“Ballkani ka qenë i gjithi helen”! Rovena Stefa shpërthen ndaj Arian Çanit: Bojkotojeni këtë antishqiptar, duhet të thirrej nga Prokuroria

Në emisionin “Zonë e Lirë” drejtuesi i emisionit, Arjan Çani ka bërë një deklaratë shumë të fortë. Gjatë debatit në studio, moderatori  Arian Çani tha se i gjithë Ballkani ka qenë helen.

“Ballkani ka qenë i gjithi helen. Ballkani ka qenë i gjithi helen, të tjerat janë përralla”, është shprehur Çani.

Pas kësaj deklarate ka patur shumë reagime në rrjetet sociale ku ndër to ka qenë dhe reagimi i këngëtare Rovena Stefa.

Nëpërmjet një postimi në Facebook këngëtarja shkruan se bojkoti ndaj emisionit të tij është minimalja që mund të bëhet, madje e ka quajtur mdoeratorin edhe antishqiptar.

Më tej këngëtarja shprehet se  po të kishte shtet ky njeri do ishte thirrur në Prokurori tani dhe të jepte llogari mbi këto deklarata.

“Bojkoti ndaj emisionit të tij televiziv është minimalja për këtë antishqiptar, pasi po të kishte shtet ky njëri do ishte thirrur në Prokurori tani dhe të jepte llogari mbi këto deklarata që cënojnë identitetin, integritetin tonë kombëtar, pasi është person publik dhe nuk mund të bëj deklarata të tilla, pasi shqiptarët kanë vuajtur shumë nga lufta e shovinistëve grekë!”, shkruan Rovena në postimin e saj.

REMOTE_ADDR:[]

52 komente në ““Ballkani ka qenë i gjithi helen”! Rovena Stefa shpërthen ndaj Arian Çanit: Bojkotojeni këtë antishqiptar, duhet të thirrej nga Prokuroria”

 1. loni says:

  po varjani karin ketij canit,merreni me kete katnar andej nga kufiri i grekut,ky e ka nga kompleksi se kur ishte i vogel femijet shqiptare nuk e pirthnin sepse e quanin klysh grek,dhe sic ka treguar vete sesi eshte rritur i vogel do ta kuptoni qe ky felliqesir nuk ngopet duke i pare shqiptaret te vuajne,e ka nga femijeria e tij qe u rrit si qen i vetem,e thoshte mire dikur BLEDI MANE per kete pleren kur foli dikur qe ne kete vend nuk jetohet,e provove mor klysh greku ne greqi qe nuk te pordhi njeri,ike ne france dhe ne disa vende te europes po nuk te pordhen as andej,u ktheve perseri ne shqiperi qe po mbush barkun me buk,tani del dhe shan shqiperine mor klysh greku,i thoshte BLEDI MANE KETIJ PLERES,ore pse nuk ikin keta klyshet grek kur nuk i pelqen shqiperia mund te me thot dikush,shkoni mor plera zhdukuni dhe mos hani me buken tone klysh te pabese grek.

  1. Rripi says:

   HAHAHAHA
   Pyeteni te tregoje sa libra ka lexuar ne jete? ZERO.

   1. Deso says:

    Une nuk e njof ket Goce , po ka shume te drejte.
    Eshte qesharake se ca legena qe e kane perdorur ate vend per fame, para, jete luksoze, rrine e hedhin balte mbi cdo gje. Emisjon koti, delirant, pa pike artikulimi, materiale te vjedhura e Velina Serbe. As nuk nxjerr ne pah ndonje problem, as e attakon, as offron ndonje ide, ise thjesht dhe zbavitje. Mbi te gjitha eshte kungull, ska lexuar asnje liber, dhe e vetmja fjale qe rri e perdor per tu dukur Parizien, eshte” Puton”. Fuck Him.
    Bojkotoni Arian Canin.

    1. Viktori says:

     Flm dhe ti .Cani e zëmë se Ballkani ishte helen po pastaj këta helenët ndërruan gjuhë mësuan shqip dhe sllavisht pastaj apo harruan greqishten e di ti flm qe në Itali ku thonë janë grekë e di ti ca janë e Ca’ gjuhë flasin këta grekët e Italisë flasin shqip edhe pse kanë kaluar shekuj dhe e di pse u ka mbetur Greci sepse kanë ardhur nga peloponezi morea hidra pra shqipëtar që jetonin në peloponez prandaj mos flisni budalliqe .Po ju them një histori ndërmjet miqesh italian me bëri përshtypje mbiemri trifoni si fjalë është greke ose më mirë është Shën trifoni dhe e pyes këtë mikun italian që po kjo gruaja jote çfarë mbiemri ka s’më duket italian po tha ai ajo është shqipëtare dhe kur vjen gruaja e tij ma pohon vetë e me thotë që jemi shqiptar të Peloponezit të Greqisë.
     Më qartë se kaq o flm dhe ti o Cani nuk ka më fakte
     Unë e di shumë mirë që grekërit e lashtë i kanë dhënë shumë Evropës për nga zhvillimi që kishin në antikitet por kjo s’do të thotë që çdo gjë është greke
     Per shembull kapen tek teatrot greke dhe thonë janë grekë modeli i krijuar mund të jetë greke por jo se teatrot antike i kanë ngritur ata në të gjithë botën në atë kohë të lashtë ai ishte modeli si mund të ndërtohej në mënyrë tjetër është si puna e djathit të bardhë që i thonë feta greka dhe teatrove i thonë teatro Greko një lloj markë pra ata kane meritën për modelin por jo se jetonin në gjithë Ballkanin prandaj mos ndryshoni kombin që i perkisni si me çobanët i them unë ata janë vlleh dhe i bejne grek i gjithë minoriteti grek i yni janë një popull i lashtë rumun vlachia dhe kam respekt shqiptarët jetojnë në një hapsirë homogjene çka do të thotë kjo që kufijtë shqipëtar ndahenmes shqipetaresh pra vazhdimësi shqiptarët nuk janë as pushtues as zaptuar tokash por janë në trojet e tyre flitet shqip gjithandej sa kalon kufirin gabimi ynë i vetëm është se ne kemi qenë një popull i lirë që komandoheshin me fise nuk pranonin që të na komandonte njeri tjetër përveç të afërmit tonë nuk bëheshim bashkë për kombin kjo ka qenë e metà jonë dhe kështu na kanë përçarë.

  2. Flm says:

   O Leonidha, po perse degjoni, Canin, Rovenen, … perse nuk klikoni ne internet te gjitha qytetet antike te Shqiperis qe te mesoni se kush i ka krijuar.
   ###
   Ti moj tyryfycke a ka ne Bote nje shtet demokrat qe nje person te thirret ne prokurori dhe te denohet per idet e tija.
   Ke mentalitet te theksuar diktatorial dhe aspak Artisteje.
   ###
   Moj debile, Italianet, Francezet, Spanjollet … qe therasin perpara kamerave … “jemi pasardhes te Helenve te lashte jane me pak patriota se ti.
   ###
   Shiko ne Internet (“Salutate la Magna Grecia”, “Noi siamo la Magna Grecia”, “Kroton. La Capitale della Magnia Grecia:
   si therasin me Krenari Italianet e Jugut.
   ###
   Shiko ne internet si therasin Francezet e Nice (Niqea) dhe Marsejes. Shiko ne foto, si krijojn ne stadjum flamurin Helen, francezet e Masejes.
   “NE RENIONS PAS L’ORIGINE DE NOTRE VILLE»
   Ne shqip “Nuk harojm ogjinen e qytetit Tone”.
   ###
   A ke pare moj DEBILE ndonje shovinizem Helen (qe te mbeshtesi keto ngjarje Filo-Helene).
   Je nje “artiste” mjerane e ndrydhur dhe me komplekse.
   Kuptojeni o budallenj Dashuri dhe Aleanc me te VERTEN pastaj per prinder, familje, atdheun …
   Sepse e Verteta i jep vler te gjitha atyre qe permenda me lart.
   ###
   BRAVO Arjan …. me kar kokes kujdo qe perdhos te vertetat dhe ushqen armiqesi dhe konflikte me fqinjet.

   1. ben says:

    Flm-Arjan Cani eshte nje koqe gomari, njesoj si ty.
    Juve neo-grekeve ju vjen per mbare kur dikush, pa njohurite elementare ne histori, ben deklarata te tilla. Nese juve beni pogande grekesh per te justifikuar 300 evrot, Arjan Cani i ben gratis. Ka nje aresye qe Cani ben diska te tille. Me sa duket, numrat e shikuesve ne emisionet teper ordinere qe ben i kane rene aq sa mbase ka marre ndonje paralajmerim nga shefat e tij, prandaj duke bere nje deklarate te tille kontradiktore do te rrise interesimin e publikut.

   2. Tirana says:

    FLM meqe mendon qe ke te drejt per keto qe thua perse nuk shkruan duke firmosur me emrin e vertet? Keshtu bashk me arianin do ta kuptosh se ku ndodhesh ne atdhe apo ne emigrim.

 2. Kosta says:

  Ai nanqimi arjan cani po e mbush kupen.Njeher shan e perdhos figuren e Skenderbeut njeher thote qe ketu eshr greqi.Me duket se do ti vjelli mire parate qe j jep greqia kti pederasti.

 3. Baca-Bajram says:

  Arjan Cani eshte nje plehre, qe tregon qarte degradimin e Medias Shqiptare, nivelin e gazetarve qe shkruajn dhe botojne artikuj ne interes te atyre qe i paguajn. Por kur nuk ka ligje dhe drejtsia nuk funksionon ne Shqiperi kete gazetar “lulezojne”. Por ne te njejten kohe kjo tregon the nivelin tone qe i tolerojme dhe me heshtjen tone i promovojm. Eshte turp te lejosh nje debil perverse te shfaqet ne TV dhe fakti se sa kohe ka qe vazhdon te shfaqet eshte tregues.

 4. Trebeshina says:

  Qe Canet jane njerez te ndyre nuk ka nevoj per argument,po ky muti me emrin Arian eshte kampioni i mutit,mer dhe ate krricin Curri qe hiqet si fillozof grek(ka studiuar ne Gerqi)

  1. Alba.ny says:

   Prindërit e Arianit, jo vetëm babai, një mashkullorit punëtor dhe i ndershëm, ish ushtarak që ka dhënë aq shumë për Atdheun, por edhe nëna, një gjirokastrite me cilësitë më të mrekullueshme të femrës, gruas, nënës, një mësuese po aq e zonja dhe e ditur, nuk ka pse lidhen me idiotllëqet e Arianit, aq më pak të lidhet me të fisi i Çanëve.
   Jo gjithnjë dardha bie nën dardhë, dhe kjo deklaratë e turpshme, antishqiptare, sidomos në këto momente që çështja shqiptare është nën goditje, meriton përbuzjen dhe dënimin më të madh, dhe unë u bashkohem të gjithë zërave për bojkotimin e Zonës së Lirë, madje do t’i sugjeroja AMAs të dënojë jo vetëm gazetarin, por edhe Klanin, dhe do t’i sugjeroja Frangajt ta flakte tutje atë idiot antishqiptar.

 5. E verteta says:

  O ti yll i Hollivudit!
  Une Çanin nuke pelqej ne pergjithesi per aresyet e mija mgjse e kam pas mik ……
  Çani shprehu nje opinion te tij qe ka te beje me historine. Nuk vuri ne diskutim e as shprehu ndonje kercenim territorrial per RSH. Pra nuk ka shkelur ndonje ligj.
  Por ti me nje tru sa te harabelit merru me mire me tallavane se te tjerat per ty jane ujra ku ti mbytesh sa ben hapin e pare!

  1. vang says:

   TE VERTETES: Pa na e shpjego ti qe nuk ke trurin e harabejlit ,cdo te thote Cani me ato deklarata?Se ne qe kemi tru normal vetem nga burimet e historianeve grek (te lashte) percaktojne kufijte e grekeve deri ne Ambraki. perhapja e kultures greke dhe influencat e saj sigurisht qe i kaperceu keta kufij.Por kjo nuk trgon autoktonine e tyre ne gjithe Ballkanin.Cani ka nje shkollim dhe keto qe thote e di se nuk jane te sakta .Po ju ”E VERTETA” ne ckuptim jeni dakort me ato qe thote Cani ? Ketu kemi te bejme me fakte historike jo me opinione se po te ishte per opinione nuk do egzistonte DREJTESIA si institucion.

 6. Meti says:

  Po çeshte ky shtet? A ka institucione ketu qe tja mbledhin mendjen e ikur ketij legenit Arjan Çani qe luan sherbudallin mediatik per te propaganduar ide antishqiptare dhe qe i sherbejne shovinizmit.Institucionet e hetimit duhet te zbulojne çfare fshihet oas te tilla deklaratave te denueshme ligjerisht se si qen paraje qe eshte ky Çani ka perfitime ndaj atyre qe u sherben me to. Ndiqni burimin e pasurive te ketij legeni medial dhe do zbuloni me shume se çduhet. aJepini bre nje mesim te mire ketyre soj specieve antikombetare.

 7. Outspoken says:

  Po perse te shkoje ne prokurori,? , moj idiote femer,
  Ai tha ate qe mendon, shprehu opinionin e tij !
  Kurse une them se 70% e Shqiperise sot eshte e banuar nga Turkokurd Myslimon Shqipfoles !!! Shikoni mbiemrat, Sjelljen tuaj dhe tradidat, Nuk keni Asgje Shqipetare !!!
  Dhe e Verteta eshte se Shqipetaret nuk e Ndryshuan kurre fene, ,,,,, !!! Turqia po ta kishte sforcuar fene, atehere do te ishin te gjithe Sunite, dhe jo gjysma Sunite dhe gjysma Dervishllere Kurd !!! Keshtu qe mos haniMut kot se asnjeri sju beson me ,,,,🌶🇬🇷❤

  1. xx says:

   OUTSKOPEN: Ato qe jane fakte ,jane fakte ndoshta pak i cunguar sepse ata qe jane myslimane ne SHQIPERI E KOSOVE ,nuk jane turq por shqiptare pa perjashtuar edhe ndonje turk.Rrymat brenda islamizmit ishin te ndryshme dhe njerzit i perqafonin sipas rrethanave.Bektashizmi eshe i vonet dhe ate e perqafuan RILINDASIT tane si nje kundervenie ndaj fese zyrtare.Sa per kurde ska asnje lidhje por eshte e vertete qe ne Turqi jane rreth 4 milion shqiptare

  2. O arjan te qifsha gruan fort .o gjaku prishe o pusht njeri herer a vone kan per ta qi motreb ne dru ty legen hale .ha buken e Shqiptareve edhe mbro greket nor shkerthate gruqime

 8. Taulant says:

  Me falni por keta jane ata gazetaret qe perfitojn nga buxheti i ministris se jashtme Greke per te bere politiken Greke ne vendet ku jetojn. Min.e Jashtme Greke ka nje buxhet 6-20 miljon euro ne vite per te paguar keta plehra qe bejn propagand genjejn mashtrojn publikun ne vendet ku jetojn. Persa i perket Helenizmit mund te thuhet qe i gjithe Mesdheu Afrika e Veriut Franca,Gjermania eshte Romake sepse per 500 vjet kane qene te pushtuar nga Romaket. Apo edhe India e Pakistani jane angleze se per 300 vjet ishin te pushtuar prej Anglezeve.

 9. Outspoken says:

  Po perse te shkoje ne prokurori,? , moj idiote femer,
  Ai tha ate qe mendon, shprehu opinionin e tij !
  Kurse une them se 70% e Shqiperise sot eshte e banuar nga Turkokurd Myslimon Shqipfoles !!! Shikoni mbiemrat, Sjelljen tuaj dhe tradidat, Nuk keni Asgje Shqipetare !!!
  Dhe e Verteta eshte se Shqipetaret nuk e Ndryshuan kurre fene, ,,,,, !!! Turqia po ta kishte sforcuar fene, atehere do te ishin te gjithe Sunite, dhe jo gjysma Sunite dhe gjysma Dervishllere Kurd !!! Keshtu qe mos haniMut kot se asnjeri sju beson me ,,,,🌶🇬🇷❤😂😂😂😂🤣🌞

 10. Outspoken says:

  Po perse te shkoje ne prokurori,? , moj idiote femer,
  Ai tha ate qe mendon, shprehu opinionin e tij !
  Kurse une them se 70% e Shqiperise sot eshte e banuar nga Turkokurd Myslimon Shqipfoles !!! Shikoni mbiemrat, Sjelljen tuaj dhe tradidat, Nuk keni Asgje Shqipetare !!!
  Dhe e Verteta eshte se Shqipetaret nuk e Ndryshuan kurre fene, ,,,,, !!! Turqia po ta kishte sforcuar fene, atehere do te ishin te gjithe Sunite, dhe jo gjysma Sunite dhe gjysma Dervishllere Kurd !!! Keshtu qe mos haniMut kot se asnjeri sju beson me! ,,,,🌶🇬🇷❤😂😂😂😂🤣🌞

 11. Outspoken says:

  Po perse te shkoje ne prokurori,? , moj idiote femer,
  Ai tha ate qe mendon, shprehu opinionin e tij !
  Kurse une them se 70% e Shqiperise sot eshte e banuar nga Turkokurd Myslimon Shqipfoles !!! Shikoni mbiemrat, Sjelljen tuaj dhe tradidat, Nuk keni Asgje Shqipetare !!!
  Dhe e Verteta eshte se Shqipetaret nuk e Ndryshuan kurre fene, ,,,,, !!! Turqia po ta kishte sforcuar fene, atehere do te ishin te gjithe Sunite, dhe jo gjysma Sunite dhe gjysma Dervishllere Kurd !!! Keshtu qe mos haniMut kot se asnjeri sju beson me! ,,,,🌶🇬🇷❤😂😂😂😂🤣🌞🍆🍆🍆

 12. Monitor says:

  Arjan !
  Flm qe je greke! Me gezove!
  Se me degjenerimin dhe ndyresine qe prezanton shyqyr qe s’je shqiptar!

 13. mahmut shqerri says:

  ligji i gazetarise – nese nuk ka lajm prodhoje vete !!

 14. mahmut shqerri says:

  ligji i gazetarise – nese nuk ka lajm prodhoje vete !! !

 15. Mero says:

  Cani jeton nje jete boshe –
  per te ardhur keq !!!

 16. Mero says:

  Cani jeton nje jete boshe –
  per te ardhur keq !!!

 17. Shqiptari says:

  Ka vite qe ky personazh negativ,pervers dhe acid ne tere tallavane e tij politike antishqiptare,ben insinuata,vjell vrer dhe u bie borive te qarqeve me antishqiare.Me siguri,pa asnje dyshim,ky autopalant i ndyre i megalidhese greke,paguhet dhe frymezohet nga coftinat antishqiptare ne Athine.Eshte folur dhe jane bere insinuata,qe televizione dhe gazetate te TV-ve shqiptare,paguhen nga qarqe shoviniste greke.Me prejardhje shqiptare komuniste(çanajt),Gjirokaster,por me gjyshe greke,ky llum i ndyre i medias shqiptare,prej vitesh e ka kthyer ekranin e Klanit ne nje megafon te Agimit te Arte ne Shqiperi.Me shume dinakeri, fton aty nje analist,ideolog,teolog dhe historian te arsimuar dhe edukuar ne Greqi.Nese ke njohuri,ke jetuar dhe punuar ne Greqi,besoj shume,do veresh se shume individe,djem dhe vajza shqiptare,qe kane lindur atje,ose kane jetuar qysh te vegjel,jane shkolluar dhe rritur ne Greqi,ne pergjithesi e them,jane kaq antishqiptare,kane kaq urrejtje,vjellin kaq vrere,ndaj atdheut te tyre,sa nuk mund ta besosh.Kam udhetyar ne tere Greqine,ne Peloponez,Atike,Beoti,Thesali,Maqedoni,Epir,Thrakin,etjere,dhe ham befasuar me formimince shume te tinjve dhe te rejave,sidomos me helmin qe vjellin,hapur,me nje pasion befasues,ndaj Shqiperise,vendit te tyre. Dhe pse: Per arsye se ky vend,ne kohen e duhur nuk u fali ndoshta aq sa ata deshen ne jete.Sidomos disa individe te rritur ne oborret dhe shkollat prane kishave greke,ata qe jane bere sherbimin ushtarak,shkolla fetare,apo kane ecur ne bisnes.Persa i takon mendimeve te antishqiptarit Çani,ai e di mire historine,e di qe nd tere Greqine flitet shqip,qe 1000 fshatra dhe qytete flasin Alvanika.E di qe ne jemi me te hershem ne jete toke dhe diell qe na ka falur zoti,por ai paguhet per tjeter gje.Jam i gatshem te ve bast,me kedo, qe ne pak hetim,tallavaj e ketij horri te ndyre antishqitar dge e llumrave qe ai fton oer ison greke be Klan, do peffundojne ne vere .Jam besimplote se shume shoejt kjo kukuvajke grekofile do e pushoje kengen vajtimtare te Vorioepirit.Ky budall mendon se tere ky popull degjon tallavane e tij filogreke,dhe do fitoje terren jashteqitja e ketij vendi.Harron ky Salier, se pakica nga e cila ka dale kjo jashteqitje me emerin çani,ka ardhur ne hapesiren minoritare si argate te bejlereve shqiptare te Libohoves, Gjirokastres , Delvines dhe Tepelenes,Nuk ke bythe more
  ,tutkun te zhbesh ate qe ja bere vete shqitari,sado te paguajne ustallaret e tu ne Athine,dhe te mbrojne plehrat antishqiptare ne Tirane.Llumi mbetet llum.

 18. american16al says:

  Cani perfaqeson funderrinat e kombit dhe habitem si eshte moderator ne TV , jo vetem per cfare thote per kombin tone por ne pergjithesi, kultura e tij profesionale eshte njesoj me ate te nje rrugaci ordiner , dhe me habit fakti qe disa persona kane filluar te sulmojne dhe hedhin balte mbi te kaluaren e kombit Shqipetar, besoj se kjo nuk eshte rastesi!!!
  Cfare bejne institucionet e specializuara te shtetit??!!
  Per se paguhen??!!!….

 19. Atdhetari says:

  NE KEMI AMA “TË NA RROJË” AJO AMA QELBËSIRA (As Shikon dhe As dëgjon s’e ç’po bëhet në studio TV nga Lubonja, Manu, Pa(la)ço, Bushati& Co.).
  NUK DO TË THOTË SE JE DREJTUES E NJË STUDIO TV dhe JE HISTORIAN (sa për të qeshur e për të qarë kur vetë atë Greqi të sotme ” Helene” Princi Bavarian e bëri të Lashtë” ku ishin Qytete Shtete!?).
  S’është Çudi ku po nga një Studio Tv Drejtuesi e Emisionit të Lajmeve PA(LA)ÇO TOP CHANNEL Deklaron se Katcifas “Vorio Epiroti” është i Pavdekshëm (qëndron në zemrën e Kishës Autoqefale TRADHËTARE shqiptare, Berishës, Metës, Bashës, Dules, PA(LA)ÇOS & Co.
  Gjejnë Shqipërinë të Cilës TRADHËTARËT i Shkatërruan Drejtësinë.
  Të Ishin në Greqi e Gjithë kjo Company TRADHËTARËSH TV Megjithë Pronarët e GJAKË PRISHURIT TË STUDIOVE s’i PA(LA)ÇO, ÇANI, LUBONJA, BUSHATI do Shifnit se Ç’do t’u Ndodhte.
  Këtu tek Më DREJTËSIA FEKALE QELBET ERË – S’ka Bërë KURR PUNË Sepse Do Denoncime (Vet Nuk Shef s’e Ç’Ndodh!?).

 20. DRENICA E KUQE says:

  O ti Çani, lopa mos t’i falte vjetat e keshtuzem, si ti e soji i yt “shqiptar”, se n’qafe t’marrin!… Kete duhet ta dine shqiptaret.
  Nje anti shqiptar si ai, per nje deklarate te tille, duhet te thirret nga Prokuroria Shqiptare, ka te drejte znj. Rovena Stefa.

  DRENICA E KUQE

 21. David says:

  Vari mer karin ketij idjoti. mami ketij qihej me Helen or taj. Ky eshte rrota kurves, shikojeni si perdridhet kur flet.

 22. pitu says:

  u bete me keq se serbi nuk ze ndonjeri se eshte komb tjeter ne kete vend dhe ju jeni ardhes njerez qe historia filloi ne 1912 dhe turku 500 vjet para jush

 23. suli says:

  Cani eshte aty ku eshte per te perdhosur shqiptaret.Por pyetja ime eshte:pse i lejohet nje gje e tille ne shtetin shqiptare?Ne asnje vende te botes nje TV kombetare nuk do mbante ne pune nje qe punon kundra vendi te tije.Kush e financon Canin dhe TV ku ai punon?

  1. zhaku i pamposhtur says:

   Nuk është problemi vetëm tek Çani. ..përse indinjoheni kaq shumë? Asfalia greke ka instaluar në Tiranë një fole nëpërkash që vjellin helm sistematikisht me deklaratat e tyre apo me veprimet e tyre antishqiptare. .nuk është vetëm Çani që del me këto hipoteza e harruat lubonjën apo muç nanon? mos shkoni më larg shikoni në forumin e kësaj gazete çfarë bëhet ku filogrekët ndihen si në shtëpinë e tyre dhe Mero na çensuron ne që sjellim replika me fakte. ..ish ministri i jashtëm grek Nikos Koxhias dha dorëheqjen nga posti i tij për faktin se doli zbuluar që dikasteri i tij financon segmente të politikës medias dhe kishës ortodokse shqipëri dhe Maqedoni për të mbajtur nën kontroll situatën. .dorëheqja e Koxhias ishte një bombë megatone por nga qeverria shqiptare nuk u prononcua askush deri më sot as ish homologu Ditmir Bushati (‘rastësisht’ i diplomuar në athinë)as km filogrek Rama as opozita e korruptuar e saliut. ..pra askush askush. .dhe ne tani ‘indinjohemi’ tani me këtë sharlatanin Çani. .jo jooo shqiptarët më parë duhet të çmontojnë dhe pastrojnë punën 30 vjeçare të asfalias greke dhe të krijojnë një shtet ligjor dhe transparent që do respektojë dhe përfaqësojë interesat e shumicës. .pastaj shteti di si të veprojë me lubonjat muç nano-t apo Çanë-t që kanë orekse megaloideje

 24. Timi says:

  Nuk është problemi tek Çani por tek shqiptarët e thjeshtë që nuk kanë tope ta ndalojnë në rrugë apo lokal e ti tregojnë që ky popull (nuk) ka vdekur. Sa për shtetin dihet që nuk eksiston. Turp më vjen.

 25. Martin says:

  Ky kellira per te fituae pak vemendje te jep gruan motren maman dhe gjith gjinin femerore qe ka ne fis. me pak llafe i jep qe ti qij gjith dynjaja vetem te flitet per te.

 26. zoga e vodices says:

  Ore ti outspoken ose je kunder shqiptareve ose nuk di asgje po mire paske reshtuar disa emra qe jane myslyman por per grekrit ti cmund te na thoshe per shume mbiemra te tyre si gazetari i njohur i ANT Niko haxhinikolau pra ku eshte dhe haxhi dhe nikolau ose muratidhis aslanis e shume te tjere mund te na japesh ndonje shpjegim sepse reflekton shume zgjuarsi?

 27. Mirjan SARAMATI says:

  Per te kuptuar se kush ishin ato qe sundonin ballaknin DO KISHA NJE PYETJE FARE TE THJESHTE PER KETE SHQIPETAR GJAK PRISHUR. SI E PATE EMRIN ZOTRI na thuaj se mua nuk me del qe te ket emer shqipetar ne mes grekeve

 28. Popull says:

  Qeni leh atje ku ha. Geku e paguan, grekun mbron. Qen eshte. Biles qen bir qeni. Llapaxhi e karlepires. Kush ta shohe ta peshtyje ne surrat, po pati ndonje karamele tja fusi nje ne vije. Kaq.

 29. katarakti says:

  Ky çani do të ishte mirë të mos merrej me gjëra që nuk i kupton. Le të merret me bythën femrave që fton në studio se për atë eshte kampion. Ballkani në lashtësi ka qënë i banuar nga helenët, ilirët, dakët dhe thrakasit. Helenët pa dyshim kanë qënë kombi më i dalluar dhe i zhvilluar, por kjo nuk do të thotë që kanë qënë të vetmit. Megjithatë kultura e lashtë helene u perhap në atë kohë në të gjithë pellgun e Mesdheut. Ndofta këtë ka dashur të thotë edhe perversi çani, por nuk ka ditur ta formulojë si duhet!

 30. Elba says:

  Po ckeni mor te Mjere.Cani eshte njeri i lire dhe flet ate ,qe me don.Po e coni para toges pushkatimit,tej kufirit te Ligji.Bashkevuajtes dhe fajtore tha Saliu.3000000 Spiune do te thoshte Hajdari.As dhe nje nuk Reagoi.Perkthehet ,Populli pa karakter.Nuk ka Greeke,thote Kocaqi,Lufta Trojes eshte Lufta midis veriut dhe Jugut.Skiptare.Me vone Erdhi97.lufte midis Komunisteve te Veriut me Komunistet e jugut.Kush do te sundoje Shqiperine.Shqiptaret perdoren mish per top.Njehere shkojne majtas dhe njehere Djathtas.30 Viet Demokraci,cfare kane fituar ne token Meme?Me falni;Koqet e Nas RRokut.

 31. demokrati says:

  Cani thote cfare do thone eurodeputet greke pas 1muaji ne parlamentin European.Ai ka kartabianka nga Sandri qe eshte njohje e vjeter e gjitoneve tane qe punojne me projekte afatgjata dhe media e “djemeve te mire” nga lesha sic i propogandonin njerezit e gjitoneve tane ne fillim 90 tani po kthejne ku syrin.Lesin e shiten pasi ai kerkon pa punuar ndersa Sandri beri hajr vet por kurr nuk e harron fjalen e dhe me,saken se ben te kunder ten.

 32. Babale says:

  Flm !
  E vertet qe italianet e jugut thone qe jemi nga “Magna grecia”. Por ti a e di se ne c’gjuhe e thone kete? Ta them une! E thone ne shqipen arbereshe. Edhe Aleksandrin e madh e quajne Alessandro Magna, per te vetmen arsye se origjina e familjes se tij ishte nga Magna e Peloponezit, e cila ne ate kohe ishte e banuar nga shqiptaret.

  1. Flm says:

   O Babale, na e bere corb me keto idjotesi. Nga do qe ta dredhesh si kurvat, perseri ato qe thua nuk kane logjik.
   ###
   Por edhe po ti marim sic thua Ti, qe Italianet e Jugut therrasin ne Shqip … po a e kupton se c’far therasin ?
   ###
   “Pershendetje nga Greqia e Madhe”, “Ne Jemi Greqia e Madhe”, “Krotoni, kryeqyteti i Greqis se Madhe”.
   ###
   Dhe keto i therasin me pathos, me krenari, ne kor me dhjetra mijra tifoz. Jemi Grek therasin tifozet (Arberesh, sipas teje).

 33. Babale says:

  Flm !
  E vertet qe italianet e jugut thone qe jemi nga “Magna grecia”. Por ti a e di se ne c’gjuhe e thone kete? Ta them une! E thone ne shqipen arbereshe dhe jo greke. Edhe Aleksandrin e madh e quajne Alessandro Magna, per te vetmen arsye se origjina e familjes se tij ishte nga Magna e Peloponezit, e cila ne ate kohe ishte e banuar nga shqiptaret. Ti e di qe nga Paramithia e populluar nga popullsi came, pas genocidit te andarteve greke, ne Shqiperi kane ardhur shum familje me mbiemer Manopulli? E di ti qe vete ky mbiemer percakton edhe treven nga edhe eshte origjina e tyre, Manja. Ti e di qe edhe ne Itali ka nje qytet me emer Monopoli, me gati 50 mij banor, ne provincen e Barit? E di ti qe e folmja e tyre dialektore eshte e folmja arbereshe dhe jo greke?

 34. Pellazgos says:

  Te thuash qe ka egzistuar Periudha Helene qe nga Megas Aleksandros deri ne kohen e Grekes nga Maqedhonia e Kleopatres se Egyptos,eshte si te thuash qe Dielli egziston,Naten del Hena apo ne Ballkan ka qene Turqi per 500 vjet.
  Mirepo keta qe hiqen “Ilyre apo Pellazge” qe kane emra Turq,adhurojne Allahun,Papen,festojne Barjamin,Novruzin,Namazin nuk martoheshin me gjauret e Kastriotit nuk e kuptojne se nuk kane as dygnitet,as Nder,as Caracter.

 35. Va-Da. says:

  Perandoria e Bizanti ( Bi’j + Zan’e+ti ) =Bije zane ti , eshte perandoria (pe+ ra +n’e+dore) eshte perandorija me jete gjate se ajo Romake . Kjo perandori , pergjithesisht , qe nga Konstandini i Madh qe e krijoi deri tek perandori i fundit , i cili u veteflijua duke luftuar , pas hoqi te gjitha veshjet dalluse te perandorit , i perkasin gjakut te Ilireve , pra jane si udheheqes zyrtare te kesaj perandorie . Ne kete jete gjatesi perandorake te Bizantit ka shume klerike qe ishin udheheqes shpirterore dhe qe i perkisnin origjines se gjakut te Ilireve , vecanerisht kjo edhe tek perandoria e Romes .
  Por ja qe gjuha perandorake neper ato dhjetra e dhjetra shekuj nuk ishte Toskerishtja shqiptare dhe as greqishtja e sotme , por ka qene greqishtja e vjeter qe ngjason se tepermi me Gegerishten tone .
  Laskushi i Pogradecit ka vene ne dukje se ne cdo afro 5 shekuj cdo gjuhe ndryshon kaq shume sa gati zorr te mund te kuptohet me gjuhen e origjines se para 5 shekujve .
  Perandorise se Bizantit , sipas ketij mendimtari , i takon qe gjuha e fillimit me gjuhen kur ra perandoria e Bizantit , pavaresisht se ka qene
  e njejta gjuhe zyrtare -perandorake ne vazhdimesi , i takon te ndryshuar kryekeput , minimalisht 3 here .
  Por eshte Gegerishtja jone , si e vetmja gjuhe qe i ju jep kuptim perkthimit te poemave te Homerit !!!
  Por perse ne tokat ILIRE arkeologjia flet nepermjet alfabetit grek ? Greket e paskan pushtuar Ilirine ??!!
  Sepse Iliret , si banore te thjeshte dhe sundimtare te Ilirise , per shekuj dhe shekuj kane perdorur per te shkruar nepermjet alfabetit grek . Se greket alfabetin e kane mare nga perandoria e Babillonise ( sot Siria) , ndersa latinet me pas e adaptuan alfabetin e tyre nga greket , POR ME DERJT DUHET GUXUAR TE THUHET SE E GJETEN , E MORREN TEK ILIRET dhe e adaptuan , e pershtaten per alfabet latin
  Iliret e Bizantit nuk ishin te pa shkolluar , por ishin te shkolluar ne alfabetin perandorak , ate grek.
  Alfabeti latin eshte shume i mevoneshem .
  ILiret e Bizantit ishin Lindja e Perendimit , por gjate perandorise Otomane ne u beme Perendimi i Lindjes !
  Tani jemi Evropjane nga kembet gjer tek goja , por shpirterisht ne koke vazhdojme te ndihemi si dikur me Otomanet , pra ne duam te ecim per ne Perendim por koken e mbajme te kthyer nga lindja dhe nuk e gjejme dot deren se si te hyjme ne PERANDORINE EUROPIANE
  I ketij jemi , perfshi edhe une !
  Va-Da

 36. Ilirjanet says:

  Pyet nje here te vetme babain tend pse ta vuri emrin Arian, enese stepelqen shpjegimi i tij nderroje emrin vendose helen askush nuk te ndalon Pellazget Iliret dhe sot Shqipetaret apo Albanet jane dhe dote jene ne jete te jeteve dhe me ptova e fakte Historike dhe arkeologjike e etnike Kombi poaq i vjeter sa Helenet .Por me nje te vertet te madhe qe Turqia ju mori kryeqendren dhe ato Helenet uspostuan dhe moren ne njemi menyra pjese te rendesishme te Iliris.Duke bere genocid mbi popullsin Ilire te Epirit Mbi Arrvanitasit dhe sefundmi mbi Çamerine.Me e pakta qe duhet te bejme ne qe te kemindjekur eshte te Abandonojme emisjonin tend Besoj fort qe dotendodh dhe pse hilet Helene do mundohen te na perçajn si gjithmon.Mjafton per ty Çani qe njeh gjuhen te binedesh se sa para jan perfat Iliret me Helenet edi qe mund ta dish por oreksi jot per para ska kufi dhe djallezija jote eshte problem .

 37. Ilirjanet says:

  Pyet nje here te vetme babain tend pse ta vuri emrin Arian, enese stepelqen shpjegimi i tij nderroje emrin vendose helen askush nuk te ndalon Pellazget Iliret dhe sot Shqipetaret apo Albanet jane dhe dote jene ne jete te jeteve dhe me ptova e fakte Historike dhe arkeologjike e etnike Kombi poaq i vjeter sa Helenet .Por me nje te vertet te madhe qe Turqia ju mori kryeqendren dhe ato Helenet uspostuan dhe moren ne njemi menyra pjese te rendesishme te Iliris.Duke bere genocid mbi popullsin Ilire te Epirit Mbi Arrvanitasit dhe sefundmi mbi Çamerine.Me e pakta qe duhet te bejme ne qe te kemindjekur eshte te Abandonojme emisjonin tend Besoj fort qe dotendodh dhe pse hilet Helene do mundohen te na perçajn si gjithmon.Mjafton per ty Çani qe njeh gjuhen te binedesh se sa para jan perfat Iliret me Helenet edi qe mund ta dish por oreksi jot per para ska kufi dhe djallezija jote eshte problem .Olegena qe perzjidhni komente t dhe nuk naipublikoni mendimet tona gjynah qe ju ndjekim shum gjynah .

 38. Tepelena says:

  Shqiperia ka nje histori aq te madhe ku drama me e madhe e saj eshte se Greqia eshte ndertuar mbi truallin e lashte Pellasg ka fallsifikuar rrjedhimisht emrat duke filluar nga perendite e deri ne cdo gje edhe kjo deri vone me prova masakra e Camerise.Sot mbas 30 vjetesh ku ne si popull kemi ne krye nje qeveri te prodhuar nga mbetja e ish diktatures e cila sundon nga perfitimet dhe teorite qe kerkon te shplaje trurin e Shqiptarve te abandonuar njekohesisht kemi tablone e formimit te njeriut te ri ne demokracine qesharake aktuale. Nje nga keta eshte Arian Cani po ka edhe te tjere publicisti Fatos Lubonja apo ish kryeministri Sali Berisha keta njihen si anti Shqiptar me vepra. Qe te shpresojme duhet te jemi realiste Shqiperia dhe Shqiptaret jane te percare nga urrejtja qe ne kemi por ne jemi nje komb i forte kemi qene dhe do te jemi historia jone eshte legjendare Shqiptaret kane nxjere burra te medhej qe bota i ka njohur Konstandini reformatori i krishterizmit dhe shume te tjere por kurre degjojme nje injorant qe ka lindur ne Shqiperi i perkedhelur qe na mbahet per grek ne sduhet te merzitemi. A ka mundesi ne nje vend Shqiptare ku kane banuar vetem shqiptare te kete lindur nje grek po natyrisht qe ka kurre nje njeri i tille financohet nga te huajte per te perfituar te holla. Ne kemi emisare te rendesishem qe dretojne kishen ortodokse autuqefale ne Shqiperi Anastas Janullatos qe presidenti Meta i ka dhene edhe nenshtetesine. Ne realisht nuk kemi drejtues shteti por perbindsha politike qe drejtojne nje shtet te pasur per te perfituar nga cdo gje. Mbeturina si Arian Cani Shqiperia ka plot por ne kemi mbeturina qe na udheheqin duke na terhequr me genjeshtrat e tyre.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *