoni per falmiljen tuaj…pa pare majtas e djathtas

 13. Komentuese says:

  Shume e bukur per te qene e vertete. Shpresojme shume. 👍👍

 14. dardan I says:

  Une kam besim tek ndihma e shtetit te pare demokratik ne bote (1776).

 15. shqiptar me tru në kokë e këmbë në tokë says:

  Unë nuk shpresoj asgjë… Këtu nuk u dënua dot një Salianji (qurravec), që e shohin të gjithë “mutin” e tij, do të dënohet Ilir Meta e Monika Kryemadhi … ???!!! Ne Hajdutët e Mëdhenj, nuk i dënojmë, por u ngremë Monumente (pas vdekjes), duke respektuar “zotësinë” e tyre (të vjedhjes)…(?!) Do të gjëndet edhe kësaj rradhe “një përrallë e bukur” për trushkulurit fukarenj…, që në vënd që të mendojnë, punojnë e luftojnë për të rregulluar “kasollen” e tyre, mendojnë si të ikin, qoftë edhe “në koliben e qenit” të të tjerëve, mjafton ta gjejnë gati e të ketë qoftë edhe “kocka”…!!!

 16. shqiptar me tru në kokë e këmbë në tokë says:

  Unë nuk shpresoj asgjë… Këtu nuk u dënua dot një Salianji (qurravec), që e shohin të gjithë “mutin” e tij, do të dënohet Ilir Meta e Monika Kryemadhi … ???!!! Ne, Hajdutët e Mëdhenj, nuk i dënojmë, por u ngremë Monumente (pas vdekjes), duke respektuar “zotësinë” e tyre (të vjedhjes)…(?!) Do të gjëndet edhe kësaj rradhe “një përrallë e bukur” për trushkulurit fukarenj…, që në vënd që të mendojnë, punojnë e luftojnë për të rregulluar “kasollen” e tyre, mendojnë si të ikin, qoftë edhe “në koliben e qenit” të të tjerëve, mjafton ta gjejnë gati e të ketë qoftë edhe “kocka”…!!!

 17. Donaldi says:

  Kjo esht me keq se Sudja hajdute kriminele e rrezikshme si I shoqi Like xhuxhi superkriminel

 18. Baba Aliu says:

  Mos harroni qe shume miljne Baba Likja i ka siguruar duke shkaterruar malin e Tomorrit. Nese ka ZOT ai duhet ta ngryse jeten ne burgun e Recit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *