Nikoll Lesi merr në mbrojtje Blushin: Opozita të merret me Edi Ramën dhe ministrat e tij, jo me Benin. Ai ka shkruar më shumë libra se sa tenderat që bëri Rilindja duke vjedhur

Botuesi i gazetës “Koha Jonë”, Nikoll Lesi ka marrë në mbrojtje Ben Blushin në lidhje me sulmet që i bëhen, sipas Lesit, nga mediat pranë opozitës si dhe vetë opozita.

Në shkrimin e tij Lesi shprehet se në vend që opozita të merret me Edi Ramën dhe ministrat e tij që po shkatërrojnë Shqipërinë, që po vjedhin pa hesap, të cilët po sajojnë çdo ndryshim kushtetues vetëm që ti marrin zgjedhjet në tavolinë; ata, opozita ka drejtuar topat kundër Ben Blushit.

“Ben Blushi është drejtues i një media të madhe, sot. Ka qenë gazetar dhe një ndër drejtuesit më profesionistë  e kurajoz të gazetës më të madhe shqiptare në këto 30 vitet e pluralizmit, KOHA JONE.

Më pas, si çdo njeri i lirë në këtë botë, ka zgjedhjet e tij. U fut në PS dhe punoi për një të majtë krejt ndryshe nga kjo që sot është kthyer në shërbetore e Rilindjes. Dha dorëheqjen nga shef i grupit parlamentar të PS-së, kur disa deputetë socialistë votuan kandidatin e Berishës si President Republike. Insistoi deri në përplasje me Edi Ramën në PS duke kërkuar rregulla loje të barabarta dhe të gjithëpranuara, ku i kërkoi Ramës që duhet dhënë dorëheqje kur humbet zgjedhjet.

Edi Rama nuk pranoi, kjo tashmë dihet. Blushi zgjodhi një siglë të re politike, me shpresën se ky popull do hapte sytë e nuk do të ishte militant deri në deje apo me shpresën se nuk do të blihej me një thes miell apo 100 euro votën nga bandat. Dhe dështoi në Tiranë, jo për fajin e tij. Emancipoi politikën, aqsa mundi dhe prej disa vitesh u kthye në media.

Si çdo njeri që mendon se ku mund ta gjejë veten më mirë, edhe ai në media zuri vend, pothuaj përfundimisht. Shkroi libra me shumë se sa tenderat që bëri Rilindja duke vjedhur!

E papritur, ai, pra Ben Blushi, gjendet në një furi shigjetash nga opozita. Në vend që opozita të merret me Edi Ramën dhe ministrat e tij që po shkatërrojnë Shqipërinë, që po vjedhin pa hesap, të cilët po sajojnë çdo ndryshim kushtetues vetëm që ti marrin zgjedhjet në tavolinë; ata, opozita ka drejtuar topat kundër Ben Blushit. E për dreq edhe duke ndihmuar direkt konkurentët e tij mediatikë, të cilët kanë prova që e lenë opozitën në baltë e kalojnë përherë me pushtetet.

Natyrisht që Blushi ka të drejtë ta orientojë median që drejton si e mendon më mirë dhe përkrah apo kritikon forcat politike, të cilat janë linja editoriale e tij.

Edhe unë jam pozicionuar, hapur dhe qartë pro opozitës, sepse nuk dua një pushtet rilindas uzurpues të drejtave dhe lirive, edhe të mijave!

Opozita dhe njerëzit e saj duhet të kenë strategji me zjarr të përqëndruar drejt Rilindjes dhe shefit të qeverisë, pasi çdo spostim shenjëstre veçse sa ç’orienton.

Ben Blushi nuk është përfekt, as përfaqësuesi i Zotit në tokë! Ai nuk është më as deputet, as ministër; asgjë në shtet. Ka median e tij që ia kanë besuar dhe punon, sipas linjës editoriale që ka miratuar.

Por të merresh me një njeri, që natyrisht ka fuqi të madhe mediatike, dhe ta kthesh në armik të madh, kur ai nuk të do armik, mbetet edhe si taktikë e pazgjuar momentale, aq më tepër kur po shkon drejt zgjedhjeve parlamentare më të vështirat në këto 30 vite. Nëse nuk e do, të paktën lëre neutral!“- shkruan Lesi. (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

25 komente në “Nikoll Lesi merr në mbrojtje Blushin: Opozita të merret me Edi Ramën dhe ministrat e tij, jo me Benin. Ai ka shkruar më shumë libra se sa tenderat që bëri Rilindja duke vjedhur”

 1. Kalec Dega says:

  no komente, scuzi mio… per idjotizmat me siper…
  =

  Libani po digjet dhe cuditerisht jo si ne Shqiperi ata duan permbysjen e sistemit dhe jo ndryshimin e mafjozeve politikane qe nderrojne Partite dhe fytyrat si ndryshojne Tojotat apo Aud pra ndryshim thelbesor kushtetues te struktures se ndetrimit te shtetit jo sipas modeleve mafjoze partiake apo klanore e prej te marrsh artiste.

  1. eli says:

   Hehe Nikoll Leshi i dole prap kunder selahit ee!Beni ka shkruajtur nja 5 libra.Pra maksimumi i tenderave me vjedhje qe paska bere rilindja eshte4.Pra 4 ne shtate vjet.Shume pak.O burra votat PS-se!

   1. pjeter says:

    Qe kur ka fiilu me filxhone,ky la pa pune edhe Nafijen pa le te tjerat,madje ka me marr ne qaf edhe ket Blush.Ate qe mban Likja si zagar,ai qeleh sa here i afrohet era e qelbet,qe kur filloi Nikolla me e marr nen krah,ai u felliq fare.Ke ze ne goje per ta mbrojt ky,i fillojn problemet.

 2. Goni says:

  Mos harro dhe dicka, Beni eshte i cik hajdut. I provuar tashme

  1. Ailam Resmja says:

   Çfaredo qe te thote nje qe ka fytyren e Lehësit, GjekBythës, Pasmaqirit do t’i thone katundar.

 3. ceni says:

  Akoma e botoni kete shkerdhaten…o Tema…

 4. Kulufi says:

  Mos u merrni me Nikollin, ai ka ngrene me shume mut se’c kane vjedhur flori Saliu me Ilirin.

 5. NIKOLLË LESHI = says:

  BAJGË, OSE MUT LOPE .

 6. Eno says:

  ky katunar i peshtire eshte dhe objekt humori per te gjithe

 7. Mare Nostrum says:

  Nikolla deri nga vitet 2000 e pak ishte gazetar me integritet, edhe trim po deshet, pastaj u be mercenar i lapsit se pa se ku po shkonte bashkepunetori i tij Sander Frangaj e ku kishte mbet ai. Ben Blushi nuk ka nevoje per mbrojtjen e mercenareve se ka qene ne anen e duhur, edhe atehere kur mbeshteste Ramen edhe atehere kur i dilte kunder. Respekte Blushit, i nderum!

 8. Remi says:

  Ky hiqet si orakulli shqiptar, eshe as me shume e as me pak nje turi derr!?

 9. topemadhi says:

  Rrofsh Nikoll qe na sqarove.Je kokrra e bythlepiresit me fame nderkombetare.

 10. fati says:

  Po nkoll, se tani likja ka nevoje, e ti si perkrahes i hajduteve dhe krimineleve po perpiqesh qe ti afrosh sa me shume njerez kryehajdutit ilir meta. Plehrat e kane vendin si gjithnje ne nje vend, vetem ne hale.

 11. 👎👎 says:

  BAJGË,ME FITYRË LESHI !

 12. luli rruli says:

  O lehes. Hale ti dhe fletushka Koha jote.

 13. Plugu says:

  Ti Nikoll Leshi thua se Edi Rama me ministrat e tij kane vjedhur pa esap.Ku i ka pare dhe kush ta ka then ty jotem apo yt’at? Po te kesh fakte shko ne gjykate denoncoi.O pis muti.

 14. Roland says:

  Rama meret me punet e shqiperise …kurse ti qen i ndyre bashke me blushin qini njeri- tjetrin ne bythe ..po bejeni me radhe …..

 15. tosi says:

  o bq ju qifsha robte kush shan benini dhe nikollen o pushta.

 16. Iliri says:

  ky Lesi ben ca parashikime dhe ca idiotlliqe qe dhe vet nuk i beson.Me kujtohet ne zgjedhjet e 30 qershorit kur thoshte:Nuk kete zgjedhje populli do pushtoje qendrat e votimit dhe me pas krueministrin.Rama ka bere gati avjonin dhe arratiset nga Shqiperia.I tille eshte ky bastard qe Berisha qe duke e djege me ghith gazeten koha jone dhe tani i lepin bythen.Njeri pa moral

 17. Pensionist says:

  Rrofsh o lehes, se na ke sqaruar sipas nuhatjes nga vjen era dhe ia ke marre doren asaj, qe thone komentuesit e nderuar ne adresen tende si lepires.
  Libra shkruan e ka shkruajtur, po nuk ka me ne treg, jane mbaruar, se blyshi eshte shume i lexuar. Ne nje librari ne periferi te Tiranes po qanin dy a tre te rinj, se nuk gjenin librushkat e blushkes…
  Blushi eshte i korruptuar, si puna jote, ku korrupsioni me i madh eshte ne ndergjegjen tuaj dhe te dy jeni mizantrope.

 18. Loku says:

  Iku ajo kohe kur gazeta Koha jone dhe ti Nikollkishit autoritet
  dhe vertetesi ne analizat e kritikat tuaja.
  Tani je bere legen pa asnje vlere ne qendrimet tuaja.

 19. Saras says:

  O Nikolle LEHESI……si nuk u lodhe duke LEHUR mor i shret…..leh,leh se ashtu te porosit padroni

  Z

 20. Hahahahahaha. Nikoll. K*"***** says:

  Sa te keqe qe Jane nje pjese e ketyre Malokeve !
  Hejjjj. R.P..J..Q..
  lereni more Edin te punoje ,,se fundja ka punuar me teper se cila do Parti…
  Jam Demokrate me mendime,,,por keto plehra Demokrate ,,vetem varja ne Litare ne Bulevard Ju ben derman…pis njerez…Zoti Ju vrafte …

 21. Velo says:

  Edhe njëherë që i ndriti ylli këtij bajgës e u bë deputet, u muar me kurvërira. E mbani mend videon e këtij në banjon (halen) e restorantit në Durrës??

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *