Twitter do t’ia dorëzojë Biden-in llogarinë presidenciale @POTUS ditën që ai merr detyrën

Twitter do të dorëzojë kontrollin e @POTUS te Joe Biden, pasi ai e merr betimin si president të SHBA-së, edhe në qoftë se Presidenti aktual Donald Trump nuk e pranon humbjen, raportoi media amerikane.

Llogaria private @realDonaldTrump, me pothuajse 88 milion ndjekës, është bërë një nga armët më të fuqishme të Trump-it për të sfiduar publikisht rezultatet e zgjedhjeve dhe llogaria zyrtare @POTUS përdoret kryesisht për të transferuar postimet e tij nga një llogari private dhe ka gati 32 milion ndjekës.

Twitter më parë njoftoi se pasi Trump të pushojë së qeni president, ai do të trajtojë llogarinë e tij private si dhe këdo tjetër nga i cili përhapen informacione të pasakta.

Twitter ka qenë prej kohësh nën presion për të kufizuar përdorimin nga ana e Trump e kësaj platform, duke gjykuar se përhap teoritë e keqinformimit dhe konspiracionit.

Që nga zgjedhjet, kompania ka shënuar shumë nga cicërimat e Trump në lidhje me mashtrimin masiv të zgjedhjeve me etiketën se ato janë në kundërshtim me informacionin zyrtar.

Procesi i transferimit të llogarisë në Biden, sipas Twitter, po zhvillohet në bashkëpunim me Arkivat Kombëtare të SHBA, siç ishte bërë në 2017.

Transmetimi do të përfshijë arkivimin e të gjitha cicërimave Trump nga llogaria @POTUS, si dhe nga llogaria @FLOTUS (Zonja e Parë) dhe @VP (Zv.Presidenti).

Trump shpesh njofton masa dhe politika të reja në Twitter, kështu që ai kritikohet për qeverisjen përmes cicërimave.

REMOTE_ADDR:[]

6 komente në “Twitter do t’ia dorëzojë Biden-in llogarinë presidenciale @POTUS ditën që ai merr detyrën”

 1. Join Parler says:

  Twitteri do vdesi pa Trump. Parler Po e zevendeson me shpejtesi dhe demokratet e mediat mashtruese jane terbuar. Parler nga 1 miljone para zgjedhjeve Te vjedhura ka arritur me 10 miljone perdorues. 87 miljone ndjekes te Trump nje Twitter se kane problem te kalojne ne Parler. Kush pyet cfare do tweet nje plak si Biden. .. Le Te censurojne njeri tjetrin liberalet dhe Te degjeneruarit qe i ndjekin nje Twitter e Facebook. In Trump we trust!

  1. Syrja says:

   Bravo rrot kari qeke avangard..ik rri te mocali i komplotistave…parler

 2. demokrati says:

  Trump do vazhdoje te jete President i SHBA edhe per4 vitet e ardhshme. U zgjodh me voten e qytetaree amerikane, vote e cilau manipulua ne makinat elektronike te numerimit. Ajo cka do tregohet per pubnlikun ne ditet e ardhshme do demonstroje se demokracia eshte shume e brishte si realitet.Twiter eshte misherim i inkuizicionit katolik te mesjetes dhe propogandes sovjetike.

 3. Sulo says:

  Zgjedhjet nuk fitohen vetem me votat e katunareve, pjatalaresve dhe atyre qe mbajne arme se shurren nga hija e vet….. e hengret pataten kesaj here, mot mo mire.
  U bone dhe shqiptaret rraciste mer ej….. harrojne se kane ardh ka sapuni 15 leksh

 4. tekniku says:

  Zoti i shtofte budallejte trumpiste ne Shqiperi.

 5. american16al says:

  Dhe po pastaj….!!!???? Bota do te ndryshoje..😂😂😂.!!!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *