FOTOT/ 10 qytetet më të vizituara në botë

26 Janar 2017, 15:18Turizëm TEMA
FOTOT/ 10 qytetet më të vizituara në botë

Euromonitor ka publikuar raportin e përvitshëm të qyteteve më të vizituara në botë.

Edhe këtë vit kryeson Hong Kong i ndjekur nga Bangkoku dhe Londra.

Ja cilat janë 10 qytetet më të vizituar në botë:

1.Hong Kong, 26,7 mln turistë

2.Bangkok, 18,7 mln turistë

3.Londër, 18,6 mln turistë

4.Singapor, 16,8 mln turistë

5.Paris, 15 mln turistë

6.Macau, 14,3 mln turistë

7.Dubai, 14,2 mln turistë

8.Stambolli, 12,4 mln turistë

9.Nju Jork, 12,3 mln turistë

10.Kuala Lumpur, 12,15 mln banorë

http://blog.euromonitor.com/2017/01/top-100-city-destination-ranking-2017.html

1 komente në “FOTOT/ 10 qytetet më të vizituara në botë”

  1. Kumarxhiu says:

    O gazetar, ke harruar me te vizituarin e qyteteve, Las Vegas, Nevada, me 39.6 million vizitore ne vit.

    Hajt tungjatjeta!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Lini një Përgjigje