Marco Materazzi zbulon çfarë i tha Zidanes më 2006

9 Korrik 2016, 14:03Sport TEMA

Marco Materazzi ka zbuluar se çfarë i tha ish- mesfushorit të Francës, Zinedine Zidane, që solli përjashtimin e tij në finalen e Kampionatit Botëror 2006.

Dhjetë vjet pas incidentit, ish- mbrojtësi italian ka zbuluar të vërtetën.

“Ajo që i kam thënë ishte budalla. Por, kjo nuk e meritonte atë reagim”, deklaroi Materazzi.

“Në çdo lagje të Romës, Napoli, Milano e Paris, kam dëgjuar gjëra shumë më të rënda.

I kam përmendur motrën, por jo nënën e tij, ashtu si kam lexuar në disa gazeta.

Nëna ime vdiq kur isha adoleshent, unë kurrë nuk do ta fyeja nënën e tij”, ka theksuar ai.

9 komente në “Marco Materazzi zbulon çfarë i tha Zidanes më 2006”

 1. Xbomm says:

  E po djalin do ta mesosh te luaj futboll dhe jo ti ofendoj te tjeret.

  1. i revoltuari says:

   Materazz o kokbythe,ti meritoje hurin mor bajge!

 2. Edkari says:

  Per motren i the dhe e mesuam qe ate dite.
  Une jam tifoz me italianet po ty atehere mire
  ta boni qe te degjeneroj ne mes te fushes..

  1. hggdhh says:

   Zidani i tha me tallje do te jap fanellen ne fund te ndeshjes ta mbash ne shtepi. Ky iu pergjigj me mire me jep motren . Ai u kthye e ja futi me koke

 3. Shpellari says:

  eeeeeeeeeeeepo Zinedini Sallahudini ka temperament verio-afrikan, oshte inatxhi!

 4. Alb says:

  Ahhhhh sa mir ta ka ber lojtar basdart je. Te kishte fut dhe nje hu ne byth mbas deshjes mir do bente.

 5. Na bashkoj kenga popullore says:

  Marko Materazzi person shkerdhat i degjeneruar ket e thojn vet Italianet, por nuk e pranojn reagimin e te madhit Zidan kunder tij,kuptohet dhuna eshte e ndaluar per çdo motiv,por nganjeher eshte shum domethense dhe xhesti i Zidan kunder Materazzit do mbetet ne histori si shembull kunder shkerdhatave

 6. Illyrians says:

  Boterorin e 2006-es e fitoi Materaci, jo Italia. Beri golin e barazimit, nxori Zidanin me te kuq dhe shenoi penalltine kur vajti loja me penallti. Ate boteror mund ta fitonte pa frike Franca nese Zidani nuk do kishte rene pre e provokimit te jevgut Materaci..

 7. frank says:

  Zidane eshte sunnit i piste nga algjeria.Kush ka vizituar Francen e di .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Lini një Përgjigje