FOTOT: Brabus sjell “bishën” e blinduar të Mercedes

Kompania gjermane e modifikimit të makinave Brabus ka prezantuar ditët e fundit krijimin e saj më të fundit një Mercedes-Benz G-Wagen, i gjithë i blinduar me çelik dhe rezistent ndaj shpërthimeve që mund të mbajë të sigurt njerëz që e ndjejnë vetën të rrezikuar nga një sulm.

Çmimet janë të ndryshme në varësi të makinës dhe fillojnë nga 440 mijë paund deri në 645 mijë paund.

Një Mercedes i thjeshtë i këtij lloji nis me çmimin origjinal prej 90 mijë paundësh, por Brabus e ka transformuar totalisht atë, duke i inkoorporuar dhe të ashtuquajturën “Qelizë Mbrojtëse” e cila mund t’i bëjë ballë sulmeve me automatikë kallashnikov dhe shpërthimeve të granatave.

1 komente në “FOTOT: Brabus sjell “bishën” e blinduar të Mercedes”

  1. Baliu says:

    Sjell bishen e bisheruar Mercedes!!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *